مجله آرایشی و زیباییوبلاگ

تقویت کننده مژه چیست و چطور چشم های من را زیباتر می‌کند؟

بهترین روش تقویت کردن خانگی مژه

مژه و در کنار آن ابرو به عنوان مهم ترین اجزای اصلی زیبایی چشم‌ها و صورت محسوب می‌شود و بسیاری از بانوان به دنبال روش‌های مناسبی برای تقویت مژه‌های خود هستند. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با سرم‌های تقویت کننده مژه و کاربردهای آن‌ها را ارائه دهیم و همچنین شما را با بهترین تقویت کننده‌های مژه آشنا سازیم .استفاده از تقویت کننده مژه روشی رایج برای تقویت رشد و افزایش زیبایی مژه‌‌ها می‌باشد و زیباجویان بسیاری وجود دارند که این گونه روش‌ها را به استفاده از اکستنشن ، ریمل و یا سایر روش‌های جایگزین ترجیح می‌دهند.

با این حال، تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان داده‌اند که استفاده از این نوع محصولات آرایشی و بهداشتی برای تقویت ابرو و رشد، استحکام و زیبایی مژه‌ها دارای مزایا و معایبی است و احتمال دارد که زیباجویانی که از این روش برای افزایش زیبایی صورت و چشمان خود استفاده می‌کنند نتوانند نتایج قابل قبولی را کسب کنند. در ادامه قصد داریم تا اطلاعاتی را در رابطه با تقویت کننده مژه به شما عزیزان ارائه دهیم و تعدادی از بهترین تقویت کننده‌های مژه را معرفی نماییم.

تقویت کننده مژه چیست؟

تقویت کننده مژه ترکیبی از انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و برخی دیگر از ترکیبات شیمیایی می‌باشد که برای تقویت رشد و استحکام مژه‌ها استفاده می‌شود. این نوع محصولات آرایشی و بهداشتی در سال‌ها اخیر به گزینه‌ای جذاب برای کسانی تبدیل شده‌اند که تمایل دارند تا بدون استفاده از روش‌های مصنوعی مژه‌های خود را تقویت نمایند و زیبایی خود را افزایش دهند.

تقویت کننده مژه چیست؟

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، مژه‌ها جزئی جدایی ناپذیر از زیبایی صورت و چشم‌ها محسوب می‌شوند و استفاده از تقویت کننده مژه برای محافظت، تقویت و زیبایی مژه‌ها روشی مطمئن و در دسترس برای زیباجویان محسوب می‌شود و به همین دلیل است که محصولات و سرم‌های بسیار متنوعی در بازار برای تقویت مژه‌ها موجود هستند و زیباجویان با شور و اشتیاق فراوانی برای خرید بهترین تقویت کننده مژه اقدام می‌کنند.

با این حال، تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان داده‌اند که این ترکیبات از تاثیر کمی در زمینه‌ی تقویت و رشد مژه‌ها برخوردار هستند و تنها یک تقویت کننده مژه در جهان وجود دارد که موفق به کسب تاییدیه FDA شده است و مابقی محصولات موجود در بازار چیزی جز ترکیبی از ویتامین‌های خانواده‌ی B، پروتئین‌ها و برخی از ترکیبات شیمیایی نیستند. بنابراین، در هنگام انتخاب و خرید بهترین تقویت کننده مژه بهتر است که این موارد را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین محصول را برای تقویت مژه‌های خود انتخاب نمایید.

تقویت کننده مژه چه کاربردی دارد؟

مژه‌ها دارای ساختار ظریف‌تری نسبت به سایر انواع مو هستند و کافی نبودن سلول‌های پشتیبان در اطراف فولیکول‌های آن‌ها باعث می‌شود تا مژه‌ها در معرض ریزش، کم پشت شدن، آسیب و یا نازک شدن قرار بگیرند و زیبایی چشم‌ها و چهره‌ی شما را تحت تاثیر قرار دهند. تقویت کننده مژه به دلیل برخورداری از ترکیبات شیمیایی مختلف باعث تقویت رشد مژه‌ها می‌شود و از ریزش و کم پشت شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

محصولاتی که در بازار تحت عنوان تقویت کننده مژه به فروش می‌رسند معمولاً ترکیبی از ویتامین‌های خانواده‌ی B همچون: B5، B7 و آمینو اسید آرژنین هستند که تاثیر آن‌ها در زمینه‌ی تقویت رشد مژه‌ها آنچنان زیاد نیست ولی این ترکیبات می‌توانند سرعت ریزش مژه‌ها و کم پشت شدن آن‌ها را کاهش دهند و باعث افزایش مقاومت و استحکام آن‌ها گردند. همچنین، ترکیبات پپتیدی مختلفی نیز برای ساخت تقویت کننده مژه استفاده می‌شوند که همچون مورد قبلی تنها می‌توانند از ریزش مژه‌ها جلوگیری نمایند و تاکنون تحقیقات جامعی در رابطه با میزان تاثیر آن‌ها در زمینه‌ی تقویت رشد مژه‌ها انجام نشده است.

بهترین تقویت کننده مژه

از طرفی، ویتامین‌های A و E نیز جزء گزینه‌های مورد علاقه‌ی شرکت‌های تولید کننده‌ی ترکیبات آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شوند و با کمی جستجو در اینترنت می‌توان متوجه شد که این ویتامین‌ها در ساخت تقویت کننده مژه نیز کاربرد دارند و می‌توانند از ریزش مژه‌های شما جلوگیری نمایند. در کل، تقویت کننده‌های مژه در وهله‌ی اول وظیفه‌ی جلوگیری از ریزش مژه‌ها را بر عهده دارند و محصولات انگشت شماری در بازار موجود هستند که ادعای رشد مجدد مژه‌ها را مطرح می‌کنند و سوالات و ابهامات بسیاری در رابطه با تاثیرات بلند مدت آن‌ها وجود دارند.

بهترین تقویت کننده مژه چه ویژگی‌هایی را دارد؟

Latisse بدون شک به عنوان بهترین تقویت کننده مژه در جهان شناخته می‌شود و اولین محصولی است که موجب ایجاد شدن تب افزایش رشد مژه‌ها در میان زیباجویان شده است. ماده‌ی موثره‌ی موجود در این محصول Bimatoprost نام دارد که اولین بار برای درمان بالا بودن فشار چشم‌ها استفاده شده است و کسانی که از این دارو استفاده کرده‌اند پس از مدتی متوجه شده‌اند که تراکم مژه‌های آن‌ها افزایش یافته است و این مسئله به جرقه‌ای برای شروع عصر بهترین تقویت کننده‌های مژه تبدیل شد و باعث گردید تا تب تقویت مژه در میان زیباجویان تشدید شود.

تقویت کننده مژه ها

امروزه محصولات بسیاری در بازار وجود دارند که این ترکیب شیمیایی بطور پایه در آن‌ها وجود دارد و تاثیر این ماده در زمینه‌ی تقویت مژه بسیار بیشتر از سایر ترکیبات است و این مسئله باعث شده است تا Latisse به انتخاب اول بسیاری از زیباجویان تبدیل شود. نحوه استفاده از آن نیز به این صورت است که فقط بر روی محل رویش مژه با پنبه آغشته به این محلول بمالید و نباید داخل چشم ریخته شود، با این حال استفاده از این ترکیب شیمیایی بدون عوارض جانبی نیست و استفاده‌ی طولانی مدت از محصولات حاوی این ماده می‌تواند عوارض مختلفی داشته باشد.

عوارض جانبی احتمالی تقویت کننده مژه

  • تار شدن دید
  • خشکی چشم
  • تیره شدن رنگ مژه‌ها
  • تغییر رنگ قرنیه (تیره شدن رنگ قرنیه)
  • رویش مو در قسمت‌هایی از پوست صورت که با این ماده بطور اتفاقی مواجه شده‌اند

همچنین، باید به این مورد توجه داشته باشید که افزایش رشد مژه‌‌ها به وسیله‌ی تقویت کننده مژه فرایندی طولانی محسوب می‌شود و استفاده از این ماده باید به مدت بیش از چندین ماه ادامه یابد تا بتوان نتایج قابل قبولی را کسب کرد. در کل، اگر قصد دارید تا با کمک بهترین تقویت کننده مژه زیبایی و رشد مژه‌های خود را افزایش دهید، در هنگام انتخاب و خرید تقویت کننده‌های مژه به دنبال عباراتی همچون: Bimatoprost یا Lumigan در لیست ترکیبات موجود در ساختار تقویت کننده مژه باشید تا بتوانید بهترین نتایج را از این فرایند کسب کنید.

بهترین تقویت کننده‌های مژه

تقویت کننده مژه Latisse

این تقویت کننده مژه در بازار‌های داخلی موجود است و از محبوبیت بسیار بالایی در میان زیباجویان برخوردار است. این محصول بهترین تقویت کننده مژه در جهان محسوب می‌شود و دارای تاییدیه FDA می‌باشد و برای کسب نتایج مطلوب از این محصول باید استفاده از آن به مدت حداقل 8 هفته ادامه یابد.

تقویت کننده مژه Latisse

لازم به ذکر است که تاثیرات این محصول پس از قطع شدن مصرف از بین می‌رود و شما باید از آن به صورت دائمی استفاده نمایید که این مسئله در کنار قیمت بسیار بالاتر این سرم در مقایسه با سایر محصولات موجود در بازار و همچنین عوارضی که ممکن است به دنبال داشته باشد جزء نکات منفی آن می‌باشد.

سرم تقویت کننده مژه Cinere

این سرم برند سینره نیز جزء پرفروش‌ترین و بهترین تقویت کننده‌های مژه در بازار است و با استقبال بی نظیر زیباجویان مواجه شده است. Cinere Eyelash Growth Serum دارای ویتامین‌ ‌های خانواده‌ی B همچون B5 است و ترکیبات گوگردی استفاده شده در آن باعث افزایش خونرسانی به فولیکول‌های مژه و تقویت رشد آن‌ها می‌شود. همچنین، استفاده از این سرم بسیار آسان است و شما باید 2 بار در روز از آن برای تقویت و افزایش رشد مژه‌های خود استفاده کنید تا نتایج مناسبی را کسب نمایید.

سرم تقویت کننده مژه Cinere

تقویت کننده‌ی مژه Cerita Eyelash

Cerita یکی از برند‌های ایرانی تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شود و محصول سریتا Eyelash این کمپانی دارای ماده‌ی Bimatoprost می‌باشد که از تاثیر بسیار بالایی در زمینه‌ی تقویت مژه‌ها برخوردار است. این محصول مدل ایرانی Latisse محسوب می‌شود و مصرف کنندگان آن عنوان کرده‌اند که تاثیر این تقویت کننده مژه بسیار بالاتر از محصولات عادی موجود در بازار است.

تقویت کننده‌ی مژه Cerita Eyelash

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

3.9/5 - (13 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

یک دیدگاه

  1. من از تقویت کننده‌ی مژه Cerita Eyelash استفاده کردم و کیفیت فوق العاده بالایی داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا