آرایش مومجله آرایشی و زیبایی

آموزش رنگ کردن مو

راهنمای مرحله‌ به‌ مرحله رنگ‌ کردن مو 

بدون شک رنگ‌کردن موها یکی از بهترین و تاثیرگذارترین کارهایی است که خانم‌ها برای زیبایی ظاهر خود انجام می‌دهند. انجام این کار معمولاً در آرایشگاه‌ها و تحت‌نظر افراد حرفه‌ای انجام می‌شود. اما با گذشت زمان و آشنایی بیشتر افراد با رنگ‌کردن موها، به‌راحتی توانستند که در خانه آن را انجام دهند. حال سوال اینجاست که بهترین آموزش رنگ کردن مو را از کجا پیدا کنیم؟ 

نگران نباشید!

بهتر است بدانید که رنگ‌کردن مو در خانه نیاز به رعایت نکات مهمی دارد. قبل از مطالعه مراحل رنگ‌ کردن مو، حتماً باید درباره انجام این کار اطلاعات مهمی را کسب کنید. در ادامه این مقاله، آموزش رنگ کردن مو در خانه را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما را با نکات مهمی که باید رعایت کنید؛ آشنا خواهیم کرد. 

آموزش رنگ‌ کردن مو

ویدیو زیر آموزش رنگ کردن مو به صورت کامل را نشان می دهد. لطفا با وی پی ان روشن ویدیو رو تماشا کنید

بالا رفتن قیمت آرایشگاه‌ها در کنار آسان بودن رنگ‌کردن موها، باعث شده که افراد زیادی به دنبال آموزش رنگ‌کردن مو در خانه باشند. انجام این کار بسیار آسان است و شما می‌توانید با تهیه ابزار مورد نیاز از جمله رنگ و اکسیدان، براش و ظرف رنگ، شانه تقسیم مو، گیره مو، دستمال مرطوب، آینه دستی، دستکش و کلاه یک‌ بار مصرف به‌راحتی موهای خود را در خانه رنگ کنید. 

تمامی وسایل مورد نیاز برای رنگ‌کردن مو در خانه (Learning how to dye hair at home) را می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر لوازم آرایشی و بهداشتی تهیه کنید. اگر برای بار اول این کار را انجام می‌دهید؛ برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین رنگ و اکسیدان، با افراد با تجربه مشورت کنید. 

آموزش رنگ‌ کردن مو در خانه در 5 مرحله

راهنمای-مرحله‌به‌مرحله-رنگ‌کردن-مو 

بعد از اینکه تمام وسایل موردنیاز را فراهم کردید؛ وقت آن رسیده که موهای خود را رنگ کنید. انجام این کار مراحل خاص خود را دارد که باید به‌صورت گام‌به‌گام آنها را اجرا کنید. در ادامه این مراحل را به طور کامل بیان خواهیم کرد. 

مرحله اول؛ ترکیب رنگ مو با اکسیدان

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مرحله آموزش رنگ‌کردن مو در خانه، ترکیب رنگ مو با اکسیدان به کمک براش مخصوص است. انجام این کار تخصص خاصی را لازم دارد؛ پس قبل از انجام هر کاری، میزان ترکیب را از فروشنده‌ها، افراد باتجربه و سایت‌های تخصصی بپرسید. 

مرحله دوم؛ تقسیم موها

بعد از ترکیب رنگ مو و اکسیدان، وقت آن رسیده که موهای خود را با استفاده شانه تقسیم مو به چند دسته مختلف تقسیم کرده و با گیره مخصوص نگه دارید. در هنگام انجام این کار بهتر است بخش جلوی مو را از بخش عقب جدا کرده و هرکدام از آنها را به چند بخش دیگر تقسیم کرد. 

مرحله سوم؛ استفاده از وازلین برای قسمت‌های بیرونی صورت

از آنجایی‌ که تماس رنگ مو با پوست سر باعث رنگ‌شدن آن می‌شود؛ پس باید مرز پوست صورت با خط رویش مو را با استفاده از وازلین چرب کرد تا مانع از رنگ‌شدن پوست صورت شد. 

مرحله چهارم؛ آغاز رنگ‌کردن موها

مرحله-چهارم-آغاز-رنگ‌کردن-موها
رنگ‌کردن موها

بعد از طی‌کردن این مراحل، دستکش یکبار مصرف را دست کرده و عملیات رنگ‌کردن موها را آغاز کنید. برای انجام این کار، با استفاده از قلم مخصوص، مقداری از رنگ را برداشته و هر دسته از مو را به‌صورت لایه‌لایه رنگ بزنید. دقت داشته باشید که رنگ‌کردن مو را از ریشه آغاز کرده و تا پایین موها ادامه دهید. 

مرحله پنجم؛ گذاشتن کلاه روی موها

بعد از اینکه تمام موهای خود را رنگ کردید؛ باید آنها را به‌خوبی جمع کرده و یک کلاه پلاستیکی یک‌بارمصرف روی آنها قرار دهید. حداقل باید ده دقیقه (زمان مورد نظر بستگی به موی شما دارد) موهای خود را در این حالت قرار دهید و سپس آنها را آبکشی کنید. دقت داشته باشید که برای شستن موهای خود؛ از شامپوی مخصوص محافظ رنگ استفاده کنید. 

رازهای رنگ‌ کردن مو در خانه

قبل از اینکه برای رنگ‌کردن موهای خود اقدام کنید؛ بهتر است که یک‌سری نکات مهم را رعایت کنید تا به بهترین شکل ممکن کار را پیش برده و به نتیجه دلخواه خود برسید. در ادامه این نکات و رازهای مهم را معرفی خواهیم کرد. 

 • اگر نوک موهای شما با موخوره مواجه شده است؛ با استفاده از قیچی آنها را کوتاه کنید. 
 • برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین رنگ، بهتر است که درجه‌بندی رنگ موها را بشناسید. (درجه‌بندی رنگ مو از 1 تا 10 در بازار وجود دارد)
 • شستشوی موهای خود را با استفاده از شامپوی مخصوص موهای رنگ‌ شده انجام دهید. 
 • برای اینکه در وسط کار رنگتان تمام نشود؛ باید به‌اندازه کافی رنگ خریداری کنید. 
 • درصورتی‌که پوست صورتتان رنگی شد؛ با استفاده از دستمال مرطوب آرایش پاک‌کن، لکه‌ها را پاک کنید. 
 • اگر قصد امتحان یک‌ رنگ جدید را دارید؛ برای اطمینان بیشتر، آن را روی موهای کوتاه شده یا یک تار موی مخفی امتحان کنید تا بعداً از کار خود پشیمان نشوید. 
 • برای رنگ‌کردن مو در خانه، حتماً از ظرف رنگ و براش مخصوص استفاده کنید. 
 • رنگ‌کردن موها را از ریشه آغاز کنید. 
 • بعد از رنگ‌کردن مو، با استفاده از مواد تقویتی عمر رنگ مو و درخشش آن را افزایش دهید. 
 • حدود 48 ساعت قبل از رنگ موها، از شستن آنها خودداری کنید. 
 • بعد از رنگ‌کردن مو تا 48 ساعت آنها را نشویید. 
 • ابتدا رنگ را در کاسه ریخته و به‌خوبی آن را هم بزنید؛ سپس اکسیدان را به‌آرامی اضافه کنید. 

روش‌های متفاوت رنگ‌ کردن مو

روش‌های متفاوت رنگ‌کردن مو در خانه
روش‌های متفاوت رنگ‌کردن مو در خانه

رنگ مو در خانه دارای روش‌ها و تکنیک‌های مختلف است که افراد بعد از مدتی با کسب تجربه و تخصص لازم، می‌توانند آنها را انجام دهند. از جمله مهم‌ترین روش‌های رنگ‌کردن مو در خانه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

روش رنگ کردن موی بالیاژ

در این روش، ریشه موها نیازی به رنگ‌کردن ندارند و با بلند شدن آنها، زیبایی رنگ مو از بین نمی‌رود. برای انجام روش بالیاژ، باید موها را با استفاده از فویل دسته‌بندی کرده و هرکدام از آنها را با استفاده از دست به‌صورت جداگانه رنگ کرد. نتیجه این کار های‌لایت‌های نرم و طبیعی بسیار جذاب است. اگر در مورد بالیاژ مو اطلاعات زیادی ندارید و انواع آن را نمی دانید، بالیاژ مو چیست را مطالعه کنید.

روش رنگ کردن موی های‌لایت

روش رنگ موی های‌لایت یکی از محبوب‌ترین روش‌های رنگ‌کردن مو است که در میان موهای تیره، رگه‌های روشن ایجاد می‌کنند. در این روش، با استفاده از کلاه مخصوص، دسته‌های نامنظم مو ایجاد کرده و با رنگ دلخواه آنها را رنگ می‌کنند. 

روش رنگ کردن موی امبره

این روش برای افرادی مناسب است که طیف ساقه موی آنها تیره باشد یا قبل از اقدام برای رنگ، ساقه موی خود را تیره کنند. روش موی امبره به این شکل است که رنگ ساقه مو به‌تدریج به سمت انتهای مو از طیف تیره به روشن تغییر می‌کند. 

روش رنگ موی بیبی لایت

انجام این روش برای روشن‌کردن قسمتی از موها در زمان قرارگرفتن در معرض نور خورشید است. برای انجام این روش باید های‌لایت بسیار کمی روی موها زده شود تا در دسته‌های ریز و باریکی های‌لایت شوند. 

سخن نهایی

آموزش رنگ‌ کردن مو در خانه، یکی از موضوعات بسیار پرطرف‌داری است که معمولاً افراد زیادی به دنبال آن هستند. افزایش قیمت رنگ‌کردن مو در آرایشگاه و سهولت در انجام این کار، باعث شده که افراد زیادی این کار را در خانه انجام دهند. 

در این مقاله به طور کامل آموزش رنگ‌کردن مو در خانه را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله توضیح دادیم و در نهایت نکات و رازهای رنگ‌کردن مو به همراه محبوب‌ترین روش‌های انجام آن را معرفی کردیم. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان درباره رنگ‌کردن مو در خانه سؤالی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر برای شکما سوال است که بهترین مارک رنگ مو خارجی و ایرانی  چه برندی است در مقاله آن توضیح داده ایم.

4.3/5 - (10 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا