آرایش مومجله آرایشی و زیبایی

آموزش دکلره کردن مو مردانه

دکلره مو یا بی‌رنگ‌کردن و روشن‌کردن مو یکی از بهترین و کم‌ضررترین روش‌های روشن‌کردن مو است. دکلره موی مردانه امروزه طرفداران بسیاری دارد و موها را بیش از ۴ یا ۵ درجه روشن می‌کند. دکلره مو یا استفاده از اکسیدان و پودر دکلره انجام می‌گیرد. در ادامه به بررسی دکلره موی آقایان و چگونگی این امر می‌پردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه‌ دکلره کردن مو مردانه

جهت دکلره‌کردن مو مردانه چند مرحله را باید پشت سر گذاشت که به ترتیب انجام عبارتند از:

۱_مشاوره

پیش از دکلره لازم است مشاوره اولیه انجام گیرد و نیازها و وضعیت فرد را بررسی نمایید. در نظر داشته باشید که هرگونه بیماری پوستی نظیر؛ اگزما، پسویازیس، توده، خال، بریدگی، سایش و… می‌تواند خدمات موجود برای افراد را محدود کند. در این مرحله با مشتری خود در رابطه با میزان ویتامین‌های وی ازجمله ویتامین e نیز حتماً صحبت نمایید.

۲_تست حساسیت

همانطور که گفتیم ۲۴ ساعت پیش از انجام دکلره مو آقایان حتماً تست حساسیت را انجام دهید تا در صورت وجود حساسیت، آن را سریع‌تر تشخیص دهید.

۳_شناخت مو

در گام سوم طبیعت مو و میزان تخلخل موها را بررسی نمایید و درنهایت درصد ولوم اکسیدان موردنظر خود را انتخاب نمایید.

۴_میکس مواد

حال به مقدار لازم اکسیدان و پودر دکلره را درون کاسه رنگ بریزید و به خوبی میکس کنید. درنهایت موها را براساس نمای سر تقسیم کنید و مواد را از پشت سر به موها بزنید.

لازم به ذکر است که مواد دکلره نباید بیش از ۴۵ دقیقه بر روی موی آقایان بمانند. حال اگر پس از پشت سر گذاشتن این زمان موها به درجه روشنی موردنظر نرسیدند، مواد را از موها پاک کرده و دوباره موها را شارژ نمایید. در هنگام میکس مراقب مو آقایان باشید و اگر در شرایطی استپ کردند، به آن‌ها شوک دهید و درنهایت پس از رسیدن موها به پایه موردنظر، موها را بشویید و رنگساژ نمایید.

نحوه‌ دکلره کردن مو مردانه
نحوه‌ دکلره کردن مو مردانه

چرا آقایان به دکلره نیاز دارند؟

رنگ موی سفید در نوجوانان و افرادی که در سن ۳۰ سالگی هستند یک معضل اجتماعی است. امروزه بسیاری از افراد از رنگ سفیدی که در لابه‌لای موهای خود مشاهده می‌کنند، ناراحت می‌شوند و به سراغ دکلره مو می‌روند. پیش از دکلره موی مردانه باید نوع مو را شناخت. به عبارت دقیق‌تر باید نوع مو را شناخت و متوجه شد که موی فرد چرب است یا خشک و متعادل.

هدف از انجام دکلره مو مردانه، روشن‌کردن آن‌ها بیش از ۴ یا ۵ درجه است. اگر قصد داشته باشید موها را از پایه شماره ۴ به بعد روشن کنید، از عمل دکلراسیون یا دکلره‌کردن موها استفاده می‌کنیم. به کمک این امر ملانین مو به خوبی بی‌رنگ می‌شود. لازم به ذکر است که انجام تست مو و تست پوست مشتری بطورمعمول ۱۲ الی ۲۴ ساعت پیش از فرآیند دکلره موی آقایان ضروری است تا به این ترتیب نسبت مقاومت مو و حساسیت فرد برای ما روشن شود.

مو آقایان را باید از نظر میزان زبری، نرمی و نفوذپذیری به خوبی بررسی کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر موهای مشتری شما رنگ‌شده باشد، عمل دکوپاژ باید بر روی مو انجام گیرد. پوست سر مشتری شما باید عاری از جوش، زخم، خراشیدگی پ التهاب باشد. حال اگر پوست عاری از موارد ذکرشده بود، موها را تست دکلره کنید تا واکنش پوست و مو را متوجه شوید.

نکات قبل از دکلره کردن موی آقایان

پیش از دکلره موی آقایان این نکته را فراموش نکنید که دکلره با هدف روشن‌شدن درجه مو انجام می‌گیرد. به همین جهت هر پنچ دقیقه یکبار موها را چک کنید تا به روشنی موردنظر خود برسید. البته هنگام رنگ‌کردن مو نیز باید بصورت مداوم موها را چک کنید تا بیش از حد رنگ نگیرند. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه رنگ‌ کردن مو، مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکات رنگ کردن مو را مطالعه کنید.

بطورکلی می‌توان گفت دکلره مو آقایان نباید بیش‌تر از ۳۵ الی ۴۵ دقیقه طول بکشد. لازم به ذکر است که هرچقدر که دکلره زمان کم‌تری بر روی موها بماند، آسیب کم‌تری می‌رساند. به همین جهت بیش از اندازه از آن استفاده نکنید. پس از دکلره، موها نیاز به مراقبت بسیار بیش‌تری دارند. جهت این امر پیشنهاد ما این است که مجله اینترنتی مراقبت از مو و نکات ذکرشده در آن را به خوبی مطالعه نمایید.

  • یک پودر دکلره خوب کراتین و نرمی موها را افزایش می‌دهد.
  • یک پودر دکلره خوب و مناسب به سرعت و سادگی با اکسیدان ترکیب می‌شود.
  • یک پودر دکلره مناسب پس از ترکیب با اکسیدان کف نمی‌کند.
  • پودر انتخابی شما باید توانایی روشن‌کنندگی بالایی داشته باشد.
  • و…
نکات قبل از دکلره کردن موی آقایان
نکات قبل از دکلره کردن موی آقایان

آموزش رنگ کردن موی آقایان

پیش از رنگ‌کردن موی آقایان حتماً رنگی را انتخاب نمایید که کاملاً شبیه یا نزدیک به رنگ طبیعی موهای شما است. حال از یک کاسه با ظرفیت مناسب جهت پخش‌کردن رنگ مو استفاده نمایید و رنگ مو انتخابی خود را بطورکامل در کاسه بریزید و تا آنجا که کاملاً رقیق شود، بهم بزنید. لازم به ذکر است که برای آنکه این رنگ بر موهای شما بنشیند، به ترکیبات کمکی ازجمله اکسیدان نیاز دارید. اکسیدان نوعی فعال‌کننده برای رنگ مو به شمار می‌آید. جالب است بدانید که هرچقدر مقاومت مو آقایان جهت پذیرش رنگ بیش‌تر باشد، درصد اکسیدان باید نسبت به رنگ بیش‌تر باشد.

رنگ موی آماده‌شده را حال به موهای خود بزنید. دقت کنید که از این مرحله قرار نیست شما رنگ را مانند شامپو بر میان موهای خود بمالید، بلکه به کمک برس رنگ مو، موهای خود را به رنگ جدید آغشته نمایید. حال اجازه‌ دهید برای مدت زمان مشخصی رنگ بر موهای شما بماند. این مدت زمان بطورمعمول بر دستورالعمل جعبه رنگ نوشته شده است و شما می‌توانید آن را اندکی تغییر دهید. درنهایت رنگ را از موی آقایان بطورکامل بشویید و اجازه دهید موها خشک شوند.

دکلره سلبریتی های مرد

بازیگران و خواننده های زیادی از جمله Ryan Gosling، شوگا و آر ام دکلره مو انجام داده اند که در سرتاسر دنیا دیده شده است. همچنین بازیگران زیادی وجود دارند که برای داشتن نقش در یک فیلم، موهای خود را دکلره کرده اند.

دکلره مو آقایان
دکلره مو آقایان
دکلره مردانه
دکلره مردانه

آنچه درباره دکلره‌کردن مو آقایان در خانه خواندیم:

دکلره موی مردانه را می‌توان به سادگی در منزل نیز انجام داد. البته بهتر است چند روز پیش از دکلره، موهای خود را نشویید. چراکه چربی طبیعی موها محافظ بسیار خوبی به شمار می‌آید و از موهای شما در برابر آسیب‌های دکلره محافظت می‌کند. خوب است بدانید که دکلره مو یک تکنیک موثر جهت از بین‌‌بردن شوره سر به شمار می‌آید و شما به کمک این روش می‌توانید شوره را بطورکامل درمان نمایید. البته دیگر روش‌های درمان شوره سر را نیز می‌توانید بطورکامل مطالعه نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا