مجله آرایشی و زیباییوبلاگ

بهترین عطر؛ راهنمای خرید عطر و ادکلن مرغوب

معروف‌ترین عطر های محبوب را بشناسیم!

بهترین عطر یکی از مهم‌ترین فاکتورهای شیک بودن هست که نشانگر شخصیت فرد می‌باشد. نکته‌ی مهم انتخاب صحیح بهترین عطر است که بدین منظور می‌بایست با زیر و بم عطرها آشنا باشید تا بتوانید رایحه‌ی دلخواهتان را پیدا کنید. فرض کنید شما برای استفاده‌ی هر روزتان از یک عطر سنگین و تلخ استفاده کنید! با این کار هم هزینه‌ی سنگینی را متحمل خواهید شد و هم سردرد را برای خودتان و اطرافیانتان به ارمغان می‌آورید.

و یا برعکس ممکن است برای رفتن به یک قرار کاری یا تجاری بسیار مهم از یک عطر رمانتیک با رایحه گل استفاده کنید! با این اشتباه شما سیگنال‌های متناقضی برای طرف مقابلتان خواهید فرستاد که در نهایت شما را فردی کم توجه و غیرقابل اعتماد نشان خواهند داد. لذا مطالعه‌ی این مطلب فارغ از هر شخصیتی که دارید، فارغ از شغلتان و فارغ از محدودیت زمانیتان اکیدا توصیه می‌شود تا بتوانید از عطر به عنوان یک وجه پنهان موفقیت، استفاده کنید.

چرا باید از عطر و ادکلن مرغوب استفاده کنم؟

یک اصلاح هست که می‌گوید: ((خانم یا آقایی که عطر نمی‌زند، آینده‌ای ندارد.))  درحالیکه شاید فکر کنید این جمله کمی اغراق آمیز است اما حقیقت همین است؛ هرچه قدر شما بوی بهتری بدهید، به همان نسبت، هم خودتان حس بهتری دارید و هم بهتر به نظر می رسید و بهتر درک می‌شوید.

همچنین اگر شما رایحه یا همان fragrance مطبوعی داشته باشید، اعتماد به نفستان افزایش یافته و استرس تان نیز کاهش می‌یابد. خلاصه اگر از عطر مناسب استفاده کنید، حس شادابی و خوشحالی بیشتری تجربه خواهید کرد. در این مطلب موارد مهم و ضروری در مورد بهترین عطرها را به شما می‌گوییم تا با شناخت کامل و صحیح، عطر مناسب خودتان را بشناسید و خرید راحت تری داشته باشید.

بهترین عطر و ادکلن
راهنمای انتخاب بهترین عطر و ادکلن مرغوب
استفاده از بهترین عطر و ادکلن نشانه شخصیت شماست.

انواع نت‌ در بهترین عطرها

همانطور که گفته شد، بهترین عطرها از ترکیب دقیق اسانس‌ها و حلال(معمولا آب یا الکل) به دست می‌آیند. طول عمر یک رایحه به سه بخش تقسیم می‌شود،که بهتراست به شکل یک هرم به آن نگاه کنید. این رایحه مسیر خود را از نوک هرم آغاز می‌کند، به سمت قلب هرم رفته و در نهایت در کف هرم می‌نشیند.

نت بهترین عطر و ادکلن
نت های موجودر عطرها و ادکلن ها به چند دسته تقسیم میشوند.

 

نت بالایی یا نت آغازین در عطر

زمانی که یک پاف از عطر و ادکلن خود می‌زنید، آنچه در ابتدا به مشام شما می‌رسد، نت بالا یا top note نام دارد. این اولین بویی از عطر هست که به علت سبک بودن، به راحتی توسط جریان هوا جابه‌جا خواهد شد و با توجه به غلظت عطر شما معمولا بین 15 تا 120 دقیقه پایداری دارد. نت‌های بالایی رایج شامل رایحه‌ی مرکبات، میوه‌ها و گل‌های سبک همچون اسطوخودوس می‌باشد.

نت میانی یا نت بطنی در عطر

به محض از بین رفتن رایحه‌ی نت بالایی، شما می‌توانید نت میانی عطر را احساس کنید، که مربوط به اسانس اصلی آن می‌باشد. این نت‌ها تقریبا نیم ساعت پس از اسپری کردن عطر، جریان پیدا می‌کنند و حدودا 4 ساعت دوام دارند. رایج ترین نت‌های میانی جزو رایحه‌ی گل‌های سنگین‌تر به شمار می‌روند. چراکه وقتی این‌ها با پوست شما ترکیب می‌شوند، خاص ترین و متمایزترین بو را به شما می‌دهند.

نت پایه در عطر

صبح روز بعد از استفاده از عطر، زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، همیشه یک بوی ماندگار و آشنا ناشی از عطر به مشامتان می‌رسد. این‌ها همان نت‌های پایه‌ای هستند که وقتی نت‌های میانی قدرتشان را از دست می‌دهند، اعلام حضور می‌کنند، و تا حدود 12 ساعت پس از اسپری کردن عطر تداوم می‌یابند. نت‌های پایه‌ای رایج شامل بوهای سنگین مثل: مشک، رایحه‌های چوبی و گیاهانی همچون وانیل و وتیور(vetiver) می‌باشد.

 

انواع مختلف رایحه در عطرها و ادکلن‌ها

در سال ها و دهه های قبل تر عطر هایی با عنوان یونیسکس تولید شده اند که هم برای مردان مورد استفاده قرار می گیرد و هم برای زنان. بصورت کلی 4 گروه رایحه وجود دارد:

رایحه گل

همانطور که از نامش پیداست، این دسته از رایحه‌ شامل بوی یک یا تعداد بیشتری از گل‌ها می‌باشد، و از رایج ‌ترین و کلاسیک ‌ترین انوع عطر به حساب می‌آیند. گل رز، گل یاس، گل سوسن، گل نیلوفرآبی، گل زنبق، گل بنفشه و گل همیشه بهار بیشترین کاربرد را در این دسته دارند. اکثر عطرهایی که جوایز مهمی در مسابقات مربوطه را به خود اختصاص داده‌اند، حداقل یک نت گلی (یک رایحه از گل) در خود داشتند، قطعا این دسته رمانتیک ‌ترین عطرها را در بر می‌گیرد.

بهترین عطر با رایحه های گل
رایحه ی گل های متعددی در عطر و ادکلن ها استفاده می شود.

 

رایحه خنک و تازه

رایحه‌های تر و تازه و شاداب کننده شامل طیف وسیعی از بوی انواع میوه مخصوصا خانواده‌ی مرکبات و همچنین شامل رایحه‌های سبزیجات و گیاهان نیز می‌باشد. لیمو، به‌لیمو، پرتقال، نارنج، گریپ فروت، هلو و انواع توت‌ها به عنوان رایحه‌های پرانرژی و خوش حس و حال استفاده می‌شوند. رایحه‌ گیاهان نیز برگ‌ها، خزه‌ها و گیاهان دارویی را دربرمی‌گیرد، که انرژی بخش، غافلگیرکننده و مناسب برای هر دو جنس می‌باشد. ( بوی چمن تازه پس از کوتاه شدن را تصور کنید.)

رایحه شرقی

عود، عنبر، چوب صندل، پچولی یا نعناع هندی و وتیور برخی از نمونه‌های عطر شرقی، خاوری یا oriental می‌باشند، که معمولا از آنها در مراسم‌های خاص و رسمی استفاده ‌می‌کنند.

رایحه چوب

نت‌های چوبی سنگین‌ترین و قوی‌ترین رایحه را دارند، که احساس جسور و بی پروا بودن به فرد می‌دهد. بهتر است از این رایحه در شب استفاده شود! از بلوط و چوب‌های مختلف گرفته، تا مشک، تنباکو و چرم، به عنوان رایحه‌های چوبی به کار می‌روند که از گرانترین و پرطرفدارترین انواع عطر می‌باشند.

 

چگونه بهترین عطر و ادکلن را برای خودم انتخاب کنم؟!

یکی از صاحب نظران حوزه‌ی عطر و ادکلن، اینگونه ارتباط مردم و عطر را توصیف می‌کند: (( عطر یک مسئله شخصیست. بعضی از مردم عاشق بسته‌بندی عطر می‌شوند و بعضی دیگر عاشق مد روز، حتی ممکن است عده‌ای شیفته‌ی سلبریتی تبلیغ کننده‌ی عطر شوند! شما نباید با وعده‌های پر زرق و برق ستاره شدن، دلیرتر شدن و دلبری کردن و… خودتون را فریب دهید و از انتخاب عطر مناسب طفره بروید. 4 نوع رایحه برای توصیف عطر وجود دارد، گلی، خنک، شرقی، چوبی و تمام.))

اگر می‌خواهید یک عطر بخرید، همیشه امتحانش کنید، چراکه ممکن است یک عطر بوی متفاوتی روی افراد متفاوت بدهد. این اتفاق ممکن است ناشی از دلایل مختلفی همچون وضعیت شیمیایی پوست شما، محیط و حتی رژیم غذاییتان باشد. امتحانش کنید، بگذارید حدود یک ساعت باقی بماند و سپس تصمیم به خرید آن بگیرید.انتخاب یک عطر مناسب بسیار اهمیت دارد. بنابراین به بینی تان استراحت بدهید، از امتحان کردن بیش از 3 یا 4 عطر در یک زمان، خودداری کنید.

هنگام خرید بهترین عطر به رایحه آن توجه کنید.

 

در غیر اینصورت قادر به تشخیص دقیق و تمایز دادن بین بوهای مختلف نخواهید بود. اکثر فروشگاه‌ها از قهوه برای کمک به شما استفاده می‌کنند. حتما از قبل تصمیم بگیرید که چه سبکی را می‌خواهید امتحان کنید. ملایم و با رایحه گل یا جدی و چوبی؟ تا کمتر گیج شوید.

 

تیزر تبلیغاتی یکی از معروف ترین و بهترین عطر و ادکلن ها جهان

 

راهنمای خرید اینترنتی یا غیر حضوری بهترین عطر و ادکلن

اگر می‌خواهید از اینترنت عطر بخرید یا از فرد دیگری درخواست کنید تا برایتان عطر بخرد، چند پیشنهاد برایتان دارم:

 1. اگر می‌خواهید بدون هیچ ریسکی بهترین عطر را بخرید، همان همیشگیتان را سفارش دهید، همان که یک عمر از آن استفاده کرده‌اید.
 2. اگر می‌خواهید عطر جدیدی سفارش دهید، می‌توانید وقتی در حال عبور از درب یک عطر فروشی هستید، برای لحظاتی کوتاه وارد فروشگاه شوید و برند مورد نظرتان را تست کنید. حال می‌توانید پس از گذشت یک ساعت با فراق بال تصمیم بگیرید.
 3. اگر برای خرید عجله دارید، می‌توانید با بررسی مشخصات و توجه به نت‌های آغازی، میانی و پایانی عطر مورد علاقه خود، و مقایسه‌ی آن با سایر انتخاب‌‌ها، گزینه‌ی مناسب را پیدا کنید. البته این روش خیلی برای تازه واردها دقیق نخواهد بود اما وقتی مجبور باشید می‌توانید امتحانش کنید.

مورد دیگری نیز هست که می‌خواهم به شما بگویم. بعضی وقت‌ها ریسک کنید، چارچوب همیشگیتان را رها کرده و دل به دریا بزنید و عطر و ادکلن کاملا جدیدی را امتحان کنید! یا شیفته‌ی آن خواهید شد و یا آنقدر افتضاح خواهد بود که حتی در توالت هم نمی‌توانید از آن استفاده کنید. اما مهم نیست، چون عطر ثابت و مورد علاقه‌تان نیز روزی برایتان جدید به حساب می‌آمد. پس همیشه هم وسواس در انتخاب خوب نیست و گاهی به تازه‌کارها هم اجازه‌ی خودنمایی بدهید.

روش صحیح استفاده از عطر و ادکلن

ممکن است در مورد استفاده‌ی عطر در نقاط نبض یا pulse points چیزهایی شنیده باشید، اما به راستی این مسئله چه اهمیتی دارد؟ نقاط نبض، مناطقی هستند که رگ‌های خونی در نزدیک‌ترین حالت خود به سطح پوست  در معرض فشار قرار گرفته‌اند، مثلا اگر درجایی دقیقا بین استخوان و پوست قرار گرفته‌باشند، شما نبض را در آن نقطه احساس خواهید کرد.

به علت این نزدیکی گردش خون به سطح پوست، دما به طور نامحسوس در این نقاط بیشتر است که در صورت استفاده عطر در این مناطق، همین مسئله سبب آزاد شدن رایحه به طور موثرتری می‌شود. از این نقاط می‌توان به قسمت داخلی هر دو مچ و زیر شست، اطراف گردن، پشت گوش‌ها، داخل آرنج‌ها و پشت زانوها اشاره کرد.

آزمایش بهترین عطر

 

اگر مشکل قلبی، فشارخون، لخته خون و… دارید  این نقاط را دستکاری نکنید، مخصوصا نبض‌های روی گردن را اصلا لمس نکنید، حتی اگر مشکل خاص ندارید، چراکه ممکن است باعث افت فشار خون و یا در ادامه افزایش رفلکسی ضربان قلب شود که خطرناک می‌باشد.

زمانی که عطر و ادکلن را بر روی مچ خود می‌زنید، مچ‌هایتان را روی هم مالش ندهید! چون با اینکار در ترکیب نت‌های بالای، میانی و پایانی عطر اختلال ایجاد می‌کنید. در ضمن تا زمانی که واقعا نیاز نباشد، دوباره عطر نزنید، چرا که نظم لایه‌بندی نت‌ها برهم می‌خورند و فکر می‌کنم نیاز نیست که اشاره کنم با این زیاده‌روی شما یک بوی خوشایند را به یک بوی شدید و بیش از حد حاکم تبدیل می‌کنید که هیچکس قادر به احساس آن نخواهد بود.

در نهایت این را بدانید که عطر برای بدن شما ساخته شده‌است نه لباس شما. بی شک لباستان، بوی بدن شما را به خود می‌گیرد، پس هرگز با عطر زدن به لباستان، این دو بو را باهم مخلوط نکنید. نه‌تنها این عمل وحشتناک‌ترین بو را متساعد خواهد کرد، بلکه روغن موجود در عطر نیز ممکن است بر روی لباستان لکه بیندازد.

البته اگر حساسیت یا مشکل پوستی خاصی دارید، باید بیشتر احتیاط کنید و ممکن است تماس مستقیم عطر با پوستتان خطرساز باشد، و مجبور به تعویض نوع عطر یا اسپری کردن آن بر روی لباستان شوید.

انواع عطر و ادکلن براساس مدت ماندگاری

آنچه شما به عنوان عطر یا ادکلن می‌خرید، براساس غلظت ترکیباتشان دسته‌بندی می‌شوند، که این مسئله بر روی قدرت رایحه و دوام اثر آن‌ها تاثیرگذار است.

 • هرچه نسبت اسانس‌های روغنی عطر به الکل آن بیشتر باشد، عطر غلیظ‌تر به شمار می‌آید. در نتیجه نوع پارفیوم (Parfum) با 15 تا 40 درصد غلظت، بیشترین طول عمر را دارد. اکثرا در حدود 20 تا 30 درصد غلظت دارند. این نوع از عطر، گرانترین، موثرترین و همچنین به علت الکل کمتر، مناسبترین گزینه برای افرادی که حساسیت دارند می‌باشد.
انواع عطر و ادکلن
عطرها براساس میزان غلظت به چند دسته تقسیم می شوند.

 

 • لاین و نوع بعدی، اود پارفیوم (Eau de Parfum) است که برای 5 ساعت دوام و غلظتی در حدود 15 تا 20 درصد دارد. این لاین مرسوم‌ترین عطر مورد استفاده در بازار می‌باشد، چراکه هم از نظر قیمت و هم از نظر قدرت، متوسط می‌باشد.
 • لاین سوم، او د تویلت (Eau de Toilet) می‌باشد، که غلظتی در حدود 5 تا 15 درصد دارد. این نوع عطر برای استفاده‌ی روزمره مناسب است، زیرا هم قیمت مناسبی دارد و هم قدرت رایحه پایین‌تر.
 • در آخر نیز او د کلن (Eau de Cologne) را داریم با غلظت بسیار پایین 2 تا 4 درصد و رایحه‌ی بسیار سبک که در شیشه‌های بزرگ بسته بندی می‌شوند و استفاده‌ی مداوم هر ساعته از آن نیاز می‌باشد. در ضمن لایه بندی در این لاین آخر به طور مشهود مطرح نمی‌باشد و پیچیدگی نت‌های آغازی، میانی و پایانی را در این نوع نخواهید دید.

عمر متوسط یک عطر حدود 3 تا 5 سال پس از تاریخ تولید می‌باشد، البته با توجه به تعداد دفعات استفاده شخص، و همچنین دانستن این مسئله که یک شیشه‌ 50 میلی لیتری، حاوی بیش از 700 پاف می‌باشد، اگر شما روزانه دو مرتبه از عطرتان اسپری کنید، شیشه‌ی عطرتان در حدود کمتر از یک سال تمام خواهد شد.

در هنگام استفاده عطر، چه مواردی را باید مد نظر قرار دهم؟

باید عطر به خوبی روی پوست اسپری و پخش شود تا رایحه‌ی قوی‌تر و ماندگارتری داشته باشد. مرطوب کردن پوستتان با یک لوسیون غیر معطر می‌تواند در این امر شما را یاری کند، و همچنین محل اسپری عطر را از خشکی محافظت کند. ضمنا با اینکه وسوسه می‌شوید، اما عطر را بر روی موهای خود اسپری نکنید. الکل موجود در عطر باعث خشکی موهایتان می‌شود. عقل سلیم می‌گوید درب شیشه عطرتان را به خوبی ببندید، در غیر اینصورت ممکن است تبخیر شده و یا رایحه‌ی آن نیز در اثر اکسیژن و محیط تغییر کند.

پس از زدن عطر، بلافاصله در زیر تابش آفتاب قرار نگیرید، این به دلیل مواد سری هر عطر می‌باشد که قانونا هر عطر می‌تواند تا 14 ماده‌ی مختلف را اعلام نکند؛ ممکن است این مواد اشعه‌ها‌ی  مضر UV را جذب کرده و برای سلامتی مضر باشند. در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که چیزی که برای یک نفر مناسب است، لزوما برای دیگری مناسب نخواهد بود! اینکه بخواهید از روی  بوی عطری که فرد دیگری به خودش زده تصمیم به خرید بگیرید، اشتباه بزرگیست چراکه مواد درون عطر ممکن است در تماس با بدن هر فرد، رایحه‌ای متفاوت و متخص به آن شخص از خود بروز بدهد.

بهترین عطرها چگونه ساخته می‌شوند؟

ابتدا روغن‌ها از مواد طبیعی همچون میوه‌ها و گل‌ها طی فرایند‌هایی مثل تقطیر با بخار، استخراج با حلال، ماسراسیون و یا فشار، به دست می‌آیند. وقتی روغن‌ها جمع شدند، با درصدهای مشخصی که کارخانه‌ها تعیین می‌کنند، با یکدیگر مخلوط می‌شوند. زمانی که رایحه آماده شد، با الکل و آب با تناسب مناسب ترکیب می‌شوند. ممکن است ترکیب نهایی برای چندین ماه و یا حتی چندین سال کنار گذاشته شوند، و سرانجام در بطری‌های مخصوص ریخته و فروخته شوند، که در این صورت قیمت آنها بالاتر خواهد رفت.

عطر مختص خود را بسازید!

در ادامه دستور ساخت بهترین عطر مخصوص به خودتان را آورده‌ایم. ما یکسری رایحه به شما پیشنهاد می‌کنیم ولی می‌توانید با توجه به آنچه می‌پسندید با این رایحه‌ها بازی کرده و ترکیب مناسبی تهیه کنید. ضمنا این اسانس‌ها را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم و مواد آزمایشگاهی و یا یا بعضی سایت‌های مربوطه تهیه کنید.
دقت کنید برای ساخت الکل 40 درصد نیز باید الکل 96 درصد یا همان 96 درجه تهیه کنید، سپس 42 سی سی از این الکل 96 درصد را برداشته و به آن 58 سی سی آب مقطر یا آب جوشیده سرد شده اضافه کنید. اگر الکل 70 درصد دارید، 57 سی سی از آن را برداشته و به حجم 100 برسانید یعنی 43 سی سی آب مقطراضافه کنید.

طرز تهیه بهترین عطر
عطر و ادکلن شخصی خود را بسازید.

 

ترکیبات مورد نیاز

 • 1/4(یک چهارم) لیوان الکل 40 درصد
 • 6 قطره اسانس لیمو( از اسانس پرتقال، اوکالیپتوس، درخت چای و یا ترنج نیز می‌توانید استفاده کنید)
 • 8 قطره اسانس گل رز (از اسانس‌ هر گل دیگری  مثل یاس و یا درخت کانانگا (ylang-ylang) طبق علاقه خود می‌توانید استفاده کنید)
 • 11 قطره  اسانس چوب صندل (از اسانس چوب سرو، میخک یا وانیل نیز می‌توانید استفاده کنید)
 • 2 قاشق مرباخوری آب مقطر

روش تهیه بهترین عطر

 1. در یک شیشه اسپری، آب و الکل را مخلوط کنید و برای چند دقیقه به آرامی هم بزنید.
 2. سپس به آرامی اسانس‌ها را قطره قطره اضافه کنید. با اسانس چوب صندل شروع کنید تا نت پایه تشکیل شود، بعد اسانس گل رز را بریزید تا نت میانی ساخته شود و در نهایت اسانس لیمو را اضافه کنید تا نت آغازی یا نت بالایی نیز آماده شود.
 3. وقتی اسانس‌ها را نیز اضافه کردید، درب شیشه را ببنید، به خوبی هم بزنید و برای حدودا یک هفته آن را کنار بگذارید تا اجزا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

عطر و ادکلن از گذشته تا اکنون

برای شناخت بهتر و کامل‌تر هر مبحثی، باید از ابتدا آن را زیر نظر گرفت. هنر عطرسازی به قرن‌ها پیش برمی‌گردد و منشا آن اقوامی همچون، رومیان باستان، پارس‌ها، عرب‌ها و هندی‌ها می‌باشند. تاپوتی اولین سازنده‌ی عطر بود که 1200 سال قبل از میلاد مسیح در بین‌النهرین زندگی می‌کرد. او یک خانم یک شیمیدان بود که روش نوظهور استخراج عطرها را بهبود بخشید و اطلاعات این متدها را با خط میخی بر روی لوح‌هایی ثبت کرد.

هند نیز با صنعت عطرسازی غریب نیست. در متن‌های آیورودایی مثل چاراکا سامهیتا و سوشروتا سامهیتا، در مورد نحوه استخراج عطر صحبت شده است. با این حال، قدیمی‌ترین تاریخ عطر، به قبرس بر می‌گردد؛ جایی که باستان شناسان با انجام حفاری، به وجود یک کارخانه‌ی عطرسازی با وسعت 4 هزار متر مربع پی بردند، که مربوط به عصر برنز یعنی در حدود  چهار هزاره پیش می‌باشد!

بهترین عطر در قدیم
عطر و ادکلن از قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است.

 

این صنعت در کشورهای اسلامی نیز از سده‌ی ششم به بعد، یعنی از زمانی که به تجارت با جهان پرداختند و به مواد متعددی دست پیدا کردند، رونق گرفت. پس شما باید از ایرانی‌ها و عرب‌ها برای استفاده از رایحه‌های ماننده: مشک، گل رز، گل یاس، عنبر، ادویه‌جات، ترشی‌جات، مرکبات، و رایحه‌های چوبی، به عنوان اولین مصرف کنندگان، تشکر کنید.

مفهوم عطر و ادکلن برای اولین بار در قرن چهاردهم و توسط تجار عرب به گوش اروپاییان رسید. و مجارستانی‌ها اولین کسانی بودند که از روغن‌های معطر در نوشیدنی‌های الکلیشان استفاده کردند و شکل نوینی از صنعت عطرسازی را بنا کردند. فرانسه به سرعت گوی سبقت را از مجارستان در قرن هجدهم زمانی که لویی پانزدهم در راس قدرت بود، ربود و تا کنون نیز به عنوان قطب جهانی عطر شناخته می‌شود.

سرحال باشید
دکتر ابوذر شفقی

“امیدواریم این مطلب دکتر فارمو در مورد بروزترین اطلاعات بهترین عطر را پسندیده باشید، از این که نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید و به این مطلب امتیاز می دهید سپاسگزاریم. :) “

تیم تحریریه دکتر فارمو

منابع (References)

1-Social success of perfumes

2-Multivariate Analysis of Olfactory Profiles for 140 Perfumes as a Basis to Derive a Sensory Wheel for the Classification of Feminine Fragrances

4.6/5 - (9 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا