مجله جراحی زیبایی

جراحی هم‌ زمان پلک و بینی

آیا میتوانیم بینی و پلک را به طور همزمان عمل کنیم؟

در این مقاله از دکتر فارمو درباره سوال متداول شما که مربوط به جراحی هم‌ زمان پلک و بینی است توضیح میدهیم.

زیبایی صورت مهم‌ترین مسئله‌ای است که افراد جامعه به آن اهمیت داده و برای رسیدن به فرم مورد نظر خود، حاضر به انجام هر کاری هستند. انجام عمل‌های زیبایی از آن دسته روش‌هایی است که امروزه در جامعه جهانی بسیار رایج بوده و از آن به‌عنوان بهترین روش رسیدن به زیبایی صورت یاد می‌شود. معمولاً عمل‌های زیبایی مختلفی روی صورت انجام می‌شود که عمل جراحی بینی از جمله مهم‌ترین و محبوب‌ترین آنها به شمار می‌آید. درگذشته عمل جراحی بینی مشکلات خاص خود را داشت؛ اما با پیشرفت علم پزشکی و ایجاد روش‌های نوین، این عمل آسان‌تر شد. 

پیشرفت علم پزشکی در حوزه جراحی زیبایی تا جایی ادامه پیدا کرد که امروزه هم‌زمان با جراحی بینی، یک‌سری عمل دیگر مانند جراحی پلک را هم انجام می‌دهند. شاید برایتان سؤال باشد که چرا دو عمل زیبایی را به‌صورت هم‌ زمان انجام می‌دهند یا با این سؤال مواجه شوید که آیا عمل هم‌ زمان بینی و پلک خطراتی به همراه دارد؟ 

در این مقاله به طور کامل جراحی هم‌زمان پلک و بینی را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بیشتر از پیش با نحوه انجام این عمل، مزایا و معایب آن آشنا شوید. 

جراحی ترکیبی پلک و بینی: تجربیات و نتایج

عمل جراحی پلک
عمل جراحی پلک

انجام عمل‌های زیبایی نیازمند استفاده از داروی بی‌هوشی است. همان‌طور که می‌دانید؛ تجربه این دارو برای چندمرتبه در طول سال، عوارض خطرناکی را برای افراد به همراه دارد. به همین دلیل جامعه پزشکی انجام چندین عمل زیبایی در طول سال را توصیه نمی‌کند. 

از طرفی دیگر بسیاری از افراد قصد انجام چند عمل زیبایی را دارند. با پیشرفت علم پزشکی و انجام چند عمل زیبایی هم‌زمان، این مشکل هم برطرف شد. امروزه در کنار عمل بینی که در طی آن بیمار برای مدت زیادی بی‌هوش است؛ عمل‌های زیبایی دیگری مانند عمل پلک یا همان بلفاروپلاستی را هم انجام می‌دهند. 

معمولاً افراد قبل از تصمیم‌گیری برای عمل هم‌زمان پلک و بینی، توجه خاصی به تجربیات و نتایج به‌دست‌آمده دارند. این افراد باید بدانند که رسیدن به نتایج دلخواه، بستگی به عوامل مختلفی دارد که مهم‌ترین آنها مراجعه به پزشک متخصص و حرفه‌ای است. امروزه پزشکان بسیار حرفه‌ای و مجربی در این زمینه کار می‌کنند که تجربیات بیماران آنها اغلب مثبت بوده و معمولاً تمام آنها را به نتایج دلخواه رسانده‌اند. 

سؤال پرتکرار برای جراحی بینی:

برای جراحی بینی به چه دکتری مراجعه کنیم؟

ترکیب جراحی پلک و بینی: ارتباطات بین مسائل زیبایی و عملکردی

مسائل زیبایی و عملکردی، همواره ارتباط نزدیکی باهم داشته‌اند. دقیقاً به‌خاطر همین ارتباط بسیار نزدیک است که بیشتر افراد انجام عمل‌های زیبایی را در دستور کار خود قرار می‌دهند. امروزه بسیاری از افراد جامعه برای اینکه زودتر به هدف ایده‌آل خود برسند و تأثیر زیادی روی مسائل عملکردی خود بگذارند؛ جراحی‌های مختلف زیبایی از جمله جراحی بینی و پلک را باهم انجام می‌دهند. 

انجام جراحی هم‌زمان پلک و بینی، قطعاً تأثیر بسیار زیادی روی زیبایی صورت گذاشته و حسابی چهره افراد را زیباتر خواهد کرد. پس ترکیب این جراحی‌ها، علاوه بر افزایش زیبایی، به‌شدت روی مسائل عملکردی هم تأثیر خواهد گذاشت. 

آمادگی برای جراحی هم‌ زمان پلک و بینی: بهترین روش‌ها و گزینه‌های درمانی

جراحی عمل بینی و پلک
جراحی عمل بینی و پلک

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام جراحی هم‌ زمان بینی و پلک باید به آن توجه شود؛ آمادگی برای عمل جراحی و انتخاب بهترین روش‌ها و گزینه‌های درمانی است. 

در گذشته برای جراحی بینی و پلک روش‌های زیادی وجود نداشت؛ اما با گذشت زمان، تجربه و دانش پزشکان جراح بیشتر شد و روش‌های نوین و ساده‌تری برای انجام عمل‌های زیبایی ابداع کردند. در حال حاضر عمل زیبایی بینی به چند روش مختلف انجام می‌شود و در کنار آن با تکنیک‌های خاصی جراحی پلک را هم انجام می‌دهند. حال سؤال اینجاست که کدام روش بهر و مناسب‌تر است؟ 

انتخاب بهترین روش و گزینه‌های درمان بستگی به نوع بینی و شرایط بیمار دارد. تنها کسی که می‌تواند این روش را انتخاب کنند؛ پزشک متخصص است. معمولاً پزشکان جراحی که در حوزه زیبایی کار می‌کنند؛ ابتدا باید شرایط و وضعیت بیمار را بررسی کنند؛ و سپس بهترین و مناسب‌ترین روش را برای او اجرا کنند. 

ارزیابی ریسک و فواید جراحی هم‌زمان پلک و بینی

قبل از هرگونه عمل زیبایی، ابتدا بیماران باید ریسک آن را ارزیابی کرده و از عوارض احتمالی آن اطلاعات کافی کسب کنند. جراحی بینی و پلک هم مانند هرگونه عمل زیبایی دیگری، عوارض خاصی به همراه دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

  • کبودی و تورم در اطراف پلک و بینی
  • تجربه درد و ناراحتی بعد از عمل
  • سختی نفس‌کشیدن بعد از عمل 

البته لازم به ذکر است که این موارد با توصیه‌های پزشک متخصص و مهارت ایشان در هنگام جراحی، تا حد زیادی برطرف خواهد شد. از طرفی دیگر، وجود فواید بسیار عالی جراحی هم‌زمان پلک و بینی، باعث شده که افراد این عوارض و ریسک انجام عمل را قبول کنند. موارد زیر، از جمله بهترین فواید جراحی هم‌زمان پلک و بینی هستند. 

  • صرفه‌جویی در هزینه‌های بستری و خدمات بیمارستان
  • تجربه یک‌بار بی‌هوشی
  • کاهش دوره نقاهت
  • کاهش درد ناشی از جراحی به طور جداگانه
  • حفظ سلامت فرد به دلیل مصرف یک‌بار داروهای مسکن بعد از جراحی

تغییر بیماریان پیشین با جراحی هم‌زمان پلک و بینی: چه باید بدانیم.

معمولاً افراد برای جراحی هم‌زمان پلک و بینی دلایل خاص خود را دارند. از جمله مهم‌ترین دلایلی که بیشتر از آن به‌عنوان یک بیماری یاد می‌کنند؛ کاهش اعتمادبه‌نفس است. هنگامی که افراد از بینی و یا حالت پلک‌های خود راضی نباشند؛ با یک حالت افسردگی و کاهش اعتمادبه‌نفس مواجه می‌شوند که با مرور زمان بیماری‌های دیگر را در بر می‌گیرد. 

انجام جراحی هم‌ زمان پلک و بینی علاوه بر رفع مشکلات تنفسی، زیبایی ظاهر افراد را بالاتر برده و به بهترین شکل ممکن اعتمادبه‌نفس را به آنها بازمی‌گرداند. 

تأثیر جراحی ترکیبی پلک و بینی بر بهبود کیفیت زندگی بیماران

جراحی پلک و بینی همزمان
جراحی پلک و بینی همزمان

بسیاری از متقاضیان عمل جراحی بینی، علاوه بر نارضایتی از فرم و شکل بینی خود، مشکلات تنفسی هم دارند که این امر تأثیر بسیار زیادی بر کیفیت زندگی آنها می‌گذارد. 

عدم نارضایتی از پلک‌ها در کنار فرم و ترکیب ناموزون بینی، یک حس ناخوشایند در افراد ایجاد می‌کند که باگذشت زمان مشکلات روحی و کاهش اعتمادبه‌نفس را به همراه خواهد داشت. قطعاً مواجه‌شدن با چنین مسائلی، کیفیت زندگی آنها را به‌شدت پایین آورده و آنها را از داشتن یک زندگی شاد محروم می‌کند. 

زمان‌بندی و مدت‌زمان لازم برای بازگشت به فعالیت‌های روزمره بعد از جراحی هم‌زمان پلک و بینی

یکی دیگر از مسائلی که متقاضیان جراحی هم‌زمان پلک و بینی باید به آن توجه کنند؛ مدت‌زمان دوره نقاهت و بازگشت به زندگی روزمره است. یکی از مزایای انجام این عمل ترکیبی این است که بیماران فقط یک دوره نقاهت را طی می‌کنند. معمولاً مدت‌زمان این دوره برای آقایان بیشتر از خانم‌ها است. 

مدت‌زمان دوره نقاهت و بازگشت افراد به زندگی عادی، بستگی به عوامل مختلفی دارد. یکی از این عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار، پزشک جراح است. هرچه تجربه و مهارت پزشک در زمینه جراحی هم‌زمان پلک و بینی بیشتر باشد؛ قطعاً دوره نقاهت کمتر خواهد بود. 

مقایسه جراحی هم‌زمان با جراحی جداگانه پلک و بینی

جراحی پلک و بینی، هم به‌صورت جداگانه و هم به‌صورت هم‌زمان انجام می‌گیرد. اما باتوجه‌به فوایدی که جراحی هم‌زمان پلک و بینی برای بیماران به همراه دارد؛ بهتر است بیماران از انجام عمل به‌صورت جداگانه پرهیز کنند. 

در انجام عمل به‌صورت هم‌زمان، فقط یک‌بار داروی بیهوشی وارد بدن می‌شود که این امر افزایش سلامتی را به همراه دارد. همچنین دوره نقاهت و بستری افراد در بیمارستان تنها یک‌بار انجام شده و خیلی زود دوباره به زندگی عادی و روزمره برمی‌گردند. 

راهنمایی برای پس از جراحی ترکیبی پلک و بینی: مراقبت از خود و پیشگیری از عوارض

جراحی بینی
جراحی بینی

کسانی که قصد انجام عمل جراحی هم‌زمان پلک و بینی را دارند؛ اطلاعات کاملی درباره مراقبت‌ها و عوارض این نوع از عمل جراحی ندارند. به همین دلیل لازم است که در اولین جلسه معاینه و قبل از بستری، تمامی آنها را از پزشک خود بپرسند. البته تمامی پزشک‌ها قبل از انجام جراحی مراقبت‌های قبل و بعد از عمل را به بیماران می‌گویند تا بهتر و راحت‌تر دوران نقاهت را سپری کنند. 

معمولاً پزشک‌های جراح بینی به بیماران توصیه می‌کنند که قبل از عمل جراحی از مصرف داروهای آسپرین، ایبوپروفن یا هرگونه داروی غیراستروئیدی ضدالتهابی پرهیز کنند. علاوه بر مصرف دارو، کشیدن سیگار و دخانیات، خوردن و آشامیدن قبل از جراحی و… برای بیماران ممنوع می‌شود. 

توصیه‌های بعد از عمل جراحی را معمولاً پزشکان به طور کامل شرح داده و آنها را روی کاغذ به همراه بیمار تحویل می‌دهند. معمولاً توصیه‌هایی مانند خواب کافی، استفاده از کمپرس سرد، غذاهای آبکی، مصرف داروها در تایم مشخص شده و… شامل این دستورات می‌شود. 

تأثیر جراحی هم‌زمان پلک و بینی بر تغییرات روحی و اعتمادبه‌نفس بیماران

همان‌طور که گفتیم؛ جراحی هم‌زمان پلک و بینی، به طرز قابل‌توجهی ظاهر افراد را تغییر داده و صورت آنها را زیباتر می‌کند. پس می‌توان گفت که انجام این کار، به‌شدت اعتمادبه‌نفس آنها را بالاتر برده و از لحاظ روحی آنها را به حد مطلوبی خواهد رساند. 

 

سخن نهایی؛ آیا جراحی پلک و بینی مناسب شماست؟

جراحی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی است که امروزه افراد زیادی برای رسیدن به ظاهری زیباتر، آن را در دستور کار خود قرار می‌دهند. ازآنجایی‌که بی‌هوشی عمل بینی طولانی است؛ معمولاً پزشکان جراحی زیبایی، عمل‌های زیبایی دیگری مانند عمل پلک‌ها را به‌صورت هم‌زمان انجام خواهند داد. 

در این مقاله به طور کامل جراحی هم‌ زمان پلک و بینی را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دادیم تا با اطلاعات بیشتر و کامل‌تری برای انجام عمل بینی و پلک اقدام کنید. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان درباره جراحی هم‌زمان پلک و بینی سؤال خاصی دارید یا از انجام این عمل تجربه مهمی کسب کرده‌اید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.   

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا