مجله آرایشی و زیبایی

آرایش شب و تفاوت آن با آرایش معمولی

آرایش شب مانند شب از رنگ های تیره استفاده می شود. تنها تفاوت آن با آرایش در روز یا آرایش معمولی تعداد محصولاتی است که استفاده می کنید. چهره‌ی هر انسانی زیباست اما چهره‌ها همگی بی‌نقص نیستند. با آرایش صورت می‌توان نقص‌های جزئی چهره را تا حد بسیار زیادی برطرف کرد، زیبایی‌های چهره را برجسته‌تر کرد و در مراسم‌ها و میهمانی‌های مهم، با اعتمادبه‌نفس بیشتری حاضر شد. آیا با نحوه‌ی آرایش صورت در روز و در شب آشنا هستید؟ تفاوت‌های آرایش صورت در روز و شب را می‌دانید؟

در این مطلب، ابتدا با آرایش صورت در شب آشنا می‌شویم و تفاوت‌های این دو مدل آرایش را بررسی می‌کنیم. سپس با ویژگی‌های آرایش صورت در شب و نکات مهمی که نیاز است درمورد آن بدانید، آشنا می‌شویم. در انتهای مقاله نیز انواع سبک‌های آرایش صورت را به طور خلاصه بررسی می‌کنیم.

ویژگی‌های آرایش شب چیست؟

کمی قبل‌تر به این نکته اشاره کردیم که آرایش صورت در شب متفاوت از آرایش روز است. آرایش شب عمدتاً از نظر رنگ و تعداد محصولات اعمال شده با آرایش روزانه متفاوت است. اگر بیشتر طرف‌دار رنگ‌های تیره هستید، آرایش شب به شما این امکان را می‌دهد که نهایت زیبایی و جذابیت چهره‌ی خود را نشان دهید. رنگ‌های آبی، سبز و قرمز انتخاب‌های محبوب و رایج برای آرایش شب هستند و در صورت تمایل، می‌توانید از رنگ‌های براق و مات نیز استفاده کنید. همچنین یکی دیگر از مزیت‌های آرایش شب این است که می‌توانید از اکسسوری‌ها و لوازم زینتی بیشتری نیز نسبت به تایم روز استفاده کنید.

تفاوت آرایش شب و آرایش معمولی

تفاوت آرایش روز و شب
تفاوت آرایش روز و شب

در پاسخ به این سؤال که آیا آرایش صورت در روز با آرایش صورت در شب متفاوت است، باید یک بله‌ی محکم و قاطعانه گفت! تفاوت بین آرایش صورت در روز و شب، در خود محصولات آرایشی نیست، بلکه در سایه‌ها و جزئیات آرایشی است که انجام می‌شود. در شب، نور کم‌تر است، بنابراین آرایش صورت باید بیشتر به چشم بیاید که این اتفاق نه از طریق استفاده‌ی مواد آرایشی بیشتر، بلکه از طریق افزودن رنگ‌ها و سایه دهی‌های متفاوت به طور هدفمند کمک می‌کند که جزئیات صورت در شرایط کم‌نور بهتر دیده شود. آرایش صورت در روز معمولاً سبک‌تر و طبیعی‌تر از آرایش صورت در شب است. آرایش صورت در شب، آرایشی با جزئیات بیشتر است. برخی از تفاوت‌های عمده بین آرایش صورت در روز و شب عبارت‌اند از:

  • شدت: آرایش صورت روز معمولاً سبک‌تر و ملایم‌تر است، درحالی‌که آرایش صورت در شب می‌تواند شدیدتر و چشم‌نوازتر از آرایش روز باشد.
  • رنگ‌ها: رنگ‌هایی که در آرایش صورت در روز استفاده می‌شوند معمولاً رنگ‌های ملایم‌تر و طبیعی‌تر هستند، از طرف دیگر، می‌توان در آرایش شب از رنگ‌های قوی‌تر و زنده‌تر استفاده کرد.
  • استفاده از اکسسوری‌ها و لوازم زینتی: در آرایش روز معمولاً از اکسسوری‌های کمی استفاده می‌شود، درحالی‌که در آرایش شب می‌توان از اکسسوری‌ها و لوازم زینتی بیشتری مانند مژه مصنوعی، سایه چشم‌های ظریف‌تر یا ریمل استفاده کرد.
  • مدت‌زمان و ماندگاری: آرایش صورت در روز معمولاً ماندگاری کمتری نسبت به آرایش صورت در شب دارد، زیرا به‌طورکلی در آرایش روز مواد آرایشی کمتری استفاده می‌شود و لایه‌های نازک‌تری اعمال می‌شود.

به‌طورکلی، آرایش روز برای استفاده‌ی  روزانه یا مناسبت‌هایی که در روز برگزار می‌شوند به کار می‌رود، درحالی‌که آرایش شب، برای تایم شب، رویدادهای شبانه و یا مناسبت‌های خاص استفاده می‌شود.

نکاتی که در مورد آرایش شب باید بدانید

همان‌طور که از اسم آن پیداست، آرایش شب، آرایشی است که شب‌ها و برای رویدادهای شبانه یا مناسبت‌های خاص، به کار می‌رود. هدف کلی آرایش شب این است که در طول شب، هنگامی که بیرون از منزل هستید، چهره‌ای زیبا و بدون نقص داشته باشید. در حقیقت آرایش شب نوعی از آرایش است که متناسب با نور موجود در شب است. درصورتی‌که آرایش شب به‌صورت حرفه‌ای انجام شود، باعث می‌شود تا جزئیات چهره زیباتر به نظر برسند و این موضوع جذابیت چهره را چندین برابر می‌کند. در ادامه‌ی این مقاله با نکاتی کاربردی در آرایش شب آشنا خواهیم شد.

متناسب بودن لباس با آرایش شب

تناسب رنگ آرایش با رنگ لباس در افزایش گیرایی و جذابیت آرایش تأثیر بسیار زیادی دارد. نکته‌ی مهم در ست‌کردن رنگ لباس و آرایش صورت، این است که نیازی نیست تمام آرایش با رنگ لباس است شود و یا اینکه از رنگ‌هایی دقیقاً مشابه رنگ‌های لباس استفاده شود، بلکه استفاده از طیف رنگی نزدیک به رنگ لباس در قسمت‌های محدودی از آرایش، به هارمونی رنگ‌ها و متناسب بودن آرایش شب با رنگ لباس، کمک می‌کند. به‌طورکلی، مواردی که باید در ست‌کردن رنگ لباس با آرایش رعایت شوند، شامل موارد زیر هستند:

  • توجه به هارمونی و تناسب رنگ‌ها
  • استفاده از طیف‌های رنگی مشابه و نزدیک به هم
  • رعایت تعادل
  • استفاده‌نکردن از رنگ دقیق موها یا لباس در آرایش صورت در شب
آرایش شب
آرایش شب

پیداکردن زیباترین عضو صورت

پیداکردن زیباترین عضو صورت و توجه بیشتر به این عضو در هنگام آرایش شب، می‌تواند جذابیت چهره را چندین برابر کند. توجه به این نکته ضروری است که زیباترین عضو صورت برای هرکسی متفاوت است. فرم صورت هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و از طریق تمرکز بر روی زیبایی‌ها و نقاط قوت چهره‌ی خودتان، می‌توانید ظاهری منحصربه‌فرد داشته باشید.

استفاده از پرایمر

می‌توانید در هر زمانی از روز، چه صبح‌ها بعد از انجام روتین پوستی‌تان و چه در پایان روز و قبل از آرایش شبانه‌تان، از پرایمر استفاده کنید. استفاده از پرایمر آرایشی به آماده‌سازی پوست صورت برای آرایش کمک می‌کند و یک سطح ایده آل برای استفاده از مواد آرایشی که روی آن اعمال می‌کنید ایجاد می‌کند.

انواع مختلفی از پرایمر وجود دارد که هر کدام بافت و کاربردهای متفاوتی دارند. پرایمر شما می‌تواند سرمی باشد که به آبرسانی پوست صورتتان کمک می‌کند یا می‌تواند از نوعی باشد که ظاهر منافذ را کاهش می‌دهد و پوست صورت را یکدست و صاف می‌کند. بااین‌حال، رایج‌ترین و مؤثرترین پرایمر، پرایمر مبتنی بر سیلیکون است که پوست صورت را صاف می‌کند، منافذ شما را محو می‌کند و هنگام استفاده کمی چسبنده است. این چسبندگی به آرایش شما کمک می‌کند تا بهتر به آن بچسبد و به ماندگاری بیشتر آرایش کمک می‌کند.

آرایش صورت

با آرایش صورت در شب می‌توان نقایص جزئی چهره را پوشاند و زیبایی‌های صورت را برجسته‌تر کرد و با اعتمادبه‌نفس و جذابیت بیشتری در مجالس و مهمانی‌ها حاضر شد. در ادامه به ذکر نکات مهمی برای آرایش صورت در شب خواهیم پرداخت.

استفاده از پودر براق‌کننده

استفاده از پودر براق‌کننده تأثیر به سزایی در زیباتر شدن چهره در آرایش شب دارد. اما باید به این نکته توجه کرد که استفاده‌ی بیش از حد از آن نیز تأثیر منفی در زیبایی چهره خواهد داشت. از پودر براق‌کننده باید به مقدار کافی در ناحیه‌هایی از صورت که در معرض برخورد و بازتاب نور هستند، مثل استخوان ابرو و گونه‌ها، استفاده کرد.

انتخاب رژ لب مناسب

انتخاب رژ لب مناسب یکی از بخش‌های اصلی هر نوعی از آرایش است. در مورد آرایش شب، می‌توان از رژ لب‌هایی با رنگ‌های غلیظ و جیغ استفاده کرد؛ اما این موضوع یک شرط دارد و آن این است که چشمان شما آرایش زیادی نداشته باشد. درصورتی‌که چشمان شما یا سایر بخش‌های صورتتان آرایش زیاد و غلیظی داشته باشد، استفاده از رژ لب‌های پر رنگ یا جیغ باعث می‌شود تا چهره‌ی شما بیش از حد شلوغ به نظر برسد.

رژ گونه زدن

استفاده از رژ گونه نیز یک انتخاب هوشمندانه برای زیباتر شدن آرایش شب در خانم‌ها است. برای این کار، ابتدا لبخند بزنید تا برجستگی گونه‌های خود را پیدا کنید، سپس از رژ گونه (ترجیحاً با رنگ‌های صورتی ملایم یا کالباسی) استفاده کنید.

نکات مهم آرایش شب
نکات مهم آرایش شب

استفاده از خط چشم و ریمل

مژه‌های بالا و پایین را ریمل بزنید تا چشمانتان درشت و زیبا به نظر برسند و حتی می‌توانید از مژه‌ی مصنوعی نیز استفاده کنید. خط چشم را نیز بر پشت پلک بکشید تا زیبایی چشمانتان چندین برابر شود. ضخامت خط چشم و درشت یا نازک بودن آن بستگی به اندازه‌ی چشم‌هایتان دارد.

استفاده از سایه چشم

برای آرایش چشم، از یک سایه خنثی بر روی پلک و یک سایه‌ی  کمی تیره‌تر روی چین‌وچروک‌ها استفاده کنید. بهترین رنگ‌ها برای سایه‌ی چشم در آرایش شب، رنگ‌های شیک دودی و کلاسیک‌اند. ست‌کردن رنگ سایه‌ی چشم با رنگ لباستان هم یک انتخاب هوشمندانه است.

آرایش کلاسیک و مدل های آرایش کلاسیک را در فارمو بخوانید: آرایش کلاسیک و اصول آن

کانتور و کانسیلر

هرچند ممکن است خیلی از افراد در آرایش روز از کانتورینگ و کانسیلر استفاده نکنند، اما استفاده از کنتور و کانسیلر در آرایش شب یکی از مراحل مهم است. از کانسیلر، در نقاط برجسته‌ی صورت خود مانند قوس بینی، بالای استخوان گونه و مرکز پیشانی استفاده کنید و تیرگی‌ها، زخم‌ها آکنه‌ها و لک‌ها را بپوشانید. برای داشتن ظاهری طبیعی و درعین‌حال جذاب، کانسیلر را با استفاده از تکنیک لیفتینگ صورت استفاده کنید.

استفاده از فیکساتور

هرچند بدون استفاده از فیکساتور نیز می‌توان آرایش صورت را به پایان رساند، اما برای دوام و ماندگاری بیشتر و طولانی‌تر، آرایش شب باید با اسپری مخصوص فیکس شود. فیکساتورها نقش مهمی در ثبات آرایش و سلامت پوست ایفا می‌کنند.

سبک‌های مختلف آرایش صورت

آرایش صورت به شیوه‌ها و سبک‌های بسیاری انجام می‌شود. هر کدام از سبک‌های آرایشی در نوع مواد آرایشی مصرفی، رنگ‌ها و میزان استفاده از این مواد و تناسب آنها با یکدیگر متفاوت‌اند. از معروف‌ترین سبک‌های آرایشی می‌توان به سبک‌های ساده، آرایش کره‌ای، آرایش ایرانی، آرایش خلیجی، آرایش نود (Nude) و… اشاره کرد.

نتیجه گیری

یکی از مهم‌ترین کارهایی که خانم‌ها برای زیبایی انجام می‌دهند، به خصوص در عروسی‌ها و مهمانی‌ها آرایش کردن است. البته می‌توان گفت این کار یکی کارهای مورد علاقه بانوان نیز هست. در هنگام آرایش کردن توجه به چندین نکته مهم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که یکی از آن‌ها توجه به سبک آرایش روز و شب است. شما باید بدانید که با توجه به مراسمی که در آن حضور پیدا می‌کنید یا زمان مراسم چه مدل آرایشی به صورتتان بیشتر می‌آید. در این مطلب از دکتر فارمو ما سعی کردیم اصلی‌ترین نکات آرایش شب را برای شما بیان کنیم تا زیبایی خود را در شب نیز دو چندان کنید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا