آرایش مومجله آرایشی و زیبایی

13 ترکیب رنگ موی شرابی + ترکیب و عکس

ترکیب رنگ مو شرابی با سایر رنگ ها

رنگ مو شرابی یک انتخاب جذاب برای تغییر ظاهر است. این رنگ مو جلوه متفاوتی به پوست و چهره شما می‌بخشد و به عنوان یک رنگ موی لوکس و مدرن شناخته می‌شود. رنگ موی شرابی با ترکیبات مختلف، می‌تواند طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را به وجود بیاورد. این رنگ با ترکیب با رنگ‌های آلبالویی، بادمجانی و بنفش، به طیف آبی نزدیک می‌شود و با ترکیب با رنگ‌های مسی، ماهاگونی و قرمز، به طیف قرمز نزدیک می‌شود. رنگ موی شرابی با هر رنگ پوستی سازگار است و هیچ محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.

رنگ موی شرابی برای چه رنگ پوست هایی مناسب است؟

برای انتخاب رنگ مو، باید نوع پوست خود را مورد بررسی قرار داد. افراد با پوست تیره می‌توانند از رنگ‌های شرابی، آجری، مسی و بادامی استفاده کنند. همچنین، رنگ‌های روشن‌تر هم می‌توانند به پوست‌های تیره هایلایت‌هایی از رنگ‌های شرابی و بنفش را اضافه کنند.

در پاسخ به سوال  بسیاری از خانم های گندمی پوست باید گفت: رنگ مو شرابی برای پوست‌های سبزه و گندمی مناسب است؛ زیرا این رنگ در دسته رنگ‌های سرد قرار می‌گیرد و برای افراد آسیایی، آفریقایی و لاتین بسیار جذاب است.

رنگ موی شرابی با دکلره یا بدون دکلره؟

برای رسیدن به رنگ مو شرابی بدون دکلره، می‌توانید به طور مستقیم از رنگ شرابی استفاده کنید. اگر قصد دارید از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید، لازم است تا موهای خود را به پایه‌های ۶،۷،۸ و یا بالاتر برسانید.

همچنین رنگ موی شرابی با دکلره نیز وجود دارد که برای اجرای آن نیاز است موهای خود را به پایه ۸ یا بالاتر برسانید و از فرمول‌های ترکیبی از رنگ شرابی، پودر دکلره آبی و بنفش استفاده کنید.

فرمول رنگ موی شرابی با دکلره و بدون دکلره

رنگ شرابی با دکلره، با استفاده از سه چهارم تیوپ رنگ شرابی پایه 6 و یک چهارم تیوپ رنگ موی قرمز پایه 6 به دست می‌آید. برای رسیدن به رنگ مورد نظر، دو سانت واریاسیون بنفش و یک سانت واریاسیون آبی و قرمز را اضافه کنید و با اکسیدان 6 درصد ترکیب کنید.

برای ترکیب رنگ شرابی قرمز بدون دکلره، باید موهای شما رنگ طبیعی خود یا قهوه‌ای، بلوند، قرمز پایه 5 به بالا باشد. یا از 3 صفر برای روشن تر شدن رنگ مو استفاده و بعد رنگ شرابی را روی مو بزنید.

سه چهارم تیوپ رنگ شرابی پایه 6 و یک چهارم تیوپ رنگ موی ماهاگونی 6 یا 7 را با اکسیدان 9 درصد ترکیب کرده و بعد مخلوط کردن به طور کامل حال می توانید مو را رنگ کنید .بعد از زدن رنگ مو خوب آن را ماساژ داده تا مو رنگ بهتری به خود بگیرد.

ویدئو آموزش رنگ موی شرابی و بنفش

 

انواع ترکیب رنگ مو شرابی

از مزایای رنگ شرابی می توان به ترکیب این رنگ با سایر رنگ ها نام برد. در ادامه به ترکیبات مختلف رنگ موی شرابی با سایر رنگ ها می پردازیم:

ترکیب رنگ شرابی و دودی:

ترکیب رنگ شرابی و دودی یک ترکیب جذاب است که می‌تواند به موهای شما عمق و بعد بیشتری می دهد. این ترکیب برای انواع رنگ پوستی مناسب است، به‌ویژه برای پوست‌های روشن و گندم گون جلوه‌ای خیره‌کننده دارد.برای ترکیب رنگ شرابی و دودی، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید.

ترکیب رنگ شرابی و دودی
ترکیب رنگ شرابی و دودی

 

یکی از روش‌ها این است که ابتدا موهای خود را به رنگ شرابی کنید سپس از رنگ دودی برای هایلایت کردن موهای خود استفاده کنید. در این روش، رنگ شرابی به عنوان رنگ پایه و رنگ دودی به عنوان رنگ روشن استفاده می‌شود.

روش دیگر این است که ابتدا موهای خود را به رنگ دودی در بیاورید و سپس از رنگ شرابی برای ایجاد سایه‌های تیره‌تر در موهای خود استفاده کنید. در این روش، رنگ دودی به عنوان رنگ پایه و رنگ شرابی به عنوان رنگ تیره استفاده می‌شود.

ترکیب رنگ موی شرابی بنفش:

ترکیب رنگ موی شرابی و بنفش
ترکیب رنگ موی شرابی و بنفش

– برای اجرای این رنگ، به اضافه کردن واریاسیون آبی به واریاسیون بنفش نیاز دارید.
– پایه مو را باید حداقل به پایه هفت برسانید.
– رنگ قرمز پایه ۶ را با رنگ شرابی پایه ۶ ترکیب کنید.
– رنگ را ۴۰ دقیقه بر روی موهای خود نگه دارید، سپس از سشوار برای باز شدن پیگمنت‌ها کمک بگیرید.

رنگ موی شرابی - بنفش
رنگ موی شرابی – بنفش

رنگ مو شرابی قرمز

رنگ موی شرابی قرمز
رنگ موی شرابی قرمز
رنگ مو شرابی قرمز
رنگ مو شرابی قرمز

– جهت رنگ کردن مو با رنگ شرابی، نیاز به تهیه موادی همچون رنگ شرابی شماره 6، رنگ ماهگونی شماره 6 یا 7، پودر دکلره شرابی یا رنگساژ شرابی و اکسیدان 9 درصد دارید.

– ترکیبات رنگ مو شرابی قرمز را در ظرف باهم ترکیب کنید. سپس یک و نیم تا دو برابر اکسیدان 9 درصد اضافه نمایید و با برس رنگ به خوبی آنها را با هم ترکیب کنید تا مخلوطی یکدست حاصل شود.

– موهای خود را به چند دسته تقسیم کنید و به ترتیب شروع به رنگ کردن آنها نمایید.

– اجازه دهید رنگ مو حدود 30 تا 40 دقیقه روی موهایتان بماند و سپس آبکشی کنید.

ترکیب رنگ مو شرابی یاقوتی

رنگ مو شرابی یاقوتی
رنگ مو شرابی یاقوتی
رنگ موی شرابی یاقوتی
رنگ موی شرابی یاقوتی

– برای رنگ کردن مو، باید به پایه مو دقت کنید. بهترین پایه برای رنگ مو، موی طبیعی یا رنگ قهوه‌ای با پایه 6 تا 7 است.

– برای رنگ کردن مو به رنگ قرمز یا یاقوتی، می‌توانید از ترکیباتی مانند مارک استیل و رنگ قرمز گیلاسی استفاده کنید. همچنین، برای افزودن واریاسیون‌هایی به رنگ مو، می‌توانید از رنگ شرابی و همچنین ترکیبات آبی و بنفش استفاده کنید.

– درصد اکسیدان نیز باید مورد توجه قرار گیرد. برای رنگ شرابی یا یاقوتی، اکسیدان 9 درصد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ترکیب رنگ موی شرابی بور

رنگ مو شرابی بور
رنگ مو شرابی بور
رنگ موی شرابی بور
رنگ موی شرابی بور

– برای رنگ کردن مو به رنگ شرابی بور، باید از پایه رنگ مو شماره 8 استفاده کنید. برای تهیه این رنگ، می‌توانید از ترکیب رنگ موی شماره 7/45 و رنگ موی WR4 به همراه اکسیدان 9 درصد استفاده کنید.

– به‌عنوان یک نکته مهم، باید به این نکته توجه داشت که اکسیدان با درصد بالاتر، میزان تغییر رنگ مو را افزایش می‌دهد، اما به‌طور همزمان موهای شما را آسیب می‌رساند.

ترکیب رنگ مو شرابی بادمجانی:

رنگ موی شرابی بادمجانی
رنگ موی شرابی بادمجانی

– برای بیشتر دیده شدن تونالیته شرابی، موها را تا پایه ۵ نیز برسانید.
– رنگ شرابی پایه ۵ را با شرابی پایه ۴ در نسبت ۳ به ۱ ترکیب کنید.
– پس از پایان رنگ‌ساژ، واریاسیون آبی و بنفش را (به اندازه ۲ سانت از هر کدام) ترکیب کنید.
– پس از شستن موها با آب سرد، آن‌ها را با نرم کننده بشویید.

ترکیب رنگ موی شرابی و بادمجانی
ترکیب رنگ موی شرابی و بادمجانی

ترکیب رنگ موی شرابی ارغوانی:

ترکیب رنگ موی شرابی ارغوانی
ترکیب رنگ موی شرابی ارغوانی

– اگر موهای شما قبلاً رنگ شده باشد، بهتر است به سالن زیبایی مراجعه کنید.
– اگر موهای شما قهوه‌ای هستند، می‌توانید با استفاده از رنگ موی توت فرنگی یا قرمز ماگما و رنگ شرابی پایه ۶ این رنگ را بر روی موهایتان اجرا کنید.
– پس از پایان مرحله اول رنگ‌ساژ، از پودر دکلره یاسی به میزان یک پیمانه در ترکیب با واریاسیون بنفش به میزان ۲ سانت استفاده کنید.

رنگ موی شرابی ارغوانی
رنگ موی شرابی ارغوانی

ترکیب رنگ موی شرابی تنباکویی

رنگ موی شرابی تنباکویی
رنگ موی شرابی تنباکویی

شرابی تنباکویی با داشتن نت‌هایی از رنگ قهوه‌ای این امکان را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به دکلره نیز به رنگ موی شرابی دلخواه خود دست پیدا کنید. برای دست یافتن به این رنگ، سه چهارم رنگ شرابی پایه پنج را با یک چهارم تیوب شرابی پایه ۴ در اکسیدان شماره یک حل کرده و با توجه به حجم و طول موها، غلظت و حجم رنگ را به نسبت داده شده افزایش دهید.

سپس رنگ را ۴۰ دقیقه بر روی موهای خود قرار دهید و به کمک واریاسیون آبی و بنفش (هر کدام به اندازه ۲ سانت و در مرحله‌ای جداگانه) برقی شرابی بر روی موهای قهوه‌ای خود بیاندازید. پس از مدتی، نیاز به ترمیم درخشندگی موها با کمک واریاسیون و بازگرداندن رنگ مویی که کدر و قهوه‌ای شده است به حالت اولیه وجود دارد. یک چهارم تیوپ رنگ قرمز فالونی برای موهای پایه ۶ رسیده و اکسیدان ۹ درصد و واریاسیون بنفش را می‌توانید استفاده کنید.

ترکیب رنگ موی شرابی و تنباکویی
ترکیب رنگ موی شرابی و تنباکویی

رنگ موی شرابی انگوری

رنگ موی شرابی انگوری
رنگ موی شرابی انگوری

 

ترکیب رنگ موی شرابی و انگوری
ترکیب رنگ موی شرابی و انگوری

رنگ مو شرابی آلبالویی

رنگ موی شرابی البالویی
رنگ موی شرابی البالویی

دو سوم تیوپ رنگ شرابی تیره، یک سوم تیوپ رنگ شرابی شماره ۶، دو بند انگشت واریاسیون بنفش و اکسیدان ۹ درصد را با هم ترکیب کنید.

ترکیب رنگ موی شرابی و آلبالویی
ترکیب رنگ موی شرابی و آلبالویی

رنگ مو شرابی آتشی

رنگ موی شرابی آتشی
رنگ موی شرابی آتشی

نصف تیوپ رنگ قرمز یاقوتی و نصف تیوپ رنگ قرمز گیلاسی، واریاسیون آبی به میزان ۲ سانت و واریاسیون بنفش به میزان ۳ سانت، و اکسیدان ۹ درصد را با هم ترکیب کنید.

ترکیب رنگ موی شرابی و آتشین
ترکیب رنگ موی شرابی و آتشین

ترکیب شرابی و ماهگونی

رنگ موی شرابی ماهگونی
رنگ موی شرابی ماهگونی

برای رسیدن به رنگ مورد نظر، یک چهارم تیوپ قرمز فالونی، نصف تیوپ شرابی پایه شش و یک چهارم تیوپ رنگ ماگما را با اکسیدان ۹ درصد به میزان لازم ترکیب کنید.

ترکیب رنگ شرابی با حنا

رنگ موی شرابی حنایی
رنگ موی شرابی حنایی

برای رنگ شرابی با حنا، یک دوم پیمانه حنا خالص را با یک چهارم پیمانه آب گرم مخلوط کرده و به مدت 6 ساعت روی موهای خود نگه دارید. رنگ حنا معمولا پس از 48 ساعت رنگ اصلی خود را نشان می‌دهد.

برای تهیه رنگ شرابی با حنا و چغندر، یک عدد چغندر بزرگ را خرد کرده و با حنا و ترکیب آب و آبلیمو مخلوط کرده و به مدت 3 ساعت روی موهای خود نگه دارید و سپس آبکشی کنید. نسبت آبلیمو به آب بستگی به نوع رنگ مورد نظر و نوع موها دارد. 

ترکیب رنگ مو شرابی با حنا
ترکیب رنگ مو شرابی با حنا

نکته:
– برای افزایش درخشندگی موها، می‌توانید از ترکیب اکسیدان ۹ درصد و واریاسیون بنفش نیز استفاده کنید.
– برای جلوگیری از خشکی و آسیب دیدن موها، از قرص‌های ویتامینی و کراتینه هیدرولیز شده مخصوص رنگ مو استفاده کنید.

رنگ موی شرابی چه مارکی خوبه؟

در سراسر جهان، برندها و شرکت‌های مختلف، رنگ‌های شرابی را با تنوع تونالیته به فروش می‌رسانند. برای انتخاب بهترین رنگ برای شما، باید به بودجه، ضخامت موها، پایه رنگ و تونالیته مدنظرتان توجه کنید. در بازارهای داخلی، رنگ‌های شرابی با کیفیتی بالا از برندهای ایرانی و خارجی موجود است. برندهایی مانند کالین، والانسی، جازمین، وایولت، نیو پرستیژ و … از جمله با کیفیت‌ترین برندهایی هستند که با بودجه‌ای متوسط تهیه کنید.

اگر قصد دکلره کردن دارید، بهتر است از رنگ‌های حاوی ویتامین‌ها و نرم کننده‌های حاوی ویتامین C استفاده کنید. رنگ شرابی دارای پیگمنت‌های کافی و غلیظ است و برای دوام طولانی مدت رنگ و پوشانندگی کامل موهای سفید، بهتر است از رنگ‌هایی با قیمت پایین‌تر استفاده نکنید.

نحوه ریمو رنگ موی شرابی شرابی با دکلره و بدن دکلره

برای ریمو کردن رنگ مو، می‌توانید از روش ریمو با دکلره یا بدون دکلره استفاده کنید. برای ریمو با دکلره از اکسیدان 3 درصد و دکلره با پایه 6-7 استفاده کنید و این کار را در چند مرحله انجام دهید. برای ریمو بدون دکلره، می‌توانید از رنگ دودی 1.6 همراه با اکسیدان 9 درصد شروع کرده و پس از گذشت یک ماه به رنگ‌های دیگری برای رسیدن به رنگ مورد نظرتان روی موهای خود اقدام کنید. هرچه فاصله بین رنگ کردن موهایتان کمتر باشد، آسیب کمتری به موهای شما وارد می‌شود.

اگر این رنگ مناسب با سلیقه ی شما نبود می توانید مقاله رنگ موی شکلاتی یا رنگ موی شنی را مطالعه کنید.

سوالات متداول

رنگ مو شرابی روی موی مشکی بدون دکلره چگونه میشود؟

رنگ موی شرابی روی موی مشکی بدون دکلره یک رنگ تیره با سایه قرمز میشود که بسیار جذاب هم هست.

رنگ موی بادمجانی به چه پوستی میاد؟

رنگ موی بادمجانی جزو رنگ های سرد است و به پوست با تم سرد می آید. اگر کمی شرابی را با بادمجانی ترکیب کنید رنگ ایجاد شده با اکثر طیف های رنگی زیبا خواهد بود.

2.7/5 - (3 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا