آرایش مومجله آرایشی و زیبایی

رنگ موی مناسب پوست گندمی

معرفی بهترین رنگ مو برای پوست گندمی روشن و تیره

پوست انسان طیف گسترده ای از رنگ ها را شامل می شود و این موضوع، نه تنها بر روی پارامترهای سلامتی (مانند نرخ ابتلا به سرطان های خاص و یا دیابت) تاثیرگذار است، بلکه در دنیای مد و زیبایی نیز به عنوان یک عامل کلیدی تلقی می شود. تناسب و هارمونی میان رنگ پوست و رنگ مو یکی از فاکتورهایی است که در زیبایی انسان ها تاثیر به سزایی دارد. اما چگونه می توان بهترین رنگ مو را برای پوست هایی با رنگ های مختلف انتخاب کرد؟

هیچ کسی نمی تواند اهمیت رنگ مو را در زیبایی ظاهر افراد کتمان کند. به همین دلیل است که دنیای مد نیز به رنگ موها و محصولات مرتبط با سلامت مو، توجه ویژه ای نشان می دهد. بر اساس مطالعات صورت گرفته در خصوص رفتار بیولوژیکی انسان ها و همچنین اصول روانشناسی، معمولا انسان ها به سه گروه رنگ مو، واکنش مثبت نشان می دهند:

  • رنگ موهای طبیعی
  • رنگ موهای کمیاب که در فرهنگ ها و یا مناطق خاص جغرافیایی نادر هستند (مثلا رنگ موی قهوه ای در کشورهای اروپایی)
  •  رنگ موهای بلوند

قاعده کلی برای انتخاب بهترین رنگ مو، همخوانی میان رنگ پوست و رنگ موها است. به عنوان مثال، اگر رنگ پوست شما سرد است، رنگ موهایی با تناژ های سرد بهترین انتخاب شما می توانند باشند. هماهنگی میان رنگ مو و رنگ پوست می تواند چهره شما را برجسته و زوایای پنهان زیبایی صورت شما را بهتر نمایان کند.

مطالب بیشتر: بهترین قرص ضد حساسیت و خارش پوست چیست؟ در این باره بیشتر بدانید.

رنگ پوست گندمی را بهتر بشناسیم!

افرادی که پوست های گندمی دارند در واقع در پوست خود، تناژ های روشنی از رنگ قهوه ای را می توانند مشاهده کنند. این رنگ بسیار شبیه به رنگ گندم است و به همین دلیل، رنگ پوست گندمی نام گرفته است. رنگ گندمی نه خیلی تیره و نه خیلی روشن است. این رنگ بیشتر در میان ساکنان آسیای مرکزی، شبیه قاره هند و منطقه خاورمیانه دیده می شود. امروزه چیزی در حدود 10 الی 15 درصد از ساکنان اروپا و 30 الی 40 درصد از ساکنان کشورهای ایران، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی، رنگ پوست گندمی دارند.

این رنگ بسیار جذاب است و افرادی با پوست های گندمی، می توانند گستره متنوعی از رنگ ها را برای پوشش و آرایش خود انتخاب کنند. با این حال، زمانی که صحبت از بهترین رنگ مو برای پوست گندمی می شود، شاید انتخاب یک رنگ ایده آل، اندکی چالش بر انگیز و دشوار باشد. ما در ادامه این مقاله، به بررسی بهترین رنگ موها برای پوست گندمی، خواهیم پرداخت.

بهترین رنگ مو برای پوست گندمی

اگر طرفدار ظاهری مینیمال هستید و دوست دارید رنگی یک دست را بر روی موهای خود اجرا کنید، بهتر است یک قاعده کلی را رعایت کنید: بهترین رنگ مو برای پوست گندمی آن رنگی است که در تضاد با پوست نباشد. به عنوان مثال، پوشش کامل موها با رنگ های قرمز، نارنجی و یا سایه های طلایی و خاکستری برای پوست های گندمی، تحت هیچ شرایطی مناسب نیستند.

بهترین رنگ مو برای پوست گندمی

از سویی دیگر، تمامی تناژهای رنگ قهوه ای، نسکافه ای، شکلاتی و زیتونی می توانند ظاهری طبیعی، جذاب و مینیمال برای شما خلق کنند. اگر به رنگ موهای قرمز علاقه مند هستید، بهتر است به دنبال تناژ هایی باشید که با قهوه ای یا شکلاتی ترکیب شده اند. به عنوان مثال، رنگ بورگاندی می تواند انتخاب مناسبی برای پوست های گندمی باشد.

بهترین رنگ موهای طبیعی برای پوست گندمی

برای انتخاب رنگ های مختلف، بهتر است توصیه های زیر را دنبال کنید:

  • اگر به سایه های قهوه ای علاقه مند هستید:

قهوه ای امن ترین رنگ برای رنگ پوست های گندمی است. شما می توانید نزدیک ترین سایه قهوه ای با رنگ پوستتان را انتخاب کنید و یا انتخاب های جذابی مانند رنگ موی شکلاتی سرد، قهوه ای تیره، قارچی یا قهوه ای روشن را بررسی کنید. اگر به دنبال رنگ های سرد تر هستید، دارچینی، کاراملی و قهوه ای تافی پیشنهاد ما به شماست.

  • اگر به رنگ قرمز علاقه مند هستید:

رنگ مو بورگاندی، شرابی و یا بنفش مایل به قرمز تیره بهترین انتخاب ها خواهند بود. باید خاطر نشان کنیم که به طور کلی رنگ های قرمز با پایه آبی تیره بهترین انتخاب برای رنگ پوست گندمی هستند.

  • اگر به رنگ طلایی علاقه مند هستید:

باید توجه داشته باشید که طلایی هیچگاه یک رنگ مو طبیعی برای افرادی با پوست های گندمی محسوب نمی شود. اگرچه بسیاری از مردم رنگ طلایی را دوست دارند، اما انتخاب این رنگ نتیجه ای طبیعی و مینیمال به همراه نخواهد داشت. توصیه ما به شما این است که رنگ های طلایی را هیچ گاه به صورت یک دست بر روی موهای خود اجرا نکنید و به دنبال هایلایت ها و آمبره های جذاب برای رنگ پوست گندمی باشید.

  • اگر به رنگ مشکی علاقه مند هستید:

اگر رنگ پوست شما گندمی است، هیچ گاه موهای خود را به صورت یک دست مشکی نکنید. این کار باعث می شود ویژگی های صورت شما برجسته تر از حالت عادی به نظر برسند و این انتخاب می تواند نتیجه کاملا معکوسی بر روی ظاهر شما داشته باشد.

هایلایت و آمبره مناسب برای پوست گندمی

هایلایت و آمبره دو تکنیک بسیار محبوب این روزها هستند. با تلفیق رنگ های مختلف و ایجاد سایه و روشن جذاب بر روی موها، این دو تکنیک توانسته اند نظر بسیاری را به خود جلب کنند. اگر به رنگ موهای طلایی علاقه مند هستید اما رنگ پوست گندمی مانعی بر سر راهتان است، می توانید با کمک گرفتن از دو تکنیک هایلایت یا امبره، به آرزوی خود برسید. هایلایت هایی با پایه قهوه ای، نسکافه ای و یا شکلاتی و تلفیق آن ها با سایه های مختلفی از رنگ طلایی، می تواند انتخابی ایده آل برای افرادی با رنگ پوست گندمی باشند.

هایلایت و آمبره مناسب برای پوست گندمی

بهتر است هایلایتی یک الی دو درجه روشن تر از رنگ زمینه موهایتان را انتخاب کنید تا ظاهری طبیعی و ظریف را تجربه کنید. انتخاب رنگ های ماهاگونی یا بورگاندی برای هایلایت ها و انتخاب رنگ های تیره تر برای پایه موها، می تواند به شکلی مشابه سایه روشن جذاب و مدرنی را برای شما ایجاد کند.

اگر به دنبال ظاهری طبیعی هستید و نمی توانید از رنگ طلایی دل بکنید، بی بی لایت ها نیز می توانند تکنیک ایده آلی برایتان باشند. انتخاب رنگ های کاراملی تیره با هایلایت های طلایی می توانند ظاهری زیبا و ظریف را به موهایتان ببخشند و چندان شما را از ظاهر طبیعی تان دور نکنند. بی بی لایت همچنین آسیب بسیار کمی به موهایتان وارد می کند.

مناسب ترین رنگ های فانتزی برای پوست گندمی

یکی دیگر از ترند های بسیار مورد توجه این روزها، رنگ موهای فانتزی هستند. رنگ موهای فانتزی ساختار شکن اند و می توانند با ایجاد یک تغییر بزرگ در ظاهر شما، ابعاد جذابی از شخصیتتان را برای دیگران به نمایش بگذارند. با این حال، در انتخاب رنگ موهای فانتزی نیز باید قاعده کلی را رعایت کنید: رنگی که انتخاب می کنید، نباید تفاوت چندانی با رنگ پوست شما داشته باشد. اگر رنگ پوست شما گرم است، به سراغ رنگ های فانتزی با تناژهای گرم باشید.

مناسب ترین رنگ های فانتزی برای پوست گندمی

انتخاب رنگ های فانتزی سرد برای پوست های گرم، می تواند یک فاجعه خلق کند. از آنجایی که رنگ های فانتزی بسیار تند و تاثیرگذار هستند، اگر در انتخاب آن ها دقت لازم را نداشته باشید، ظاهرتان بسیار تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

بهترین رنگ موهای فانتزی برای پوست های گندمی

بهترین رنگ موهای فانتزی برای پوست های گندمی

زیتونی تیره:

این یک رنگ مو بسیار محبوب و فوق العاده مجلل است که در فرش قرمزها، برنامه های تلویزیونی و اینستاگرام به وفور آن را دیده اید. این رنگ از پایه قهوه ای و هایلایت های ظریف و کمرنگ زیتونی به وجود می آید و انتخابی ایده آل برای افرادی با پوست‌های گندمی محسوب می شود.

بلوند توت فرنگی:

این رنگ مو خیره کننده ترکیبی از رنگ های بلوند، قرمز، صورتی و طلایی است و سایه گرم نهان در این ترکیب، آن را به انتخاب مناسبی برای پوست های گندمی تبدیل می کند. هیچ کس نمی تواند به رنگ بلوند توت فرنگی نه بگوید. شما می توانید با تغییر در میزان رنگ بلوند و قرمز، سایه های مختلفی از این رنگ را بر روی موهای خود اجرا کنید.

رزگلد:

یک رنگ موی پاستلی و فانتزی که هیچ گاه قدیمی نمی شود. این دسته از رنگ موها با پایه صورتی می توانند تمام توجه ها را به خود معطوف کنند. رزگلد یک رنگ فانتزی بسیار مناسب برای افرادی با پوست های گندمی محسوب می شود.

قهوه ای قارچی:

قهوه ای قارچی:

ترکیب رنگ قهوه ای با خاکستری و سایه هایی از رنگ کرم، قهوه ای قارچی را خلق می کنند که از سال گذشته تا به اکنون، بسیار پرطرفدار بوده است. این رنگ را می توان یک نسخه خاکی از رنگ بلوند در نظر گرفت که انتخابی جذاب برای افرادی با پوست های گندمی محسوب می شود.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.1/5 - (30 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا