مراقبت از پوستمجله مراقبت از مووبلاگ

لیست بهترین دکترهای متخصص پوست و مو در تهران

چگونه بهترین دکتر پوست و مو ایران را پیدا کنیم؟

بهترین دکتر متخصص پوست و مو در تهران را چگونه شناسایی کنیم؟ در این مطلب ابتدا به فاکتورهای یافتن یک دکتر پوست متخصص می پردازیم و در انتها چند مورد از بهترین دکترهای متخصص پوست تهران را معرفی می کنیم.
داشتن پوست و مویی سالم و بی نقص آرزوی همه ما است. پوست بخش گسترده ای از بدن را در برگرفته و آینه دار سلامتی انسان است. اگر مراقب از پوست و موی خود را به حال خود رها کنیم، دیر یا زود با مشکلات بسیاری در این زمینه دست به گریبان خواهیم بود.

پزشکان و متخصصان پوست و مو با علم و دانش خود کمک می کنند که پوست و مویی سالم و شاداب داشته باشیم. آنها با درمان دارویی و غیر دارویی به حل اختلالات و بیماری های پوست و مو می پردازند. همچنین بسیاری از متخصصین پوست و مو، بوردهای تخصصی زیبایی را نیز گذارنده و در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت دارند. همراه دکتر فارمو باشید تا بهترین دکتر پوست ایران و تهران را به شما معرفی کنیم.

تفاوت دکتر پوست و متخصص پوست چیست؟

قبل از این که به روش های انتخاب و معرفی بهترین متخصص پوست و مو در تهران و در این مقاله از دکتر فارمو بپردازیم، به این سوال بسیار رایج، پاسخ می دهیم. بسیاری از افراد، تفاوت دکتر پوست و دکتر متخصص پوست و مو را نمی دانند.
بهتر است بدانید، بسیاری از پزشکان عمومی که در کلینیک های زیبایی به فعالیت مشغول هستند، فاقد تخصص پوست و مو می باشند. پزشکان متخصص پوست و مو علاوه بر گذراندن دکترای عمومی و بورد تخصصی پوست و مو، دوره های علمی گسترده و دوره های فلوشیپ پوست و مو را گذرانده اند.

تفاوت دکتر پوست و متخصص پوست چیست؟

بسیاری از پزشکان پوست و مو به صورت تخصصی در دوره های داخلی و خارجی مربوط به یک گروه پزشکی و یا بیماریهای خاص پوست و مو  شرکت کرده و گواهینامه های حرفه ای مختلف را کسب نموده اند.
پزشکان متخصص دارای دانش و اطلاعات کافی در شناخت ساختار و ماهیت پوست بوده و درمان های مناسب دارویی، تهاجمی و غیر تهاجمی را بر روی پوست پیاده سازی می کنند. برخی از متخصصین پوست و مو، دوره های مربوط به زیبایی از جمله لیزر، تزریق بوتاکس، تزریق فیلر و چربی را گذارنده و به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت دارند.

چگونه بهترین متخصص پوست را پیدا کنیم؟

پوست و مو بدون شک مهم ترین بخش در بدن انسان است که در نگاه اول به چشم می خورد. از این رو وقتی دچار کوچکترین مشکلی پوستی می شویم، به سرعت در پی درمان آن هستیم. اما چالش اصلی در درمان مشکلات پوستی، یافتن قابل اعتمادترین و بهترین متخصص پوست است.

یکی از راه های انتخاب بهترین پزشکان متخصص پوست و مو در تهران، بررسی بوردهای تخصصی و تجربیات پزشک است. با بررسی دوره های تخصصی پزشک می توانید، متوجه شوید که پزشک برای درمان مشکل پوستی شما دارای تجربه و دانش کافی می باشد یا خیر.
پزشکی که دوره تخصصی در مورد یک بیماری پوستی خاص را طی کرده است، قطعا با بیماری شما و روش های درمانی به روز آن، آشنایی بیشتری دارد.

چگونه بهترین متخصص پوست را پیدا کنیم؟

از نظرات دیگران استفاده کنید. نظرات بیماران می تواند، برای انتخاب بهترین پزشکان متخصص راهگشا باشد.  شما می توانید از دوستان و آشنایان خود در مورد بهترین متخصص پوست سوال کنید.
همچنین به یمن سایت های اینترنتی مختلف مثل دکتریاب می توانید، نظرات کاربران را درباره پزشک مورد نظر خود مطالعه نمایید. نظرات بیماران در مورد تخصص و سواد پزشک، تاثیر درمان، نحوه برخورد پزشک، مدل زمان انتظار در مطب قطعا کمک کننده خواهد بود.

ویژگی های یک دکتر پوست حرفه ای

بهترین پزشکان متخصص پوست و مو در تهران چه ویژگی های دارند؟ از کجا متوجه شویم،  یک پزشک پوست و مو، حرفه ای و کاربلد است؟ برخی از ویژگی های بهترین متخصص پوست و مو عبارت است از:

به روز بودن اطلاعات

همان طور که می دانید، درمان های پزشکی به طور مداوم در کل دنیا در حال تغییر و پیشرفت هستند. متخصصین حرفه ای پوست و مو، مرتبا در دوره های مختلف شرکت کرده و دانش خود را به روز می کنند. آن ها با تکنولوژی ها و روش های نوین درمانی آشنا بوده و روش های قدیمی و منسوخ شده را در درمان بیماری ها به کار نمی برند.

دارای تجربه کافی 

علاوه بر دانش، تجربه در کار پزشکی، یک فاکتور مهم است. بهترین متخصص پوست، پزشکی است که دارای تجربه کافی در درمان بیماری ها و اختلالات پوستی است. پزشک با تجربه می تواند، به سرعت مشکل شما را تشخیص و در جهت درمان آن اقدام نماید.

اختصاص وقت کافی به هر مریض

یکی از نشانه های حرفه ای بودن پزشک متخصص این است که با روی خوش، مشکلات مریض را جویا می شود. سپس به صورت ساده و قابل درک، به او درباره درمان و روش مصرف داروها توضیح می دهد. متاسفانه برخی از پزشکان برای ویزیت مریض، وقت کافی در نظر نگرفته و یا بعضا چند مریض را با هم ویزیت می کنند.

اطلاعات دارویی کامل 

بهترین متخصص پوست و مو، دارای تعامل مناسب با پزشکان داروساز بوده و از داروها و محصولات مراقبتی پوست و موی جدید و موجود در داروخانه ها آگاه است. از این رو داروهای در دسترس را برای درمان اختلالات پوستی تجویز می نماید.

خدمات پزشکان متخصص پوست و مو چیست؟

به طور کلی خدمات بهترین متخصص پوست و مو در تهران به سه بخش درمان اختلالات پوستی، جراحی و خدمات آرایشی و زیبایی پوست تقسیم بندی می شود.

خدمات پزشکان متخصص پوست و مو چیست؟

درمان اختلالات و بیماریهای پوستی

متخصصین پوست و مو، تمامی مشکلات پوستی از آکنه گرفته تا لک، خال و دیگر زائده های پوستی را تشخیص می دهند.سپس برای درمان آن ها داروهای خوراکی، موضعی و یا تزریقی مناسب را تجویز می نمایند.
پسوریازیس، اگزما و صدها بیماری مختلف پوستی توسط متخصصین پوست و مو درمان می شوند. همچنین متخصصین پوست و مو، درمان های مناسب برای ریزش مو، شوره مو و دیگر مشکلات مربوط به مو را ارائه می دهند.

عمل های جراحی

بسیاری از پزشکان متخصص پوست و مو، جراحی های مربوط به پوست را نیز انجام می دهند. به طور مثال جراحی برداشتن خال، جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، برداشتن تومورهای چربی پوست و غیره توسط متخصصین پوست انجام می گردد. متخصصین پوست و مو دارای دانش کافی در مورد آناتومی پوست بوده و می توانند، به بهترین شکل جراحی پوست را انجام دهند.

خدمات زیبایی توسط پزشکان متخصص پوست و مو

خدمات زیبایی از جمله خدمات ارائه شده توسط بهترین پزشکان متخصص پوست و مو در تهران می‌باشد. خدمات زیبایی متداول شامل تزریق انواع فیلر اعم از چربی و ژل، خدمات جوانسازی پوست، هایفوتراپی، مزونیدلینگ، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، لیزر، پی آر پی و غیره می باشد.
برخی از افراد تصور می کنند، خدمات زیبایی می تواند، توسط افراد غیر حرفه ای نیز انجام شود و مشکلی پیش نخواهد آمد.

اما این باور، اشتباه است، عدم تخصص پزشک در این زمینه می‌تواند، اثرات غیر قابل جبرانی را در زیبایی افراد داشته و حتی گاهی خطر جانی برای آنها در پی داشته باشد. پزشکان متخصص پوست با شناخت دقیق محل تزریق و استفاده از برندهای معتبر بوتاکس و ژل، جان بیماران خود را به خطر نمی‌اندازند.

معرفی دکتر خوب برای پوست و مو در تهران

تا این قسمت از مقاله با معیارهای انتخاب یک متخصص حرفه‌ای و کاربلد در زمینه پوست و مو آشنا شدیم، در ادامه قصد داریم تا 5 دکتر خوب برای پوست و در تهران که طبق نظر کاربران در کار خود عالی هستند را به شما معرفی کنیم.

1. دکتر محمدعلی نیلفروش زاده

دکتر محمدعلی نیلفروش زاده
دکتر محمدعلی نیلفروش زاده (بهترین متخصص پوست)

پروفسور نیلفروش زاده، فلوشیپ جراحی پلاستیک پوست و لیزر از انگلستان و رئیس مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشد.

دکتر نیلفروش زاده یکی از چهره‌های بین المللی در زمینه جراحی پوست، لیزر و پیوند مو است که به عنوان Medical Faculty در کنگره بین المللی سالیانه ESHRI اروپا در سال ۲۰۰۳ لندن و سال ۲۰۰۳ برلین حضور داشت. ایشان در حال حاضر یکی از بهترین متخصصین پوست و مو ایران محسوب می‌شوند.

2. دکتر بهروز باریک بین

دکتر بهروز باریک بین
دکتر بهروز باریک بین (بهترین متخصص پوست)

دکتر باریک بین، فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه شهید بهداشتی بوده و تخصص پوست خود را از دانشگاه تهران دریافت کردند. علاقه دکتر بهروز باریک بین بيش از هرچیز به رشته زیبایی (Cosmetology) است و تعداد زیادی از بیماران زیر نظر ایشان تاکنون تحت درمان‌های مختلف شامل لیزر درمانی، تزریقات بوتاکس و ژل و یا چربی و نیز کاشت مو و ليپوليز با ليزر و تكنيک جديد ليپوماتيک قرار گرفتند.

3. دکتر فرزین سرکارات

دکتر فرزین سرکارات
دکتر فرزین سرکارات (بهترین متخصص پوست)

دکتر سرکارات جراح فک و صورت و یکی از بهترین پزشکان در زمینه انجام عمل‌های زیباسازی صورت می‌باشند. دکتر فرزین سرکارات از سال ۲۰۰۵ علاوه بر ایران در کشور امارات متحده عربی و شهر دبی هم مشغول به درمان بیماران و عمل‌های زیبایی صورت هستند.

4. دکتر محمدجواد نخعی

دکتر نخعی یکی دیگر از بهترین متخصصان پوست و مو در تهران از نظر کاربران هستند که خدمات مختلفی از جمله تزریق ژل، تزریق بوتاکس، تزریق چربی، لیزر موهای زائد، درمان جوش و آکنه، برداشتن خال، کاشت مو، رفع لک پوست، لایه برداری پوست، تزریق فیلر و ژل، فرم دهی صورت و زاویه سازی، درمان انواع بيماری‌هاى پوست، مو و ناخن، كرايوتراپى و ليزرتراپى زگيل‌هاى صورت، بدن و تناسلى، ميكرودرم ابريژن، ميكرونيدلينگ و مزوتراپى را ارائه می‌دهند.

5. دکتر عباس خیرخواه مرقی

دکتر خیرخواه جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر بوده و دارای بورد تخصصی پوست می‌باشد. دکتر خیرخواه در حال حاضر مشغول به ویزیت تخصصی بیماران پوست و انجام عمل‌های زیبایی و تحقیقات در زمینه روش‌های نوین زیباسازی پوست و مو در تهران هستند.

جمع بندی برای بهترین متخصص پوست

 

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.7/5 - (58 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا