مجله تناسب اندام

لیست بهترین مکمل های بدنسازی با کیفیت بالا

معرفی چند مکمل بدن سازی برای قبل از تمرین

این روز ها پیدا کردن بهترین مکمل بدنسازی ایده آل با تمام تبلیغات فریبنده ای که وجود دارد می تواند خطرناک باشد. بنابراین، ما در این مقاله از وبسایت دکتر فارمو با فهرست کردن بیشتر محصولات و فرمول های پیشنهادی مورد نیاز برای قبل از تمرین که با هزینه مناسب می‌توان خرید، کار را برای شما آسان‌تر کرده‌ایم.

لیست بهترین مکمل ها و دارو های بدن سازی:

Pre Lab Pro، پروتئین وی، زد ام ای، TestoPrime، پروتئین کازئین، Preseries Beast H2B Bulk، Stim-Free، کراتین، مکمل قبل از تمرین گرگ سیاه، آمینو اسید های شاخه دار، مکمل آلانی، مکمل های عظیم بدون Stim تعدادی از بهترین مکمل ها و داروهای بدنسازی هستند.

 

مکمل قبل از تمرین Pre Lab Pro

در دنیای مکمل های بدن سازی قبل از تمرین و محصولات انتخابی لیست ما، اولین برند تا حدودی یک اختراع انقلابی است. به این دلیل که شامل برخی از موثرترین مواد برای افزایش عملکرد به ویژه برای بلند کردن اجسام سنگین است. این موضوع برای آن انرژی مضاعفی که درست قبل از یک روتین سخت به آن نیاز دارید، عالی است. Pre Lab Pro نه تنها در افزایش تمرکز و تصمیم کارآمد است، بلکه مصرف آن نیز آسان است.

مکمل قبل از تمرین Pre Lab Pro

طعم توت طبیعی لذیذ آن بدون شک باعث می شود که مشتاقانه منتظر نوشیدن آن باشید. علاوه بر این، این مکمل تمرینی با امتیاز بالا چیزی است که این محصول را تبدیل به یک انرژی زا همه جانبه کرده است.

ویژگی های برجسته Pre Lab Pro

 • شامل پودر چغندر قرمز و ترکیب عملکردی ستریا برای نیتریک اکسید بیشتر
 • کافئین طبیعی برای افزایش عملکرد
 • L-theanine برای وضوح ذهنی
 • مفید برای برای بازیابی عضلات و واکنش های آنابولیک در بدن
 • ارائه قدرت و استقامت بهتر

تغذیه نقش مهمی در عضله سازی دارد. در مورد برنامه غذایی بدنسازی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پروتئین وی

مکمل پروتئین وی
مکمل پروتئین وی

پروتئین وی به عنوان سلطان مکمل‌ها به دلیل داشتن بیشترین اهمیت در افزایش سنتز پروتئین در بدن قرار دارد. برای شروع فرایند رشد عضلات، مصرف 20-40 گرم پروتئین وی حاوی پروتئین وی هیدرولیزه یا پروتئین وی ایزوله بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب در صبح توصیه می‌شود. همچنین، می‌توانید 20 گرم پروتئین وی را 30 دقیقه قبل از تمرین و 40 گرم را تا 60 دقیقه بعد از تمرین مصرف کنید. پروتئین وی دارای پپتیدهایی است که باعث افزایش جریان خون به ماهیچه‌ها می‌شود و به سرعت به ماهیچه‌ها منتقل می گردد تا فرایند عضله‌سازی شروع شود.

زد ام ای

بهترین مکمل بندسازی؛ zma
zma

زد ام ای یک مکمل مهم برای ورزشکاران است که حاوی روی، منیزیم آسپارتات و ویتامین ب6 است. این مواد معدنی حیاتی برای حفظ سطح هورمون ها و کمک به خواب (ضروری برای ریکاوری) بسیار مهمند. مصرف زد ام ای می‌تواند سطح تستوسترون و IGF-1 را افزایش دهد و در نتیجه به رشد عضلات کمک کند. برای مصرف صحیح، باید 30-60 دقیقه قبل از خواب و با معده خالی مصرف شود.

قرص  TestoPrime

برای آن دسته از شما که از مشکلات تستوسترون پایین رنج می برید اما از عوارض جانبی استفاده از استروئیدها می ترسند، این محصول مشکل گشا خواهد بود! فرمول منحصر به فرد این مکمل بدن سازی قبل از تمرین مزایای قابل توجهی از استروئیدها را بدون معایب غیرطبیعی ارائه می دهد.

به همین دلیل است که TestoPrime به درستی به عنوان یک تقویت کننده تستوسترون کاملا طبیعی شناخته می شود. البته به عنوان یک مکمل موثر قبل از تمرین نیز عمل می کند که شامل تمام ویژگی‌های لازم است. سازندگان این محصول را برای بهینه سازی سنتز پروتئین در بدن بیش از هر چیز دیگری ساخته اند.

قرص  TestoPrime

افزایش سنتز پروتئین به این معنی است که عضلات پاره شده در طول تمرین به سرعت ترمیم می شوند. این ویژگی همچنین منجر به عضله سازی بیشتر در زمان کمتر می شود. فرقی نمی کند که برای کاهش وزن تلاش می کنید یا به دست آوردن بدنی عضلانی؛ این فرمول قبل از تمرین می تواند به شما کمک کند هر دو را در زمان بسیار کمتری از آنچه تصور می کنید انجام دهید و متوجه تغییرات چشمگیر در بدن خود شوید..

آن دسته از مردانی که در خارج از باشگاه از مشکلات تستوسترون پایین رنج می برند، این فرمول برای آنها و قبل از تمرین بسیار مفید می‌باشد.

ویژگی های برجسته TestoPrime

 • جایگزین استروئیدی کاملا طبیعی بدون هیچ یک از عوارض جانبی
 • تقویت سنتز پروتئین و افزایش رشد سریع عضلات
 • تشویق ترشح هورمون های ضروری در حین ورزش
 • تثبیت سطح تستوسترون در مردان
 • افزایش تمرکز به شما کمک می کند محدودیت های خود را کنار بگذارید
 • نشان دهنده نتایج موثر در مدت زمان کوتاه

پروتئین کازئین

کازئین
کازئین

پروتئین کازئین، پروتئین دوم شیر است که به دلیل دیر هضم بودنش در رتبه دوم قرار دارد. مصرف کازئین قبل از خواب می‌تواند از ایجاد محیط کاتابولیک جلوگیری کند و به عنوان یک میان وعده عالی برای عضله سازی مورد استفاده قرار بگیرد. مصرف کازئین پس از تمرین می‌تواند به اندازه پروتئین وی کارایی داشته باشد و بهتر است که کازئین و وی به صورت ترکیبی مصرف شوند. برای مصرف صحیح، کازئینی حاوی کازئین میسلار با سرعت هضم کند را انتخاب کرده و 20-40 گرم آن را قبل از خواب مصرف کنید. همچنین، 10-20 گرم کازئین را به پروتئین وی خود اضافه کرده و 20-40 گرم پروتئین کازئین را به شیک های مورد استفاده در میان وعده ها اضافه کنید.

مکمل  Preseries Beast H2B Bulk

یکی دیگر از مکمل های قبل از تمرین است که توسط این سازنده مشهور جهانی ساخته شده و باعث رشد کارآمد ماهیچه ها می شود و قدرت اضافی را به شما هدیه می دهد. Preseries Beast H2B Bulk یک مکمل قبل از تمرین است که برای افزایش سطح انرژی طراحی شده است که برای تمرینات با شدت بالا که بر روی یک قسمت خاص از بدن متمرکز شده اند کافی است.

ویژگی های برجسته Preseries Beast H2B Bulk

 • ساخته شده برای افزایش عضلات و تقویت قدرت
 • خستگی عضلات را از بین می برد و زمان از کار افتادگی را کاهش می دهد
 • حاوی بتائین بدون آب است
 • تولید شده در کارخانه مورد تایید FDA
 • بدون افزودنی های مصنوعی یا طعم دهنده

 مکمل قبل از تمرین Stim-Free

بسیاری از علاقه مندان به بدنسازی خود را بیش از حد به محرک های تقویت کننده انرژی مانند کافئین وابسته می بینند که می تواند معایب شدیدی داشته باشد. اگر از سقوط قریب الوقوع ناشی از تمرینات تحریک آمیز قبل از تمرین خسته شده‌اید، این یک جایگزین مناسب برای افزایش عملکرد شماست. با حداقل 13 ماده تشکیل دهنده که عرضه اکسید نیتریک را افزایش می دهد.

مکمل قبل از تمرین Stim-Free

با در اختیار داشتن این مکمل قبل از تمرین، استقامت و تمرکز بهتری را در دراز مدت حفظ خواهید کرد.

ویژگی های برجسته Stim-Free

 • مکمل قبل از تمرین Stim-Free هیچ گونه اشکال یا از هم پاشیدگی جزء کافئین ندارد.
 • شامل بتائین، تورین، بتا آلانین و سیترولین مالات است
 • یک اسکوپ حاوی 23 گرم است
 • استقامت و تمرکز بهتر
 • عرضه نامحدود اکسید نیتریک به عضلات

کراتین

کراتین
کراتین

کراتین از سه آمینو اسید ساخته شده و مصرف آن باعث افزایش وزن، قدرت و رشد عضلات می‌شود. کراتین با افزایش انرژی مورد نیاز در عضلات، تعداد تکرارهای بیشتری را در بدنسازی ممکن می‌سازد و با جذب آب بیشتر در سلول‌های ماهیچه‌ای، باعث رشد بیشتر عضلات می‌شود. همچنین، مصرف کراتین می‌تواند باعث افزایش سطح فاکتور رشد شبه‌انسولین ۱ در عضلات شود. برای مصرف صحیح، ۲-۵ گرم کراتین را در فرم‌های مختلف همراه با شیک پروتئین قبل و پس از تمرین مصرف کنید و در روزهایی که تمرین نمی‌کنید، همراه با صبحانه حاوی کربوهیدرات مصرف کنید.

مکمل قبل از تمرین گرگ سیاه

اگرچه این مکمل قبل از تمرین بیش از چند سال است که در بازار وجود ندارد، اما بسیار دست کم گرفته شده است. این مکمل حاوی مواد تشکیل دهنده کافی در دوزهای کنترل شده است تا آن را به یکی از فرمول های قبل از تمرین تبدیل کند.

می‌توانید نمونه کافئین‌دار را که حاوی حداکثر 200 میلی گرم کافئین می باشد، انتخاب کنید یا آن را با 150 میلی گرم DMAE و 10 میلی گرم هوپرزین که دارای اثر مشابه می باشد، جایگزین کنید.

ویژگی های برجسته گرگ سیاه

 • هم مکمل های کافئین دار و هم بدون کافئین دارد.
 • حاوی 1000 میلی گرم در لیتر آرژنین و تورین می باشد.
 • بتائین، ال سیترولین و بتا آلانین موجود در ترکیبات مکمل، عملکرد آن را افزایش می دهند.
 • گزینه بدون کافئین حاوی 10 میلی گرم هوپرزین و 150 میلی گرم DMAE است
 • 3 طعم مختلف را دارا است

آمینو اسید های شاخه دار

آمینو اسید های شاخه دار، شامل لوسین، ایزولوسین و والین هستند که برای ترمیم و ساخت بافت های ماهیچه‌ای ضروری هستند. لوسین مهم‌ترین آنهاست و می‌تواند به تنهایی سنتز پروتئین در عضلات را افزایش دهد. مصرف ترکیبی این سه آمینو اسید می‌تواند مزیت‌هایی از جمله رشد عضلات، افزایش انرژی در طول تمرین، کاهش سطح کورتیزول و کاهش کوفتگی عضلات پس از تمرین را به همراه داشته باشد. برای مصرف صحیح، 5-10 گرم از آمینو اسید های شاخه دار را در وعده صبحانه و شیک قبل و پس از تمرین مصرف کنید و بهتر است مکملی با نسبت لوسین به ایزولوسین و والین 2:1:1 انتخاب کنید.

مکمل آلانی نو پیش از تمرین

این برند معروف همواره با محصولات عالی خود برای مکمل های قبل از تمرین رضایت مشتریان خود را جلب کرده است. این نشان می دهد که برای کارآمد بودن در کار خود به دوزهای هنگفت مواد نیاز ندارید. در عوض، آن‌ها عناصر حیاتی مختلفی را در خود گنجانده اند که برای ارائه بهترین نتایج کاملا خوب عمل می‌کنند.

این مکمل هیچ گونه افزودنی مصنوعی ندارد که در دراز مدت سلامت شما را مختل کند.

ویژگی های برجسته

 • بهترین نتایج را با مواد مختلف ارائه می دهد
 • در طعم‌های دل‌انگیز متعددی وجود دارد
 • 200 میلی گرم کافئین دارد
 • 200 میلی گرم L-theanine باعث کاهش عصبانیت می شود
 • مناسب برای مبتدیان

مکمل های عظیم تخریب کننده

این مکمل شامل اجزای منحصر به فردی همچون نمک صورتی هیمالیا و قارچ یال شیر است. کم پیش می آید که شما با این مواد در فهرست محتویات یک مکمل قبل از تمرین مواجه شوید. علاوه بر این، یک وعده از این محصول به شما 3200 میلی گرم بتا آلانین، 9000 میلی گرم ال سیترولین، 1000 میلی گرم ال تیروزین می دهد.

همچنین این مکمل حاوی 250 میلی گرم کافئین و 2000 میلی گرم بتائین بی آب برای افزایش انرژی ثابت است. با این سطح قدرت، به سختی باید نگران خستگی عضلات و از دست دادن استقامت باشید. می توانید تکرارهای بالاتر را به طور موثر انجام دهید و هر روز یک قدم جلوتر بروید. اگر ورزشکاری هستید که به دنبال بهبود قدرت خود هستید، این محصولی است که به دنبال آن بوده اید.

ویژگی های برجسته

 • حاوی دوز بالایی از 18 ماده است.
 • از نمک صورتی هیمالیا و قارچ یال شیری تشکیل شده است
 • 3200 میلی گرم بتا آلانین، 9000 میلی گرم ال سیترولین، 1000 میلی گرم ال-تیروزین
 • افزایش قدرت و استقامت عضلانی
 • مناسب برای ورزشکاران

تقویت کننده های سطح نیتریک اکسید

تقویت کننده‌های سطح نیتریک اکسید، موادی هستند که با افزایش قطر رگ‌های خونی، جریان خون را افزایش می‌دهند و این باعث می‌شود که مواد غذایی، هورمون‌های آنابولیک و آب بیشتری وارد عضلات شوند. مصرف آرژنین که به نیتریک اکسید تبدیل می‌شود، باعث افزایش قدرت، رشد عضلات و کاهش چربی بدن می‌شود. برای مصرف صحیح، 3-5 گرم آرژنین را در فرم ال آرژنین، آرژنین آلفا کتوگلوتارات، آرژنین اتیل استر یا آرژنین مالات مصرف کنید و بهتر است تقویت کننده‌هایی که حاوی موادی مانند سیترولین، پیکنوژنول و جینسینگ آمریکایی هستند را نیز استفاده کنید. بهتر است هر دوز را در زمان‌هایی مانند قبل از صبحانه، 30-60 دقیقه قبل از تمرین، بلافاصله پس از تمرین و 30-60 دقیقه قبل از خواب مصرف کنید و در صورت امکان، هر دوز را بدون مصرف غذا مصرف کنید. همچنین، مصرف 500-1000 میلی‌گرم ویتامین C نیز می‌تواند در افزایش سطح نیتریک اکسید مفید باشد.

مکمل های عظیم تخریب کننده افراطی

قدرت عضلانی که این مکمل ایجاد می کند، آن را برای بدنسازان آماتور نامناسب می کند. این مکمل آنقدر قوی است که حتی برخی از ورزشکاران عادی نیز تمایل دارند از آن دوری کنند. با استفاده از این مکمل شما صرفا می توانید سطح انرژی را که در رگ های شما افزایش می یابد تصور کنید. این مکمل باعث می شود برداشتن وزنه سنگین مانند یک نسیم آزاد به نظر برسد.

مکمل های عظیم تخریب کننده افراطی

این مکمل قبل از تمرین تنها دارای 200 میلی گرم کافئین می باشد که مشابه نسخه قبلی خود است. با این حال، بقیه مواد (اگرچه در مقادیر دقیق) در غلظت های بالاتری وجود دارند. این مکمل به شما این امکان را می دهد که به طور باورنکردنی بر روی پشت سر گذاشتن محدودیت های خود و دستیابی به غیر ممکن متمرکز شوید. با این وجود، به دلیل افزایش غلظت، اندازه اسکوپ را به 15.9 گرم کاهش داده اند.

ویژگی های برجسته

 • برای تمرینات با شدت بالا توصیه می شود
 • 18 ماده در غلظت های بالاتر می آیند
 • افزایش غلظت انرژی بیشتری ارائه می کند
 • هر اسکوپ حاوی 15.9 گرم است
 • افزایش و بازیابی عضلانی باور نکردنی دارد.

مکمل های عظیم بدون Stim

اگر تحت تأثیر مکمل‌های قبل از تمرین با قدرت بالای این برند قرار گرفته‌اید، اما به دنبال جایگزینی بدون استیم هستید، ما شما را برای رسیدن به آن حمایت می کنیم. بسیاری از این محصولات که شامل مواد تشکیل دهنده در غلظت های بالا هستند دارای یک نقطه ضعف خاص هستند. آنها به شما برخی از ناراحتی های شدید بعد از تمرین می دهند تا با آنها مقابله کنید.

این عمدتا به دلیل کافئین و سایر محرک های قوی است که ممکن است بر بدن شما تاثیر بگذارد. خوشبختانه، این برند معتبر جهانی یک مکمل بدون استیم نیز در انبار خود دارد. تقریبا تمام موادی که در این مکمل انرژی می دهند صد در صد طبیعی هستند.

ویژگی های برجسته Stim

 • محصول قبل از تمرین بدون محرک
 • باعث ایجاد ناراحتی بعد از تمرین نمی شود
 • حاوی 3 گرم گلیسر پمپ، 8 گرم ال سیترولین و 2 گرم عصاره چغندر
 • افزایش جریان خون به عضلات در حال رشد
 • پمپ ماهیچه ای بهتر

گلوتامین

گلوتامین
گلوتامین

گلوتامین یک آمینو اسید مهم برای بدنسازان است که باعث رشد عضلات، کاهش تجزیه عضلات و تقویت سیستم ایمنی می‌شود. مصرف گلوتامین قبل از تمرین می‌تواند کمک به کاهش خستگی عضلات و افزایش سطح هورمون رشد شود و مصرف در زمان استراحت و ورزش نیز می‌تواند به چربی سوزی کمک کند. برای مصرف صحیح، 5-10 گرم گلوتامین در صبح، قبل و بعد از تمرین و در میان وعده شبانه مصرف شود.

عوارض جانبی استفاده از Stim قبل از تمرین

قبل از اینکه برندهای مکمل بدن سازی مورد نظر خود را انتخاب کنید، بهتر است از معایب استفاده بیش از حد از مکمل ها مطلع شوید. اگر مبتدی هستید و قصد دارید هر روز از مکمل ها استفاده کنید، درک این عوارض جانبی عاقلانه است. اگر با هر یک از این علائم مواجه شدید، حتما با پزشک مشورت کنید.

استفاده بیش از حد از مکمل های قبل از تمرین اغلب می تواند منجر به اختلالات روده شود. منیزیم، کراتین و حتی کافئین موجود در برندهای مکمل بدن سازی می توانند در دراز مدت باعث مشکلات گوارشی شوند. سندرم روده تحریک پذیر نیز یکی از مشکلات مهم مصرف بیش از حد مکمل ها است.

اگر احساس سوزش یا خارش پوست دارید، این می تواند نشانه ای از بتا آلانین بیش از حد در مکمل باشد. هنگامی که با این مشکلات مواجه می شوید، بهتر است مصرف را کاهش داده و یا به برندی با غلظت کمتر بتا آلانین تغییر دهید. با این حال، این یک مشکل دائمی نیست و می تواند در عرض یک ساعت از بین برود.

حتی برخی افراد به دلیل مصرف دوز زیاد ال آرژنین در قبل از تمرین با مشکلاتی مواجه می شوند. مقادیر زیاد آن می تواند منجر به اسهال، درد شکم و حتی نفخ شود. اگر مستعد این معضل هستید، بهتر است مطمئن شوید که مکمل بیش از 6 گرم ال آرژنین ندارد.

دلیل دیگری هم وجود دارد که چرا نباید قبل از تمرین یک برند غیرمجاز انتخاب کنید. بیشتر این محصولات می توانند در نهایت به کبد و کلیه شما آسیب وارد کنند. از سوی دیگر، کافئین بیش از حد در سیستم شما می تواند باعث سردرد و عصبانیت بعد از تمرین شود. بسته به میزان تحمل شما، ممکن است از حالت تهوع یا استفراغ نیز رنج ببرید.

استفاده از مکمل های بدن سازی تقلبی چه پیامدی دارد؟

مکمل‌های بدنسازی تقلبی در بازار وجود دارند که ممکن است عوارض جدی برای بدن شما داشته باشند. برای تشخیص اصالت مکمل‌های بدنسازی، می‌توانید از روش‌هایی مانند خراشیدن سطح لیبل و پیامک کردن کد نوشته شده به شماره ۲۰۰۸۸۲۲ یا چک کردن کد UID در سایت Titac استفاده کنید. همچنین، بهترین راه برای خرید مکمل بدنسازی از فروشگاه مورد اعتماد و داروخانه است. با این حال، هیچ گارانتی‌ای برای پیدا کردن سالم ترین مکمل بدنسازی وجود ندارد.

نتیجه گیری

اگر می خواهید به طور کلی از این مشکلات جلوگیری کنید، می توانید از برندهای مکمل بدن سازی بدون Stim انتخاب کنید. این برند ها از مواد طبیعی برای ارائه همان انرژی و استقامت جایگزین های کافئین دار خود استفاده می کنند.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

5/5 - (4 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا