مجله آرایشی و زیبایی

موس مو چیست ؟ کاربرد موس مو در زیبایی مو چیست ؟

کاربردها و تاثیر موس مو در زیبایی موها

موس مو چیست ؟

موس مو یکی از پرکاربرد‌ترین محصولات آرایشی و بهداشتی برای افزایش زیبایی، شادابی مو، درخشندگی رنگ مو و حالت پذیری مو می‌باشد و استفاده از آن مزایای فراوانی را به همراه خواهد داشت.

موس مو (hair mousse) نوعی حالت دهنده‌ی مو است که از ترکیبات متفاوت‌تری نسبت به ژل‌ها و اسپری‌های حالت دهنده برخوردار است و بیشتر برای افزایش حالت پذیری و حجم مو استفاده می‌گردد.
این نوع محصولات برخلاف سایر حالت دهنده‌های مو معمولاً به شکل فوم و یا کف هستند و استفاده‌ی مداوم از آن‌ها می‌تواند مزایای بسیاری را برای کسانی که دائماً از عدم حفظ شدن حالت موهای خود شاکی هستند به همراه داشته باشد.

تفاوت اصلی موس مو با سایر حالت دهنده‌ها و محصولات آرایشی و بهداشتی قابل استفاده برای افزایش شادابی و طراوت مو در این است که این ترکیبات پس از استفاده، موجب باقی ماندن مواد اضافی و یا رسوبات بر روی مو نمی‌شوند و اصطلاحاً سبک‌تر هستند و نتایجی که در اثر استفاده از این نوع حالت دهنده حاصل می‌شوند طبیعی‌تر است. در این مقاله دکتر فارمو قصد داریم تا اطلاعاتی را در رابطه با این محصول ارائه دهیم و شما را با کاربردهای اصلی آن آشنا کنیم.

موس مو

 

کاربرد موس مو چیست ؟

افزایش حجم مو

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که حالت موهای شما پس از مواجهه با نور خورشید و یا آغاز فعالیت‌های روزمره در اثر گرما و رطوبت محیط دچار تغییر می‌شود و موی شما دیگر از زیبایی و حجم اصلی خود برخوردار نیست. در این حالت، استفاده از این محصول برای مو می‌تواند مشگل گشا باشد و قسمت عمده‌ای از نگرانی‌های شما را از بین ببرد.

افزایش حجم مو با موس مو
موس مو می تواند حجم مو ها را افزایش دهد.

اگرچه این نوع حالت دهنده‌ها از قدرت و ماندگاری بالایی برخوردار نیستند ولی یکی از اصلی‌ترین کاربردهای آن‌ها افزایش حجم موها پس از استحمام می‌باشد و شما با استفاده‌ی درست و صحیح از موس مو می‌توانید حجم موهای خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و زیبایی و حالت پذیری موهای خود را در طول روز حفظ نمایید.

حفظ حالت مو

یکی دیگر از کاربردهای اصلی موس مو حفظ حالت حالت مو می‌باشد و در این رابطه باید به این نکته توجه داشته باشید که قدرت حالت دهندگی این محصولات نسبت به محصولات دیگری همچون اسپری‌های مو و یا ژل‌های حالت دهنده‌ی مو کم‌تر است ولی این عبارت به این معنا نیست که موس مو فاقد قدرت حالت دهندگی می‌باشد و تنها قدرت و ماندگاری این حالت دهنده‌ها کم‌تر از سایر موارد است.

موس مو و حفظ حالت مو
حفظ حالت مو از کاربرد های اصلی موس مو است.

در واقع، یکی از کاربرد‌های اصلی این محصولات کمک به حفظ حالت طبیعی مو می‌باشد و قرار گرفتن این ویژگی در کنار بالا بودن قدرت حجم دهندگی این حالت دهنده‌ها موجب شده است تا موس مو به گزینه‌ای ایده‌آل برای کسانی محسوب شود که نمی‌خواهند زمان زیادی را صرف حفظ حالت اولیه و طبیعی موهای خود کنند و با استفاده‌ی مداوم از حالت دهنده‌های قوی‌تر موجب وارد شدن آسیب به ساختار موهای خود شوند.

یکدست ماندن دسته‌های مو

مجزا و یکدست کردن شاخه‌های مو و جلوگیری از ژولیده و پریشان شدن موها از دیگر موارد مصرف موس مو است و وجود چنین خاصیتی کمک شایانی برای کسانی محسوب می‌شود که موج موهای آن‌ها بیشتر از حالت عادی می‌باشد و به دلایل مختلفی همچون نازک بودن بیش از حد موها و یا وارد شدن آسیب در اثر استفاده‌ی بیش از حد از حالت دهنده‌های قوی‌تر نمی‌خواهند به سراغ گزینه‌های دیگری بروند.

در این شرایط، به کمک موس مو می‌توان مجزا بودن شاخه‌های مو را حفظ کرد و از پریشان شدن آن‌ها در اثر مواجهه با نور و حرارت خورشید و وزش باد جلوگیری کرد و این ویژگی خارق‌العاده خبر بسیار خوشحال کننده‌ای برای بانوانی محسوب می‌شود که موج موهای آن‌ها بیشتر است و از عدم حالت پذیری و ژولیده بودن موها خود شکایت دارند. موس مو از وز وز شدن مو جلوگیری می‌کند و موجب درخشندگی آن می‌شود

3 ویژگی اصلی بهترین موس های مو

1. افزایش درخشندگی و حفظ لطافت مو

زیبایی مو دارای جنبه‌‌های مختلفی است و عدم توجه به هرکدام از این جنبه‌ها می‌تواند موجب کاهش کیفیت و بازده نتایج بدست آمده شود. یک موس مو که برای استفاده‌های روزمره ساخته شده است باید بتواند ضمن افزایش حجم و حالت پذیری موهای شما، درخشندگی آن‌ها را نیز افزایش دهد و موجب لطیف‌تر شدن و افزایش شادابی مو شود تا بتوان از آن‌ها به عنوان یک حالت دهنده‌ی مناسب یاد کرد.

بهترین موس مو

برای افزایش بازده موس مو و کسب نتایج ماندگار بهتر است که این ترکیبات را پس از استحمام استفاده نمایید و در دستور استفاده‌ی اکثر این نوع حالت دهنده‌ها ذکر شده است که بهترین نتایج در صورتی بدست خواهد آمد که موهای شما کمی نم دار باشند و پس از استفاده از موس مو نیز باید با کمک درجه‌ی ملایم سشوار موهای خود را خشک نمایید. رعایت این موارد به افزایش بازده این نوع محصولات آرایشی و بهداشتی کمک خواهد کرد و از وز وز شدن موهای شما جلوگیری خواهد نمود.

2. ماندگاری حالت مو‌

به یاد داشته باشید که هدف اصلی شما در هنگام استفاده از موس مو حفظ حالت مو‌ها و افزایش حجم و زیبایی آن‌ها می‌باشد و چنانچه محصولی که برای خرید آن اقدام کرده‌اید این ویژگی را نداشته باشد، چیزی جز یک حالت دهنده‌ی بی‌کیفیت و نامرغوب نیست و باید به این نکته توجه داشته باشید که سایر مزایا و ویژگی‌های ذکر شده در صورت عدم وجود این مورد بی فایده خواهند بود و یک موس مو مناسب و پربازده باید بتواند حالت حجم و حالت موهای شما را در طول روز حفظ نماید.

قسمت عمده‌ای از محصولات پرفروش و باکیفیت موجود در بازار تنها می‌توانند این مزایا را برای مدتی در حدود 24 ساعت فراهم کنند و در صورتی که این زمان برای شما قابل قبول نیست، بهتر است که به سراغ حالت دهنده‌های قوی‌تری بروید.

3. طبیعی بودن نتایج و باقی نماندن ترکیبات اضافی بر روی مو

حالت دهنده‌های مو در انواع مختلفی موجود هستند و موس مو نیز از این قضیه مستثنی نیست و در انواع مختلفی قابل تهیه می‌باشد. قبل از خرید این نوع حالت دهنده‌ها بهتر است که ماهیت و ویژگی‌های اصلی موهای خود را مشخص نمایید و سپس برای خرید محصولی که بیشترین تطابق را با موهای شما دارند اقدام نمایید.

یک موس مو مناسب نباید پس از استفاده موجب از بین رفتن حالت طبیعی مو و مصنوعی شدن جلوه‌ی موها شود و نباید موجب تغییر بافت مو گردد و در صورتی که پس از استفاده از این نوع حالت دهنده‌ها متوجه باقی ماندن رسوبات و ترکیبات اضافی بر روی مو‌های خود شدید، بهتر است که این موارد را دوباره بررسی کنید و شرایط استفاده از محصول را مرور نمایید.

بهترین انواع موس مو در ایران

موس مو L’Oreal

نام محصول : L’Oreal Studio Line Hair Mousse

این موس مو محصول شرکت لورال فرانسه می‌باشد و برای استفاده‌های روزانه طراحی شده است و موجب براق شدن و افزایش حجم مو می‌شود. البته لازم به ذکر است که این محصول در انواع مختلفی تولید شده است و شما باید مدل متناسب با حالت موهای خود را خریداری نمایید تا بازده مناسبی را کسب کنید.

موس مو برندها

موس موSchwartzkopf

نام محصول : Schwartzkopf Weather Taft Shine Mousse

تافت یکی از قدیمی‌ترین برند‌های تولید کننده‌ی لوازم آرایشی و بهداشتی در جهان می‌باشد و حضور فعالی را در زمینه‌ی تولید موس مو دارد. مدل Shine Mousse یکی از محصولات پرفروش در ایران محسوب می‌شود که در 5 شماره‌ی مختلف تولید شده است و شما با کمک این محصول می‌توانید حالت، درخشندگی و زیبایی موهای خود را در طول روز حفظ نمایید.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.5/5 - (2 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا