مجله جراحی زیبایی

لیفت پوست بدن

کشیدن پوست یا لیفت پوست چیست؟

همه ما در مورد لیفت پوست بدن و لیفت پوست صورت زیاد شنیده‌ایم. این روش که امروزه طرفداران زیادی را به سمت خود کشیده‌است یک روش زیبایی صورت و بدن می‌باشد. شاید در ذهن بسیاری از افراد این سؤال بار‌ها و بار‌ها تکرار شده‌است که لیفت پوست چیست؟ در واقع می‌توان گفت لیفت پوست یعنی روشی که توسط آن پوست به سمت بالا کشیده‌ می‌شود و چین و چروک‌ها و افتادگی آن برطرف می‌گردد.

کسانی که به دنبال جوانسازی و زیبایی هستند به فکر لیفت پوست صورت و بدن خود می‌افتند. همراه مجله جراحی زیبایی فارمو باشید تا به شما بگوییم لیفت پوست یعنی چه؟

لیفت پوست بدن چیست؟

اکثر افراد در دهه ۴۰ یا ۵۰ به دنبال لیفت پوست بدن و صورت می‌باشند. بعضی از روش‌های لیفت به صورتی است که بدون جراحی انجام می‌گیرد و کم تهاجمی می‌باشد اما برخی دیگر نیاز به جراحی دارد و برش‌های عمیق در آن انجام می‌گیرد. در این دهه معمولاً ماهیچه‌ها کم می‌شود و میزان چربی کاهش می‌یابد که این باعث تغییرات زیادی در پوست می‌گردد. بنابراین با عمل لیفت پوست بدن معمولاً این مشکل را می‌توان برطرف کرد.

لیفت‌های بدون جراحی در کلینیک قابل انجام شدن هستند و دوره نقاهت ندارند. همچنین احتیاجی به بیهوشی نیست و مقرون به صرفه می‌باشند. در صورتی که نوعی که با جراحی انجام می‌گیرد بیهوشی نیاز دارد و شخص باید یک دوره نقاهت را طی کند. این روش یک بار انجام می‌گیرد و احتیاجی به تمدید آن نیست بنابراین هزینه آن هم کمتر از روش‌های غیر جراحی خواهد بود. لیفت پوست بدن با لیزر یک روش کم تهاجمی و ایمن می‌باشد. حرارت دستگاه باعث تحریک سلول‌های پوست می‌گردد. در نتیجه این سلول‌ها وادار به تولید کلاژن و الاستین می‌شوند. به خاطر تولید کلاژن افتادگی و شل‌شدگی پوست شکم رفع‌شده و پوست آرام آرام سفت می‌شود.

لیفت پوست بدن چیست؟
لیفت پوست بدن چیست؟

مراحل لیفت پوست بدن چیست؟

در  روش جراحی نیاز به برش‌های وسیعی در منطقه مورد نظر می‌باشد. لیفت پوست بدن شامل مراحل زیر می‌باشد.

بیهوشی: پس از تزریق یک آرامبخش وریدی عمل بیهوشی انجام می‌گیرد.

برش: توسط جراح برش‌هایی در منطقه جراحی ایجاد‌شده و پوست اضافی حذف می‌گردد. با این عمل بافت زیرین سفت‌شده و ناحیه خوش فرم می‌شود. معمولاً یک روش رایج لیفت پایین تنه می‌باشد که جراح با ایجاد برش‌هایی شبیه الگوی بیکینی شکم، کشاله ران و با سن را سفت می‌کند. در این جراحی احتمال استفاده از لیپوساکشن هم وجود دارد.

بستن برش: بخیه هایی عمیق در بافت‌های زیرین‌زده‌ می‌شود که باعث شکل‌گیری خطوط‌ تازه شکل‌ گرفته‌ می‌شود. با چسب‌های پوستی و بخیه این برش‌های پوستی معمولاً بسته‌می‌شود.

دوران نقاهت و بهبودی: بعد از عمل جراحی شما را به اتاق ریکاوری می‌برند و تحت نظر قرار می‌گیرید. جراحی در بعضی مواقع سرپایی است اما لازم است که بیمار برای یک شب هم‌شده در بیمارستان بماند. معمولاً ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد تا بیمار به حالت اولیه خودش برگردد. برای ورزش به ۶ تا ۸ هفته زمان نیاز است.

معرفی لیفت نواحی مختلف بدن

معمولاً لیفت پوست بدن زمانی به افراد توصیه‌می‌شود که کاهش وزن زیادی داشته‌باشند. بخاطر کاهش وزن پوست آن‌ها شل و آویزان می‌شود. بنابراین با عمل جراحی پوست کشیده‌و سفت می‌گردد. در این روش پوست اضافه گرفته‌می‌شود تا شادابی پوست و بدن برگردد. لیفت سینه، باسن و کل پایین تنه به خاطر چاقی‌های زیاد انجام می‌گیرد. فردی که وزن زیادی کم کرده باشد معمولاً دچار افتادگی پوست می‌شود. باید بدانیم که معمولاً کشش پوست یا لیفت آن بدون اسکار نمی‌باشد.

لیفت پوست شکم

یکی از روش‌های جدیدی می‌باشد که امروزه بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته‌است. پزشک با برش‌زدن پوست اضافی بدن و کاشت ناف در ناحیه جدید این کار را انجام می‌دهد. این روش برای افرادی انجام می‌گیرد که بخاطر کاهش وزن زیاد خاصیت ارتجاعی پوستشان از بین رفته‌است و شکمشان افتاده‌شده‌ است.

لیفت پوست صورت

لیفت برای افرادی مناسب است که چین و چروک‌های زیادی در صورت خود دارند. همچنین پوست آن‌ها حالت‌افتاده پیدا‌ کرده‌ است. در لیفت پوست صورت معمولاً برای اینکه گونه‌ها حجیم‌تر جلوه داده‌شود و خطوط افقی پیشانی از بین برود از ژل استفاده‌می‌شود. همچنین به وسیله نخ ابرو‌ها و شقیقه‌ها بالا برده‌می‌شود. با تزریق ژل یا بوتاکس خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و خط لبخند و خط دور لب تا حد ممکن از بین می‌رود.

در روش جراحی قسمت‌های مختلف صورت را مورد عمل قرار داده و تغییرات لازم را انجام می‌دهد. لیفت صورت با دستگاه امروزه به وسیله دستگاه‌های پیشرفته با کمترین عارضه انجام می‌گیرد. دستگاه‌های زیادی با تنوع بالا برای این کار وجود دارد که همه آن‌ها برای یک هدف طراحی شده‌اند. هدف این دستگاه در جوانسازی پوست می‌باشد. در لیفت صورت با نخ معمولاً پوست به وسیله نخ به سمت بالا کشیده شده و بوسیله نخ محکم می‌شود و در نتیجه ظاهری جوان پیدا می‌کند.

لیفت گردن

معمولاً برای لیفت گردن از بوتاکس، ژل و نخ استفاده می‌گردد. گردن ناحیه‌ای است که پیری در آن زودتر از بقیه قسمت‌ها به چشم می‌آید. در بعضی از افراد با تزریق ژل و یا چربی چین و چروک‌ها محو شده و پوست سفت می‌شود. معمولاً در این روش متخصص از نخ و ژل در کنار هم استفاده می‌کند تا پوست را به سمت بالا بکشد.

لیفت نواحی مختلف بدن
لیفت نواحی مختلف بدن

لیفت شقیقه

افتادگی در گوشه‌های ابروی بعضی از اشخاص کاملاً دیده می‌شود و خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشمشان کاملاً نمایان است. این افراد با لیفت شقیقه می‌توانند به از بین رفتن این خطوط کمک کنند. اگر افتادگی پوست در این نواحی زیاد نباشد می‌شود با ژل یا نخ آن را از بین برد. متخصصان بر این عقیده هستند که لیفت شقیقه با ژل و نخ باهم انجام گیرد. یعنی به وسیله ژل چین و چروک‌ها برطرف شود و به وسیله نخ گوشه‌های ابرو به سمت بالا برود. در صورت افتادگی شدید معمولاً جراحی انجام می‌گیرد.

بررسی لیفت سینه

بررسی لیفت سینه در خانم‌ها به دلایل مختلف بوجود می‌آید. علت آن می‌تواند بخاطر نوسانات وزنی، بارداری و یا افزایش سن باشد. با روش‌هایی مانند تزریق ژل، لیفت با نخ و یا چند تزریق چربی و  بوتاکس معمولاً سینه‌ها را به سمت بالا می‌کشند. اگر به وسیله نخ نتوانند این کار را انجام دهند معمولاً از روش جراحی استفاده می‌کنند.

لیفت بینی

افرادی که از جراحی بینی می‌ترسند معمولاً از روش‌های غیر تهاجمی استفاده می‌کنند.لیفت بینی یکی از این روش‌های غیر تهاجمی می‌باشد. معمولاً این روش برای افرادی که بینی‌های بزرگ دارند و یا اینکه نقاط ضعف در بینی آن‌ها زیاد است انجام نمی‌شود. مشکلات کوچک بینی به کمک روش لیفت به راحتی برطرف می‌شود. معمولاً برای بالا کشیدن بینی از نخ و ژل با هم استفاده می‌گردد.

لیفت ران و بازو

افراد زیادی هستند که به علت نوسانات وزن دچار افتادگی پوست ران و بازو می‌شود. همچنین امکان به وجود آمدن سلولیت وجود دارد که باعث آزار افراد می‌شود. معمولاً در این حالت ژل پیشنهاد می‌گردد. زیرا ژل باعث سفت شدن و جوانسازی پوست این ناحیه می‌شود. در صورت کارساز نبودن ژل از جراحی استفاده می‌گردد.

لیفت پوست بدن مناسب چه افرادی است؟

 1. معمولاً لیفت پوست بدن در افرادی انجام می‌گیرد که کاهش وزن زیادی داشته‌اند و پوست آن‌ها به صورت شل و آویزان درآمده است
 2. این افراد باید بین ۳۰ تا ۵۰ درصد وزن اصلی خود کاهش وزن داشته باشند
 3. احساس نارضایتی نسبت به افتادگی پوست و بافت اطراف شکم خود کنند
 4. وزن آن‌ها ثابت شده باشد
 5. کاملاً سالم باشند تا بتوانند بیهوش شوند
 6. تصمیم به بارداری نداشته باشند
 7. رژیم غذایی و ورزش را پس از جراحی رعایت کنند
 8. مشروبات الکلی و دخانیات مصرف نکنند

لیفت پوست در کدام نواحی انجام می‌شود؟

معمولاً لیفت پوست در نواحی صورت، گردن، ابرو‌ها، چشم‌ها پیشانی، ران و بازو‌ها، شکم، سینه، شقیقه، مژه، بینی، گونه انجام می‌شود.

نکات مهم قبل از لیفت پوست بدن
نکات مهم قبل از لیفت پوست بدن

نکات مهم قبل از لیفت پوست بدن

 1. رژیم غذایی سالم و ورزش منظم
 2. سیگار کشیدن را متوقف کنید
 3. الکل ننوشید
 4. از مصرف برخی از دارو‌ها و مکمل‌ها خودداری کنید
 5. به مدت سه ماه وزن خود را ثابت نگه دارید
 6. یک همراه با خود بیاورید تا بعد از انجام لیفت شما را به منزل بر ساند.
 7. دارو‌های مورد نیاز و گن مخصوص لیفت را تهیه کنید
 8. وسایل مورد نیاز خود را برای دوره نقاهت در منزل فراهم کنید
 9. سؤالات ضروری خود را در مورد دوره نقاهت از پزشک بپرسید
 10. قبل از عمل بیمار نباشید
 11. نظافت پوست خود را قبل از عمل برای جلوگیری از عفونت جدی بگیرید.

سخن پایانی

لیفت پوست بدن که یک عمل جراحی است در واقع به نوعی پیکر تراشی می‌باشد و با برداشتن پوست اضافی که در اثر کاهش وزن و بارداری شل شده است و آویزان شده انجام می‌گیرد. معمولاً لیفت پوست بدن به روش غیر جراحی هم انجام می‌شود. این عمل در روش غیر جراحی توسط دستگاه‌ها و لیزر انجام می‌گیرد و عوارض روش جراحی را ندارد. همچنین در روش غیر تهاجمی دوره نقاهت هم وجود ندارد.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.5/5 - (4 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا