آرایش مومجله آرایشی و زیبایی

بافت مو کلاسیک + نکات و ترفندها

12 مدل بافت مو کلاسیک + تصویر

بافت مو کلاسیک یکی از روش های بافت مو است که قرار است در این مطلب به آموزش بافت مو مدل کلاسیک بپردازیم و با جدیدترین روش های بافت آشنا شوید. برای مثال شما در پس از مطالعه این مطلب، می توانید مدل بافت موی کلاسیک سه تایی و … را یادبگیرید. همچنین توجه به نکات ریز، تأثیر زیادی در بافت مویکلاسیک و ساده شما خواهد داشت؛ پس این ترفندها و نکات را از دست ندهید. 13 روش بافت کلاسیک همراه با تصویر

بافت موی کلاسیک چیست؟

بافت مو کلاسیک یکی از روش‌های محبوب آرایش مو است که از قرن‌ها قبل وجود داشته است. این هنر سنتی شامل بافتن مو به الگوها و طرح‌های پیچیده و زیباست که یک نگاه کلاسیک و بی‌زمان به موها می بخشد و همچنان در دوران‌های مختلف محبوبیت خود را حفظ کرده است.

بافت مو کلاسیک یک عبارت است که برای توصیف موهایی استفاده می‌شود که صاف، راست و با ضخامتی نرم تا متوسط هستند. این نوع مو برای بافت مو کلاسیک بهترین گزینه است، زیرا به خوبی زنجیره‌های مو را نگه می‌دارد و بافتی تمیز و زیبا را پدید می‌آورد.

انواع بافت مو مدل کلاسیک

چندین نوع بافت مو کلاسیک وجود دارد که برای بافت مو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شامل موهای راست، موهای موجدار است. موهای صاف به راحتی بافته می‌شوند و زنجیره‌های مو تمیز و دقیقی را پدید می‌آورند. موهای موج دار می‌توانند حجم و بافت بیشتری به زنجیره‌های مو اضافه کنند، در حالی که موهای مجعد می‌توانند بافتی طبیعی و شکل یافته به زنجیره‌های مو بخشند. همراه دکتر فارمو باشید تا با 12 مدل بافت مو کلاسیک آشنا شوید:

1. بافت مو کلاسیک مدل بوکسور

در ابتدا می توانید ویدیو بافت مو باکسری را مشاهده کنید و به راحتی این بافت زیبا را روی موهای خود اعمال کنید:

ویدیو آموزش بافت مو باکسری

 

 

این مدل موی بافته شده اسپرت و به روز است که مورد علاقه افراد مشهور می باشد، هم شیک و هم کاربردی است.

مو کلاسیک مدل بوکسور
مو کلاسیک مدل بوکسور
بافت مو کلاسیک بوکسور
بافت مو کلاسیک بوکسور
بافت مو کلاسیک مدل بوکسور
بافت مو کلاسیک مدل بوکسور

2. طرح کلاسیک چندتایی

استفاده از چند بافت کلاسیک، زیبایی خاصی به شما می دهد. می توانید آنها را با هم ترکیب کنید و مدل های جدید برای خود ایجاد کنید.

بافت مو کلاسیک چندتایی
بافت مو کلاسیک چندتایی
طرح کلاسیک چندتایی
طرح کلاسیک چندتایی

3. مدل موی کلاسیک اسب تک شاخ

این مدل موی شیک اساساً یک بافت مو فرانسوی مینی یا هلندی است که در مرکز موهای شما قرار گرفته است و همانطور که از اسم آن پیداست، مربوط به اسب تک شاخ است.

مدل کلاسیک اسب تکشاخ
مدل کلاسیک اسب تکشاخ
مدل موی کلاسیک اسب تک شاخ
مدل موی کلاسیک اسب تک شاخ
مدل موی اسب تک شاخ
مدل موی اسب تک شاخ

4. بافت موی نامنظم

این بافت ساده و برجسته که به نام بافت مو هلندی هم شناخته می‌شود، برای کسانی که ظرافت بافت موی کلاسیک فرانسوی را می‌خواهند، اما با ظاهری جدید، مناسب است. با اکسسوری‌هایی مانند روبان، ظهر جدیدی می توان به آن داد.

موی کلاسیک نامنظم
موی کلاسیک نامنظم
بافت موی کلاسیک نامنظم
بافت موی کلاسیک نامنظم
بافت موی نامنظم
بافت موی نامنظم

5. بافت مو کلاسیک حلقه ای

مدل موی هاله ای یا حلقه ای مدلی شیک و زیباست. این بافت کلاسیک می تواند با لباس های بلند، ظاهری جدید و خاص به شما دهد.

بافت مو کلاسیک حلقه ای
بافت مو کلاسیک حلقه ای
بافت مو کلاسیک هاله ای
بافت مو کلاسیک هاله ای

6. بافت موی جعبه ای

اگر می خواهید استایل موهای خود را بلند کنید، بافت موی جعلبه ای انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

ویدیو آموزش بافت مو جعبه ای یا آفریقایی

(برای مشاهده ویدیو از فیل ترشکن استفاده کنید)

بافت موی کلاسیک جعبه ای
بافت موی کلاسیک جعبه ای
بافت موی جعبه ای
بافت موی جعبه ای

7. بافت مو کلاسیک مدل مخفی

قسمت‌های کوچکی از موهایتان را در زیر ببافید که حالتی زنانه آزاد به موهایتان می‌دهد! یکی دیگر از مدل های کلاسیک برای باقت موی شما می توتند مدل مخفی باشد.

بافت مو کلاسیک مدل مخفی
بافت مو کلاسیک مدل مخفی
بافت کلاسیک مدل مخفی
بافت کلاسیک مدل مخفی

8. بافت مو و اکسسوری

استفاده از روسری های کوتاه و اکسسوری های جذاب برای موها، گزینه خوبی برای متمایز شدن است. حتماً از این ویژگی استفاده کنید و موهای خود را اکسسوری ها تلفیق کنید.

بافت مو با اکسسوری
بافت مو با اکسسوری
بافت مو اکسسوری
بافت مو اکسسوری

9. مدل مو کلاسیک آفریقایی (cornrow)

نگهداری از این مدل بافت موی کلاسیک آسان است و می‌توان آنها را به الگوهای مختلف بافت. شما همچنین می توانید انتخاب کنید که بقیه موهای خود را به صورت بافتنی ادامه دهید تا آویزان شود و یا انتهای آن آزاد باشد.

مدل مو کلاسیک آفریقایی
مدل مو کلاسیک آفریقایی
مدل کلاسیک آفریقایی
مدل کلاسیک آفریقایی

10. بافت مو مدل دم بافتی (Pigtails)

مدل Pigtails ها که هنوز هم جذابیت شاد و جوانی دارند، ترکیبی عالی برای ظاهر غیر رسمی یا برای خوشرنگ کردن یک لباس رسمی است. قبل از بافتن، مقداری روغن مو به موهای خود اضافه کنید تا درخشندگی براقی آن مشخص شود و آب بیشتری به موهایتان ببخشید. روغن مو، احیا کننده برای هر نوع مو کمک می کند تا درمان موخوره به راحتی صوتر گیرد.

بافت مو مدل دم بافتی
بافت مو مدل دم بافتی
بافت مو دم بافتی
بافت مو دم بافتی

11. بافت مو نیمه بالا و نیمه پایین

رومانتیک، زنانه و مناسب برای کسانی که می‌خواهند موهای خود را پایین نگه دارند و داخل صورتشان مو نباشد. بافتنی نیمه رو به بالا، نیمه‌پایین گزینه‌ای مهمانی های خودمانی است.

بافت موی کلاسیک نیمه بالا نیمه پایین
بافت موی کلاسیک نیمه بالا نیمه پایین
بافت مو نیمه بالا نیمه پایین
بافت مو نیمه بالا نیمه پایین

12. بافت مو کلاسیک آبشاری

برای دستیابی به این ظاهر جذاب، سعی کنید یک باف موی آبشاری را همراه با تاج سر خود به سمت پشت ببافید تا نتیجه کار صاف تر باشد، یا بافت سه‌رشته یا فرانسوی ساده‌تان را به یک طرف و روی آن بکشید تا ظاهری ساده و کلاسیک داشته باشید. فیلم آموزش بافت کلاسیک مو را در ادامه مشاهده کنید.

ویدیو بافت مو آبشاری

(برای مشاهده ویدیو از فیل ترشکن استفاده کنید)

بافت موی کلاسیک آبشاری
بافت موی کلاسیک آبشاری
بافت مو کلاسیک آبشاری
بافت مو کلاسیک آبشاری

آموزش بافت موی کلاسیک در سه مرحله

1. برای بافت کلاسیک مو، ابتدا باید موها را به طور کامل شسته و خشک کرد.

2. بعد از آن، موها را به بخش‌های کوچک تقسیم کرده و هر بخش را با گیره‌ای بسته کنید. یک بخش کوچک از مو را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و بافتن مو را با گذراندن زنجیره راست روی زنجیره مرکزی، سپس زنجیره چپ روی زنجیره مرکزی آغاز کنید. بافتن را به همین روش ادامه دهید تا به انتهای بخش برسید.

3. پس از اتمام بافت مو، آن را با یک بند الاستیک کوچک یا گیره‌ای بسته کنید. این روش را برای هر بخش از مو تکرار کنید تا همه موها بافته شوند. برای ایجاد طرح‌های پیچیده‌تر، می‌توانید بخش‌های کوچک‌تری از مو را بافته و سپس آن‌ها را با هم ترکیب کرده و الگویی پیچیده‌تر ایجاد کنید.

نتیجه گیری برای بافت کلاسیک مو

با روش های بافت مو کلاسیک آشنا شدیم و 12 مدل بافت مویی کلاسیک را آموزش دادیم. برای داشتنی موهای زیبا، می توان از هر بافت مو که متناسب با موهای شماست استفاده کرد. رسیدگی به موها نیز اهمیت دارد و باید مراقبت از مو را جدی بگیرید تا همیشه بافت موی زیبایی داشته باشید. بافت مو کلاسیک یک گزینه زیبا و کاربردی برای آرایش مو است که گزینه خوبی برای جذابیت بیشتر خانم ها است.

4.6/5 - (9 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا