مجله تناسب انداممجله جراحی زیبایی

افزایش حجم باسن

+11 راهکار افزایش حجم باسن

افزایش حجم باسن یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که خانم‌ها با آن مواجه هستند. به همین دلیل همواره به دنبال روش‌هایی هستند تا به کمک آنها حجم باسن خود را به‌اندازه دلخواه برسانند. 

بدون شک یکی از مسائلی که ظاهر افراد را بیشتر از پیش جذاب می‌کند؛ اندام پایین‌تنه یا باسن است. تأثیر این بخش از بدن روی زیبایی خانم‌ها، باعث شده که روش‌های بسیار زیادی مانند انواع عمل زیبایی ابداع شود تا افراد با استفاده از آن حجم باسن خود را افزایش دهند. اما سؤال اینجاست که این روش‌ها کدام‌ها هستند؟

در این مطلب به طور کامل انواع راهکارهای افزایش حجم باسن را معرفی خواهیم کرد و در نهایت بهترین و رایج‌ترین تمرینات ورزشی برای رسیدن به تناسب اندام را آموزش می‌دهیم. 

راه های افزایش سایز باسن

سایز مناسب باسن برای خانم‌ها همواره یک دغدغه بزرگ به‌حساب می‌آید. تأثیر بالای بزرگ کردن باسن در زیبایی ظاهر خانم‌ها، باعث شده روش‌ها و راهکارهای مختلفی به وجود بیایند تا با استفاده از آنها، بتوان حجم باسن را افزایش داد. تمام این راهکارها دارای خصوصیات و قابلیت‌های خاصی هستند که افراد می‌توانند بر اساس علاقه و توانایی خود آنها را در دستور کار خود قرار دهند. از جمله مهم‌ترین و تأثیرگذارترین راهکارهای افزایش حجم باسن، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

1.تزریق چربی به باسن

یکی از رایج‌ترین و سریع‌ترین‌ راهکارهایی که باعث افزایش حجم باسن می‌شود؛ انجام عمل‌های جراحی از جمله تزریق چربی به باسن است. کسانی که لاغر هستند و باسن آنها تخت است؛ با استفاده از روش‌های دیگر دیر به نتیجه دلخواه خود می‌رسند. 

در روش تزریق چربی به باسن، پزشک جراح ابتدا آزمایش‌های لازم را انجام داده و سپس با استخراج توده چربی از بدن فرد داوطلب، آن را به ناحیه باسن تزریق خواهد کرد. پس لازم است که فرد به‌اندازه کافی توده چربی داشته باشد تا پزشک عمل پیکرتراشی (body sculpting) را انجام دهد. لازم به ذکر است که ماندگاری این روش، بستگی به شرایط فیزیولوژیکی فرد، انجام تمرینات ورزشی و برنامه غذایی او دارد. 

2.لیفت باسن

لیفت-باسن
لیفت باسن از جراحی های حجم دهی باسن

لیفت باسن یکی دیگر از راهکارهای علم پزشکی برای افزایش حجم باسن است. این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که کاهش وزن شدیدی داشته و بر اثر این اتفاق باسن آنا دچار افتادگی شده است. در این عمل پوست باسن به بالا کشیده می‌شود و اگر پوست اضافی وجود داشته باشد؛ توسط پزشک جراح برداشته می‌شود. ماندگاری این روش هم قطعاً به ورزش و رژیم غذایی افراد برای رسیدن به تناسب اندام بستگی دارد.لیفت باسن برزیلی(BBL) روشی جدید برای حجم دادن و زیبا تر کردن سایز باسن شما.

3.پروتز باسن

پروتز باسن (butt prosthesis) یکی از ماندگارترین روش‌های جراحی افزایش حجم باسن است. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که لاغر بوده و توده چربی برای تزریق ندارند. در این حالت پزشکان متخصص، عمل پروتز را پیشنهاد می‌کنند. جراحی پروتز باسن به این شکل است که جراح متخصص برش‌های ظریفی را در محل چین‌های باسن ایجاد کرده و پروتز را در بین لایه‌های چربی قرار می‌دهد. 

4.انجام حرکات ورزشی

ورزش یکی از بهترین راهکارهای افزایش حجم باسن است. به همین دلیل بیشتر خانم‌ها با این سؤال مواجه می‌شوند که کدام ورزش‌ها برای افزایش حجم باسن در خانه و تناسب اندام مؤثر هستند؟

امروزه حرکات بسیار زیادی مانند اسکوات، حرکت پل، حرکت پل با یک پا و… ابداع شده‌اند که با انجام آنها در خانه می‌توان حجم باسن را افزایش داد. البته لازم به ذکر است که تعداد این حرکات بسیار زیاد هستند. برای گرفتن نتیجه بهتر، باید برنامه حرکت‌ها را از یک مربی حرفه‌ای گرفت. 

همچنین لازم به ذکر است که رعایت نکات در حین افزایش حجم باسن در خانه، تأثیر بسیار زیادی در رسیدن به نتیجه موردنظر دارد. از جمله مهم‌ترین نکاتی که باید رعایت شود؛ می‌توان به گرفتن رژیم غذایی از مربی تخصصی، اجرای رژیم طبق دستورات مربی، ریکاوری عضلات پا، انجام درست تمرینات و… اشاره کرد. استفاده از رژیم های فستینگ و کتوژنیک نیز پیشنهاد میشود (البته با تایید نظر مربی یا پزشک).

5.پوشیدن شورت پروتز دار

بسیاری از خانم‌ها علاقه‌ای به انجام عمل جراحی نداشته و وقت کافی برای مراجعه به باشگاه‌های ورزشی را ندارند. به همین دلیل ترجیح می‌دهند که از روش‌های ساده‌تری استفاده کنند. استفاده از شورت یا گن پروتز دار یکی از این راهکارهای ساده برای افزایش حجم باسن است. خانم‌ها به کمک این محصولات می‌توانند به‌راحتی و بدون هیچ زحمتی سایز باسن خود را افزایش دهند. 

6.انجام فعالیت‌های استقامتی

امروزه تمرینات بسیار زیادی برای افزایش حجم باسن به وجود آمده‌اند؛ اما دراین‌بین باید توجه بسیار ویژه‌ای به فعالیت‌های استقامتی مانند ورزش‌های دوومیدانی، بدنسازی، دوچرخه‌سواری و…  داشت. انجام فعالیت‌های استقامتی به بهترین شکل عضلات سرینی را درگیر کرده و در نهایت باعث افزایش حجم آنها می‌شود. 

7.استراحت و خواب کافی

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین راهکارهایی که به افزایش حجم باسن کمک می‌کند؛ استراحت و خواب کافی است. شاید از خود بپرسید که خواب کافی چگونه حجم باسن را افزایش می‌دهد؟ با اینکه خواب و استراحت کافی به طور مستقیم روی حجم باسن تأثیر نخواهد گذاشت؛ اما اگر از این قضیه غافل شوید؛ بیشتر روش‌های و راهکارهای دیگر بی‌تأثیر خواهند شد. 

8.مصرف ماهی سالامون

مصرف-ماهی-سالامون-برای-افزایش-حجم-باسن
تغذیه مناسب برای حجم دهی باسن

رساندن پروتئین کافی به بدن یکی از اصول اساسی در عضله‌سازی و افزایش حجم باسن است. ماهی سالامون یکی از منبع‌های بسیار عالی پروتئین است که افراد می‌توانند با مصرف آن به بهترین شکل ممکن پروتئین لازم برای عضله‌سازی را تأمین کنند. کسانی که در طول 6 ماه به‌صورت کامل پروتئین و امگا 3 را به بدن خود برسانند؛ قطعاً رشد عضلانی بسیار خوبی خواهند داشت. 

9.مصرف حبوبات

حبوباتی مانند لوبیا، نخود، عدس و ماش از دیگر مواد غذایی مؤثر در افزایش حجم عضلات هستند که افراد برای افزایش اندازه باسن خود حتماً باید آنها را در برنامه غذایی خود جای دهند. این مواد غذایی سنتز عضلانی را به حداکثر رسانده و ویتامین‌های مفیدی مانند پروتئین و منیزیم را به بدن می‌رسانند. منیزیم هم به‌تنهایی نقش بسیار مهمی را در انقباض عضلانی و تولید انرژی ایفا می‌کند. 

10.مصرف برنج قهوه‌ای

کسانی که قصد دارند حجم باسن خود را افزایش دهند؛ باید از بهترین مواد غذایی استفاده کنند. برنج قهوه‌ای از آن دسته مواد غذایی بسیار محبوب در بین ورزشکاران است که به دلیل ارزش غذایی بالا، از آن برای عضله‌سازی استفاده می‌کنند. این ماده غذایی توانایی تأمین پروتئین، کربوهیدرات‌های پیچیده و آمینواسیدهای شاخه‌دار را برای ورزشکاران دارد. 

11.مصرف شیر بعد از تمرین

مصرف شیر بعد از تمرین کمک بسیار زیادی به چربی‌سوزی و ساخت عضلات می‌کند. به همین دلیل است که وجود این ماده غذایی در برنامه غذایی، توسط مربیان و متخصصان حوزه ورزش توصیه می‌شود. شیر حاوی پروتئین‌های کند هضم و زودهضم است که این امر جریان دائمی از ورود آمینواسید را به عضلات فراهم می‌کند. 

به‌طورکلی داشتن رژیم غذایی افزایش حجم باسن در منزل، تأثیر فوق‌العاده‌ای در حجم گرفتن باسن دارد. از جمله مواد غذایی دیگری که در کنار ورزش به افزایش حجم باسن کمک می‌کند؛ می‌توان به تخم کدوی حلوایی، کره بادام یا کره بادام‌زمینی، دانه چیا، اسفناج و… اشاره کرد. 

برنامه تمرینی ورزشی برای بزرگ‌ کردن و افزایش حجم باسن در خانه

برنامه تمرینی ورزشی برای بزرگ کردن و افزایش حجم باسن به یک‌سری از تمرینات گفته می‌شود که توسط مربی به افراد داده می‌شود تا با رعایت اصول خاصی آنها را انجام داده و باسن خود را حجیم‌تر کنند. 

بسیاری از افراد بعد از مدت‌زمان زیادی و انجام تمرینات افزایش حجم باسن به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند. دلیل این اتفاق قطعاً  انجام اشتباهات رایج برای بزرگ‌گردن باسن است. از جمله این اشتباهات می‌توان به عدم گرفتن برنامه تخصصی از مربی، انجام‌ندادن تمرینات در زمان تعیین شده، عدم رعایت رژیم غذایی، نداشتن اراده قوی، بی‌توجهی به دستورات مربی و… اشاره کرد. 

به‌طورکلی حرکات و تمرین‌های افزایش حجم باسن در خانه بسیار زیاد هستند. به همین دلیل این حرکات باید توسط مربی تعیین شوند. در ادامه مهم‌ترین و اصلی‌ترین تمرینات را معرفی خواهیم کرد تا آشنایی بیشتری با آنها پیدا کنید. اگر از سینه های افتاده خود خسته شدید پیشنهاد میکنیم تا مقاله درمان افتادگی سینه را نیز مطالعه کنید.

  • اسکوات

اسکوات

هنگامی که از مربیان حرفه‌ای سؤال شود که چیکار کنم باسنم برجسته باشد؟ قطعاً در برنامه‌ای که ارائه می‌کنند؛ اسم حرکت اسکوات به چشم می‌خورد. برای انجام این تمرین شناخته شده؛ ابتدا باید پاهایتان را به‌اندازه عرض لگن بازکرده، باسن را به سمت عقب برده و به سمت پایین حرکت کنید. باسن خود را تا جایی پایین ببرید که زانوهایتان از نوک انگشت پا جلوتر برود. 

هنگامی که زانوها به این حد رسیدند؛ به‌طرف بالا حرکت کنید. تعداد دفعات این حرکت باید توسط مربی تعیین شود؛ اما معمولاً باید سه ست ده‌تایی این تمرین را انجام دهید. اسکوات یکی از مهمترین تمرین های ورزش در خانه است.

  • اسکوات پرشی

اسکوات پرشی یکی دیگر از حرکات اصولی و بسیار عالی افزایش حجم باسن در خانه است. انجام این حرکت مانند اسکوات است با این تفاوت که هنگام رفتن به‌طرف بالا، باید پاهای خود را از زمین جدا کرده و یک پرش ساده انجام دهید. لازم به ذکر است که قبل از انجام این حرکت باید مقداری پاهای خود را گرم کنید و انتظار بالارفتن ضربان قلب خود را داشته باشید. 

  • حرکت پل معمولی

حرکت-پل-معمولی

حرکت پل معمولی علاوه بر حجیم کردن باسن، تأثیر زیادی در افزایش قدرت کمر و شکم دارد. برای انجام این حرکت باید روی زمین دراز بکشید و دوتا دستان خود را در راستای بدن قرار دهید. کف پاهای خود را روی زمین گذاشته و قفسه سینه و شکم را تا راستای زانوها بالا ببرید. بعد از انجام این کار دوباره به حالت اول برگردید. دقت کنید که در انجام این حرکت، دست‌ها باید به کف زمین چسبیده باشند. 

  • حرکت پل با یک پا

حرکت-پل-با-یک-پا

حرکت پل با یک پا تقریباً مشابه حرکت قبلی است؛ با این تفاوت که تأثیر بیشتری روی افزایش حجم باسن دارد. برای انجام این حرکت، مثل حرکت قبل روی زمین دراز بکشید و کف پاها را روی زمین بگذارید. بعد از انجام این کار، باید به کمک فشار کف پای راست، شکم و قفسه سینه را از زمین بلند کرده و پای چپ را در راستای بدن صاف کنید. دقت داشته باشید که این حرکت برای هرکدام از پاها باید در سه ست ۱۵تایی انجام شود. 

  • حرکت شیر آتش‌نشانی

حرکت-شیر-آتش‌نشانی

برای انجام حرکت آتش‌نشانی، باید کف دست‌ها و زانوهای خود را روی زمین قرار داده و شانه‌های خود را صاف کنید. در مرحله بعد بدون اینکه تغییری در حالت بدن ایجاد شود؛ پای چپ را بلند کرده و هنگامی که زانو آن را مقداری خم کردید؛ آن را به‌طرف چپ بکشید. 

  • حرکت لانج به عقب

لانج به عقب یکی دیگر از تمرینات افزایش حجم باسن در خانه است. برای انجام این حرکت، صاف بایستید و پاها را به‌اندازه عرض لگن باز کنید. در مرحله بعد یکی از پاها را یک گام به عقب برده و با خم‌کردن هر دو زانو، بنشینید. بعد از یک مکث کوتاه، بالا بیایید و بدن را در حالت اولیه قرار دهید. این کار را باید برای هر دو پا تکرار کنید. دقت داشته باشید که خم‌کردن زانوها را تا زاویه 90 درجه انجام دهید.

  • حرکت فراگ پامپ

حرکت-فراگ-پامپ

برای انجام تمرین فراگ پامپ، باید مانند حرکت بریج یا پل در وضعیت خوابیده به پشت قرار بگیرید. کف پاهای خود را به هم بچسبانید و با انقباض عضلات باسن، لگن خود را به‌آرامی بالا بیاورید. دقت کنید که در هنگام پایین آوردن لگن، قبل از اینکه به زمین برخورد کند؛ دوباره آن را به‌طرف بالا ببرید. 

  • حرکت دورکردن ران

حرکت دورکردن ران یکی از تمرینات بسیار ساده و کاربردی است. برای انجام این حرکت، در وضعیت ایستاده قرار بگیرید و با یک وسیله مانند مبل را در طرف راست خود قرار دهید. با استفاده از مبل خود را مستحکم نگه دارید و سپس پای چپ خود را بدون خم‌کردن زانو از بدن خود دور کنید. بعد از انجام تعداد دفعات مشخص شده، این کار را برای پای راست هم انجام دهید. 

  • حرکت هیپ تراست

این حرکت هم شباهت زیادی به حرکت بریج یا پل دارد. با این تفاوت که به‌جای خوابیدن روی زمین، شانه‌های خود را روی مبل و کف پاها را در زیر زانو قرار می‌دهید. بعد از قرارگرفتن در این حالت، عضلات باسن را منقبض کرده و لگن را به سمت بالا حرکت دهید. بعد از یک مکث کوتاه، دوباره لگن را به حلت اولیه برگردانید. 

  • حرکت زانوزدن و ایستادن

یکی دیگر از حرکات ساده و تأثیرگذار در افزایش حجم باسن، حرکت زانوزدن و ایستادن است. برای انجام این حرکت، روی زانوهای خود در حالت ایستاده قرار بگیرید. در مرحله بعد یکی از پاها را جلو آورده و با گذاشتن کف پا روی زمین، آن را در حالت 90 درجه قرار دهید. الان وقت آن رسیده که به‌آرامی بلند شوید و در حالت ایستاده قرار بگیرید. بعد از چند ثانیه دوباره به حالت اولیه برگردید و دوباره این کارها را انجام دهید. 

سخن نهایی

یکی از دغدغه های اساسی خانم‌ها این است که چگونه حجم باسن خود را افزایش دهند. انجام این کار با استفاده از روش‌ها و راهکارهای مختلفی امکان‌پذیر است که خانم‌ها می‌توانند بر اساس علاقه و توانایی خود آنها را در دستور کار خود قرار دهند. 

در این مقاله به طور کامل افزایش حجم باسن را  مورد بررسی قرار دادیم و شما را با بهترین و تأثیرگذارترین روش‌ها آشنا کردیم. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان درباره افزایش حجم باسن سؤالی دارید؛ در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

3.8/5 - (5 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا