آرایش مومجله آرایشی و زیبایی

رنگ کردن مو با قهوه

نکات مهم در خصوص رنگ کردن مو با قهوه

رنگ کردن مو با قهوه یکی از روش‌هایی است که بسیاری از مردم در سراسر جهان برای تغییر رنگ موهایشان استفاده می‌کنند. این روش از دیرباز برای رنگ کردن موها به کار گرفته می‌شود و به دلیل مزایایی که دارد، همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مزایای استفاده از قهوه برای رنگ کردن مو، این است که مواد شیمیایی مضری که در رنگ‌های موی تجاری وجود دارد، ندارد.

 رنگ موی طبیعی با قهوه

اگر به دنبال رنگ کردن مو با روشی طبیعی هستید، رنگ کردن مو با قهوه (Dye hair with coffee) می‌تواند یک گزینه عالی باشد. برای رنگ کردن مو با قهوه، از قهوه تلخ و غیر شیرین استفاده کنید. قهوه ترش تر و بدون شکر، به دلیل داشتن ترکیبات بیشتر، برای رنگ کردن موی شما مناسب‌تر هستند.

طرز رنگ كردن مو با قهوه، چطور با قهوه مو را رنگ کنیم؟

روش رنگ کردن مو با قهوه؛ ابتدا یک کاسه بزرگ را در سینک قرار دهید و قهوه خنک شده را در آن بریزید. سپس موهایتان را به طور کامل شانه کنید و سرتان را در کاسه قرار داده و با استفاده از فنجان قهوه، تمام موهایتان را به خورد قهوه بگذارید. در این مرحله، می‌توانید از یک شانه یا انگشتانتان استفاده کنید تا قهوه را از ریشه تا نوک موهایتان به خورد مو دهید.

 رنگ موی طبیعی با قهوه
رنگ موی طبیعی با قهوه

سپس، با استفاده از یک فنجان، 5 بار قهوه را از کاسه بیرون آورده و روی موهایتان بریزید. پس از این مرحله، موهایتان را در آب گرفته و خوب بچلانید. قبل از آبکشی موهایتان، حدود 15 دقیقه صبر کنید و موهایتان را به بالا جمع کنید تا از چکیدن قهوه جلوگیری کنید. اما به دلیل جذب قهوه توسط مو، موهایتان را در حوله یا روسری نپیچید.

در نهایت، موهایتان را آبکشی کرده، خشک کنید و به مانند همیشه مدل دهید. پیشنهاد ما این است که پیش از استفاده از این روش، بررسی کنید که آیا شما دچار حساسیت به قهوه هستید یا خیر. همچنین بهتر است از قهوه با کیفیت و تازه استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. این روش یک راه طبیعی برای رنگ کردن موها است و به شما این امکان را می‌دهد که بدون استفاده از مواد شیمیایی، موهای خود را رنگ آمیزی کنید. با رعایت نکاتی که در اینجا بیان شده است، شما می‌توانید به طور موفقیت‌آمیزی از این روش برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید.

 تیره کردن مو با قهوه

برای تیره کردن مو با قهوه، قهوه تلخ و تاریک را با آب جوش مخلوط کنید و آن را بر روی موهای خود بمالید. سپس، با یک کاور سر، موهای خود را بپوشانید و برای یک ساعت به خود رها کنید. پس از آن، موهای خود را با آب گرم بشویید و از شامپو استفاده کنید. این روش علاوه بر تیره کردن موها، به خوبی به کاهش ریزش مو نیز کمک می‌کند.

 روشن کردن مو با قهوه

برای روشن کردن مو با قهوه، 2 قاشق غذاخوری قهوه تلخ را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کرده و آن را به موهای خود بمالید. برای حدود 30 دقیقه، با کاور سر موهای خود را بپوشانید و سپس با آب گرم بشویید. اگر می‌خواهید رنگ بیشتری به دست آورید، این عمل را تکرار کنید# با رنگ کردن مو با قهوه می‌توانید به رنگ طلایی نیز برسید!

 روشن کردن مو با قهوه
روشن کردن مو با قهوه

اگر می‌خواهید به رنگ موی طلایی برسید، می‌توانید قهوه را با ماست مخلوط کنید. این روش برای رنگ کردن مو به شکلی طبیعی و بدون استفاده از رنگ موی تجاری، بسیار مناسب است. برای این کار، قهوه را با ماست مخلوط کنید و آن را به موهای خود بمالید. با کاور سر موهای خود را بپوشانید و برای یک ساعت به خود رها کنید. سپس با آب گرم موهای خود را بشویید.

ماسک ماست و قهوه برای تقویت مو

ماسک ماست و قهوه یک روش طبیعی و ساده برای تقویت و جوان سازی موها است. در این روش، قهوه به عنوان یک رنگدانه طبیعی استفاده می‌شود و به سلامتی موها و افزایش جذابیت آنها کمک می‌کند. این روش بدون استفاده از مواد شیمیایی ضدعفونی کننده، به شما کمک می‌کند تا موهای خود را درخشان و سالم نگه دارید.

برای تهیه این ماسک، مقداری قهوه و نصف فنجان ماست را با هم ترکیب کنید و به طور یکدست بر روی موهای خود بمالید. سپس موهایتان را داخل کیسه پلاستیکی ببندید و به مدت یک ساعت در این حالت بگذارید تا ترکیب ماسک به خوبی در موهایتان جذب شود. پس از گذشت زمان مقرر، موهای خود را با آب گرم بشویید و با دستمال خشک کنید. در نهایت، موهایتان را به طور معمول خشک کنید و از نتیجه شگفت‌انگیز آن لذت ببرید.

مهم است که در هنگام تهیه این ماسک، از قهوه با کیفیت و ماست تازه استفاده کنید. همچنین پیش از استفاده از این ماسک، از اینکه ممکن است برخی افراد دچار حساسیت به ترکیبات آن شوند، اطمینان حاصل کنید و در صورتی که دچار هرگیری شدید شدید به ترکیبات آن هستید، از استفاده از این ماسک خودداری کنید.

در کل، ماسک ماست و قهوه یک روش طبیعی و آسان برای تقویت و جوان سازی موها است که می‌تواند به شما کمک کند تا موهای خود را درخشان و سالم نگه دارید. با رعایت نکات مهمی که در این مطلب بیان شده است، شما می‌توانید به طور موثری از این روش برای تقویت موهای خود استفاده کنید.

رنگ مو با قهوه و ماست
رنگ مو با قهوه و ماست

رنگ کردن موی سفید با قهوه

امکان رنگ کردن موی سفید با قهوه وجود دارد، برای رنگ کردن موی سفید با قهوه نیز میتوانید دقیقا به همان روشی که در قسمت بالا (طرز رنگ کردن مو با قهوه) گفته شد عمل کنید.

رنگ مو با قهوه و چای

ترکیب رنگ مو با قهوه و چای می تواند منجر به رنگ های مختلفی از قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره شود. رنگ دقیق به میزان قهوه و چای استفاده شده، رنگ موی پایه شما و مدت زمان ماندگاری خمیر روی موهای شما بستگی دارد.

 • در اینجا چند نمونه از ترکیبات رنگ مو با قهوه و چای آورده شده است:
 • قهوه سیاه و چای سیاه: این ترکیب می تواند منجر به رنگ قهوه ای تیره شود.
 • قهوه سیاه و چای سبز: این ترکیب می تواند منجر به رنگ قهوه ای روشن یا قرمز شود.
 • قهوه فوری و چای سیاه: این ترکیب می تواند منجر به رنگ قهوه ای تیره یا متوسط شود.
 • قهوه فوری و چای سبز: این ترکیب می تواند منجر به رنگ قهوه ای روشن شود.

رنگ كردن مو با قهوه و اکسیدان

ترکیب قهوه و اکسیدان باعث رنگ شدن مو به شکل های زیر میشود:

 • قهوه فوری و اکسیدان 10 درصد: این ترکیب می تواند منجر به رنگ قهوه ای روشن شود.
 • قهوه فوری و اکسیدان 20 درصد: این ترکیب می تواند منجر به رنگ قهوه ای متوسط شود.
 • قهوه فوری و اکسیدان 30 درصد: این ترکیب می تواند منجر به رنگ قهوه ای تیره شود.

نکات مهم در خصوص رنگ کردن مو با قهوه یا هر ماده طبیعی دیگری

 • – اگر تا به حال از رنگ موی تجاری استفاده کرده‌اید، قبل از استفاده از رنگ‌های طبیعی، مطمئن شوید که موهای شما به طور کامل از رنگ قبلی تمیز شده‌اند.
 • – در صورتی که به دنبال تغییر رنگ موی خود هستید، قبل از استفاده از هر روشی، از آن برای یک ناحیه کوچک از موهای خود استفاده کنید تا یک پاسخ آلرژیک را از پیش نگیرید.
 • – مطمئن شوید که موادی که برای رنگ‌کردن مو در خانه استفاده می‌کنید، با کیفیت بالا و بدون مواد شیمیایی ضدعفونی کننده هستند.
 • – پس از رنگ کردن مو با قهوه یا هر ماده طبیعی دیگری، از شامپو و محصول مراقبتی که برای حفظ رنگ موی خود بدون خطر از بین رفتن رنگ انتخاب کنید.
 •  نتیجه نهایی ممکن است با توجه به رنگ و نوع موهای شما متفاوت باشد. برخی از مواد طبیعی در برخی از موها بهتر از دیگران عمل می‌کنند، بنابراین نتیجه نهایی ممکن است با مواد طبیعی برای دیگران متفاوت باشد.
 •  استفاده از مواد طبیعی برای رنگ کردن مو ممکن است به مدت بیشتری نسبت به رنگ کردن مو با مواد شیمیایی به طول بیانجامد. برای رسیدن به رنگ دقیقی که می‌خواهید، شاید نیاز باشد چندین بار از مواد طبیعی استفاده کنید.
 •  بهتر است پیش از استفاده از هر نوع ماده، آزمایش رنگ روی یک قسمت کوچکی از موهای خود انجام دهید تا از نتیجه نهایی مطمئن شوید.
آموزش رنگ کردن مو با قهوه
آموزش رنگ کردن مو با قهوه
 •  برای رنگ کردن مو با قهوه و دیگر مواد طبیعی، باید موهایتان را با آب گرم شستشو داده و به خوبی خشک کرده و سپس مواد را روی موهایتان بمالید.
 •  برای حفظ رنگو طول عمر مواد طبیعی در موهایتان، بهتر است از شامپوها و مواد شیمیایی کمتری استفاده کنید و از آب خنک برای شستشوی مو استفاده کنید.
 •  استفاده از مواد طبیعی برای رنگ کردن مو ممکن است برای برخی افراد با پوست حساس یا آلرژی‌زا مشکل ساز باشد، بنابراین قبل از استفاده، بهتر است با پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
 •  در صورتی که می‌خواهید رنگ موی خود را به صورت دائمی تغییر دهید، بهتر است از رنگ‌های موی شیمیایی استفاده کنید، زیرا رنگ کردن مو با مواد طبیعینمی‌تواند رنگ دائمی و پایداری به موهای شما بدهد.

 

فواید قهوه برای رنگ مو

فواید قهوه برای رنگ مو عبارتند از:

 • تغییر رنگ مو: قهوه می تواند به موها رنگ قهوه ای تیره یا متوسط بدهد.
 • تقویت فولیکول های مو: کافئین موجود در قهوه می تواند به تقویت فولیکول های مو کمک کند و از ریزش مو جلوگیری کند.
 • آبرسانی به مو: قهوه حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می توانند به آبرسانی به مو کمک کنند.
 • جلا دادن به مو: قهوه می تواند به درخشش مو کمک کند.

معایب قهوه برای رنگ مو عبارتند از:

 • ماندگاری کم: رنگ مو با قهوه ماندگاری کمتری نسبت به رنگ موهای شیمیایی دارد.
 • یکنواختی کم: رنگ مو با قهوه ممکن است به طور یکنواخت روی مو پخش نشود.

 

سوالات متداول برای رنگ کردن مو با قهوه

در ادامه به سوالات شما درباره رنگ کردن مو با قهوه پاسخ می دهیم.

1. رنگ کردن مو با قهوه بیشتر برای چه نوع موهایی مناسب است؟

پاسخ: رنگ کردن مو با قهوه برای تمامی نوع موها مناسب است، اما برای موهایی که خشک و آسیب دیده‌اند بهتر است از این روش استفاده نشود.

2. آیا رنگ کردن مو با قهوه موها را به طور دائمی رنگ می‌کند؟

پاسخ: خیر، رنگ کردن مو با قهوه موها را به طور دائمی رنگ نمی‌کند، بلکه برای مدتی از رنگ قبلی خارج می‌شود و به موهای شما رنگی جدی بخشیده و برای حداقل چند هفته قابل مشاهده است.

3. آیا رنگ کردن مو با قهوه موها را خشک و آسیب می‌زند؟

پاسخ: خیر، رنگ کردن مو با قهوه به موها آسیب نمی‌زند، بلکه به عنوان یک روش طبیعی و بدون مواد شیمیایی ضدعفونی کننده، می‌تواند به حفظ سلامت موهای شما کمک کند.

4. آیا رنگ کردن مو با قهوه برای همه افراد مناسب است؟

پاسخ: بله، رنگ کردن مو با قهوه برای تمامی افراد مناسب است، اما در صورتی که دچار حساسیت به برخی مواد طبیعی هستید، قبل از استفاده از این روش، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

5. ماندگاری رنگ مو با قهوه؟

به طور میانگین ماندگاری رنگ مو با قهوه یک ماه(30روز) است. این مدت به تعداد دفعات شستشو، شامپوی مورد استفاده  و رنگ موی اصلی شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر رنگ موی شما پرکلاغی باشد با قهوه رنگ نمی‌گیرد.

 

آیا رنگ کردن مو با مواد طبیعی می‌تواند به موهای خشک و آسیب دیده من کمک کند؟

استفاده از مواد طبیعی برای رنگ کردن مو می‌تواند به موهای خشک و آسیب دیده شما کمک کند، زیرا بسیاری از مواد طبیعی شامل ویتامین‌ها، مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که به موهای شما مفید هستند. به عنوان مثال، استفاده از قهوه برای رنگ کردن مو می‌تواند به موهای شما براقیت و نرمی بدهد. همچنین استفاده از گیاهان مثل حنا، آویشن، کنگر، چای سبز و زعفران می‌تواند به موهای شما درخشش و براقیت بیشتری ببخشد.

با این حال، باید به این نکته توجه داشت که استفاده از مواد طبیعی برای رنگ کردن مو، ممکن است نتیجه نهایی را به طور کامل نتواند تضمین کند و نتیجه ممکن است با مواد شیمیایی کمی متفاوت باشد. همچنین استفاده از مواد طبیعی برای رنگ کردن مو به طولانی مدت نیاز به استفاده مکرر دارد و نتیجه آن نسبت به رنگ کردن مو با مواد شیمیایی کمی کمتر پایدار است.

نتیجه گیری؛ رنگ کردن مو با قهوه

با خواندن این مطلب، شما می‌توانید با روش طبیعی رنگ کردن مو با قهوه آشنا شوید و به راحتی می‌توانید رنگ موی خود را به طور طبیعی تغییر دهید. این روش بدون استفاده از مواد شیمیایی ضدعفونی کننده، به شما کمک می‌کند تا موهای خود را درخشان و سالم نگه دارید. با رعایت نکات مهمی که در این مطلب بیان شده است، شما می‌توانید به طور موثری از این روش برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید.

3.4/5 - (26 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

یک دیدگاه

 1. سلام ، وقت شما بخیر ، در انواع مراحلی که برای رنگ کردن مو با قهوه فرمودین ( ترکیب با ماست و غیره )منظور قهوه دم کشیده ( مایع ) هست یا پودر قهوه ؟
  از پاسخگویی شما سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا