مجله جراحی زیبایی

بررسی عمل فالوپلاستی یا جراحی زیبایی آلت مردان

آیا فالوپلاستی برای شما مناسب است؟

مردان بسیار زیادی وجود دارند که از آلت تناسلی خود رضایت نداشته و این موضوع باعث کاهش اعتمادبه‌نفس آنها و ایجاد مشکلات روحی شده است. فالو پلاستی یا جراحی زیبایی آلت مردان یک روش نوین و بسیار عالی است که امروزه آقایان برای حل مشکلات خود از آن استفاده می‌کنند. 

پزشکان و جراحان پلاستیک با استفاده از عمل جراحی قادر هستند تا اندازه و ضخامت آلت تناسلی را بیشتر کرده و افراد را به هدف خود برسانند. کسانی که قصد انجام این جراحی را دارند؛ بهتر است که قبل از انجام هر کاری، اطلاعات جامع و کاملی درباره آن داشته باشند. 

در این مقاله به طور کامل فالو پلاستی یا جراحی زیبایی آلت مردان را مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما را بیشتر از پیش با مراحل جراحی، مزایا و معایب آن آشنا خواهیم کرد. 

جراحی بزرگ کردن آلت مردانه
جراحی بزرگ کردن آلت مردانه

فالوپلاستی چیست؟

فالوپلاستی (Phalloplasty) یک نوع جراحی ترمیم آلت تناسلی است که توسط پزشکان و جراحان پلاستیک انجام می‌گیرد. معمولاً آقایان به دلایل زیادی مانند کوتاهی یا نازک بودن آلت تناسلی، این عمل جراحی را در دستور کار خود قرار خواهند داد. انجام این عمل با روش‌های مختلفی انجام می‌شود و قطعاً مانند دیگر جراحی‌ها عوارض و مراقبت‌های خاص خود را دارد.

اندازه معمول آلات (طول و قطر)

یکی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سؤالات آقایان این است که اندازه معمولاً آلت تناسلی (طول و قطر) باید چقدر باشد؟ در جواب این افراد باید گفت که طول نرمال این اندام بین 10 الی 16.5 سانتی‌متر است. همچنین اندازه دور آلت تناسلی را در حالت غیر نعوظ 9.2 سانتی‌متر و در حالت نعوظ 11.5 سانتی‌متر تخمین می‌زنند. 

کسانی که طول آلت آنها کمتر از این بازه عددی است؛ معمولاً رضایت کافی را نداشته و برای رساندن آن به حد معمول، روش‌هایی مانند فالو پلاستی را انتخاب می‌کنند. 

مراحل جراحی زیبایی آلت تناسلی مردان

جراحی زیبایی آلت تناسلی مردان دارای مراحل مختلفی است که افراد علاقه‌مند به آن، باید قبل از هر کاری اطلاعات جامعی درباره چگونگی و مراحل عمل جراحی به دست بیاورند. به‌طورکلی عمل جراحی فالو پلاستی یا جراحی زیبایی آلت مردان برای افزایش طول و قطر آلت استفاده می‌شود.

مراحل جراحی زیبایی آلت تناسلی مردان
مراحل جراحی زیبایی آلت تناسلی مردان

3 مرحله عمل فالوپلاستی 

 1. ابتدا برای اینکه بیمار هیچ دردی را احساس نکند؛ مراحل بی‌هوشی یا بی‌حسی انجام می‌شود. 
 2. ازآنجایی‌که حدود یک‌سوم از آلت تناسلی مردان در داخل بدن و زیر استخوان شرمگاهی قرار دارید؛ پزشک جراح در طول عمل رباط متصل‌کننده آن را آزاد کرده تا آلت تناسلی بیشتر از قبل به سمت بیرون کشیده شود. 
 3. اگر هدف از انجام عمل زیبایی افزایش قطر آلت تناسلی باشد؛ چربی‌های بدن را از قسمت‌های دیگر بدن از جمله ساعد، ران، باسن و شکم برداشته و در ناحیه موردنظر تزریق می‌کنند. 

فالو پلاستی بزرگ کردن آلت تناسلی

یکی از اهداف انجام فالو پلاستی، بزرگ کردن طول آلت مردان است. آقایانی که از اندازه آلت خود رضایت ندارند؛ با انجام این عمل می‌توانند به حالت دلخواه خود برسند. 

فالو پلاستی بزرگ کردن آلت تناسلی
فالو پلاستی بزرگ کردن آلت تناسلی

در این عمل جراحی، رباطی که آلت تناسلی را به لگن وصل می‌کند؛ توسط پزشک جراح بریده می‌شود. انجام این کار باعث می‌شود که حدود 2.5 سانت آلت تناسلی بیشتر قابل‌مشاهده باشد. لازم به ذکر است که برای جلوگیری از اتصال دوباره رباط، باید حدود شش ماه از وزنه و وسایل کششی استفاده شود. 

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین قرص های لاغری

فالو پلاستی بزرگ کردن قطر 

آقایان علاوه بر اندازه آلت، به قطر آن هم توجه خاصی دارند. باریک بودن آلت تناسلی برای این دسته از افراد رضایت‌بخش نیست و با انجام عمل فالو پلاستی سعی در افزایش قطر آن دارند. 

با استفاده از این روش، آلت تناسلی را با پیوند چربی، سیلیکون یا بافت کاشته شده ضخیم می‌کنند. پزشکان جراح، از چربی ساعد، ران، شکم یا باسن برای انجام این کار استفاده می‌کنند تا سیلندرهای نعوظ آلت در زیر پوست پهن‌تر شوند. به‌این‌ترتیب قطر و ضخامت آلت در تمام بدنه و داخل بافت‌های عمقی ناحیه شرمگاهی افزایش می‌یابد. 

فالو پلاستی کامل

همان‌طور که گفتیم؛ فالو پلاستی به دو عمل اصلی برای بزرگ کردن آلت از لحاظ طول و قطر است. بسیاری از افراد تنها احتیاج به یکی از این موارد دارند. اما اگر بخواهند که هر دو عمل را روی آلت خود انجام دهند و آن را از لحاظ طول و قطر افزایش دهند یا تغییرات دیگری روی آن اعمال کنند؛  باید  فالو پلاستی کامل انجام دهند. 

جراحی کجی آلت

جراحی کجی آلت مردانه
جراحی کجی آلت مردانه

یکی از بهترین و تأثیرگذارترین روش‌های درمان کجی آلت تناسلی، عمل جراحی است. کجی آلت تناسلی یا همان بیماری پیرونی، با روش‌های مختلفی جراحی می‌شود که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • روش جراحی با استفاده از چند بخیه آلت تناسلی (روش پلیکاسیون)
 • بریدن و برداشتن قسمت‌هایی از پوشش اجسام غاری (اجسامی که باعث نعوظ می‌شوند)
 • استفاده از پیوند در طرف مقابل کجی
 • قراردادن پروتز

مزایا و معایب جراحی زیبایی آلت تناسلی

جراحی زیبایی آلت تناسلی علاوه بر بزرگ کردن آلت و رساندن افراد به هدف خود، مزایای دیگری از جمله افزایش اعتمادبه‌نفس داشتن رابطه‌ای بهتر، غلبه بر مشکلات روحی و روانی را به همراه خواهد داشت. اما بهتر است بدانید که انجام این عمل، معایبی خاصی را به همراه دارد. از جمله مهم‌ترین معایب جراحی زیبایی آلت تناسلی، می‌توان موارد زیر را نام برد.  

 • مواجهه با عوارض مختلف بعد از عمل
 • عدم رضایت از اندازه یا شکل آلت تناسلی 
 • احساس درد بعد از عمل جراحی
 • ازدست‌دادن حس آلت تناسلی به مقدار کم

 عوارض فالو پلاستی

همان‌طور که گفتیم؛ یکی از معایب عمل فالو پلاستی یا جراحی زیبایی آلت مردان این است که افراد را با عوارض مختلفی روبرو خواهد کرد. کسانی که قصد انجام این عمل را دارند؛ بسیار مهم است که با این عوارض آشنایی کاملی داشته باشند. 

قبل و حین جراحی زیبایی آلات

معمولاً افرادی که عمل فالو پلاستی را انجام می‌دهند؛ قبل و حین انجام عمل با عوارضی مواجه می‌شوند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • خونریزی یا درد در ناحیه لگن
 • عوارض مرتبط با مجاری ادراری
 • تخریب و پارگی زخم
 • آسیب به مثانه یا رکتوم (راست‌روده)
 • فقدان احساس (کاهش احساس جنسی)
 • لخته‌شدن خون در بافت آلت تناسلی
 • سوراخ‌شدن یا عفونت ایمپلنت

تعداد جلسات

همیشه برای افراد جای سؤال بوده که تعداد جلسات فالو پلاسی چقدر است؟ در جواب این دسته از افراد باید گفت که نمی‌توان عدد دقیقی برای این عمل زیبایی اعلام کرد. تعداد دقیق این جلسات بستگی به پزشک متخصص، وضعیت و شرایط بیمار دارد. 

مراقبت‌های بعد از درمان فالو پلاستی

مراقبت های بعد از عمل فالوپلاستی
مراقبت های بعد از عمل فالوپلاستی

تقریباً تمام کسانی که برای عمل جراحی فالو پلاستی به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند؛ با این سؤال روبرو می‌شوند که پس از عمل زیبایی آلت باید چه‌کار کنیم؟ 

اگر می‌خواهید از فالو پلاستی نتیجه بهتری بگیرید؛ باید بعد از انجام عمل جراحی، یک‌سری از کارها و مراقبت‌های لازم را انجام دهید. این مراقبت‌ها عبارت‌اند از:

 • تا 6 هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. 
 • تا 6 هفته از انجام فعالیت سنگین خودداری کنید. 
 • بعد از 3 هفته فعالیت‌های سبک را آغاز کنید. 
 • درصورتی‌که درد داشتید؛ از مسکن‌های تجویز شده استفاده کنید. 
 • تمامی دستورات پزشک را به طور کامل رعایت کنید. 
 • در صورت مشاهده هرگونه عارضه غیرطبیعی به پزشک خود مراجعه کنید. 
 • دو هفته بعد از عمل باید تمرینات کششی را آغاز کنید.
 • اگر عمل افزایش قطر آلت تناسلی را با روش تزریق چربی انجام داده‌اید؛ باید تا چند هفته بعد از عمل ساقه آلت تناسلی را به‌آرامی ماساژ دهید. 

سخن نهایی

فالو پلاستی یا جراحی زیبایی آلت مردان یکی از راه‌های بسیار عالی برای افزایش طول و قطر آلت تناسلی است. کسانی که قصد انجام این عمل را دارند؛ ابتدا باید اطلاعات دقیقی درباره آن به دست بیاورند. 

در این مقاله به طور کامل عمل فالو پلاستی را مورد بررسی قرار دادیم و شما را به مراحل انجام عمل، مزایا، معایب و عوارض آن آشنا کردیم. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان درباره عمل زیبایی آلت تناسلی سؤالی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.   

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

 

3.9/5 - (9 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

یک دیدگاه

 1. سلام و درود می خواستم از هزینه این عمل اطلاعاتی داشته باشم و چطور میشه وقت گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا