مجله جراحی زیبایی

درمان افتادگی سینه

خلاصی از سینه های بدفرم و افتاده در سریعترین زمان ممکن!

چکیده : به کمک جراحی زیبایی سینه می‌توانید انواع مشکلات افتادگی، بزرگی یا کوچکی سینه را برطرف کنید. عمل زیبایی سینه انواع و اشکال متفاوتی دارد. در این مقاله قصد داریم به طور مفصل به بررسی این جراحی‌ها بپردازیم.

آیا سینه‌های شما دچار افتادگی شده است؟ دوست دارید که سینه‌های بزرگ‌تر و سفت‌تر داشته باشید؟ همه این مشکلات با جراحی زیبایی سینه قابل حل است. اندازه سینه زنان می‌تواند با توجه به وزن، شیردهی و ساختار ژنتیکی آنان متفاوت باشد. در صورت کوچکی، افتادگی و بدشکلی سینه می‌توان از عمل زیبایی سینه استفاده کرد. در چنین مواردی بانوان برای افزایش حجم سینه خود یا برای به دست آوردن ظاهری زیباتر، از روش‌های زیبایی یا بزرگ کردن سینه استفاده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به طور جامع در مورد انواع روش‌های زیبایی سینه و کاربرد آن‌ها صحبت کنیم.

درمان افتادگی سینه با پروتز

جراحی پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه‌های کوچک یا برای بازسازی بافت سینه‌هایی که حجم خود را از دست داده استفاده می‌شود. پروتزهایی که در جراحی زیبایی سینه استفاده می‌شوند، ایمپلنت یا سیلیکون نیز نامیده می‌شوند.

سطح بیرونی پروتزهای سینه با سیلیکون سخت پوشیده شده است. داخل آن نرم‌تر است و شکل ژله‌ای یا مایع دارد. این ایمپلنت‌ها که خواص فیزیکی مختلفی دارند به چند اندازه، شکل و جنس تقسیم می‌شوند. این پروتز‌ها می‌توانند ساختار و بافت طبیعی سینه زنان را بازسازی کند. پروتزهای مورد استفاده در زیبایی سینه حاوی مواد سیلیکونی هستند، اما با توجه به تنوعشان به چند گروه تقسیم می‌شوند.

درمان افتادگی سینه با پروتز سینه

 

انواع پروتز سینه

در این گروه بندی، پروتزها از نظر شکل، جنس و ساختار سطحی با یکدیگر تفاوت دارند. نحوه دسته‌بندی انواع پروتز به شکل زیر است:

پروتز سینه با توجه به شکل

پروتزهای سینه که بر اساس شکل طبقه‌بندی می‌شوند در دو گروه قرار می‌گیرند:

  • پروتز سینه گرد
  • پروتز آناتومیک (اشکی)

پروتز سینه گرد شبیه یک نیم‌کره است و قسمت میانی آن ضخیم‌تر است. این پروتز پس از قرار گرفتن، ظاهر ضخیم‌تری در ناحیه نوک سینه ایجاد می‌کند. پروتز اشکی همانطور که از نام آن پیداست، شکلی شبیه قطره اشک دارد. قسمت بالایی این پروتز نازک و قسمت پایینی آن پهن‌تر است. این پروتز پس از قرار گرفتن، ظاهر ضخیم‌تری در قسمت پایین سینه ایجاد می‌کند.

شما برای قرار دادن هر دو نمونه پروتز سینه گرد و اشکی می‌توانید از خدمات کلینیک دکتر نجف بیگی استفاده کنید. خدمات جراحی بزرگ کردن سینه توسط دکتر نجف بیگی در بالاترین کیفیت انجام می‌گیرد.

پروتز سینه بر اساس جنس

ظاهر خارجی اغلب پروتز‌های سینه از سیلیکون یا پلی‌اتیلن است؛ اما محتوای داخل پروتز می‌تواند از دو جنس سیلیکون ژل مانند یا سالین (آب نمک ) باشد.

سیلیکون‌های سینه پر شده با نمک به راحتی با برش‌های کوچک در اطراف ناف یا زیر بغل قرار می‌گیرند. اگر پروتز سینه در اثر ضربه به هر شکلی آسیب ببیند، احتمال نشت آب نمک داخل آن وجود دارد؛ اما این مشکلی برای سینه و بافت آن ایجاد نمی‌کند. در پروتزهای با محتوای ژل سیلیکونی، خطر آسیب ناشی از هرگونه ضربه وجود ندارد. مولکول‌های چسب موجود در این ژل‌ها حتی در هنگام برش نیز نشت نمی‌کنند.

پروتز سینه بر اساس روکش

غلاف بیرونی تمام پروتزهای سینه با سیلیکون سخت پوشیده شده است. آن‌ها به دو سطح زبر و صاف تقسیم می‌شوند. ایمپلنت‌های سینه با سطح ناهموار خطر کمتری برای کپسوله شدن در اطراف خود دارند. بنابراین، آن‌ها اغلب ترجیح داده می‌شوند.

این ایمپلنت‌ها در نواحی مانند ناف، زیر بغل، نوک پستان و زیر سینه قرار می‌گیرند. اینکه کدام یک از پروتزها در زیبایی سینه ترجیح داده می‌شود به ساختار سینه‌ها، حجم آن‌ها و ساختار بدن بستگی دارد.

از بین موارد معرفی شده در قسمت بالا امروزه بیشترین استفاده از پروتزهای گرد، پر شده با ژل سیلیکون و دارای بافت زبر است. انتخاب و قرار دادن پروتز بسته به بیمار و وضعیت سینه ممکن است متفاوت باشد.

درمان افتادگی سینه با ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستی کاهشی که در بین مردم به آن جراحی کوچک کردن سینه نیز می‌گویند، برای رسیدن به اندازه سینه متعادل با بدن یا برداشتن چربی اضافی، بافت غده‌ای و پوست سینه‌هایی است که به شدت بزرگ هستند و باعث ناراحتی می‌شوند.

درمان افتادگی سینه با مامو پلاستی

وزن بیش از حد سینه می‌تواند بر توانایی شما برای داشتن یک زندگی فعال تاثیر منفی بگذارد و همچنین باعث ناراحتی عاطفی و مشکلات اعتماد به نفس شود. ناراحتی و درد فیزیکی از این مسئله گاهی اوقات می‌تواند در سطح بسیار بالایی باشد. این مشکل برای بسیاری از زنان بسیار مهم است و برای کیفیت زندگی بهتر باید حل شود.

به کمک جراحیکوچک کردن سینه،این امکان برای شما وجود خواهد داشت که از سینه‌های بزرگ و افتاده به ظاهری ورزشی تغییر کنید. بدن شما متعادل‌تر و متناسب‌تر به نظر می‌رسد و دردهای احتمالی کمر، گردن و شانه شما در دوره بعد از عمل کاهش می‌یابد و مشکلات پوستی که ممکن است در نواحی زیر سینه‌ها ایجاد شود کم می‌شود.

جراحی بازسازی سینه

این جراحی که با نام علمی breast reconstruction شناخته می‌شود می‌تواند ظاهر طبیعی سینه را به شما برگرداند. زنانی که به دلیل سرطان سینه مجبور به تخلیه پستان خود شده‌اند می‌توانند با این روش زیبایی سینه خود را بازیابی کنند.

این عمل می‌تواند به شکل‌های گوناگونی انجام شود و در بیشتر اوقات به بیش از یک عمل نیاز است. دو نوع عمل بازسازی سینه شامل جراحی بازسازی ایمپلنت و جراحی بازسازی بافت (فلپ) است. گاهی اوقات از روش‌های ایمپلنت و فلپ با هم برای بازسازی سینه استفاده می‌شود.

بازسازی سینه همچنین می‌تواند ناحیه نوک پستان را نیز بازسازی کند که می‌تواند با یک عمل جراحی کوچک، تاتو یا ترکیبی از هر دو انجام شود. این کار برای کمک به اینکه سینه بازسازی شده بیشتر شبیه سینه اصلی شود انجام می‌شود.

جراحی لیفت سینه و درمان افتادگی

جراحی لیفت سینه عملی است که اگر به خوبی انجام شود نتایج بسیار خوبی برای زیبایی سینه شما به همراه می‌آورد. در این روش امکان تغییر شکل سینه، برداشتن کامل افتادگی و بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه به طور هم‌زمان وجود دارد. این روش به کمک ایجاد زخمی روی سینه شما انجام می‌شود و هر چه سینه‌ها آویزان‌تر باشند، جای زخم‌ها بیشتر است.

این جراحی ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد. اگر افتادگی سینه‌ها متوسط ​​است یا اگر فکر می‌کنید جای زخم‌ها شما را اذیت می‌کند، باید قبل از انجام این جراحی دوباره به آن فکر کنید. اما اگر افتادگی شدید سینه دارید و فکر می‌کنید هیچ چیز از این بدتر نمی‌تواند باشد، این جراحی برای شما مناسب است. در پایان این عمل، سینه‌هایی به اندازه‌ای که دوست دارید خواهید داشت.

نکات مهم قبل از جراحی زیبایی سینه

قبل از عمل، بهتر است پزشک خود را در مورد وضعیت سلامت عمومی خود و داروهایی که مصرف می‌کنید مطلع کنید. مصرف مسکن‌ها (به ویژه آسپرین) باید حداقل هشت روز قبل از عمل قطع شود. همچنین باید مصرف دمنوش‌های گیاهی، مکمل‌های غذایی طبیعی و غیره را نیز متوقف کنید؛ زیرا ممکن است خطر رقیق شدن خون و خونریزی را افزایش دهند.

در صورت امکان، سیگار کشیدن را باید دو هفته قبل از عمل قطع کرد، زیرا باعث کاهش کیفیت بهبود زخم‌ها خواهد شد. از آنجایی که تمایل به خونریزی در بدن به طور کلی در طول دوره قاعدگی افزایش می‌یابد، بهتر است این عمل را در دوره قاعدگی انجام ندهید یا دست کم با پزشک خود در این مورد مشورت کنید.

اگرچه پروتز سینه باعث سرطان نمی‌شود، اما می‌تواند تشخیص توده‌ای را که ممکن است بعدا ایجاد شود، دشوار کند. به همین دلیل قبل از جراحی باید با معاینه رادیولوژیکی مانند سونوگرافی پستان یا ماموگرافی وضعیت پستان را ثبت کرد.

 

جمع‌بندی

بسیاری از زنان تمایل دارند که با افزایش حجم سینه‌های خود میزان جذابیت و زیبایی خود را بیشتر کنند. همچنین زنانی که به دلیل افزایش سن یا شیردهی دچار تغییر در بافت سینه یا افتادگی آن شده‌اند دوست دارند که بتوانند دوباره سینه‌های خود را به حالت قبل برگردانند. به کمک عمل جراحی زیبایی سینه شما می‌توانید سینه‌های جذاب و زیبا داشته باشید.

عمل زیبایی سینه اندازه و اشکال مختلفی دارد که با توجه به بدن و نیاز افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمل پروتز سینه یکی از این روش‌ها است که در دو شکل گرد و اشکی قابل اعمال است. روش‌های دیگری مثل عمل بازسازی سینه وجود دارد که به افرادی که به دلیل سرطان مجبور به تخلیه سینه شده‌اند کمک می‌کند ظاهر سینه خود را بازیابی کنند. جراحی کوچک کردن سینه نیز به شما کمک می کند که چربی‌های اضافه سینه خود را خارج کنید. و در نهایت عمل لیفت سینه که شامل مجموعه کاملی از جراحی‌های زیبایی سینه است می‌تواند مشکل افتادگی، بزرگ بودن و عدم تناسب را برطرف کند.

در صورتی که قصد استفاده از خدمات جراحی زیبایی سینه را دارید می‌توانید به سایت دکتر نجف بیگی مراجعه کنید. دکتر نجف بیگی از بهترین جراحان زیبایی ایران است که انواع خدمات جراحی زیبایی مانند پرتز سینه، لیفت صورت، لیپوماتیک، جراحی بینی و کاشت مو را ارائه می‌دهد.

 

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا