مراقبت از پوست

لیزر جوانسازی پوست

امروزه روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست به وجود آمده‌اند که استفاده از لیزر یکی از بهترین و مناسب‌ترین آنها به شمار می‌آید. پزشکان متخصص پوست، از لیزرهای مختلفی برای جوانسازی پوست و بازگرداندن زیبایی آن استفاده می‌کنند. روش جوانسازی پوست با لیزر، خود به انواع مختلفی مانند، لیزر با co2، روش میکرونیدلینگ، هایفوتراپی و روش یولیزر و… تقسیم می شود که در ادامه به بررسی هر کی پرداخته ایم.

در جلسات ابتدایی، شدت لیزر کم است و به تدریج افزایش می‌یابد تا به بافت پوست عمقی تر نفوذ کند. لیزر با تولید گرما و جدا کردن سلول‌های مرده، کلاژن سازی را تحریک می‌کند و پوست را جوان‌تر و سالم‌تر می‌کند. دستگاه لیزر قابل تنظیم است و پزشک آن را متناسب با نوع پوست شما تنظیم می‌کند. برای داشتن پوست صاف و سالم، نیاز است چند جلسه لیزر انجام شود.

اما سوال اینجاست که آیا استفاده از لیزر یک روش مطمئن است، آیا این روش عوارض و معایب خاصی به همراه ندارد؟ در ادامه این مقاله به طور کامل لیزر جوانسازی پوست را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بیشتر از پیش با انواع لیزر، مزایا، معایب، عوارض و تاثیرات آن بر پوست آشنا شوید. 

مشاهده عناوین مقاله

ویدیو لیزر جوانسازی پوست

لیزر جوانسازی پوست چیست؟

لیزر جوانسازی پوست، یکی از بهترین  کاربردی‌تر ین روش‌هایی است که با استفاده از آن می‌توان پوس را بازسازی کرد و دوباره شادابی و زیبایی را به آن بازگرداند. در هنگام انجام لیزر پوست، پرتوهای این دستگاه با برخورد به پوست و نفوذ به لایه زیرین، عمل بازسازی را انجام خواهند داد. از جمله مهم‌ترین و برجسته‌ترین کاربردهای لیزر جوانسازی پوست، می‌توان به مواد زیر اشاره کرد. 

 • جوانسازی پوست‌های مسن
 • درمان آفتاب سوختگی
 • ازبین‌بردن لک‌های کبدی
 • کاهش چین‌وچروک‌های پوست
 • از بین بردن جای زخم یا همان اسکار پوستی
 • ازبین‌بردن جای جوش 
 • لایه‌برداری پوست و شادابی مجدد آن
 • ازبین‌بردن زخم‌های آبله مرغان
 • بهبود وضعیت پوست‌های آفتاب سوخته

همه ما به دنبال داشتن پوستی جوان و شاداب هستیم. در حال حاضر، با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست در دسترس هستند. یکی از روش‌های موجود، لیزر جوانسازی پوست است که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم.

انواع لیزر جوانسازی پوست
انواع لیزر جوانسازی پوست

معرفی روش‌های مختلف لیزر جوانسازی پوست

در ادامه، با روش‌های مختلف لیزر جوانسازی پوست آشنا می‌شویم:

1- استفاده از دستگاه لیزر CO2

دستگاه لیزر CO2 یکی از روش‌های موجود برای جوانسازی پوست صورت است. این روش با استفاده از لیزر CO2، پوست را به طور عمیق درمان می‌کند و باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شود. این روش موجب بهبود بافت پوست و کاهش چین و چروک می‌شود.

2- جوانسازی پوست صورت با فراکشنال RF

لیزر فراکشنال RF یکی از ابزارهای رایج برای جوانسازی پوست و از بین بردن نشانه‌های پیری پوستی است، از جمله چین و چروک و گودی‌های ناشی از آکنه و اسکار. این لیزر با استفاده از امواج رادیویی، به بهبود بافت پوست کمک می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله جوانسازی پوست صورت با آر اف فرکشنال مراجعه کنید.

3- میکرونیدلینگ صورت (تحریک زیرپوستی تولید کلاژن)

میکرونیدلینگ (Microneedling) یک روش غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست است که با استفاده از سوزن‌های ریز و مخصوص، به بهبود بافت پوست کمک می‌کند. این روش با باز کردن منافذ پوستی، می‌تواند چین و چروک را کاهش دهد و همچنین بهبود ترک‌های حاملگی را نیز به ارمغان بیاورد.

4- جوانسازی پوست صورت با لیزر اندولیفت

اندولیفت یک روش نوین جهت تحریک بافت‌های عمیق پوست با استفاده از لیزر است. این تحریک می‌تواند باعث تولید رشته‌های کلاژن جدید شود و به این ترتیب افتادگی پوست را کاهش دهد. در این روش، با استفاده از یک فیبر نوری بسیار نازک به ابعاد میکرومتر، به لایه‌های زیرین پوست نفوذ می‌شود.

5- جوانسازی پوست صورت با روش هایفوتراپی

در هایفوتراپی، پزشک متخصص پوست با استفاده از انرژی امواج، در نواحی مورد نظر از بافت پوست استفاده می‌کند. این انرژی به بافت زیرین پوست نفوذ می‌کند و با تحریک سلول‌ها، باعث افزایش تولید کلاژن و سفت شدن پوست می‌شود و از شل شدن پوست جلوگیری می‌کند.

6- جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی از روش‌های جدید جوانسازی دست است. هدف این روش درمانی، تقویت جریان خون در بافت‌های بدن، افزایش خاصیت ارتجاعی پوست، کاهش رسوبات چربی، درمان سلولیت، برطرف کردن ترک‌های پوستی، رفع سیاهی دور چشم و بهبود ظاهر بدن است.

8- جوانسازی پوست صورت با روش تزریق چربی

در روش لیپوفیلینگ، از روش‌های مختلفی برای جمع‌آوری چربی و تزریق آن به نواحی مورد نظر استفاده می‌شود. در روش لیپوساکشن به کمک نیرو، با استفاده از نیروی مکانیکی، سلول‌های چربی شکسته و از بدن خارج می‌شوند. سپس این چربی جمع‌آوری می‌شود و به نواحی مورد نظر تزریق می‌گردد.

انواع روش جوانسازی پوست
انواع روش جوانسازی پوست

9- جوانسازی پوست صورت با تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش‌های جدید جوانسازی پوست است که با پر کردن منافذ زیر پوستی و رفع چین و چروک های صورت می‌تواند بهبود ظاهر پوست را به ارمغان بیاورد. برای این عمل، ناحیه تحت درمان با تزریق بی حسی، بی حس شده و سپس نواحی مورد نظر، مورد تزریق ژل قرار می‌گیرد. بعد از تزریق ژل، ناحیه های تحت درمان توسط پزشک مورد ماساژ قرار می‌گیرد تا ژل تزریقی به تمام نواحی مد نظر، پخش شود.

10- جوانسازی پوست صورت با بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های جدید جوانسازی بخش‌های مختلف صورت است. با تزریق ژل در نواحی اطراف چشم، چین و چروک‌های پنجه کلاغی به‌خوبی درمان می‌شوند. این خطوط در صورت عدم درمان، معمولا ماندگار می‌شوند. به‌منظور جوانسازی صورت با بوتاکس، می‌توان نواحی مابین ابروها و پیشانی را به‌ همین ترتیب، تزریق نمود.

11- جوانسازی پوست صورت با روش پلکسی تخته نخی

پلکسی تخته نخی یک روش جدید برای جوانسازی پوست است که با استفاده از تخته‌های نخی، پوست را تحریک می‌کند و باعث تولید کلاژن در پوست می‌شود. این روش موجب بهبود بافت پوست و کاهش چین و چروک می شود.

12- جوانسازی با روش ونوس ویوا

ونوس ویوا به عنوان یکی از لیزرهای استفاده شده در لایه برداری و بهبود چین و چروک های پوست، بسیار تاثیرگذار است. این لیزر با تاباندن نور به سطح پوست، به لایه های عمقی آن نفوذ کرده و با ایجاد حفره های بسیار ریز، سیستم ایمنی بدن را فعال می کند.

13- جوانسازی پوست صورت با روش یولیزر

در مورد یولیزر نیز باید گفت که با ایجاد زخم های بسیار کوچک در سطح پوست، تحریک آن به کلاژن سازی و ترمیم مجدد صورت می گیرد. این باعث بهبود چروک سطحی پوست می شود و پس از چند جلسه نتایج قابل مشاهده خواهد بود.

باید توجه کنید که برای رسیدن به نتایج دلخواه، نیاز به چندین جلسه درمانی است. همچنین، عمق چین و چروک ها تعیین کننده تعداد جلسات مورد نیاز است. پس از هر جلسه، ممکن است نیاز به دوره نقاهت حدود سه تا چهار روز داشته باشید و باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

بازدهی و عوارض لیزر جوانسازی پوست

بازدهی و عوارض لیزر جوانسازی پوست، به میزان استفاده از روش‌های مختلف و نوع پوست شما بستگی دارد. این روش‌ها معمولاً موجب بهبود بافت پوست و کاهش چین و چروک می‌شوند، اما ممکن است باعث ایجاد التهاب، خارش، قرمزی و تیرگی پوست شوند. بنابراین، قبل از شروع هرگونه روش جوانسازی پوست، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

نکاتی که باید در نظر داشته باشید

– قبل از شروع هرگونه روش جوانسازی پوست، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
– پوست خود را پیش از انجام روش جوانسازی، به خوبی تمیز کنید.
– پس از روش جوانسازی، پوست خود را به خوبی مراقبت کنید.
– در هر مرحله از درمان، پوست شما نیاز به مراقبت و محافظت دارد.

چگونگی کارکرد لیزر جوانسازی پوست

یکی از مهم‌ترین سوالات افراد در پیرامون لیزر جوانسازی پوست این است که لیزرهای جوانسازی پوست چگونه کار می‌کنند؟ در پاسخ به این دسته از افراد باید گفت که لیزر جوانسازی انواع مختلفی دارد؛ اما تمامی آنها با یک روند مشخص به لایه‌های مشخص شده پوست تابیده می‌شوند و با برخورد به آن، به لایه‌های زیرین نفوذ می‌کنند. 

این پرتوهای لیزر، بعد از ورد به لایه زیرین پوست، سلول‌ها را واردار می‌کنند تا عملیات کلاژن سازی را انجام داده و لایه‌های پیر و شل شده را از بین ببرد. با ازبین‌بردن این لایه‌های قدیمی، لایه‌های پوست تازه جایگزین آنها شده و در نهایت پوست زنده و شاداب می‌شود. 

تأثیرات ضروری و غیرضروری لیزر جوانسازی پوست

تاثیر لیزر روی جوانسازی پوست
تاثیر لیزر روی جوانسازی پوست

استفاده از لیزر جوانسازی پوست، تاثیرات مهمی برای پوست افراد به همراه دارد که بعضی از آنها ضروری هستند و بعضی دگی آنچنان ضرورت خاصی ندارند. اما به هر حال افراد باتوجه‌به نیاز و سلیقه خود این روش را انتخاب می‌کنند و برای انجام آن هزینه‌های خاصی می‌پردازند. 

همان‌طورکه از اسم این روش مشخص است؛ مهم‌ترین و ضروری‌ترین تاثیرات آن، جوانسازی و بازگشت زیبایی پوست است. هرگونه عاملی که باعث ازبین‌رفتن زیبایی پوست شده است؛ با این روش می‌توان آنها را برطرف کرد. 

تاثیرات لیزر جوانسازی پوست غیر ضروری نیستند؛ مگر اینکه افراد در زمان مناسبی برای انجام این کار اقدام نکنند. برای مثال؛ اگر قبل از سن 25 سالگی و هنگامی که پوست افراد آنچنان دچار مشکل نشده است؛ عمل لیزر جوانسازی انجام شود؛ قطعا تاثیرات آن زیاد نبوده و انجام آن کاملا غیر ضروری به‌حساب می‌آید. 

نحوه انتخاب بهترین نوع لیزر جوانسازی برای پوست خود

لیزرهای جوانسازی پوست انواع مختلفی دارند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به لیزر اندولیفت، هایفوتراپی، co2، آر اف فرکشنال، اربیوم و… اشاره کرد. تعداد بالای لیزرها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد هرکدام از آنها، باعث شده که افراد با این سوال مواجه شوند که چگونه بهترین نوع لیزر را برای جوانسازی پوست انتخاب کنیم؟ 

جواب این سوال ساده است. قطعا بهترین و مناسب‌ترین روش برای انتخاب لیزر جوانسازی پوست، مراجعه به پزشک متخصص است. این افراد به دلیل تخصص بالا و آشنایی کامل با خصوصیات و ویژگی‌های لیزر، می‌توانند بر اساس نوع پوست مراجعه کننده‌ها و شرایط آنها، بهترین نوع لیزر را به آنها پیشنهاد دهند. 

لیزر جوانسازی پوست و کوتاه‌ مدت بودن پوست جوان

مزایای لیزر جوانسازی پوست
مزایای لیزر جوانسازی پوست

با اینکه جوانسازی پوست با استفاده از لیزر یک روش بسیار رایج و کاربردی است؛ اما افراد باید قبل از هرگونه اقدام خاصی، اطلاعات دقیقی درباره آن به دست بیاورند. یکی از نکات بسیار مهمی که باید در هنگام انجام لیزر به آن دقت شود این است که تاثیرات لیز جوانسازی کوتاه‌مدت است. 

هرکدام از لیزرهای بر اساس خصوصیات و قابلیت‌هایی که دارند؛ برای مدت خاصی تاثیرات خود را به جای می‌گذارند. بعد از این زمان، دوباره باید برای جوانسازی پوست اقدامات لازم را صورت داد. معمولا اگر افراد از بهترین لیزر و حرفه‌ای‌ترین پزشک برای جوانسازی پوست استفاده کنند؛ نهایتا تا 5 سال تاثیرات جوانسازی پوست را خواهند دید. 

البته لازم به ذکر است که رعایت نکات مختلفی مانند عدم مصرف سیگار و دخانیات، مراقبت از پوست در برابر خورشید، تغذیه سالم، دوری از استرس، خواب کافی، استفاده از محصولات مراقبتی مناسب و… مدت جوانسازی پوست با لیزر را به حداکثر می‌رساند. 

مزایا و معایب لیزر جوانسازی پوست

مهم‌ترین مسئله‌ای که قبل از انجام عملیات لیزر جوانسازی پوست باید به آن دقت شود؛ مزایا  معایب آن است. انجام این کار علاوه بر مزایای عالی، معایبی هم به همراه دارد که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم. 

مزایای لیزر جوانسازی پوست

کاهش چین و چروک‌ها یا خطوط پوست: این روش بهبود ظاهر خطوط و چین و چروک‌های پوست را فراهم می‌کند و باعث جوان‌تر و صاف‌تر شدن پوست می‌شود.

درمان لکه‌های ناشی از افزایش سن یا آفتاب‌سوختگی: با استفاده از لیزر جوانسازی پوست، لکه‌های قهوه‌ای ناشی از آسیب‌های نوری مانند آفتاب‌سوختگی و پیری قابل درمان و کاهش می‌یابند.

سفت کردن پوست و بازسازی کلاژن: لیزر پوست منجر به تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شود که باعث سفت شدن و بازسازی پوست شده و پوست را جوان‌تر نشان می‌دهد.

درمان آسیب‌های پوستی مانند جای جوش و زخم‌ها: لیزر صورت برای جای جوش می‌تواند بهبود آسیب‌های پوستی مانند زخم‌ها، جوش‌ها و ناهنجاری‌های دیگر را تسریع کند و فرایند بهبودی را تسهیل کند.

کوچک کردن و بستن منافذ باز و قابل مشاهده پوست: لیزر پوست برای جای جوش منجر به بهبود و کوچک شدن منافذ باز و قابل مشاهده پوست می‌شود که معمولاً به عنوان رفع جای جوش‌ها و چین و چروک‌های کوچک استفاده می‌شوند.

از جمله دیگر مزایای لیزر جوانسازی پوست، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برطرف‌کردن چین‌وچروک‌های صورت
 • استحکام و صافی پوست
 • روشن شدن پوست
 • رفع جای زخم‌های ناشی از آکنه ريال آفتاب سوختگی و عمل جراحی
 • لایه‌برداری پوست و بازگرداندن شادابی و زیبایی به آن
 • برطرف‌کردن افتادگی پوست
 • برداشتن هرگونه ضایعه روی پوست
 • نداشتن خطر عفونت
 • بازگشت به فعالیت‌های روزانه بعد از دو روز

معایب لیزر جوانسازی پوست

معایب لیزر جوانسازی پوست
معایب لیزر جوانسازی پوست

انجام لیزر برای جوانسازی پوست، معایب خاصی هم به همراه خواهد داشت که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • بازسازی غیرطبیعی در برخی از موارد
 • به جای ماندن زخم و تغییر رنگدانه‌های پوست در برخی از نقاط
 • شدت یافتن برخی از اختلالات پوستی مانند تاول تبخالی و حساسیت
 • بازگشت احتمالی چروک‌های صورت در اثر حرکت ماهیچه‌ها

البته مراجعه به پزشک متخصص و حرفه‌ای در زمینه پوست، این مشکلات پیش آمده را به کمترین حد ممکن رسانده و نتایج بسیار خوبی را برای پوست افراد به همراه خواهد داشت. 

علائم و عوارض جانبی به دنبال لیزر جوانسازی

علائم و عوارض جانبی لیزر جوانسازی ممکن است بعد از مدت کوتاهی خود را نشان دهند. البته این عوارض و شدت آنها به نوع لیزر و مهارت پزشک متخصص هم بستگی دارد. به‌طورکلی مواردی که در زیر معرفی می‌کنیم؛ از جمله شایع‌ترین علائم و عوارض لیزر جوانسازی هستند. 

 • تورم
 • سوزش
 • جوش
 • عفونت
 • جای زخم یا اسکار
 • قرمزی پوست

بیشتر بخوانید:

روتین پوستی چگونه انجام می شود؟

نکات مهم در مراقبت پس از لیزر جوانسازی پوست

بعد از انجام لیزر جوانسازی پوست، باید یک‌سری اقدامات و مراقبت‌های لازم صورت بگیرد تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. از جمله مهم‌ترین مراقبت‌های و نکات مهم در نظافت بعد از لیزر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • داشتن خواب و استراحت کافی
 • کاهش دادن مصرف نمک
 • خودداری از مصرف غذاهای پرادویه
 • مصرف غذاهایی مانند میوه و سبزی تازه، تخم مرغ، غذاهای دریایی
 • خودداری از مصرف کمپوت و آب‌میوه غیر طبیعی
 • افزایش مصرف مایعات
 • تمیز کردن نواحی درمان طبق دستور پزشک
 • انجام تمام توصیه‌های پزشک معالج
 • استفاده از کرم‌ ضد آفتاب خوب
 • استفاده از کمپرس سرد در روزهای اول و دوم
 • بالا گرفتن سر هنگام خواب
 • خودداری از مصرف سیگار و دخانیات

چه کسانی نباید از لیزر برای جوانسازی پوست استفاده کنند؟

توجه داشته باشید که در علم پزشکی هیچ‌گونه قطعیتی وجود ندارد و هر روش درمانی قابل تطبیق با تمام افراد و شرایط نیست. جوانسازی پوست صورت با استفاده از لیزر یک روش زیبایی و درمانی است که ممکن است برای همه افراد پاسخگو نباشد. برای استفاده از این روش و جلوگیری از عوارض محتمل، نیاز است تا بدن شما در شرایط عمومی سالم باشد و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتیجه درمان داشته باشید. افرادی که دارای ویژگی‌های زیر هستند باید از انجام این روش خودداری کنند، زیرا عوارض جوانسازی پوست با لیزر برای آنان ممکن است بسیار خطرناک باشد:
در صورتی که پوست شما دارای آکنه و جوش فعال باشد، بهتر است از لیزر جوش صورت خودداری کنید.
اگر شما تب‌خال دارید، انجام لیزر جوانسازی پوست ممکن است منجر به تشدید بیماری شود.
افرادی که پوست بسیار تیره و رنگدانه بالایی دارند، باید از لیزر لک صورت خودداری کنند، زیرا ممکن است باعث تغییر رنگ پوست و عوارض نامطلوبی شود.
در صورت داشتن چین و چروک‌های عمیق در پوست، لیزر ممکن است نتایج مطلوبی نداشته باشد.
اگر پوست شما دارای افتادگی بیش از حد است، لیزر به تنهایی قادر به بهبود آن نخواهد بود.
افرادی که مبتلا به بیماری‌های خودایمنی هستند، باید از لیزر جوانسازی پوست خودداری کنند. این روش ممکن است باعث تحریک و تشدید علائم بیماری شود.
در دوره‌های بارداری و شیردهی، بهتر است از لیزر جوانسازی خودداری کنید.

آیا لیزر جوانسازی پوست مطمئن است؟

لیزر جوانسازی پوست یکی از مطمئن‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌هایی است که با استفاده از آن زیبایی و شادابی دوباره را برای پوست به ارمغان می‌آورند. البته لازم به ذکر است که انتخاب پزشک متخصصی که در این زمینه سابقه و مهارت کافی را داشته باشد؛ تاثیر زیادی در نتیجه لیزر خواهد داشت. همچنین اگر افراد در انتخاب پزشک خود بی‌احتیاطی کنند؛ ممکن است است با مشکلات مختلفی روبرو شوند. 

آثار دائمی لیزر جوانسازی پوست وجود دارد؟

یکی از معایب بزرگ لیزر جوانسازی پوست این است که دائمی نیست و بعد از مدتی اثرات آن از بین می‌رود. البته این مدت‌زمان بستگی به نوع لیزر و تخصص پزشک متخصص هم دارد. همچنین با رعایت دستورات و نکات بعد از لیزر، می‌توان این مدت‌زمان را افزایش داد. 

نکات جوانسازی پوست
نکات جوانسازی پوست

چطور می‌توانم برای لیزر جوانسازی پوست پول صرفه‌جویی کنم؟

ازآنجایی‌که روش‌های لیزر جوانسازی پوست زیاد هستند؛ طبیعتا هزینه آنها باهم متفاوت است. افراد می‌توانند بر اساس میزان درآمد و پس‌انداز خود روش مورد نظر را انتخاب کنند تا با خیال راحت و بدون تحمل فشار اقتصادی، هزینه آن را پس‌انداز کرده و در نهایت عملیات جوانسازی را انجام دهند. 

نکاتی درباره لیزر جوانسازی پوست که باید از پزشک‌ها بپرسید

در هنگام مراجعه به پزشک باید نکات مهمی را از پزشک معالج پرسید تا درباره انجام لیزر و نتایج آن اطمینان حاصل کرد. این نکات مهم عبارت‌اند از: 

 • مناسب‌ترین روش لیزر بر اساس نوع و شرایط پوست 
 • هزینه انجام لیزر
 • مراقبت‌های لازم قبل از انجام لیزر
 • مراقبت‌های لازم بعد از انجام لیزر
 • دستورات لازم در صورت مواجهه با عوارض بعد از لیزر

آیا لیزر جوانسازی پوست باعث جوانسازی لبخند شما می‌شود؟

با جوانسازی دوباره پوست و ازبین‌رفتن تمامی نواقص آن از جمله چین‌و‌پروک، افتادگی، لکه‌های مختلف و… زیبایی دوباره به پوست افراد بازگشته و قطعا تاثیر بسیار زیادی در تمامی جوانب صورت خواهد گذاشت. پس می‌توان گفت که لیزر جوانسازی پوست، قطعا جوانسازی و زیبایی لبخند را هم به دنبال خواهد داشت. 

با لیزر جوانسازی پوست، چگونه به مقابله با پیری پوست کمک می‌شود؟

هنگامی که سن و سال افراد بالاتر می‌رود؛ پوست آنها شل شده و شادابی و زیبایی خود را از دست خواهد داد. ازآنجایی‌که لیزر جوانسازی پوست به لایه زیرین پوست نفوذ کرده و باعث جوانسازی دوباره پوست می‌شود؛ پس می‌تواند این نشانه پیری را از بین برده و همچنان افراد را جوان و سرزنده نشان دهد. 

آیا لیزر جوانسازی پوست درمان خال‌ها و چین و چروک را موثر می‌کند؟

یکی از عواملی که باعث شده افراد از پوست خود رضایت کافی نداشته باشند؛ وجود خال‌های مختلف بر روی آن است. همان‌طور که گفتیم؛ لیزر جوانسازی پوست قابلیت‌های مختلفی دارد که ازبین‌بردن خال‌های پوست از جمله مهم‌ترین آنها به شمار می‌آید. 

تقریبا تمام افرادی که به دوره میانسالی می‌رسند؛ چین‌وچروک‌های مختلفی را در صورت خود مشاهده می‌کنند. این امر معمولا بر روحیه افراد تاثیر منفی می‌گذارد؛ به همین دلیل به دنبال بهترین راه‌حل برای ازبین‌بردن آنها هستند. در حال حاضر روش‌های مختلفی برای محو کردن چین‌وچروک‌های پوست وجود دارد که بهترین و ماندگارترین آنها، استفاده از روش لیزر جوانسازی پوست است. 

لیزر جوانسازی و جذب محصولات مراقبت از پوست

عکس قبل و بعد لیزر جوانسازی پوست
عکس قبل و بعد لیزر جوانسازی پوست

معمولا در بسیاری از سایت‌ها و مجله‌های پزشکی، محصولات مراقبت از پوست را برای جوانسازی پوست پیشنهاد می‌کنند. اما این محصولات به‌تنهایی نمی‌تواند پوست را جوان کرده و یا از خراب شدن آن جلوگیری کند. اگر افراد بعد از لیزر جوانسازی، از این محصولات مراقبتی استفاده کنند؛ قطعا ماندگاری اثر لیزر بیشتر شده و مدت طولانی‌تری پوست خود را جوان و سرزنده می‌بینند. 

روش‌های دیگر جوانسازی پوست به جز لیزر

برای جوانسازی پوست روش‌های مختلفی وجود دارد که لیزر تنها یکی از آنها به شمار می‌آید. افرادی که رش لیزر را نمی‌پسندند؛ می‌توانند از روش‌های زیر استفاده کنند. 

تجربه افرادی که لیزر جوانسازی پوست را انجام داده اند:

کاربران نی نی سایت درباره لیزر جوانسازی پوست تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند:

 • من لیزر فوتونا انجام دادم. چهار مرحله داشت. حدود یک ساعت یک ماه و نیم دیگه هم باید برم.اثرش بطور کامل از سه ماه دیگه مشخص میشه. روی خطوط و چروک سطحی اثر داره. در واقع بیشتر برای پیشگیری انجام میشه. باعث کلاژن سازی میشه. فعلا که صورتم قرمزه، اما منافذ بازی که داشتم کاملا جمع شده. حالا نمیدونم همینطور می مونه یا نه. تا دو هفته هم ممکنه کمی پوسته ریزی داشته باشه. چون مرحله ی آخرش لایه برداری بود.
 • اوهوم. مثل اینکه فعلا فوتونا به روزترین و پیشرفته ترین دستگاه جوانسازی غیر تهاجمی دنیاست. دستگاهش خیلی گرونه. البته من که هنوز نتیجه اش رو ندیدم. زوده. هنوز صورتم کاملا ملتهب و قرمزه و هنوز میسوزه😥 پوسته ریزش هم از دیروز شروع شد. لایه ی رویی پوستم داره ذره ذره میریزه. مراقبتش هم خیلی سخته. هر دو ساعت یه بار باید ترمیم کننده و مرطوب کننده و ضدآفتاب بزنم. امیدوارم واقعا موثر باشه به اینهمه زجر بیارزه 😔

سخن نهایی؛ لیزر جوانسازی پوست مناسب شماست؟

امروزه افراد جامعه اهمیت زیادی به زیبایی پوست خود می‌دهند. به همین دلیل با بالارفتن سن خود، به دنبال روش‌هایی هستند تا پوست خود را همچنان زیبا و شاداب نگه دارند. لیزر جوانسازی پوست یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌هایی است که امروزه افراد از آن استفاده می‌کنند. 

در این مقاله به طور کامل لیزر جوانسازی پوست را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دادیم و شما را با انواع روش‌ها، مزایا، معایب، عوارض و تاثیرات آن بر پوست آشنا کردیم. اگر همچنان بعد از خواندن این مطلب درباره لیزر جوانسازی پوست سوال خاصی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. 

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

به این پست امتیاز دهید

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا