مجله جراحی زیبایی

چال کمر

چطور چال کمر داشته باشیم؟ عمل چال کمر چگونه است؟

بدن هر یک از ما ممکن است راز و رمزهایی در خود داشته باشد. از جمله این رازها که برخی هم نشانه‌های زیبایی شناختی هستند، می‌توان به چال کمر یا چال گونه اشاره کرد. چال کمر چیست؟ این نشانه که بیشتر در زنان مشاهده می‌شود، با نام چال ونوس نیز شناخته می‌شوند. همراه فارمو باشید تا به سراغ رشوش های ایجاد چال کمر و عمل زیبایی ونوس کمر برویم.

چال کمر چیست؟

فرورفتگی‌هایی که در قسمت پشت کمر و در برخی افراد وجود دارد، یک ویژگی نسبتا شایع است. ونوس کمر که به وسیله رباط‌هایی کوتاه ساخته می‌شوند، قسمت لگنتان را به پوستتان وصل می‌کند. نکته مهمی که وجود دارد این است که باعث هیچ مشکلی نمی‌شود و پیامد خاصی به دنبال ندارد. می‌توان گفت که این سوراخ کمر (که با گودی کمر متفاوت است) نه تنها هیچ ضرری برای فرد ندارند، بلکه یکی از نشانه‌های زیبایی نیز محسوب می‌شود.

چال روی کمر چیست
چال روی کمر چیست

علت ایجاد چال کمر

برخی خانم‌ها یا آقایان در قسمت پشت خود، دو سوراخ کوچک دارند که از آنها با نام ونوس کمر هم یاد می‌شود. این سوراخ‌ها به کمک یک رباط کوتاه روی کمر به وجود می‌آیند. این رباط کوتاه لبه بیرونی استخوان‌ها و پوست همان بخش را به یکدیگر می‌چسباند. ونوس کمر به تازگی نامی شناخته شده در میان پزشکان و همینطور زیبایی دوستان شده و بسیاری از افراد خواستار داشتن چنین چال‌هایی روی کمر خود هستند.

وجود چال کمر نشانه چیست؟

فرورفتگی‌ و چال کمر دختر نشانه‌ای از وضعیت پزشکی خاصی نیستند یا معنای خاصی ندارند. این گودی ها نتیجه ساختار زیرین پوست، توزیع چربی و تشکیل رباط ها در آن ناحیه است. برخی ممکن است آنها را از نظر زیبایی شناختی دلپذیر بدانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است اصلاً آنها را نداشته باشند. شایان ذکر است که جامعه اغلب این گودی‌ها را با زیبایی و جذابیت مرتبط می‌داند، اما بودن یا نبودن آن‌ها هیچ ارتباط مستقیمی با سلامت یا تندرستی ندارد. در نهایت، آنها فقط یک نوع تفاوت هستند.

چرا برخی افراد چال کمر ندارند؟

وجود یا عدم وجود ونوس کمر در درجه اول توسط ژنتیک و ترکیب بدن تعیین می شود. این گودی‌ها به دلیل یک شکاف رباط قابل مشاهده ایجاد می شوند و همه افراد این ویژگی آناتومیکی را ندارند. عوامل متعددی وجود دارد که می تواند در عدم وجود این گودی‌ها نقش داشته باشد. از جمله این عوامل می‌توان به ژنتیک، چربی بدن و توده عضلانی و تفاوت‌های فردی اشاره نمود.

روش های ایجاد چال کمر

ایجاد یا افزایش ظاهر ونوس کمر از طریق ورزش به تنهایی امکان پذیر نیست، زیرا این گودی ها در درجه اول نتیجه ژنتیک و مدل ترکیب بدن هستند. در حالی که ورزش می تواند به بهبود توان عضلانی و ترکیب کلی بدن کمک کند، نمی تواند ایجاد چال کمر را تضمین کند. با این حال، ترکیب تمریناتی که عضلات کمر را هدف قرار می دهند، می تواند به تقویت عضلات در آن ناحیه کمک کند و به طور بالقوه ظاهر کلی کمر را بهبود بخشد. مهم است به یاد داشته باشید که حتی با ورزش، ممکن است برخی افراد به طور طبیعی این نشانه‌ها را نداشته باشند یا تغییرات قابل توجهی در ظاهر خود مشاهده نکنند. با این حال روش‌های دیگری نیز برای ایجاد این چال وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

1. ورزش معرفی تمرینات

همانطور که گفته شد ورزش می تواند به توان عضلانی و ترکیب بدن کمک کند، اما نمی تواند به طور خاص در ناحیه کمر ایجاد گودی یا ونوس کمر کند. اگر به بهبود ظاهر کمر خود علاقه دارید، می توانید روی تمریناتی تمرکز کنید که عضلات آن ناحیه را هدف قرار می دهد، مانند:

  1. روی یک توپ ثابت یا نیمکت دراز بکشید و پاهای خود را دراز کرده و دست ها را پشت سر خود به هم گره بزنید. بالاتنه خود را از روی زمین بلند کنید تا در قسمت پایین کمر کمی قوس ایجاد شود، سپس کمر را پایین بیاورید.
  2. برای انجام این تمرین از یک نیمکت هایپراکستنشن یا توپ استفاده کنید. باسن خود را روی پد قرار دهید، به طوری که بالاتنه آزادانه آویزان باشد. بالاتنه خود را به سمت زمین پایین بیاورید و سپس آن را به سمت بالا ببرید و روی ماهیچه های کمرتان متمرکز شوید.
  3. این تمرین که با نام ددلیفت شناخته می‌شود، ترکیبی عضلات مختلف از جمله عضلات پایین کمر را هدف قرار می دهد. بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید، در حالی که پشت خود را صاف نگه داشته اید از باسن خم شوید و یک هالتر یا دمبل ها را از روی زمین بلند کنید، سپس به حالت عمودی برگردید.

2. پیرسینگ

با انجام پیرسینگ در بخش‌هایی از کمر که عموما ونوس ونوس در آن نواحی مشاهده می‌شود، می‌توانید برای خود ونوس کمر ایجاد نمایید. اما از آنجا که در این ناحیه، امکانی وجود ندارد که بتوان پیرسینگ چال کمر انجام داد، باید از میکرودرمال استفاده کرد. تفاوت پیرسینگ و میکرودرمال در  این است که در پیرسینگ، دو طرف پوست سوراخ می‌شود اما در میکرودرمال، تنها یک سمت از پوست سوراخ شده و بخش دیگر به صورت L مانند زیر پوست قرار می‌گیرد. این روش ممکن است کمی ریسکی و خطرناک باشد. بنابراین توصیه می‌شود در صورتی که تصمیم به انجام این کار گرفته‌اید، حتما آن را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید و سپس بهداشت را به صورت کامل رعایت نمایید.

3. عمل زیبایی ونوس کمر

جراحی زیبایی گزینه ای برای ایجاد گودی در چال کمر است. در طی این جراحی، برش کوچکی در قسمت داخلی کمر ایجاد می شود تا فرورفتگی کوچکی در پوست ایجاد شود. جراح بافت زیرین را دستکاری کرده و بین پوست و لایه عضلانی عمیق‌تر ارتباط ایجاد می‌کند. بسیار مهم است که با یک جراح پلاستیک واجد شرایط و با تجربه مشورت کنید که بتواند این روش را توضیح دهد، نامزدی شما را ارزیابی کند، و در مورد خطرات و مزایای بالقوه مرتبط با آن صحبت کند.

روش های ایجاد چال کمر
روش های ایجاد چال کمر

چال کمر در مردان نشانه چیست؟

چال کمر یا چال ونوس که در قسمت پایین کمر، درست بالای باسن ظاهر می شوند و بیشتر در زنان مشاهده‌ می‌شوند، اما می توانند در مردان نیز وجود داشته باشند. چال کمر نشانه خاصی نیست و به معنایی ندارد. مانند زنان، چال کمر در مردان در درجه اول ناشی از عوامل ژنتیکی و ترکیب بدن است. آنها یک تنوع طبیعی در آناتومی در نظر گرفته می شوند و وجود یا عدم وجود آنها اهمیت یا نماد خاصی ندارد.

چند درصد مردم چال کمر دارند؟

شیوع چال کمر می تواند در بین جمعیت‌ها و قومیت‌های مختلف متفاوت باشد. در حالی که اطلاعات خاصی در مورد درصد دقیق افراد مبتلا به چال کمر در دسترس نیست، تخمین زده می شود که این گودی‌ها تقریباً در 10 تا 20 درصد از افراد وجود داشته‌ باشد. به یاد داشته باشید که این ارقام تقریبی هستند و می توانند بر اساس عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، ترکیب بدن و تغییرات فردی متفاوت باشند.

 

جمع بندی برای چال کمر

چال کمر چیست؟ نام دیگر آن ونوس کمر است که فرورفتگی‌ کوچکیست که در قسمت پایین کمر، درست بالای باسن ظاهر می‌شود. آنها بیشتر در زنان دیده می شوند اما می توانند در مردان نیز وجود داشته باشند. چال کمر دختر هم در درجه اول نتیجه عوامل ژنتیکی و ترکیب بدن هستند. مهم است که به یاد داشته باشید که جذابیت فردی نباید صرفاً با وجود یا عدم وجود ویژگی های فیزیکی خاص تعریف شود.

ونوس کمر بدون شک یک ویژگی جسمانی جالب و زیباست. ونوس کمر می‌تواند یک ویژگی ظاهری جذاب باشد، اما تنها یک جزء از زیبایی یک فرد است و نباید به تنهایی ملاک قرار گیرد.

4.5/5 - (4 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا