مجله آرایشی و زیباییوبلاگ

بیوگرافی اِمِل بیوتی Emel

آشنایی با emelijad بیوتی بلاگر اینستاگرام

بیوتی بلاگر یک عنوان شغلی جدید است که در طی چند سال اخیر، رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. بیوتی بلاگرها افرادی هستند که در صفحه های مجازی خود، لوازم آرایش و محصولات برند های مختلف را تبلیغ می کنند و با آموزش تکنیک های زیبایی و آرایشی، کاربران را مجاب می کنند تا صفحه مجازی آنها را دنبال کنند. بیوتی بلاگری یکی از شکل های جدید و بسیار کارآمد تبلیغات در دنیای زیبایی و مد محسوب می شود و افراد بسیار زیادی به شکل حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند.

از سویی دیگر، دو سال گذشته و با همه گیری کرونا و خانه نشینی ساکنان کره زمین، بستری ایده ال برای رشد سریع بیوتی بلاگری فراهم شد. حالا بیوتی بلاگرها با میلیون ها دنبال کننده، درآمد خوبی از طریق صفحه های مجازی دارند و در میان موفق ترین آنها، نام چند ایرانی از جمله امل بیوتی به چشم می خورد.

امل بیوتی کیست؟

امل بیوتی، با نام اصلی امل جاد، یکی از بیوتی بلاگرهای موفق و معروف ایرانی است که بیشتر در زمینه میکاپ، گریم و صنعت زیبایی فعالیت می کند. او با بیش از دو میلیون دنبال کننده در فضای اینستاگرام، یکی از نام های شناخته شده این فضا برای ایرانیان است. امل بیوتی به واسطه تولید محتواهای جذاب و سرگرم کننده، که ترکیب خلاقانه ای از موسیقی، رنگ، آرایش و آواز است، مشهور شد.

امل بیوتی کیست؟

امل بیوتی در 20 شهریور 1368 در کشور کویت به دنیا آمد. او از چهار سالگی در مدارس ایرانی تحصیل کرد و در نهایت نیز در رشته کارشناسی مترجمی زبان، فارغ التحصیل شد. خاله و مادر امل در زمینه آرایشگری تخصص داشتند و امل نیز بدین ترتیب، با دنیای رنگ ها و تکنیک های آرایشی آشنا بود، اما تا پیش از آنکه شغل بیوتی بلاگری را انتخاب کند، هیچ گاه به صورت حرفه ای آرایش نمی کرد.

امل آرایش ساده را ترجیح می دهد و به همین دلیل وی هیچ دوره خودآرایی و یا گریم را نگذرانده است. هر آنچه که او در صفحه اش نشان می دهد، به صورت تجربی از مادر و خاله اش یاد گرفته است. امل از کودکی به نقاشی و موسیقی علاقه داشت و آثار این علایق را می توان در دابسمش ها و ویدیوهای آموزشی او در صفحه اینستاگرامش مشاهده کرد.

 امل چگونه به دنیای بیوتی بلاگرها وارد شد؟

همانطور که پیش تر نیز توضیح دادیم، امل در ابتدا هیچ فعالیت حرفه ای در زمینه گریم و آرایش نداشت. او که تا 25 سالگی ساده آرایش می کرد، هیچ دوره خودآرایی و گریم را نگذرانده بود. با این حال، وی با دنیای رنگ ها و تکنیک های آرایشی بیگانه نبود و نکاتی را از مادر و خاله اش آموخته بود. امل چهره زیبا و دلنشینی دارد. به همین دلیل، به پیشنهاد یکی از دوستان نزدیکش، با یک کمپین تبلیغاتی به عنوان مدل ارایش همکاری کرد.

او مدل آرایش دوستش که ساکن کشور کویت بود شد و این اتفاق، مسیر زندگی امل را به طور کلی تغییر داد. چهره دلنشین امل مورد توجه سایر آرایشگران قرار گرفت و او خیلی زود به صورت حرفه ای مدلینگ را آغاز کرد. بسیاری از آرایشگران شناخته شده حوزه خلیج فارس، به ویژه کشور کویت، از وی دعوت کردند تا با آنها همکاری کند.

 امل چگونه به دنیای بیوتی بلاگرها وارد شد؟

امل حالا در میان آرایشگران حرفه ای قرار داشت و تکنیک های آرایشی به روز و مدرن را به صورت تجربی یاد می گرفت. اولین نمونه کار آرایش و گریم امل، به ازدواج خواهرش باز میگردد. امل خواهرش را در شب عروسیش آرایش کرد و با این کار، بار دیگر بسیار مورد توجه قرار گرفت. امل متوجه شد که در زمینه آرایش و گریم استعداد خوبی دارد. در کنار این امر، امل حالا دیگر به یک مدل شناخته شده در زمینه زیبایی تبدیل شده بود و بسیاری به او پیشنهاد می دادند که حرفه بیوتی بلاگری را دنبال کند.

امل بیوتی در ابتدا این پیشنهاد ها را جدی نگرفت و معتقد بود برای این کار فن بیان خوبی ندارد. با این حال چیزی در حدود یک سال بعد، اولین صفحه خود را در اینستاگرام افتتاح کرد. امل حالا یک مدل شناخته شده در منطقه خلیج فارس بود و طرفدارانی را نیز در صفحه اینستاگرام خود داشت. او  سپس اقدام به ضبط چند ویدیوی آموزش میکاپ کرد. ویدیو های اولیه وی بیشتر شبیه به آزمون و خطا بودند و امل سعی داشت در ابتدا مخاطب خود را بهتر و بیشتر بشناسد. وی به مرور متوجه شد انتخاب آهنگ های ایرانی و آموزش میکاپ، بیش از هر فرمول دیگری در صفحه وی موفق است. صفحه اینستاگرام امل خیلی زود جان گرفت و تعداد دنبال کننده های وی افزایش یافت.

 سبک خاص امل

بیوتی بلاگرهای ایرانی زیادی در فضای اینستاگرام فعالیت می کنند. آنچه که امل بیوتی را از دیگران متمایز می کند، سبک خاص وی در آموزش و تولید محتوا است. امل در ساخت ویدیوهایش از دو تکنیک لیپ سینک و ترانزیشن استفاده می کند. او از مراحل مختلف آرایش خود به صورت جداگانه فیلم برداری می کند و سپس با کمک ترانزیشن، صحنه های مختلف را به یکدیگر مرتبط می سازد. به عنوان مثال، او در حالی که کرم پودر خود را زده است، دستش را جلوی دوربین می گیرد و زمانی که دستش را بر می دارد، صحنه عوض شده است.

او این تکنیک را با لیپ سینک کردن آهنگ های ایرانی و خارجی، ادغام کرده است و بدین ترتیب، نظر مخاطب را به خود جلب می کند. از جمله موفق ترین ویدیوهای آرایشی وی، میکاپ ویدیوی سلام خانم از سوگند است. پر مخاطب ترین ویدیوی وی نیز به میکاپ آهنگ “چرا بدی” اختصاص دارد.

زندگی عاطفی امل بیوتی

یکی از بزرگترین طرفداران و حامیان امل بیوتی، همسرش است. مهدی حقیقی با امل در دانشگاه آشنا شد و این دو پس از مدت اندکی، با یکدیگر ازدواج کردند. مهدی مشوق اصلی امل در کارش است و همچنین در زمینه فیلمبرداری و تدوین به وی کمک می کند. مهدی و امل در کشور کویت سکونت دارند. از آنجایی که امل بیوتی از حواشی به شدت دوری می کند، اطلاعات چندانی در خصوص همسر و خانواده اش در فضای اینترنت وجود ندارد. امل بیوتی جزو معدود بیوتی بلاگر هایی است که از زندگی خصوص خود محتوا تولید نمی کند و در نتیجه بخش بزرگی از زندگی و روابط عاطفی اش از چشم رسانه ها پنهان مانده است.

 یک روز با یک بیوتی بلاگر

امل بیوتی به عنوان یکی از شناخته شده ترین و پرطرفدار ترین بیوتی بلاگرهای ایرانی، چیزی در حدود 7 الی 8 ساعت از زمان روزانه خود را در اینستاگرام صرف می کند. این زمان صرف ایده گرفتن برای محتواهای جدید و همچنین مدیریت صفحه می شود. امل بیوتی شخصا مدیریت صفحه اش را بر عهده دارد و معتقد است این روش، ارتباط نزدیک وی و فالوورهایش را حفظ می کند.

باقی اوقات روز امل صرف ایده پردازی و ضبط ویدیوهای جدید می شود. مهدی همسرش نیز در این زمینه به او کمک می کند. ادیت ویدیوهای امل را گاهی خودش و گاهی همسرش انجام می دهد. البته در پاره ای از موارد، ادیت ویدیوها به اشخاص حرفه ای در این زمینه، برون سپاری می شود.

 یک روز با یک بیوتی بلاگر

امل بیوتی به موسیقی عشق می ورزد و بخش بزرگی از روزش را صرف این کار می کند. او به واسطه همسرش با موسیقی رپ فارسی آشنا شده است و آهنگ های یاس انتخاب مورد علاقه او هستند. امل به بازی مافیا نیز علاقه مند است. یکی دیگر از نکات مثبت در خصوص امل، علاقه او به حقوق حیوانات است.

امل بیوتی مدت هاست که رژیم غذایی وگان و گیاه خواری را دنبال می کند. او همچنین در صفحه خود اعلام کرده است در آرایش هایش از محصولاتی استفاده می کند که مشتقات حیوانی نداشته باشد و تست حیوانی نیز بر روی این محصولات انجام نشده باشد. او تمام تلاشش را می کند تا حقوق حیوانات را جدی بگیرد.

در نهایت

ما در این مقاله بیوگرافی امل بیوتی را مرور کردیم. امل بیوتی یکی از بلاگرهای شناخته شده ایرانی است که در فضای اینستاگرام و در زمینه آرایش و زیبایی فعالیت می کند. امل متولد کشور کویت است و به زبان های فارسی و عربی تسلط کامل دارد. چهره زیبای او و ابتکارش در تولید محتواهای آموزشی، مهم ترین دلایل موفقیت امل بیوتی محسوب می شوند. ترکیب موسیقی، تکنیک های بدیع تدوین و آموزش تکنیک های جدید آرایشی، دنبال کنندگان امل را سر ذوق می آورد و روز به روز به تعداد فالور های این بیوتی بلاگر می افزاید.

مهم ترین دلایل موفقیت امل بیوتی

امل معتقد است بلاگرها و اینفلوئنسرها به واسطه تریبونی که در اختیار دارند، باید در زمینه فرهنگ سازی نیز قوی ظاهر شوند. او معتقد است این فرهنگ سازی باید در حوزه هایی صورت پذیرد که بلاگر ها در آن از تجربه و علم کافی برخوردار هستند. خود او نیز در این امر پیش قدم شده است و با رعایت حقوق حیوانات و صحبت در این زمینه، تلاش می کند تا سایرین را نسبت به این موضوع آگاه سازد. وی همچنین به سایر افرادی که دوست دارند روزی یک بیوتی بلاگر موفق باشند توصیه می کند که تحت هیچ شرایطی اصول اخلاقی را نادیده نگیرند.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.6/5 - (5 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا