مجله تناسب اندام

بهترین قرص لاغری کدام است؟ – معرفی 36 نوع قرص لاغری

قرص لاغری و کاهش وزن

شما می‌توانید برای کاهش وزن، راه های بسیار زیادی را امتحان کنید. این روش ها اغلب از انواع قرص لاغری، داروها و مکمل های طبیعی کمک می‌گیرند. بسیاری از این رژیم ها و روش های لاغری مدعی هستند که می‌توانند به کاهش وزن شما کمک کنند و یا حداقل می‌توانند در ترکیب با سایر روش ها، این فرایند را تسریع و تسهیل کنند. در این مقاله از مجله تناسب اندام دکتر فارمو به بررسی بهترین قرص‌ لاغری و قرص چربی سوز در 33 مدل مختلف می پردازیم.

مشاهده عناوین مقاله

بهترین قرص های لاغری

بهترین قرص های لاغری عبارتند از:

اورلیستات، فورسکولین، کلاس ازایمپتیک‌ها،لکوتریژن، فنترمین،دیورتیک،قرص قهوه، گارسینیاکامبوجیا، ، گلوکومانان، استیمولانت ها، گلوکوفاژ، متفورمین، لاموتریژین، کتون تمشک، گلوکوزامین، هودیاگورونی، سینامون، ال کارتنین، الفا اسلیم، هیدروکسی کات، قرص کافئین، بلوبری، لورکارسین و… 

 

قوی ترین قرص های لاغری بدون عوارض
قوی ترین قرص های لاغری

 

بررسی بهترین قرص های لاغری

در همین راستا، ما در این مقاله قصد داریم 33 قرص لاغری قوی  و مکمل غذایی محبوب که توسط آزمایشگاه ها و افراد متخصص تایید شده اند را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که تنها صرف قرص تاثیر کمی دارد. پس بهتر است که بهترین رژیم های لاغری را در کنار بهترین قرص های لاغری استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

لیست بهترین قرص های لاغری

1-قرص لاغری ونوستات، ارلیستات یا زنیکال:

اولین این لیست قرص اورلیستات است که با دریافت چربی‌ها در جریان غذایی باعث می شود که بیشتر آنها از طریق دفع خارج شوند و به جلوگیری از جذب چربی‌ها در بدن که در نتیجه باعث کاهش وزن می‌شود کمک میکند. Orlistat یا Xenical می‌تواند به کاهش 2.7 کیلوگرم وزن شما کمک کند و همچنین خطر دیابت نوع دو را تا 27 درصد کاهش دهد. با این حال، این دارو می‌تواند مواردی از جمله مدفوع شل و چرب، نفخ، حرکات مکرر روده و کمبود ویتامین های محلول در چربی را به دنبال داشته باشد. به منظور کاهش عوارض جانبی، توصیه می‌شود که در کنار مصرف Orlistat از یک رژیم غذایی کم چرب نیز پیروی کنید. در مقاله‌ای کامل نظر دکتر برایان یونگ را درباره قرص ارلیستات بخوانید.

قرص لاغری قوی بدون عوارض

2-فورسکولین:

این قرص با کمک تحریک سلول‌های چربی و تسریع تبدیل آنها به مواد مغذی دیگر، تولید چربی در بدن را کاهش می دهد و باعث کاهش وزن می‌شود.

بهترین قرص لاغری - فورسکولین

3-کلاس ازایمپتیک‌ها:

این قطره‌ها با کاهش احساس گرسنگی و افزایش خلأ پر شده در معده باعث پایین‌آوردن مصرف غذا و کاهش وزن می‌شوند. بعضی از مشهور‌ترین ازایمپتیک‌ها شامل لیراگلوتاید و بنزودیازپین‌های نوعی از دارو‌ها برای بی‌خوابی می‌باشد.

مزایا، عوارض جانبی و میزان اثربخشی Orlistat

4-لاموتریژین:

لاموتریژین یک داروی ضدصرع یا ضدتشنج است. و نسبت به افسردگی و لاغری و چاقی اثر دارد . همچنین نسبت وسواس مصرف کننده موثر دارد.

قوی ترین قرص های لاغری - لاموتریژین

5-فنترمین:

این قرص با جلوگیری از احساس گرسنگی و افزایش متابولیسم بدن باعث کاهش وزن می‌شوند. فنترمین داروی که برای از بین بردن اشتها استفاده میشود.این دارو به همراه رژیم غذایی و تمرینات ورزشی برای لاغری و درمان چاقی در افرادی که فشار خون بالا و دیابت دارند توسط پزشک تجویز می شوند.

بهترین قرص های لاغری - فنترمین

6-دیورتیک:

قرص دیورتیک  توسط پزشکان برای کاهش وزن تجویز می‌کنند. این قرص‌ها با کاهش میزان آب و اسید ادراری بدن باعث لاغری می‌شوند.

قوی ترین قرص های لاغری -دیورتیک

7-قرص دانه های قهوه‌ سبز (Green Coffee):

این دارو شامل ترکیبی از عصاره دانه‌های قهوه سبز است که به عنوان یک مکمل غذایی عرضه می‌شود. قرص لاغری قهوه سبز جذب گلوکز از روده را کم می‌کند، متابولیسم بدن را افزایش می دهد و از این طریق باعث لاغری می‌شود. در واقع اسید کلروژنیک موجود در قرص لاغری قهوه سبز، گلوکز را در بدن آزاد کرده و متابولیسم بدن را بالا می‌برد و چربی‌های انباشته در کبد را به انرژی تبدیل می‌کند. این قرص‌ها حاوی عصاره‌ی کافئین هستند و با افزایش میزان متابولیسم بدن و افزایش انرژی و قدرت تمرکز، به کاهش وزن کمک می‌کنند. دانه‌های سبز قهوه، دانه‌های قهوه معمولی هستند که برشته نشده‌اند و حاوی دو ماده مهم برای کاهش وزن هستند: کافئین و اسید کلروژنیک. کافئین می‌تواند فرایند چربی سوزی را افزایش دهد و اسید کلروژنیک می‌تواند فرایند تجزیه کربوهیدرات‌ها در روده را کُند کند. قرص لاغری بدون ضرر - قرص قهوه سبز

8-گارسینیا کامبوجیا:

این قرص حاوی عصاره‌ی گارسینیا کامبوجیا است، که با کاهش جذب چربی‌ها در بدن از طریق افزایش متابولیسم و سطح سرم چربی به کاهش وزن کمک می‌کند. گارسینیا کامبوجیا، یک میوه کوچک سبز رنگ با اسید هیدروکسی سیتریک (HCA) در پوست خود است که به عنوان یک قرص لاغری به بازار عرضه می‌شود. تحقیقات نشان داده که HCA می‌تواند آنزیم تولید چربی در بدن را کاهش داده و سطح سروتونین در بدن را افزایش داده و به کاهش اشتها کمک کند. گرچه مصرف آن ممکن است سبب کاهش وزن شود، اما اثرات آن به قدری اندک است که چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد. همچنین، هیچ گزارشی مبنی بر عوارض جانبی جدی این قرص لاغری وجود ندارد، با این حال برخی مصرف کنندگان گزارش‌هایی حاکی از مشکلات خفیف گوارشی ثبت کرده‌اند.

قرص لاغری بدون عوارض - گارسینیا کامبوجیا

9-گلوکومانان:

قرص لاغری گلوکومانان همانند ازایمپتیک‌ها، کاهش احساس گرسنگی و افزایش محتوای کمکی در معده باعث کاهش مصرف غذا و کاهش وزن می‌شوند. گلوکومانان یک نوع فیبر است که از ریشه گیاه elephant yam استخراج می‌شود و با جذب آب به یک ژل تبدیل می‌شود. این فیبر بر روی بافت چربی می‌نشیند و سبب ایجاد احساس سیری در فرد می‌شود. تحقیقات نشان داده است که ترکیب گلوکومان با یک رژیم غذایی سالم می‌تواند به کاهش وزن کمک کند و سطح قند، تری گلیسیرین و کلسترول خون را کاهش دهد. اما مصرف همزمان گلوکومان با برخی از داروهای خوراکی ممکن است به تداخل دارویی منجر شود. در مقاله ای کامل نظر دکتر برایان یونگ را درباره قرص گلوکومانان بررسی کرده ایم.

قرص لاغری خیلی قوی - گلوکومانان

10-قرص هیدروکسی کات (hydroxycut):

این دارو شامل ترکیبی از چندین ماده مانند کافئین، گارسینیا کامبوجیا، گرین تا، گوارانا و سایر مواد موثره است.هیدروکسی کات یکی از محبوب‌ترین مکمل‌های کاهش وزن است که حاوی چندین ماده مختلف، از جمله کافئین و چند عصاره گیاهی است. یک مطالعه نشان داده است که مصرف هیدروکسی کات می‌تواند در یک دوره ۳ ماهه باعث کاهش ۹.۵ کیلوگرم وزن شود، اما مصرف آن ممکن است باعث عوارض جانبی شدیدی مانند اضطراب، بی قراری، لرزش، حالت تهوع، اسهال و تحریک پذیری شدید شود. به دلیل عدم وجود اطلاعات در خصوص اثرات طولانی مدت، تحقیقات بیشتر در این زمینه لازمی‌شود.

قرص لاغری قوی هیدروکسی کات

11-گلوکوفاژ :

این قرص به افزایش حس بی‌حالی و کاهش احساس گرسنگی کمک می کند و در این زمینه به کنترل وزن بدن کمک می کند.

داروی لاغری - گلوکوفاژ

12-لورکاسرین:

لورکاسرین آگونیست انتخابی گیرنده 5HT2C است که برای درمان چاقی استفاده می شود. این قرص با کاهش جذب چربی‌ها و افزایش سطح سرم چربی به کاهش وزن کمک می‌کند.

قرص چربی سوز- لورکاسرین

13-قرص ادیوس:

این قرص برای کاهش وزن و کاهش اشتها به کار می‌رود. این دارو معمولاً شامل ترکیبی از دو داروی فنفلورامین و فنترمین است. قرص ادیوس  یک داروی  گیاهی طبیعی است که به کاهش وزن کمک می‌کند.

کپسول لاغری - ادیوس

14-قرص گلوریا:

قرص لاغری گلوریا درب مشکی (کپسول مشکی) قرص گلوریا درب مشکی (کپسول مشکی) از طریق بالا بردن متابولیسم بدن و کاهش شدید اشتها، پیوند بین مولکول‌های چربی را از بین برده و باعث چربی‌سوزی و مصرف چربی‌های انباشته بدن می‌شود

بهترین قرص کاهش اشتها و چربی سوز - گلوریا

15-داروی لاغری جی سی:

قرص لاغری جی سی GC یکی از پرطر‌فدارترین داروهای کاهش وزن است. این قرص از میوه گارسینیا کامبوجیا تهیه می‌شود. قرص جی سی تولید چربی در بدن را با اختلال روبرو کرده و با تاثیر روی هورمون سروتونین احساس گرسنگی را کمتر می‌کند

قویترین قرص لاغری - جی سی

16-قرص لاغری آلفا اسلیم:

این دارو برای کاهش وزن و کاهش اشتها به کار می‌رود. این دارو شامل ترکیبی از چندین عصاره گیاهی مانند سبزیجات، میوه‌ها و گیاهان دارویی است که به عنوان یک مکمل غذایی عرضه می‌شود. از ویژگی‌های قرص آلفا کاهش اشتها، سوزاندن چربی‌های اضافی بدن، افزایش انرژی و ‏تنظیم سوخت و ساز بدن میباشد.

بهترین چربی سوز شکم - الفا اسلیم

17-داروی لاغری بلوبری:

قرص لاغری بلوبری که از عصاره میوه بلوبری تشکیل شده است به منظور کنترل اشتها و چربی‌سوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از تکنیک‌های پیشرفته جهت تصفیه و فرآوری بلوبری استفاده می‌شود و مواد تشکیل‌دهنده طبیعی موجود در این قرص اشتها را کنترل می‌کند و به مرور زمان موجب کاهش وزن می‌شود.
قوی ترین قرص لاغری - بلوبری

18-قرص لاغری فلوردو:

قرص لاغری فلوردو، یک مکمل گیاهی ایرانی و کم‌عارضه برای کاهش وزن است. 
بهترین قرص لاغری در ایران - فلوردو

19-قرص لاغری فلوفیت:

قرص فلوفیت یا نوتریفیت مکملی است که به دلیل وجود 1000 میلی گرم اسید لینولئیک کونژوگه(CLA ) مدعی است که وزن و چربی بدن را کاهش می دهد. 
قرص لاغری شکم بدون عوارض - فلوفیت

20-قرص لاغری کالری بلاکر:

این قرص برای کاهش وزن و کاهش جذب کالری‌های مصرفی به کار می‌رود. این قرص شامل ترکیبی از موادی مانند فسفاتیدیل کلین‌دیکسین، کربوهیدرات‌های پایین گلیسمیک و فیبرهای محلول در آب است. همچنین اونسن نوتریشن، محصولی است که یک مکمل لاغری 100% طبیعی می باشد. این کپسول کالری بلاکر می تواند با کاهش جذب چربی‌ها و قند موجود در رژیم غذایی جذب کالری‌های اضافی را کاهش دهد و به کنترل وزن شما به میزان زیادی کمک کند.

قرص چربی سوز قوی کالری بلاکر

21-قرص لاغری کتون تمشک (Raspberry Ketones):

این دارو شامل ترکیبی از عصاره تمشک و سایر مواد موثره است. برخی مطالعات روی سلول‌های چربی موش‌ها نشان داده‌اند که کتون‌های تمشک ممکن است فرایند شکست چربی را افزایش دهند و سطح هورمون آدیپونکتین را بالا ببرند، که برخی محققین معتقدند که این هورمون با کاهش وزن مرتبط است. با این حال، هیچ مدرکی درباره اثرات کتون تمشک بر انسان وجود ندارد و مطالعات روی موش‌ها نشان می‌دهد که تنها مصرف مقدار بسیار زیاد این ماده، می‌تواند تا حدودی به کاهش وزن کمک کند. همچنین، مصرف کتون تمشک ممکن است با بوی خاص و متمایز تمشک‌ها همراه باشد. یک نسخه آزمایشگاهی از کتون تمشک به عنوان یک مکمل غذایی کاهش وزن به فروش می‌رسد، اما توصیه می‌شود که پیش از مصرف آن، با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

 

قرص لاغری خیلی قوی

22-قرص لاغری پاپایا:

قرص لاغری پاپایا (30 عددی ) (Papaya) به عنوان یک قرص لاغری است قرص پاپابا  چربی سوز قوی به حساب می اید که محصول کشور فیلیپین و حاوی عصاره میوه پاپایا میباشد. این دارو برای کاهش وزن و کاهش اشتها به کار می‌رود. این دارو شامل ترکیبی از عصاره پاپایا و سایر مواد موثره است.

انواع قرص لاغری - پاپایا

23-قرص لاغری اسپیرولینا:

این دارو برای کاهش وزن و بهبود سلامتی به کار می‌رود. این دارو شامل ترکیبی از عصاره گونه‌های مختلفی از جلبک سبز (اسپرولینا) است که به عنوان یک مکمل غذایی عرضه می‌شود. اسپیرولینا باعث کاهش اشتها و احساس سیری می شود. مصرف قرص اسپیرولینا باعث می شود شما احساس گرسنگی نکنید همچنین توجه داشته باشید جلبک اسپیرولینا به علت غنی بودن در ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها باعث جلوگیری از عارضه های جانبی لاغری می شود

بهترین قرص لاغری - اسپیرولینا

24-قرص لاغری کافئین (Caffeine):

این قرص برای افزایش سوخت و ساز بدن، افزایش تمرکز و کاهش خستگی به کار می‌رود. این قرص شامل ماده کافئین است. قرص کافئین باعث تحریک لیپولیز (چربی سوزی)، افزایش قدرت انقباضی عضله و VO2max (حداکثر ظرفیت هوازی فرد) همچنین کاهش درد عضلانی و خستگی می شود. كافئین  یك ماده محرك است كه سیستم عصبی مركزی شما را تحریك می كند. كافئین  پرطرفدارترین داروی محرك در سراسر دنیا است.کافئین یک ماده طبیعی است که می تواند متابولیسم بدن را تقویت کند. این ماده اغلب به مکمل های تجاری کاهش وزن نیز اضافه می‌شود. نتایج یک مطالعه کوتاه مدت نشان داده است کافئین می‌تواند متابولیسم بدن را بین 3 تا 11% و چربی سوزی را تا 29% درصد افزایش دهد.

تاثیر قرص کافئین روی لاغری

 

25-قرص لاغری مراتریم:

مراتریم یک قرص لاغری جدید است که از دو عصاره گیاهی مهم تشکیل شده است که می‌توانند متابولیسم سلول‌های چربی بدن را تغییر دهند. بر اساس ادعاهای این قرص، می‌تواند فرایند تکثیر سلول‌های چربی در بدن را دشوار کند و در نتیجه، میزان چربی که بدن شما از جریان خون جذب می‌کند، کاهش می‌یابد. همچنین، می‌تواند به سوزاندن چربی‌های ذخیره شده در بدن کمک کند. در یک تحقیق، گروهی که به مدت 8 هفته مراتریم مصرف کرده بودند، 11 پوند (5.2 کیلوگرم) وزن از دست داده بودند و 4.7 اینچ (11.9 سانتی‌متر) از سایز دور کمر آن‌ها کاهش یافته بود. همچنین، کیفیت زندگی آن‌ها ارتقا یافته بود و سطح قند، کلسترول و تری‌گلیسیرید خون آن‌ها نیز کاهش پیدا کرده بود. در حال حاضر، عوارض جانبی در خصوص مراتریم گزارش نشده است.

بهترین قرص و داروی لاغری

26-قرص تن لس:

کپسول لاغری تن لس آرتیمان با استفاده از ترکیبات گیاهی خود شامل زیره سیاه، زنیان، کرفس و چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. این کپسول از طریق افزایش سوخت و ساز به لاغری بیشتر کمک میکند

قوی ترین قرص لاغری - تن لس

27-قرص عصاره چای سبز یا گرین تیدین:

این دارو برای کاهش وزن و بهبود سلامتی به کار می‌رود. این دارو شامل عصاره چای سبز است که به عنوان یک مکمل غذایی عرضه می‌شود. این یک محصول ایرانی از گیاهان چای سبز، شوید و زیره است که خاصیت لاغری دارد. گرین تیدین تاثیر مثبتی هم بر سلامت سیستم گوارش و قلب و عروق می‌گذارد و به‌‌خاطر داشتن ویتامین، آنتی‌اکسیدان و مواد مغذی فراوان به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

قوی ترین قرص لاغیری بدون عوارض - گرین تی

28-قرص لاغری لینولئیک اسید متصل (CLA):

این دارو شامل ترکیبی از یک نوع چربی اشباع نشده به نام اسید لینولئیک است که به عنوان یک مکمل غذایی عرضه می‌شود. (Conjugated linoleic acid) یک نوع مکمل خوراکی است. این مکمل یک نوع اسید چرب اشباع نشده است که به گروه اسیدهای چرب ضروری تعلق دارد. این ماده به طور طبیعی در گوشت گاو و لبنیات یافت و مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که باعث چربی سوزی می‌شود.

قرص لاغری قوی -لینولئیک اسید

29-قرص لاغری ال کارنتین (L-carnitine):

این دارو شامل ترکیبی از یک نوع امینواسید به نام ال کارنتین است که در ساخت انرژی در بدن نقش دارد. قرص لاغری ال کارنیتین نوعی مکمل دارویی است که طرفداران زیادی میان ورزشکاران دارد و اگر بدون تحرک و فعالیت جسمی، ورزش و رژیم غذایی صحیح مصرف نشود میتواند اثرات جبران ناپذیری روی شما بگذارد.

ال کارنتین قوی ترین قرص چربی سوز و لاغری

30-قرص لاغری دارچین یا سینامون (Cinnamon):

این این دارو شامل ترکیبی از عصاره دارچین است که به عنوان یک مکمل غذایی عرضه می‌شود. مصرف قرص لاغری سینامون باعث کاهش فشار خون، کلسترول و التهاب می‌شود و از بدن و مغز در مقابل عفونت‌ها و بیماری‌هایی مثل آلزایمر محافظت می‌کند. مصرف قرص لاغری دارچین باعث افزایش متابولیسم بدن و کالری‌سوزی بیشتر می‌شود و چربی‌های دور شکم را از بین می‌برد، درنتیجه مصرف منظم آن در بلندمدت باعث لاغری می‌شود.

قرص لاغری سریع -سینامون

31-قرص لاغری هزال:

این دارو شامل ترکیبی از چندین ماده مانند گارسینیا کامبوجیا، گرین تا، کروم و سایر مواد موثرهاست که به عنوان یک مکمل غذایی عرضه می‌شود. مصرف این قرص لاغری باید همراه با رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی باشد تا به تناسب اندام و لاغری مورد نیاز خود برسید. بهترین زمان مصرف قرص لاغری هزال سینا نیم ساعت قبل از وعده ناهار یا شام همراه با آب است. مصرف قرص لاغری هزال طی یک ماه ۲ تا ۵ کیلو کاهش وزن دارد.

بهترین قرص لاغری در ایران - هزال

32-قرص لاغری هودیا گوردونی (Hoodia):

این دارو شامل ترکیبی از عصاره هودیا گوردونی است به عنوان یک مکمل غذایی عرضه می‌شود. قرص لاغری کاکتوس یا هودیا p۵۷. گیاه هودیا گوردونی ( نوعی کاکتوس ) کاهش دهنده شدید اشتها توسط گیاهی از صحرای کالاهاری ، بدون محرکهای زیان آور می باشد.

بهترین قرص های ضد لاغری - هودیا گوردونی

33-داروی لاغری گلوکوزامین (Glucosamine):

این دارو شامل ترکیبی از گلوکوزامین است که به عنوان یک مکمل غذایی عرضه می‌شود و کمک به کنترل قند خون و بهبود وضعیت مفاصل می‌کند. معمولا مکمل‌ها حاوی گلوکزامین  به شکل قرص یا کپسول هستند و برای بهبود آرتریت (مخصوصا آرتروز) تجویز می‌شوند.

معرفی قوی ترین قرص لاغری - گلوکوزامین

 

 34- قرص متفورمین برای لاغری (metformin):

متفورمین دارویی برای دیابت نوع 2 است و برای خانم های مبتلا به سندرم پلی کیستیک یا همان تنبلی تخمدان نیز تجویز میشود.

متفورمین به کاهش اشتهای شما کمک کند. این کار را تا حدی با افزایش سطح هورمون هایی انجام می دهد که به شما کمک می کند کمتر احساس گرسنگی کنید. همچنین:

 • نحوه تولید گلوکز توسط کبد را محدود می کند تا به انسولین کمتری نیاز داشته باشید
 • مقاومت به انسولین را بهبود می بخشد تا انسولین تولید شده توسط بدن شما بهتر عمل کند
 • میکروبیوم روده شما را تغییر می دهد.

روش مصرف متفورمین

روزی یک عدد متفورمین 500 بعد از ناهار با آب کافی بخورید. سعی کنید در میان وعده یا در کنار غذا کمی قند طبیعی مثل یک خرما و … مصرف کنید.

عوارض متفورمین برای لاغری

این دارو برای همه مناسب نیست. اگر قند خون شما پایین باشد ممکن است به کما بروید. همچنین گفته های حاکی از ارتباط مصرف متفورمین و افزایش احتمال سرطان وجود دارد.

قرص متفورمین برای لاغری
قرص متفورمین برای لاغری

35- توپیرامات (topiramate):

توپیرامات یک دارو برای بیماری صرع است ولی با کاهش اشتها توسط مغز باعث میشود لاغر شوید. تاثیر توپیرامات از چند روز تا چند هفته طول می کشد. اما، در چند هفته اول مصرف با پزشک خود در تماس باشید.

نحوه مصرف توپیرامات برای لاغری

دوز تجویزی توسط پزشک را ترجیحا در عصر مصرف کنید. کاهش اشتها با این دارو در برخی افراد به شدت زیاد است پس بهتر است در کنار این دارو انواع مکمل های تقویتی و ویتامین‌ها را نیز مصرف کنید.

عوارض توپیرامات برای لاغری

توپیرامات عوارض جانبی زیادی دارد. از افکار خودکشی، اختلالات شناختی، سرگیجه، سردرد، تاری دید، عفونت فوقانی مجاری تنفسی، سنگ کلیه و … به همین دلیل این دارو باید توسط پزشک تجویز شود.

قرص توپیرامات برای لاغری
قرص توپیرامات برای لاغری

36- نالترکسون HCl و بوپروپیون (Contrave):

Contrave ترکیبی از دو داروی مورد تایید FDA، نالترکسون و بوپروپیون است. نالترکسون برای درمان وابستگی به الکل و مواد افیونی استفاده میشد. بوپروپیون برای درمان افسردگی و اختلالات عاطفی فصلی و کمک به افراد در ترک سیگار کمک کننده است.

این ترکیب دارویی برای استفاده طولانی مدت تایید شده است. FDA می گوید: اگر بعد از 12 هفته از مصرف Contrave 5٪ وزن خود را از دست ندهید، ممکن است پزشک به شما بگوید که مصرف آن را متوقف کنید زیرا بعید است که برای شما موثر باشد. زیرا این دارو با ارسال سیگنال به مغز اشتها را کاهش میدهد.

عوارض جانبی

به نقل از webmd شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از تهوع، یبوست، سردرد، استفراغ، سرگیجه، بی خوابی و خشکی دهان. روی جعبه Contrave هشدار در مورد افزایش خطر افکار و رفتارهای خودکشی مرتبط با بوپروپیون وجود دارد. این هشدار همچنین خاطرنشان می کند که مشکلات عصبی روانپزشکی جدی مرتبط با بوپروپیون گزارش شده است. Contrave می تواند باعث تشنج شود و نباید در بیمارانی که اختلالات تشنجی دارند استفاده شود. این دارو همچنین می تواند فشار خون و ضربان قلب را افزایش دهد.

قرص نالترکسون HCl و بوپروپیون (Contrave) 
قرص نالترکسون HCl و بوپروپیون (Contrave)  برای لاغری

چه داروهایی برای کاهش وزن مورد تایید FDA هستند؟

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) چندین دارو را برای کاهش وزن تایید کرده است. این داروها نیاز به تجویز پزشک دارند و فقط باید تحت نظارت پزشک مصرف شوند.

 • آگونیست های GLP-1، از جمله لیراگلوتاید (Saxenda)، سماگلوتید (Wegovy) و تیرزپاتید (Zepbound)
 • اورلیستات (Xenical)
 • فنترمین / توپیرامات (Qsymia)
 • نالترکسون/بوپروپیون (Contrave)
 • ستملانوتید (Imcivree)
 • داروهای سرکوب کننده اشتها، از جمله فنترمین (Adipex-P یا Lomaira)

این داروها باید با یک رژیم غذایی کاهش وزن متعادل ترکیب شوند، زیرا به تنهایی راه حل طولانی مدت مفیدی برای چاقی نیستند و ممکن است به مرور زمان منجر به بازگشت وزن شوند. این داروها همچنین دارای عوارض جانبی زیادی هستند که برخی از آنها می تواند جدی باشد.

داروهای کاهش وزن تجویزی چقدر موثر هستند؟  

داروهای کاهش وزن می توانند ابزار موثری در کنار رژیم برای کاهش وزن باشند. اکثرا این داروها همراه با کاهش مصرف غذا، باعث کاهش جذب چربی یا افزایش متابولیسم بدن شده و در نتیجه در طول زمان کمتر، کاهش وزن قابل توجهی را به همراه دارند.

در بیشتر موارد، این داروهای تجویزی معمولاً می‌توانند منجر به کاهش وزن 5 تا 10 درصدی شوند. با این حال، این نتیجه بستگی به عوامل مختلفی از جمله  سایر داروهای خاصی که مصرف می کنید، متفاوت باشد. به خاطر داشته باشید که این داروها باید در کنار تغییرات رژیم غذایی و اصلاح شیوه زندگی مانند فعالیت بدنی منظم استفاده شوند.

نه تنها تغییر رژیم غذایی و شیوه زندگی به افزایش اثربخشی داروهای کاهش وزن کمک می کند، بلکه باعث میشود بازگشت وزن، که اغلب پس از قطع مصرف این داروها اتفاق می افتد بسیار کمتر شود.

آیا استفاده از بهترین قرص های لاغری به تنهایی کافیست؟

در پاسخ باید گفت خیر!

قرص های لاغری اگر به مدت طولانی مصرف شوند باعث اثرات جبران ناپذیری روی سیستم عصبی و گوارشی هر فرد می گذارند. بهترین نتیجه برای استفاده از قرص های ضد لاغری می تواند همزمان با دریافت رژیم غذایی مناسب و ورزش همراه باشد.

نحوه اثرگذاری و عوارض جانبی مراتریم

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

 

سوالات متداول

1- بهترین قرص کاهش اشتها کدام است؟

آگونیست های GLP-1 در حال حاضر موثرترین داروهای ضد چاقی هستند و برای استفاده طولانی مدت بی خطر هستند.

2-بهترین قرص چربی سوز کدام است؟

کپسول سی ال ای 1000 یوروویتال یک داروی مناسب برای افزایش چربی سوزی است.

بهترین قرص لاغری بدون عوارض کدام است؟

هیچ دارویی بدون عوارض جانبی نخواهد بود پس بهتر است تحت نظر پزشک متخصص دارو مصرف کنید.

قرص لاغری خیلی قوی خارجی چی بخرم؟

توپیرامات یک داروی قوی برای کاهش وزن است اما عوارض زیادی ممکن است در برخی افراد داشته باشد و باید تحت نظر پزشک متخصص مصرف شود.

بهترین  لاغری خیلی قوی ایرانی کدام است؟

بسیاری از داروهای لاغری مثل توپیرامات و متفورمین در ایران نیز تولید شده و میتوانند موثر باشند.

قرص چربی سوز مناسب برای خانمها چیست؟

برای خانم ها کپسول فت برنر اونسن یک داروی چربی سوز مناسب است.

4.2/5 - (148 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

‫25 دیدگاه ها

 1. سلام میخواستم سفارش قرص لاغری بدم ،ولی متاسفانه شماره تماس در صفحه تون ندارید

  1. نگار عزیز
   در حال حاضر ما محصولی برای فروش ندارم اما در صورتی که محصولی نیاز داشتید می تونین از طریق ارسال پیام و یا ایمیل دکتر فارمو با ما در ارتباط باشید که مراکز فروش معتبر آن محصول رو به شما معرفی کنیم.

 2. سلام. لیست فروشگاه های معتبر فروش این محصولات رو می خواستم

  1. راحله عزیز
   قرص های لاغری رو فقط از داروخانه ها تهیه کنین. در صورتی که پیدا نکردین لطفا برای ما پیام بذارید تا واستون بررسی کنیم.

 3. من به یه قرص لاغری احتیاج دارم سرعت چربی سوزیم کم شده

  1. فاطمه عزیز
   متاسفانه بدون بررسی و معاینه امکان پیشنهاد قرص لاغری را نداریم و پیشنهاد می کنیم برای استفاده از هر قرص لاغری حتما با پزشک متخصص و یا متخصص تغذیه مشورت کنین.

   1. سلام‌ ببخشید من داروی‌الانزاپین مصرف میکنم بشدت چاق شده ام میشه یع قرص معرفی کنید لاغر بشم و عوارض هم نداشته باشه

    1. ریا عزیز
     با توجه به شرایطی که دارین باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنین.

 4. سلام
  لطفا مرکزی را برای خرید قرص لاغری اصل معرفی بفرمایید
  با تشکر

  1. داریوش عزیز
   قبل از هر چیز به شما توصیه می کنیم برای استفاده از هر قرص لاغری حتما با پزشک متخصص و یا متخصص تغذیه مشورت کنین. برای تهیه قرص های لاغری نیز فقط به داروخانه ها مراجعه کنین و از تهیه قرص های لاغری از طریق اشخاص پرهیز کنین.

  2. میتونید از پیج healthbox.Outlet در این اینستاگرام سفارش بدین تحت نظر پزشک هست و من سفارش دادم راضی بودم

  1. فاطمه عزیز
   در ابتدا توصیه میکنیم قبل از خرید هر محصولی با پزشک متخصص تغذیه مشورت کنین.
   برای اطلاع از مسیر های مطمئن خرید محصول از طریق صفحه تماس با ما میتونین با ما در ارتباط باشین :)

   1. میتونید از پیج healthbox.Outlet در این اینستاگرام سفارش بدین تحت نظر پزشک هست و من سفارش دادم راضی بودم

    1. الهه عزیز
     در حال حاضر محصولی برای فروش نداریم، اما برای کمک به شما لطفا ایمیل و اطلاعات تماس خودتان را در قسمت تماس با ما ارسال کنید تا در صورت اطلاع از مراکز فروش این محصول به شما معرفی شوند.

 5. سلام روز خوش می خواستم نظر شمارو درباره قرص phenQ بدونم .با تشکر

 6. سلام ووقت بخیر لطفا یه قرص لاغری خیلی خوب وباتسریع در کاهش وزن به بنده معرفی نماییدیا بتوانم باشما مشاوره داشته باشم باتشکر

 7. سلام وقت بخیر لطفا آدرس فروشنده های قرص لاغری رو لطف کنین ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا