آرایش مومجله آرایشی و زیبایی

120 رنگ مو جدید سال 1403 دخترانه و زنانه

جدیدترین رنگ موها در سال 2024

استفاده از یک رنگ مو مناسب می‌تواند در میزان جذابیت چهره فرد و اعتماد به نفس آن نقش مهمی داشته باشد. با کمک رنگ مو می‌توانید علاوه بر پوشاندن عیوب ظاهری و نشان دادن برجستگی‌ها و زیبایی صورت خود، ظاهری جوان و شاداب داشته باشید. برخی افراد تغییر رنگ مو را یک ابزار مناسب برای بیان خلاقیت و شخصیت فردی در نظر می‌گیرند. تغییر رنگ مو در کسانی که موهای تیره یا روشنی دارند می‌تواند یک چالش بزرگ باشد پس بهتر است در انتخاب رنگ و مدل آن دقت کنید.
پژوهش‌ها و مطالعات نشان داده که در انتخاب بهترین رنگ مو باید پارامترهای مهمی ازجمله رنگ پوست، رنگ چشم، مدل موها و غیره را در نظر بگیرید، در غیر اینصورت به نتیجه مطلوب نمی‌رسید. برای آشنایی بیشتر با این عوامل تاثیرگذار و آشنایی با انواع رنگ مو در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.   

مشاهده عناوین مقاله

رنگ مو چیست؟

رنگ مو به مجموعه‌ای از رنگ‌دانه‌های طبیعی و یا مصنوعی اطلاق می‌شود و از آن برای رنگ آمیزی کردن موها به منظور افزایش زیبایی استفاده می‌گردد. رنگ‌ها در انواع و مدل‌های مختلفی وجود دارند و استفاده‌ی صحیح از آن‌ها می‌تواند تاثیرات بسیار عمیقی را بر روی زیبایی و چهره‌ی شما بگذارد. به همین دلیل است که شما باید در انتخاب رنگ مناسب برای موهای خود نهایت دقّت را صرف نمایید تا با مشکلی در این زمینه مواجه نشوید.در ادامه جدیدترین مدل رنگ های 

اما بهترین رنگ موی مناسب شما چیست؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که بر زیبایی چهره فرد و شادابی و درخشندگی موها تاثیر می‌گذارد، رنگ مو است. اما برای انتخاب یک رنگ موی مناسب با فرم چهره و صورت خود باید به چند نکته مهم توجه کنید. در ادامه با 3 مورد از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل بر انتخاب رنگ مو آشنا خواهید شد.

توجه به سلیقه خود

هر فردی سلیقه متفاوتی دارد. سن و سال، اخلاق و رفتار و غیره می‌توانند سلیقه فرد را در انتخاب رنگ مو تحت تاثیر قرار دهد. برخی افراد به دنبال رنگ‌های فانتزی و دخترانه هستند و برخی هم برای جوان ماندن و شادابی چهره خود ترجیح می‌دهند موهایشان را رنگ نکنند.

توجه به رنگ پوست

برای بررسی این مورد ابتدا باید رنگ پوست خود را مشخص کنید، برای این کار باید به رگ‌های داخل بازو نگاه کنید. کسانی که پوست گرمی دارند رگ‌هایشان سبز است و کسانی که پوست سردی دارند رگ‌هایشان آبی است. البته برخی افراد هم دارای رنگ پوست خنثی هستند و رگ‌های آن‌ها به طور واضح آبی و سبز نیست و بیشتر به رنگ صورتی و زرد دیده می‌شوند. بهترین رنگ مو مخصوص تناژهای پوستی مختلف به شرح زیر است:

 • پوست‌های گرم: قهوه‌ای تیره، طلایی تیره، قهوه‌ای گرم، طلایی گرم، بلوند طلایی، هایلایت قرمز و رنگ‌هایی با پایه قرمز و نارنجی بهترین رنگ موها برای کسانی هستند که پوست گرمی دارند.
 • پوست‌های سرد: رنگ‌های شرابی، بژ، مسی، گیلاسی و قهوه‌ای شکلاتی بهترین رنگ مو برای کسانی است که پوست سردی دارند.
 • پوست‌های سفید: رنگ‌ موهای روشن مانند رنگ‌های پلاتینی، بلوند شامپاینی، عسلی و غیره بهترین انتخاب رنگ برای کسانی است که پوست سفید و روشنی دارند.
 • پوست‌های تیره: کسانی که پوست تیره‌ای دارند باید از رنگ‌های قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای متمایل به قرمز استفاده کنند.
 • پوست‌های متوسط: کسانی که رنگ پوست آن‌ها نه خیلی تیره و نه خیلی روشن است، پوست متوسطی دارند. رنگ‌های طلایی، کارامل مسی، خاکستری، قهوه‌ای و بلوند گندمی از بهترین رنگ موها برای کسانی است که پوست متوسطی دارند.

توجه به استایل

استایل فرد و مدل لباس پوشیدن می‌تواند بر انتخاب رنگ مو تاثیرگذار باشد، با وجود اینکه این عامل اهمیت کمتری نسبت به دو عامل دیگر رنگ پوست و سلیقه فرد دارد اما نباید از آن غافل شد.

انواع رنگ مو

رنگ موها بر اساس معیارهای مختلفی تقسیم بندی می‌شوند:

انواع رنگ مو از نظر تناژ رنگی

تناژها حروف انگلیسی هستند که در کنار شماره رنگ مو نوشته می‌شوند، زمانی که آرایشگران از تناژ رنگی صحبت می‌کنند منظورشان این حروف انگلیسی است. رنگ موها دارای سه تناژ مختلف گرم، سرد و خنثی هستند.

 • رنگ مو با تناژ گرم: رنگ موهایی که تناژ گرمی دارند با حروف A دودی(ASH)، B بژ(geige)، B آبی(blue)، G سبز(green)، V ارغوانی(violet) نمایش داده می‌شوند.  
 • رنگ مو با تناژ سرد: رنگ موهایی که تناژ سردی دارند با حروف C مسی(copper)، G طلایی(gold)، O نارنجی(orange)، R قرمز(red)، w گرم(warm)،  RBقهوه‌ای قرمز(brown-red)، RO قرمز نارنجی(red-orange) نشان داده می‌شوند.
 • رنگ مو با تناژ خنثی: رنگ مو با حرف N نشان دهنده تناژ خنثی است.

انواع رنگ مو از نظر ماندگاری

مدت زمان ماندگاری رنگ موها معمولا روی جعبه آن‌ها نوشته می‌شود. انواع رنگ مو از نظر مدت زمان ماندگاری به چهار دسته تقسیم می‌شود:

رنگ موی فانتزی یا موقت

رنگ موهای فانتزی به عنوان رنگ موهای موقت شناخته می‌شوند و ماندگاری آن‌ها حداکثر 14 روز است. برخی از این رنگ موها با توجه به نوع رنگ و جنس موها ممکن است با یکبار شست‌وشو از بین بروند.

رنگ‌های نیمه موقّت یا رنگ موی فانتزی به رنگ‌هایی گفته می‌شود که در ساختار خود فاقد آمونیوم می‌باشند و در استفاده از آن‌ها نیازی به مصرف اکسیدان برای تثبیت رنگ نیست و این ویژگی موجب شده است تا این‌گونه رنگ‌ها به گزینه‌ی مناسبی برای رنگ آمیزی موهای خاکستری تبدیل شوند.

این رنگ‌ها پس از 7 الی 8 مرتبه شستشو از بین می‌روند و استفاده از این نوع رنگ‌ها از شیوع بالایی در میان بانوان برخوردار است زیرا ممکن است که نتایج حاصل از رنگ آمیزی نتوانند رضایت شما را جلب کنند و در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد زیرا این رنگ‌ها پس از گذشت مدّت زمان کوتاهی و با شستشو از بین می‌روند.

رنگ موهای موقت جزو رایج‌ترین رنگ‌های موجود در بازار محسوب می‌شوند و از کاربردهای فراوانی در صنعت مد و زیبایی برخوردار هستند. این رنگ‌ها که با عنوان رنگ‌های قابل شستشو نیز شناخته می‌شوند تنها لایه‌ی بیرونی ساقه‌ی مو را رنگ آمیزی می‌کنند و به این دلیل است که تاثیر استفاده از این رنگ‌ها به صورت کوتاه مدّت می‌باشد.

با این حال، در هنگام استفاده از این رنگ‌ها باید به این نکته توجّه داشته باشید که میزان رنگ‌پذیری موهای آسیب‌ دیده با رنگ‌های موقّت بیشتر از موهای سالم و معمولی می‌باشد و استفاده‌ی مداوم از این رنگ‌ها در این شرایط می‌تواند موجب جذب شدن رنگ مو به ساقه‌ی موها شود و مشکلاتی را برای شما ایجاد نماید.

رنگ موی دائم

رنگ موهای دائمی تا زمانی که موها رشد کنند ماندگار هستند، در واقع این رنگ موها با سفید شدن موها یا رشد موهای جدید از بین می‌روند. رنگ موهای دائمی به کوتیکول مو نفوذ می‌کنند و به طور کامل ملانین آن را تغییر می‌دهند. رنگ‌های دائمی روشن به مرور زمان کم‌رنگ می‌شوند اما از بین نمی‌روند و شما می‌توانید با دکلره رنگ آن را تیره یا روشن کنید.

رنگ‌‌های دائمی دارای بیشترین ماندگاری در میان رنگ‌های موجود در بازار هستند و در برخی از مواقع این رنگ‌ها تا زمان رشد موهای جدید بر روی موی شما ماندگار خواهند شد. رنگ موهای دائمی معمولاً از ترکیب شیمیایی پیچیده‌تری برخوردار هستند و استفاده از آن‌ها نیازمند طی کردن مراحل بیشتری نسبت به سایر انواع رنگ‌ها می‌باشد و به همین دلیل است که این رنگ‌ها تا عمق مو نفوذ می‌کنند و ماندگاری بسیار طولانی‌تری را به همراه دارند.

رنگ موی نیمه دائم

رنگ موهای نیمه دائم به کوتیکول مو نفوذ می‌کنند و ساقه‌های مو را با پیگمنت‌های درشتی می‌پوشانند. این رنگ بعد از 15 بار شستشو از بین می‌رود اما اگر به درستی از آن مراقبت کنید ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

رنگ مو‌های نسبتاً موقّت به رنگ‌هایی گفته می‌شود که میزان ماندگاری آن‌ها در حد فاصل میان رنگ‌های نیمه موقّت و رنگ‌های دائمی قرار دارد. این رنگ‌ها نیز همچون رنگ‌های نیمه موقّت فاقد آمونیوم هستند ولی در هنگام مصرف این رنگ‌ها از اکسیدان برای افزایش نفوذ‌پذیری رنگ به ساختار موها استفاده می‌شود و این ویژگی موجب شده است تا میزان ماندگاری این رنگ‌ها به میزان قابل توجّهی افزایش یابد.

این نوع رنگ‌ها می‌‌توانند تا 24 بار شستشو ماندگاری داشته باشند ولی با این حال، همچنان میزان ماندگاری این رنگ‌ها کم‌تر از انواع دائمی می‌باشد و این مورد یکی از دلایل محبوبیّت این نوع ترکیبات در میان بانوان شده است.

رنگ موی فوری

گچ مو، اسپری مو، واکس مو و غیره از رنگ موهای فوری هستند که ماندگاری آن‌ها 4 ساعته است.

انواع رنگ مو از نظر متد رنگ 

رنگ کردن موها از نظر سبک و مدلی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می‌شود:

رنگ موی تمام دکلره

دکلره کردن موها یکی از روش‌های تغییر رنگ موی سر است، در این روش آرایشگر با استفاده از مواد دکلره رنگ موها را از بین می‌برد و در اصطلاح موها را بی‌رنگ می‌کند. کسانی از دکلره کامل استفاده می‌کنند که می‌خواهند رنگ موهای خود را به طور کلی از ریشه تغییر دهند و آن را روشن کنند.

رنگ موی آمبره(ombre)

این مدل رنگ مو یک روش هایلایت مو شناخته می‌شود، در این مدل ریشه موها تیره رنگ است و هرچه به سمت نوک ساقه حرکت کنید رنگ موها روشن‌تر می‌شود. در این مدل فقط قسمت انتهای موها(نوک ساقه) دکلره می‌شود و برای اینکه جلوه زیباتری داشته باشد باید رنگی را انتخاب کنید که 3 یا 4 درجه از رنگ موها روشن‌تر باشد. این مدل رنگ مو یکی از پرطرفدارترین رنگ موها در میان دختران است.
آمبره انواع مختلفی دارد که آمبره برزیلی، ستاره‌ای، معکوس، کلاسیک و کهکشانی از رایج‌ترین آن‌ها است.

رنگ موی آمبره(ombre)
رنگ موی آمبره (ombre)

رنگ موی بالیاژ(balayage)

بالیاژ یک مدل رنگ موی هایلایت است که بدون فویل انجام می‌شود و قاعده و نظم خاصی ندارد. رنگ کردن موها در این مدل با فاصله از ریشه موها شروع می‌شود و هرچه بیشتر به سمت نوک ساقه‌ها پیش می‌رود هایلایت‌ها پرتر و روشن‌تر می‌شوند. بالیاژ را می‌توان روی هر مدل موی کوتاه و بلندی انجام داد و در این مورد هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت، با استفاده از این تکنیک به راحتی می‌توانید موهای سفید خود را بپوشانید.

رنگ موی بالیاژ(balayage)
رنگ موی بالیاژ (balayage)

رنگ موی بالیاژ برعکس(reverse balayage)

این مدل رنگ مو جدید، همانطور که از نامش پیداست برعکس بالیاژ انجام می‌شود. در این مدل رنگ مو ریشه موها روشن می‌شود و هرچه به سمت نوک موها پیش می‌رود رنگ موها تیره خواهد شد.

رنگ موی بالیاژ برعکس
رنگ موی بالیاژ برعکس(reverse balayage)

رنگ موی سامبره(sombre)

این تکنیک یکی از پرطرفدارترین تکنیک‌های رنگ مو بوده و ترکیبی از آمبره و بالیاژ است. در این تکنیک جدید هرچه از سمت ریشه موها به سمت نوک ساقه پیش می‌روید موها روشن‌تر می‌شوند، اما خطوط لایت آن مشخص نیستند و نظم خاصی ندارند.

رنگ موی سامبره
رنگ موی سامبره (sombre)

رنگ موی مش

یکی از تکنیک‌های رنگ مو که روی موهای بلند و کوتاه اجرا می‌شود، مش است. مش‌ با توجه به سلیقه فرد و مهارت آرایشگر مدل‌های مختلفی دارد و می‌توانید با توجه به سلیقه‌ای که دارید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در مش کردن موها آرایشگر سعی می‌کند تا با دکلره کردن موها رنگ اصلی آن را از بین ببرد و از رنگ‌های جدید و روشن استفاده کند.

رنگ موی لولایت(lowlight)

رنگ موی لولایت ظاهری برعکس هایلایت دارد و به جای روشن کردن رنگ مو، آن‌ها را تیره می‌کند. نحوه انجام دادن این رنگ مو مشابه هایلایت است و با نظم و قاعده باید موها را دسته‌بندی کرده و رنگ کردن موها را آغاز کنید. رنگ مو در لولایت باید چند درجه تیره‌تر از زمینه موها باشد.

رنگ موی لولایت
رنگ موی لولایت (lowlight)

رنگ موی بیبی لایت(babylight)

اگر به دنبال لایت طبیعی هستید باید از بیبی لایت استفاده کنید، در این مدل موها از ریشه تا نوک ساقه روشن می‌شوند. این لایت مو به دلیل ظرافت بالایی که دارد به زمان بیشتری نیاز دارد، موهایی که جدا می‌کنید باید دسته‌های باریک و ظریف باشند. رنگ موی بیبی لایت چهره فرد را جوان‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد.

رنگ موی بیبی لایت
رنگ موی بیبی لایت (babylight)

لایت پیکسلیشن(pixelated hair)

پیکسلیشن یک رنگ مو جدید و فانتزی است، این مدل مو طرفدار خاص خود را دارد. لایت‌های رنگی و متنوع را می‌توان با مدل‌های مختلف و به روش پیکسلیشن روی موها اجرا کرد.

لایت پیکسلیشن
لایت پیکسلیشن (pixelated hair)

رنگ موی فراستینگ(frosting)

یک رنگ مو جدید و مناسب کسانی که موهای کوتاهی دارند، فراستینگ است. در این مدل مو باید موهای خود را کوتاه و خرد کرده و نوک موها را دکلره کنید. 

رنگ موی فراستینگ
رنگ موی فراستینگ (frosting)

رنگ موی کالر ملتینگ(color melting)

این رنگ مو یکی از مدل‌موهای مورد پسند نوجوانان است که ظاهری شبیه به آمبره و سامبره دارد و از ترکیب سه رنگ ساخته می‌شود. این روش قاعده رنگی خاصی ندارد و حتما نباید از رنگ‌های تیره به سمت روشن بروید، می‌توانید رنگ کردن موها را از تناژهای مختلف شروع کنید توجه داشته باشید که رنگ‌گذاری باید از ریشه موها فاصله داشته باشد.

رنگ موی فیس فریم(face frame)

یکی از تکنیک‌های جدید و پرطرفدار برای رنگ کردن موها، فیس فریم است که در قسمت جلوی سر انجام می‌شود. فیس فریم یک تکنیک جذاب و پرطرفدار در بین دختران جوان است.  

رنگ موی فیس فریم
رنگ موی فیس فریم(face frame)

مردانساژ

مردانساژ به معنی باز کردن پولک‌های سفید موی سر است. زمانی که پولک‌ها باز می‌شوند رنگدانه‌ها از پولک‌ها خارج شده و موهای سر سفید می‌شوند. در این روش می‌توان از اکسیدان استفاده کرد تا موهای سفید را که رنگ نمی‌گیرند، رنگ کنید.

انواع رنگ مو جدید و شیک

رنگ مو جدید روشن امبره

رنگ مو جدید روشن امبره

مدل رنگ مو جدید زنانه بالیاژ روشن
مدل رنگ مو جدید زنانه بالیاژ روشن
مدل رنگ مو جدید آتشی برای موی بلند دخترانه
مدل رنگ مو جدید آتشی برای موی بلند دخترانه
رنگ مو هالووین
رنگ مو هالووین
رنگ مو دخترانه بالیاژ قهوه ای
رنگ مو دخترانه بالیاژ قهوه ای
انواع رنگ مو سامبره
انواع رنگ مو سامبره
رنگ موی لاکچری سبک بالیاژ و آمبره
رنگ موی لاکچری سبک بالیاژ و آمبره
رنگ موی زیتونی بالیاژ
رنگ موی زیتونی بالیاژ
رنگ مو شامپاینی
رنگ مو شامپاینی
رنگ مو بالیاژ نسکافه ای شکلاتی
رنگ مو بالیاژ نسکافه ای شکلاتی
مدل رنگ مو جدید شرابی و زرشکی
مدل رنگ مو جدید شرابی و زرشکی

 

رنگ مو شیک دخترانه
رنگ مو شیک دخترانه
رنگ مو جدید مخصوص نوجوانان
رنگ مو جدید مخصوص نوجوانان
رنگ مو بنفش خوشرنگ
رنگ مو بنفش خوشرنگ
جدیدترین رنگ مو طلایی برای مو بلند
جدیدترین رنگ مو طلایی برای مو بلند
رنگ موی آمبره نسکافه ای
رنگ موی آمبره نسکافه ای
رنگ موی دکلره روشن
رنگ موی دکلره روشن
رنگ موی زیتونی طلایی
رنگ موی زیتونی طلایی
رنگ موی پایه شکلاتی با مش
رنگ موی پایه شکلاتی با مش
رنگ موی شکلات کاراملی
رنگ موی شکلات کاراملی
مدل رنگ موی آمبره
مدل رنگ موی آمبره
رنگ موی بلوند
رنگ موی بلوند
رنگ موی بلوند
رنگ موی بلوند

 

رنگ موی کهکشانی
رنگ موی کهکشانی
رنگ موی نارنجی
رنگ موی نارنجی
رنگ موی فانتزی شیک
رنگ موی فانتزی شیک
رنگ موی فانتزی بالیاژ میلر
رنگ موی فانتزی بالیاژ میلر
رنگ موی فانتزی دخترانه
رنگ موی فانتزی دخترانه
رنگ موی فانتزی هفت رنگ
رنگ موی فانتزی هفت رنگ
رنگ موی مسی مسی
رنگ موی مسی
رنگ موی مسی
رنگ موی مسی
رنگ موی بلوند نسکافه ای
رنگ موی بلوند نسکافه ای
رنگ موی بلوند آمبره
رنگ موی بلوند آمبره
نسکافه ای هایلایت آمبره
نسکافه ای هایلایت آمبره
رنگ موی دودی نسکافه ای
رنگ موی دودی نسکافه ای
رنگ موی بلوند خاکستری
رنگ موی بلوند خاکستری
رنگ موی قهوه ای
رنگ موی قهوه ای
رنگ موی شکلاتی نسکافه ای
رنگ موی شکلاتی نسکافه ای
رنگ موی شکلاتی نسکافه ای
رنگ موی شکلاتی نسکافه ای
رنگ موی جذاب
رنگ موی جذاب
رنگ موی فندقی
رنگ موی فندقی

ویدیو بررسی رنگ مو و رنگ شناسی

در ویدیو زیر رنگ های مناسب برای انواع پوست را می شناسیم و می توانید به سادگی رنگ مو مورد نظر خود را که با پوست شما تناسب داشته باشد را انتخاب کنید. (برای مشاهده، فیلتر شکن خود را روشن کنید)

انواع مو و رنگساژهای جذاب مو مناسب برای سلیقه های متفاوت

در ادامه انواع رنگ هایی که کاربران برای موهایشان جستجو کرده اند را به شما نشان می دهیم. 

هایلایت مو
هایلایت مو
هایلایت مو
هایلایت مو

رنگ موی دودی

یکی از پرطرفدارترین رنگ موها، رنگ موی دودی است که برای ساخت آن به اکسیدان 1، رنگ موی بلوند 0.8 و واریاسیون 0.11 نیاز دارید.

نمونه رنگ موی دودی
نمونه رنگ موی دودی
رنگ موی دودی
رنگ موی دودی
رنگ موی دودی
رنگ موی دودی

رنگ موی شکلاتی

رنگ موی شکلاتی یکی از رنگ‌های موی محبوب است که در آخرین سال‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. رنگ موی شکلاتی با استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای تیره، شکلاتی، کاراملی و خاکستری می‌تواند به دست آید.

نمونه رنگ موی شکلاتی
رنگ موی شکلاتی
رنگ موی شکلاتی
رنگ موی شکلاتی

رنگ موی روشن 

رنگ موی روشن
رنگ موی روشن
خوش رنگ ترین رنگ موی روشن
خوش رنگ ترین رنگ موی روشن
رنگ موی روشن
رنگ موی روشن
رنگ موی روشن
رنگ موی روشن

رنگ موی آمبره

رنگ موی آمبره
رنگ موی آمبره
رنگ موی آمبره
رنگ موی آمبره

رنگ موی دکلره

رنگ موی دکلره
رنگ مو با دکلره
رنگ موی نسکافه ای با دکلره
رنگ موی نسکافه ای با دکلره
رنگ موی دکلره
دکلره استخوانی

رنگ مو ترکیبی

اگر به دنبال رنگ موی خاص و منحصر به فردی هستید می‌توانید از رنگ موهای ترکیبی استفاده کنید. رنگ موهای ترکیبی معمولا از تناژهای گرم و سرد ساخته می‌شوند و در صورتی که فرمول درستی داشته باشند جلوه بسیار زیبایی روی موها خواهند داشت.

رنگ-موی-ترکیبی صورتی بنفش
رنگ-موی-ترکیبی صورتی بنفش
رنگ موی ترکیبی بلوند و صورتی
رنگ موی ترکیبی بلوند و صورتی
رنگ موی ترکیبی صورتی و مشکی، صورتی و بلوند
رنگ موی ترکیبی صورتی و مشکی، صورتی و بلوند

رنگ موی مشکی- مشکی پرکلاغی

رنگ موی مشکی یک رنگ عامه پسند است و با وجود جذابیت بالایی که دارد برای همه افراد مناسب نیست. این رنگ مو در هر برندی شماره n1 است و تیره‌ترین رنگ محسوب می‌شود، برای ساخت رنگ مشکی پرکلاغی کافیست رنگ موی n1 را به همراه واریاسیون آبی و اکسیدان شماره یک ترکیب کنید.

رنگ موی مشکی
رنگ موی مشکی
رنگ موی مشکی با امبره آبی
رنگ موی مشکی با امبره بنفش و آبی
رنگ مشکی پرکلاغی
رنگ موی مشکی پرکلاغی

رنگ موی قهوه ای

رنگ موی قهوه ای با لایت کاراملی
رنگ موی قهوه ای کاراملی

رنگ مو خاکستری

مدل رنگ موی خاکستری
مدل رنگ موی خاکستری
رنگ مو خاکستری
رنگ مو خاکستری
رنگ موی خاکستری
رنگ موی خاکستری

رنگ موی شرابی

این رنگ مو جزو آن دسته از رنگ موهایی است که از تناژهای گرم و سرد ساخته می‌شود به همین دلیل طیف رنگی بسیار گسترده‌ای دارد. رنگ موی شرابی بدون دکلره، ماهگونی، یاقوتی، بادمجانی، شرابی قرمز و غیره از مرسوم‌ترین رنگ موهای شرابی هستند.  

موی شرابی
موی شرابی
مدل رنگ موی شرابی
مدل رنگ موی شرابی
نمونه رنگ مو شرابی
نمونه رنگ مو شرابی

رنگ موی صورتی

رنگ موی صورتی
رنگ موی صورتی
بالیژ صورتی
بالیژ صورتی
رنگ موی صورتی
رنگ موی صورتی

رنگ موی قهوه ای – فندقی

این رنگ مو از ترکیب چند رنگ مختلف به دست می‌آید و یکی از پرطرفدارترین و بهترین رنگ موهای گرم است. برای رنگ موی قهوه‌ای-فندقی باید از پایه 4 تا 7 استفاده کرد و ترکیب رنگ‌های مسی، قرمز و شکلاتی می‌تواند ترکیب رنگ خوبی برای این مدل باشد.

رنگ موی فندقی روشن
رنگ موی فندقی روشن
رنگ مو فندقی
رنگ مو فندقی
رنگ موی فندقی
رنگ موی فندقی

رنگ موی یخی – استخوانی

برای رنگساژ یخی- استخوانی باید دکلره موها را به پایه برسانید. برای ساخت رنگ موی یخی- استخوانی باید از واریاسیون و اکسیدان در اندازه‌های مشخصی استفاده کنید.

رنگ مویاستخوانی
رنگ مویاستخوانی
رنگ مو استخوانی
رنگ مو استخوانی
رنگ موی استخوانی صورتی
رنگ موی استخوانی صورتی

رنگ موی بنفش

برای رنگ موی بنفش علاوه بر رنگ موهای فانتزی می‌توانید از شامپوهای رنگی استفاده کنید.  

رنگ موی بنفش
رنگ موی بنفش

رنگ موی زیتونی

برای رنگ موی زیتونی باید پایه موهای خود را به 8 برسانید و از رنگ موی m10 با واریاسیون سبز و اکسیدان 2 استفاده کنید.

رنگ موی زیتونی
رنگ موی زیتونی

رنگ موی شنی

این رنگ مو را می‌توانید با دکلره و بدون استفاده از دکلره روی موهای خود داشته باشید، قطعا رنگ مو شنی با دکلره جلوه و جذابیت بیشتری خواهد داشت. برای رنگ موی شنی ابتدا باید پایه موهای خود را به 8 برسانید سپس از ترکیبات رنگی مختلف برای رنگ شنی استفاده کنید. 

رنگ موی شنی
رنگ موی شنی

رنگ موی نسکافه ای

یک رنگ موی خاص و زیبا که همه افراد از پیر تا جوان، عاشق آن هستند. رنگ موی نسکافه‌ای از ترکیب رنگ کرم، شکلاتی و قهوه‌ای به دست می‌آید این ترکیب رنگ را می‌توانید با اضافه کردن رنگ قهوه‌ای تیره و روشن کنید.

رنگ موی نسکافه ای
رنگ موی نسکافه ای

رنگ موی کاراملی

رنگ موی کاراملی یکی از رنگ موهایی است که برای اجرای آن باید حتما از دکلره کردن موهایتان شروع کنید و پایه آن را به 6 یا 8 برسانید. هرچه پایه‌ موهایتان رنگی طبیعی خود را داشته باشد قطعا رنگ کاراملی زیباتری خواهید داشت.

رنگ موی کاراملی
رنگ موی کاراملی

رنگ موی طلایی

برای طلایی شدن موها باید پایه دکلره موها را به 9 برسانید و از رنگ موی طلایی و اکسیدان شماره 1 استفاده کنید.

رنگ موی طلایی
رنگ موی طلایی

رنگ موی عسلی

یکی از پرطرفدارترین رنگ موها بین دختران رنگ موی عسلی است، برای این رنگ مو باید پایه دکلره موهایتان را به 5 تا 7 برسانید سپس از ترکیب رنگ عسلی قهوه‌ای، نسکافه‌ای و واریاسیون بنفش و نقره‌ای برای باز شدن آن استفاده کنید.

رنگ موی عسلی
رنگ موی عسلی

رنگ موهای فانتزی

به گروهی از رنگ موها که ماندگاری بالایی ندارند و موقت هستند رنگ موهای فانتزی یا پاستلی می‌گویند. این رنگ موها بیشتر بین نوجوانان رایج شده است.  

رنگ موهای فانتزی
رنگ موی فانتزی رنگین کمانی

 

رنگ موی جدید برای موی کوتاه
رنگ موی جدید برای موی کوتاه

 

رنگ موهای نیمه موقت جذاب و شیک
رنگ موهای نیمه موقت جذاب و شیک

 

رنگ موی سال 2024 یا 1403 چیست

در صنعت مد هر ساله با توجه به معیارهای مختلفی رنگ موی سال را مشخص می‌کنند. رنگ مو جدید در سال 2024 یا رنگ موی سال 1403 رنگ مو هلویی (Peach Fuzz) و بلوند خاکستری است. رنگ موی هلویی را می‌توان با توجه به سلیقه شخصی با افزودن رنگ قرمز کمی تغییر داد و آن را پر رنگ کرد. بلوند خاکستری هم یک رنگ سرد با سایه‌های نقره‌ای است، این رنگ مو همیشه ظاهری مدرن و براق دارد. 

رنگ موی هلویی
رنگ موی هلویی ترند رنگ موی سال 2024

جه به اینکه انسان در طبیعت رشد کرده و تکامل یافته پس علاقه‌ی او به رنگ های طبیعی هم بی اثر نیست. استفاده از رنگ های طبیعی نه تنها در ایران بلکه در جامعه جهانی هم طرفداران بسیار بیشتری نسبت به رنگ موی فانتزی داشته است. نه تنها در سال های اخیر این اتفاق بارها تکرار شده که در سال 2024 هم استقبال از رنگ موهای طبیعی بسیار بیشتر شده است. با ما همراه باشید تا چند رنگ موی خاص سال 2024 را به شما معرفی کنیم: 

رنگ مو شکلاتی لایت
رنگ مو شکلاتی لایت
رنگ موی جذاب
رنگ موی جذاب
رنگ موی بلوند روشن
رنگ موی بلوند روشن
توت فرنگی قهوه ای بالایاژ
توت فرنگی قهوه ای بالایاژ
رنگ موی بالایاژ کارامل
رنگ موی روشن جدید

 

پرطرفدارترین رنگ مو ها

رنگ موهای زیر جزو پر طرفدارترین رنگ موهای سال 1403 انتخاب شده اند

رنگ موی بلوند مانی پیسس
رنگ موی بلوند مانی پیسس

 

رنگ موی بلوند عسلی
رنگ موی عسلی آفتابی

 

رنگ موی یاقوتی قرمز
رنگ موی یاقوتی قرمز

 

رنگ موی پلاتینیوم کم رنگ
رنگ موی پلاتینیوم کم رنگ

 

رنگ موی بلوند مخلوط و میکس
رنگ موی بلوند میکس

 

رنگ موی بالیاژ کاراملی میکس
رنگ موی بالیاژ کاراملی میکس

 

رنگ موی بالیاژ توت فرنگی قهوه ای سال 2023 یا 1402
رنگ موی بالیاژ توت فرنگی قهوه ای

سوالات متداول

 1. هایلایت چه تفاوتی با مش دارد؟

  موهایی که از طریق مش کردن تغییر رنگ می‌دهند حدود 5 تا 7 درجه با رنگ زمینه تفاوت دارند اما در هایلایت این تغییر رنگ به 3 تا 4 درجه می‌رسد. در هایلایت باید موها را به پایه برسانید سپس می‌توانید از هر رنگی برای رنگساژ آن استفاده کنید و در این بخش محدودیتی نخواهید داشت.
 2. جدیدترین رنگ موی سال 1403 چیست؟

  رنگ‌های بلوند کرمی، بلوند باترکریم، بلوندهای گرم و سرد با پایه‌های متوسط به عنوان جدیدترین رنگ موی 1403 معرفی شده‌اند.
 3. جدیدترین رنگ موی سال 2024 چیست؟

  رنگ مو جدید برای خانم‌ها در سال 2024 رنگ موی هلویی است که با توجه به سلیقه افراد تناژهای مختلف تند و واقعی دارد.
 4. رنگ موی ترکیبی چیست؟

  کسانی که به دنبال تناژ خاصی در رنگ مو هستند از رنگ موهای ترکیبی استفاده می‌کنند. به رنگ‌هایی که از ترکیب کردن رنگ‌های اصلی، رنگ‌های سایه‌دار و کمی واریاسیون ساخته می‌شوند رنگ‌های ترکیبی می‌گویند.
 5. منظور از رنگساژ کردن چیست؟

با رنگساژ کردن می‌توانید زردی موها را از بین ببرید و در صورت داشتن لایت، رنگ موهای خود را تغییر دهید. این روش یک راه فوری برای تغییر رنگ مش و هایلایت روی موها است.

4.6/5 - (178 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

‫19 دیدگاه ها

  1. رنگ موهای موقت یا نسبتا دایمی یا نیمه دایمی هم می‌توانند باعث ریزش مو یا آسیب مو بشوند؟ از کجا بفهمیم کدام رنگ مو ضررش کمتر است ؟

 1. واقعا مطلب کاملیییی بود. ممنون از سایت دکتر فارمو

  1. حتما مهتاب عزیز این موضوع به تیم تحریره اطلاع داده می شود

  1. اگر منظورتون برند MY هستش که این برند از برند های مطرح داخلی است ولی ما تا بررسی نکنیم و نظرات مصرف کنندگان و متخصصان رو نگیریم نمیتونیم در مورد کیفیت محصول نظری بدیم ولی این موضوع برای تیم تحریریه ارسال میشه تا اگر صلاح دونستن در موردش یک مطلب تهیه کنند.

 2. بهترین رنگ مو ایرانی چیه؟ من قبلاً خارجی میزدم الان قیمتش خیلی بالا رفته ولی میترسم ایرانیا موهام خشک کنه!

  1. برندهای داخلی نیز محصولات متفاوتی دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. پیشنهاد میکنیم قبل از خرید محصول، نظرات داده شده در سایت های فروش آنلاین مانند دیجیکالا یا داروکده را مطالعه کنید.

 3. دیگه زیادی کامل بود یعنی خیلی طولانی بود کاش بجاش ویدیو بذارین

  1. ممنون از پیشنهادتون زهرا عزیز
   حتما این مورد به تیم تحریریه ارجاع داده میشه :)

 4. سلام
  واقعا مطلب مفید و کاربردی بود
  بارها به دوستام گفتم خانوووووم هر رنگ مویی که قشنگه دلیل نمیشهکه به شماهم بیاد
  هرکسی را بهر کاری ساختن ، هر رنگ مویی رو هم برای یه رنگ پوست ساختن!!!!
  شما نگاه کن چه رنگی به رنگ پوستت میاد اونو بزن
  البته بعضیام هستن واسه دل خودشون انتخاب میکنن دیگه
  مرسی از مطلب خوبی که گذاشتید واقعا،سایت دکتر فارمو و سایت توبیوتی تنها سایتایی هستن که من دیدم مطالب کاربردی در مورد رنگ مو میزارن
  خسته نباشید و دمتون گرم

  1. خوشحالیم تونستیم رضایت تون رو جلب کنیم مریم عزیز :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا