مجله جراحی زیبایی

کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت چیست ؟ انواع کانتورینگ صورت، ماندگاری و عوارض

کانتورینگ صورت که نام دیگر آن فیلر می‌باشد روشی است که در آن بدون جراحی و با لیفت صورت هماهنگی بین اجزای مختلف صورت به وجود می‌آید و باعث زیباتر شدن چهره می‌شود. در واقع برای داشتن چهره هماهنگ و زیبا باید هماهنگی بین همه اجزای صورت وجود داشته باشد.

در واقع کانتورینگ صورت عملی است که به وسیله آن زاویه‌سازی بر روی صورت انجام می‌شود تا نقاطی که باید برای هماهنگی با کل صورت تغییر کند توسط پزشک و با تزریق فیلر تغییرات در آن انجام شود. همراه مجله جراحی زیبایی فارمو باشید تا انواع کانتورینگ صورت را بشناسید.

مشاهده عناوین مقاله

کانتورینگ صورت چیست؟

شاید بار‌ها نام کانتورینگ صورت به گوش شما خورده‌باشد و از خود پرسیده‌باشید که کانتورینگ صورت چیست؟ کانتور صورت که به آن زاویه‌سازی صورت و مادلینگ صورت هم می‌گویند روشی است که به وسیله آن زاویه‌ها و خطوط صورت دستخوش تغییرات می‌گردد تا بتوان به یک چهره بی‌نقص و زیبا رسید. در این روش پزشک زیبایی با بررسی چهره فرد چانه و خط فک او را مطابق با بقیه اجزای صورت برجسته می‌کند. معمولاً کانتورینگ صورت آقایان با خانم‌ها فرق می‌کند. در آقایان چانه پهن‌تر و در خانم‌ها باریک‌تر خواهد شد.

 

کانتورینگ صورت مردانه

این کانتورینگ در صورت مردانه به‌ کار می‌رود که در آن از سایه و روشنی استفاده می‌شود تا به گونه‌ای که قسمت‌های مختلف صورت به چشم بیایند، حجم و تعریق به آن اضافه شود.در این روش ، تاکید زیادی بر طبیعی بودن و اجتناب از ایجاد زیاده‌روی آرایشی خیلی مهم است. کانتورینگ صورت مردانه می‌تواند  حتی به نحوی انجام شود که صورت به نظر طبیعی و مرتب به نظر آید، بدون این‌که احساس کردید آرایش زیادی در حال انجام است.

انواع کانتورینگ صورت، روش کانتور صورت

انواع زاویه‌سازی برای اجزای صورت
انواع زاویه‌سازی برای اجزای صورت

روش‌های مختلفی برای کانتورینگ صورت وجود دارد که فرد از طریق مشورت با پزشک خود و با توجه به درخواست فرد یکی از این روش‌ها انجام می‌گیرد.

کانتورینگ صورت با عمل جراحی

روش کانتورینگ صورت با جراحی یا عمل کانتورینگ صورت برای تغییر خطوط صورت برای دسترسی به چهره زیباتر انجام می‌گیرد. در این جراحی حجم قسمت‌هایی از چهره اضافه یا حذف می‌شود. شکل استخوان‌ها و ساختار آن‌ها تغییر می‌کند و بافت‌های نرم اصلاح می‌شود. معمولاً روش کانتورینگ صورت بر روی قسمت‌های به خصوص مثل گونه‌ها، خط فک، چانه و پیشانی انجام می‌گیرد. روش‌هایی که در این عمل مورد‌ استفاده‌ قرار می‌گیرد به چهره فرد و آناتومی او وابسته‌است این روش‌ها عبارتند از:

بزرگ کردن گونه: که در این عمل بوسیله ایمپلنت یا پیوند چربی حجم گونه‌ها افزایش می‌یابد.

جراحی چانه: در این روش اندازه و شکل چانه کم یا افزوده‌ می‌شود و در نتیجه بوسیله ایمپلنت و یا تراش بر روی استخوان و یا با گذاشتن پروتز چانه مشکلات شکل چانه و عقب رفتگی آن برطرف می‌شود.

کانتورینگ خط فک: در این روش اندازه فک کم می‌شود و یا به آن زاویه داده‌می‌شود.

کانتور پیشانی: در این روش جمجمه تغییر می‌کند و اندازه پیشانی کم و چهره‌ای مناسب و متعادل ایجاد می‌شود.
کانتورینگ صورت به وسیله جراحی فقط توسط جراح و متخصص ماهر و توانمند انجام می‌گیرد‌.

کانتورینگ صورت با ژل

در این روش که به آن تزریق فیلر هم می‌گویند یک عمل زیبایی غیر تهاجمی انجام می‌گیرد که ماده‌ای ژل مانند به نقاط مختلف صورت برای بهتر کردن ظاهر و ایجاد تغییرات تزریق می‌شود. این کار توسط پزشک زیبایی و یا متخصص پوست یا جراح پلاستیک می‌تواند انجام شود. جنس فیلر از اسیدهیالورونیک می‌باشد.

این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و باعث آبرسانی و حجم دهی به پوست می‌شود. تزریق فیلر‌ها به قسمت‌های مختلف پوست باعث افزایش حجم لیفت شدن پوست و صاف شدن چین و چروک می‌شود. روش کانتورینگ صورت می‌تواند برای نقاط مختلفی مثل گونه‌ها، چانه، لب و خط فک به کار رود. این روش جراحی دوران نقاهت ندارد و دوام آن برای مدت چند ماه تا یک سال است. با اینکه این روش بی‌خطر است اما ممکن است مشکلاتی مانند کبودی، عفونت و واکنش آلرژیکی به وجود آورد.

کانتورینگ صورت با تزریق چربی

در روش کانتورینگ صورت با تزریق چربی در واقع پیوند چربی انجام می‌گیرد. این روش نوعی جراحی می‌باشد که در آن چربی از قسمتی از بدن گرفته‌می‌شود و به قسمت دیگر برای بهتر کردن ظاهر تزریق می‌گردد. این عمل توسط جراح پلاستیک انجام می‌گیرد. در این روش معمولاً چربی از قسمت‌هایی مثل باسن، ران و شکم بوسیله لیپوساکشن گرفته‌شده و تصفیه می‌گردد و سپس به قسمت‌هایی از صورت مثل گونه، چانه و خط فک، برای جوان‌تر شدن چهره تزریق می‌کردند.

این روش برای برطرف کردن چین و چروک‌ها و خطوط ریز و همچنین بهتر کردن رنگ پوست انجام می‌گیرد. خطر آلرژیک بخاطرگرفتن چربی از بدن خود بیمار معمولاً به وجود نمی‌آید. اما در این روش ممکن است چربی حرکت کند و جابجا شود. بنابراین ممکن است با تزریق چربی ناقرینگی ایجاد گردد که با تزریق فیلر این احتمال بسیار کم می‌باشد.

معمولاً پس از کانتورینگ صورت با تزریق چربی می‌توان نتیجه را بلافاصله مشاهده کرد. بسته به سیستم درونی فرد این عمل برای مدت چند ماه تا چند سال باقی می‌ماند. این روش با عوارض کمی همراه می‌باشد که پس از چند روز از بین می‌رود. کبودی و قرمزی و ورم از عوارض این روش می‌باشد.

کانتورینگ صورت از طریق لیفت با نخ

این روش کم تهاجم با گذاشتن نخ‌های ریز در زیر پوست انجام می‌شود. در واقع هدف از این روش سفت کردن پوست و بلند کردن قسمت‌های‌افتاده است. نخ‌ها توسط سوزن در پوست گذاشته‌ می‌شود و پس از قرارگرفتن در جایگاه خود به آرامی کشیده‌شده تا پوست و بافت‌های زیرین آن را سفت کنند. همچنین این نخ‌ها باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شود و در نتیجه باعث افزایش قابلیت ارتجاعی پوست می‌گردند. با کیفیت‌ترین نخ‌ها آپتوس و سیلوئت می‌باشد.

آپتوس از کشش و ماندگاری بالایی برخوردار است. لیفت صورت با نخ در قسمت‌های مختلف گونه‌ها، خط فک و گردن برای تقویت این نواحی به کار برده‌می‌شود. معمولاً مدت زمان انجام این روش ۳۰ تا ۶۰ دقیقه می‌باشد و نتیجه آن بلافاصله قابل مشاهده می‌باشد. میزان ماندگاری این روش بین ۶ تا ۱۸ ماه بسته به ساختار بدن فرد و جنس نخ‌های بکار برده‌ شده‌ است. عوارض این روش شامل کبودی عفونت و حرکت نخ می‌باشد.

انواع زاویه‌سازی برای اجزای مختلف صورت

انواع زاویه‌سازی برای اجزای صورت
انواع زاویه‌سازی برای اجزای صورت

زاویه‌سازی صورت به کار‌هایی که برای ایجاد تناسب بین اجزای مختلف صورت انجام می‌گیرد گفته‌می‌شود. در این عمل معمولاً خط فک کشیده‌تر می‌گردد و با لاغر کردن صورت و برجسته کردن گونه و چانه زیبایی صورت بیشتر می‌شود. زاویه دهی در اجزای مختلف صورت می گیرد که زاویه دهی فک یکی از این روش هاست.

کانتورینگ کل صورت

کانتورینگ کل صورت یک تکنیک آرایشی است که با استفاده از سایه و روشنی، اقدام به ایجاد توهم حجم و شکل در صورت می‌کند. این فن زیبایی جهت تحول در ظاهر صورت با ایجاد زوایای مختلف و برجستگی‌ها به‌کار می‌رود. با استفاده از کانتورینگ کل صورت، می‌توان زوایای صورت را تغییر داده، نقاط قوت آن را برجسته ساخته و نقاط ضعف را کمتر قابل مشاهده کرد. این تکنیک قابل استفاده برای همه اشکال صورت از گرد و بی‌شکل گرفته تا مربع و کشیده می‌باشد، از جمله افراد با انواع مختلف آرایش صورت

کانتورینگ چانه و گردن

کانتورینگ چانه و گردن در واقع همان لیفت گردن و چانه می‌باشد تا بتوان گردنی زیباتر و جوانتر مخصوصاً در افراد مسن ایجاد کرد. از آنجا که پوست گردن بسیار لطیف و ظریف می‌باشد علائم پیری باعث کم شدن تولید کلاژن می‌شود و در نتیجه پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. این امر باعث شده‌است تا افراد قبل از پیری صورت نگران پوست گردن خود باشند.

این عمل می‌تواند به دو روش جراحی و غیر جراحی صورت گیرد. شما می‌توانید از طریق تزریق ژل، صورت و چانه و گردن خود را زاویه‌دار کنید. برای کانتورینگ چانه و گردن شما می‌توانید از کرم پودر نیز استفاده کنید یکی از کرم‌ها باید تیره‌تر و دیگری روشن‌تر باشد.

کانتورینگ و زاویه‌سازی اطراف چشم

این روش بسیار خطرناک و حساس است و باید نزد یک پزشک متخصص و ماهر انجام گیرد. این عمل نیز توسط ژل و یا جراحی انجام می‌گیرد. روش آسان‌تر آن که به وسیله کرم‌ پودرها انجام می‌گیرد می‌توانید از یک رنگ تیره بر روی پلک در قسمت فرورفته استفاده و در زیر چشم از کانسیلر‌های روشن استفاده‌کنید.

کانتورینگ و زاویه‌سازی بینی

کانتورینگ بر روی بینی برای کوچکتر کردن و زیباتر کردن آن انجام می‌گیرد. این روش به کمک هایلایتر در قسمت مرکز و پایین بینی و همراه با کانسیلر‌ها انجام می‌گیرد.

عوارض کانتورینگ صورت

  1. ایجاد عفونت در صورت استفاده از ژل نامرغوب و غیر استاندارد و پس زدن مواد به وسیله پوست

  2. عدم تقارن در دو طرف صورت و فک به دلیل تورم و کبودی

  3. خون مردگی در قسمت فک و چانه به علت مسدود شدن رگ‌های خونی و تداخل پوست با گردش خون

  4. خارش و سوزش

  5. ایجاد التهاب پوستی و تورم

  6. حرکت ماده تزریق شده در صورتی که نکات مراقبتی رعایت نشود

  7. پاره شدن رگ‌های خونی نقاط مختلف به صورت نادر

سوالات متداول درباره کانتورینگ

پرتکرارترین سوالاتی که مردم در اینترنت درباره کانتورینگ صورت میپرسند:

هزینه کانتورینگ صورت چقدر است؟

هزینه کانتورینگ صورت در سال 1402 بین 1.5 تا 15 میلیون تومان است این هزینه به میزان تزریق فیلر، نوع فیلر، نوع کانتورینگ(عمل جراحی، لیفت …)، پزشک معالج و شهر و موقعیت مکانی کلینیک بستگی دارد. برای کانتورینگ صورت به طور معمول بین 1 الی 2 سی سی فیلر نیاز دارید.

ماندگاری کانتورینگ صورت چقدر است؟

بسته به نوع، کانتورینگ بین 6 ماه الی 24 ماه  زمان ماندگاری دارد.

کانتورینگ دائمی صورت چیست؟

کانتورینگ صورت بین 6 ماه الی 24 ماه ماندگاری دارد و برای دائمی بودن ان نیاز است تا با نظر پزشک کانتورینگ صورت را تکرار کنید.

کانتورینگ صورت چقدر طول می کشد؟

بسته به اینکه از کدام روش کانتورینگ و در چه مجموعه ای و توسط چه پزشکی انجام شود متفاوت است. به عنوان مثال برای تزریق ژل بین 30 دقیقه تا 1 ساعت میتواند زمان بر باشد.

عوارض زاویه‌سازی صورت

عوارض زاویه‌سازی صورت

کلام آخر برای کانتورینگ صورت

همه ما دوست داریم تا چهره‌ای بدون عیب و زیبا داشته باشیم. زیبایی از دید افراد مختلف متفاوت می‌باشد. اما امروزه معمولاً صورت‌های استخوانی و زاویه‌دار را زیبا می‌دانند. بعضی از افراد به صورت ژنتیکی دارای صورت‌های زاویه‌دار هستند، اما افرادی وجود دارند که برای رسیدن به یک چنین چهره‌ای نیاز به میکاپ جراحی و یا تزریق ژل دارند.  شاید نام کانتورینگ صورت را شنیده باشید.

برای بعضی از افراد این سوال پیش می‌آید که کانتورینگ صورت چگونه است؟ با زاویه دهی به فک و صورت توسط یک پزشک متخصص و ماهر هماهنگی بین اجزای مختلف صورت ایجاد می‌شود. کانتورینگ یا زاویه‌سازی صورت توسط ژل تزریق چربی و جراحی انجام می‌گیرد که آسان‌ترین آن تزریق ژل می‌باشد.

 

 

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا