مجله جراحی زیبایی

رفع عدم تقارن ابروها با بوتاکس

عدم تقارن ابرو‌ها یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که افراد با آن روبرو هستند. رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس از درمان‌های مؤثری می‌باشد که اخیراً بسیار مورد توجه قرارگرفته است. ابرو‌های نامتقارن به ابرو‌هایی گفته‌ می‌شود که به خاطر مسائل ژنتیکی یا بیماری‌های خاص از نظر فرم و اندازه با یکدیگر اختلاف زیادی دارند تا جایی که این اختلاف باعث بهم‌ ریختن زیبایی چهره می‌شود.

برای قرینه‌سازی ابرو معمولاً از روش‌هایی مثل میکروپیگمنتیشن و تاتو استفاده می‌شود. اما تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن ابرو‌ها یکی از بهترین درمان‌ها می‌باشد.

رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

بعضی از افراد دارای ابرو‌های نامتقارن می‌باشند. علت نامتقارن بودن ابرو‌ها می‌تواند از بدو تولد یا به مرور زمان ایجاد شده‌باشد. در هر صورت عدم تقارن ابرو‌ها زیبایی صورت را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین بسیاری از افراد از بوتاکس برای رفع عدم تقارن ابرو‌ها و قرینه‌سازی ابرو استفاده می‌کنند. درمان عدم تقارن ابرو‌ها با لیفت ابروی پایین‌تر انجام می‌گیرد. اما اگر یکی از ابرو‌ها قله داشته باشد پزشک با تزریق بوتا کس به عضله پیشانی آن را پایین می‌آورد.

علت‌های مختلف عدم تقارن ابرو

ابرو‌های متقارن باعث زیباتر نشان‌دادن چهره می‌شود اما در بعضی مواقع به دلیل عواملی ابرو‌ها شکل نامتقارن و بدفرم به خود می‌گیرند. از مهمترین عوامل در ایجاد عدم تقارن ابرو‌ها عبارتند از:

اصلاح مکرر ابرو: زمانی که ابروی خود را اصلاح می‌کنید یکنواخت نبودن ابرو‌ها می‌تواند بیشتر به چشم بیاید.

ریزش مو: آلوپسی بیماری است که باعث ریزش موی سر می‌گردد و بر روی ابرو‌ها هم تأثیرگذار است. معمولاً در بین خانم‌ها این نوع ریزش شایع می‌باشد و در صورت گسترش به ابرو‌ها باعث ایجاد عدم قرینگی ابرو‌ها خواهد شد.

عدم تقارن ابروها و بوتاکس
عدم تقارن ابروها و بوتاکس

ژنتیک: وراثت هم عاملی دیگر در عدم تقارن ابرو‌ها می‌باشد.

آسیب‌ها و جراحات سوختگی و شکستگی در صورت باعث ناقرینگی ابرو‌ها می‌گردد و باعث می‌شود شکل ابرو‌ها تغییر کند.

بیماری‌های ویروسی و مشکلات مغزی و سکته باعث تغییراتی در اجزای صورت می‌شود.

در مورد آرایش ابرو و انواع آن چه می دانید؟

بوتاکس ابرو چگونه است؟

بوتاکس که برای رفع عدم تقارن ابرو‌ها به کاربرده می‌شود در واقع روشی است که در آن خط اخم بین ابرو‌ها از بین می‌رود. در این روش ابرو‌ها به سمت بالا کشیده‌شده و چند تزریق بوتاکس در اطراف آن‌ها انجام می‌گیرد. روش عمل این تزریق اینگونه است که با آرام کردن ماهیچه‌های زیر پوست، پوست را صاف و کشیده‌می‌کنند.

بوتاکس عضلات پیشانی را ضعیف کرده و موجب لیفت ابرو‌ها می‌گردد. معمولاً برای این کار به دو قسمت از ابرو بوتاکس تزریق می‌کنند. عضلاتی که عمل پایین آوردن ابرو را انجام می‌دهند بین دو ابرو قرار گرفته‌اند. فلج کردن این عضلات به طور مستقیم در لیفت ابرو اثرگذار است. همچنین اگر چروکی در این قسمت وجود داشته باشد برطرف خواهد شد. عضلات بعدی دم ابرو می‌باشد که با فلج کردن آن‌ها به سمت بیرون لیفت می‌شود. با لیفت ابرو به سمت بیرون می‌توان تغییرات زیادی در ابرو ایجاد کرد و زیبایی چهره را بیشتر نمود.

مزایای رفع ابرو‌های نامتقارن با بوتا کس

رفع عدم تقارن ابرو‌ها با بوتاکس معمولاً جزو روش‌های کم تهاجم می‌باشد. مزایای رفع عدم تقارن ابرو‌ها با بوتاکس عبارتند از:
به کاربردن بوتاکس برای رفع عدم تقارن ابرو‌ها تأثیر سریع و نتیجه بخش دارد. پس از تزریق شاهد برطرف شدن عدم قرینگی ابرو‌ها می‌باشید.
رفع عدم تقارن ابرو‌ها با بوتاکس باعث می‌شود تا چهره شما جوان‌تر و زیباتر دیده شود
رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس عارضه جانبی زیادی ندارد. همچنین برخلاف جراحی این روش هیچ نیازی به استراحت و گذراندن دوران نقاهت طولانی مدت ندارد و پس از تزریق می‌توانید بلافاصله مشغول کار‌های روزمره خود بشوید.

تزریق بوتاکس برای بالابردن ابرو و قرینه‌سازی ابرو باعث تعادل بهتر عضلات صورت می‌شود و چهره را زیباتر می‌کند.

رفع عدم تقارن ابرو‌ها با بوتاکس باعث عملکرد بهتر چشم‌ها و بالا رفتن میزان بینایی می‌گردد.

متخصصان بر این باور هستند که رفع عدم تقارن ابرو‌ها با بوتاکس نسبت به جراحی بهتر است و نتایج حاصل از آن طبیعی‌تر می‌باشد همچنین علاوه بر این درمان عدم تقارن ابرو‌ها بوتاکس در صورت باعث از بین رفتن خطوط پنجه کلاغی می‌شود.

عوارض رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

رفع عدم تقارن ابرو‌ها با بوتاکس در ناحیه حساس پیشانی و نزدیک به چشم انجام می‌گیرد. بنابراین نیاز است تا به یک پزشک متخصص مراجعه شود. در این صورت عوارض جانبی بوتاکس کمتر می‌شود. عوارض احتمالی پس از بوتاکس عبارتند از: تورم قرمزی درد خفیف در ناحیه تزریق که با کمپرس سرد و رعایت توصیه‌های پزشک برطرف می‌شود.

عوارض رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس
عوارض رفع عدم تقارن ابرو با بوتاکس

سایر روش‌ها برای رفع عدم تقارن ابرو

برای درمان عدم تقارن ابرو‌ها از روش‌هایی مانند تتو و میکروبگمنتیشن و بوتاکس استفاده می‌شود. که بوتاکس از تمام روش‌های دیگر ایمن‌تر می‌باشد. البته قرینه‌سازی ابرو با بوتاکس برای مدت ۶ تا ۱۲ ماه دوام دارد و پس از آن دوباره باید تمدید شود. همچنین از مداد و سایه‌های آرایشی هم می‌توان برای رفع عدم تقارن استفاده کرد.

اگر ابروهای کم پشت دارید، بهترین تقویت کننده ابرو را در این مقاله بخوانید.

جمع بندی برای متقارن نبودن ابروها

بوتاکس صورت طرفداران زیادی دارد. زیرا این روش به عنوان یک روش غیر تهاجمی در نظر گرفته‌شده است و باعث رفع چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت می‌شود و ظاهری زیباتر و جوان‌تر را به وجود می‌آورد. رفع عدم تقارن ابرو‌ها با بوتاکس باعث می‌شود تا چهره فرد زیباتر شده و مشکل ناقرینه بودن ابرو‌ها بر طرف شود. این روش عملکرد سریعی دارد و دوره نقاهت نیز ندارد. بنابراین برای افراد شاغل بسیار گزینه مناسبی نسبت به جراحی می‌باشد.

عارضه جانبی این کار بسیار کم می‌باشد و نسبت به جراحی بسیار طبیعی‌تر می‌باشد‌. دوام و ماندگاری آن در افراد مختلف متفاوت است و معمولاً بین ۴ تا ۸ ماه باقی می‌ماند. در واقع عدم تقارن ابرو‌ها همیشه باعث از دست رفتن زیبایی نمی‌شود بلکه در مواقعی که آسیب یا شکستگی ایجاد شود زیبایی فرد تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.5/5 - (2 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا