مجله آرایشی و زیبایی

رفع قرمزی مو

قرمزی مو به این دلیل است که اکثر موها با رنگ های قهوه ای و خرمایی رنگ می شود که این رنگ ها حاوی رنگ دانه های قرمز رنگ بیشتری هستند. این مشکل مخصوصاً در بین خانم‌هایی که دارای موهای متمایل به قرمز دارند بیشتر است. البته این مشکل بیشتر برای افرادی به وجود می‌آید که در منزل بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد رنگ کردن اقدام به رنگ کردن موی خود می‌کنند.

اگر با مشکل قرمزی مو مواجه هستید می‌توانید برای رفع قرمزی مو روش‌هایی مثل کمک‌ گرفتن از واریاسیون سبز، استفاده‌ از جوش شیرین، استفاده از اکسیدان‌های ضد قرمزی، به کار‌ بردن رنگ‌های ترکیبی، بکار بردن ویتامین بناول که تقویت‌کننده و کاهش‌ دهنده قرمزی می‌باشد و به کار بردن رنگ مو‌های تیره تا قرمزی را بپوشاند را مورد استفاده قرار دهید.

رفع قرمزی مو یکی از دغدغه‌های بانوانی می‌باشد که به رنگ مو علاقمند هستند. قبل از اینکه برای رفع قرمزی اقدام کنیم باید دلیل آن را پیدا کنیم و سپس اقدام به رفع این مشکل نماییم. قرمزی مو می‌تواند به خاطر نامرغوب بودن رنگ، استفاده از اکسیدان نامناسب، گذاشتن رنگ مو برای مدت طولانی و دلایل مختلف دیگری ایجاد شود. برای رفع قرمزی مو با مواد طبیعی راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با بکارگرفتن آن به رفع قرمزی مو در خانه کمک کنید.

راهکار‌های رفع قرمزی رنگ مو

راهکار‌های رفع قرمزی رنگ مو
راهکار‌های رفع قرمزی رنگ مو

اگر شما هم پس از رنگ کردن مو‌های خود با مشکل قرمزی مو مواجه می‌شوید این مقاله را دنبال کنید تا ببینید برای رفع قرمزی مو چه باید کرد؟ برای از بین‌بردن قرمزی مو می‌توانید از راهکار‌های خانگی استفاده کنید که در زیر به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

رفع قرمزی مو با جوش شیرین

از مواد طبیعی که در خانه برای گرفتن قرمزی مو استفاده می‌شود جوش شیرین می‌باشد. ترکیب این ماده با چند ماده دیگر می‌تواند باعث رفع قرمزی مو شود. معمولاً رفع قرمزی مو با جوش شیرین بر روی مو‌های روشن و فانتزی بهتر جواب می‌دهد. برای مو‌های قهوه‌ای یا مشکی این عمل به سختی انجام می‌گیرد.
جوش شیرین خواص سفید‌کننده و پاک‌کننده دارد. در نتیجه می‌تواند به مقدار وسیع رنگ مو را پاک کرده وآن را روشن‌تر کند. اگر قصد رفع قرمزی مو رنگ‌شده را دارید باید پس از رنگ کردن سریع با جوش شیرین مو‌های خود را شستشو دهید. زیرا به خاطر تازه‌ بودن رنگ مو و تثبیت نشدن آن از بین بردن قرمزی موی رنگ شده راحتتر انجام می‌شود.

رفع قرمزی مو با واریاسیون

برای رفع قرمزی موی رنگ‌شده می‌توانید از واریاسیون استفاده کنید که باعث برطرف شدن قرمزی می‌شود. برای این کار می‌توانید از رنگ‌های گروه M و N استفاده کنید. رنگی را که انتخاب می‌کنید اگر از گروه‌ M باشد به آن واریاسیون سبز اضافه می‌کنیم. توجه کنید که مقدار واریاسیونی که اضافه می‌شود به اندازه یک بند انگشت است. اگر مو‌های شما تناژ زرد رنگ دارد واریاسیون نقره‌ای یا بنفش بکار ببرید.

رفع قرمزی مو با اکسیدان مناسب

استفاده از اکسیدان نامناسب می‌تواند باعث ایجاد قرمزی شود از اکسیدان‌های درجه ۶ و یا ۹ که اکسیدان‌های درجه پایین هستند استفاده کنید زیرا می‌توانید درجه اکسیدان را کنترل‌ کرده و به رفع قرمزی موی رنگ‌ شده کمک کنید.

استفاده از رنگ‌های ترکیبی

برای مو‌های خود یک ترکیب مناسب از رنگ بسازید. برای اینکه مو‌های شما به قرمزی تمایل پیدا نکند از رنگ‌هایی استفاده کنید که تونالیته قرمزی کمی داشته‌ باشند و یا اصلاً نداشته باشند اما اگر رنگ مسی را دوست دارید در هنگام استفاده از آن باید خنثی‌کننده رنگ قرمز را به کار برید.

رفع قرمزی مو با ویتامین بوناول

این ویتامین را همه داروخانه‌ها دارند و می‌توانید مانند سرم از آن استفاده کنید. این ویتامین علاوه بر رفع قرمزی مو بعد رنگ باعث تقویت آن نیز می‌شود.

رفع قرمزی مو با استفاده از رنگ‌های تیره

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید به رفع قرمزی مو کمک کنید به کاربردن رنگ‌های تیره می‌باشد. اما اگر مو‌های رنگ روشن را دوست دارید باید از روش‌های بالا استفاده کنید. برای رفع قرمزی مو بعد از دکلره می‌توانید از ریموور رنگ قرمز استفاده کنید.

چرا رنگ مو قرمز می‌شود؟ دلایل قرمز شدن رنگ مو؟

معمولاً بانوان ایرانی از رنگ مو‌هایی مثل قهوه‌ای و خرمایی برای مو‌های خود بیشتر استفاده می‌کنند. این رنگ‌ها در داخل خود رنگدانه‌های قرمز دارند در نتیجه بازتاب آن رنگدانه‌ها بر روی مو‌های شما نمایان می‌شود. در مجموع عواملی دیگر نیز باعث می‌شود تا رنگ موی شما قرمز جلوه کند. از عوامل شایع عبارتند از:

زمان نامناسب و قرمزی رنگ مو

بر روی جعبه رنگ مو زمان مناسبی که باید بر روی مو قرار بگیرد نوشته شده‌است. اگر شما بیش از زمانی که بر روی جعبه رنگ مو گفته‌شده است این کار را انجام دهید نه تنها باعث آسیب به مو‌های شما خواهد شد بلکه رنگدانه قرمز را نیز افزایش می‌دهد.

اکسیدان نامناسب

یکی از نکاتی که برای بهتر رنگ شدن مو حائز اهمیت است ترکیب اکسیدان با رنگ مو می‌باشد. بعضی از افراد فکر می‌کنند که برای روشن‌تر کردن رنگ مو‌ها بهتر است از اکسیدان زیاد استفاده کنند. در حالی که به کار‌بردن اکسیدان بیش از حد باعث می‌شود تا تناژ رنگ قرمز بر روی مو‌های شما ایجاد شود.

رنگ‌های دارای تناژ زرد و قرمز

رنگ‌هایی مانند رنگ بلوطی و شرابی و ماهگونی در داخل خود پیگمنت‌های قرمز دارند که در نتیجه باعث ایجاد هاله قرمز بر روی مو‌های شما می‌شود. استفاده از رنگ‌های سری‌ M برای کمتر‌ شدن قرمزی رنگ مو مناسب می‌باشد.

قرمز شدن مو
قرمز شدن مو

نقش گیاهان در قرمزی رنگ مو

برای مراقبت از مو بعضی از افراد ترجیح می‌‌دهند مو‌های خود را با مواد طبیعی رنگ کنند زیرا مواد شیمیایی باعث آسیب به مو‌ها می‌گردد. اما باید بدانید که رنگ‌های طبیعی بسیار سخت از روی مو پاک‌شده و تناژ قرمز بالایی بر روی مو ایجاد می‌کنند. رنگ هایی مثل حنا هندی بر روی مو رنگ قرمز با تناژ بالا به جای می‌گذارند. در این مواقع برای برطرف کردن قرمزی رنگ‌ها احتیاج به دکلره کردن پیدا می‌کنیم. پس توصیه ما این است که از این رنگ‌ها استفاده نکنید.

پودر‌های رنگ مو

برای رنگ‌های فانتزی مثل شرابی پودر‌های رنگ مو به کار می‌رود که تونالیته قرمز و نارنجی زیادی دارند و در نتیجه  بهتر است حتی برای رنگ مو‌های فانتزی هم این پودر‌ها را به کار نبرید.

چطور از قرمز شدن رنگ مو جلوگیری کنیم؟

برای اینکه از قرمزی رنگ مو جلوگیری شود بهتر است از رنگ مو‌های تیره استفاده کنیم. همچنین بهتر است رنگ مو‌هایی را به کار ببرید که در درون خود تناژ قرمز و قهوه‌ای نداشته باشند. همچنین با به کاربردن رنگ مو‌های برند و معتبر که از کیفیت بالای مواد برخوردار می‌باشند می‌توانید جلوی قرمز شدن مو را بگیرید. استفاده درست و به اندازه از رنگ مو هم مانع قرمز شدن آن می‌شود. مقدار زمان لازم برای قرار دادن رنگ مو بر روی مو‌ها در قرمز شدن رنگ مو تأثیر زیادی دارد. حتماً به زمانبندی که بر روی جعبه رنگ نوشته‌شده است توجه و دقت کنید.

نگاهی اجمالی به از بین بردن قرمزی مو

قرمزی مو بعد از رنگ کردن بسیار در بین بانوان شایع می‌باشد. اکثر بانوان پس از رنگ کردن مو مخصوصاً در خانه متوجه می‌شوند که مو‌هایشان به سمت قرمزی گرایش پیدا کرده است. علت این امر می‌تواند به خاطر زمان نامناسب قرارگرفتن رنگ بر روی مو‌ها، اکسیدان نامناسب، رنگ‌های دارای تناژ زرد و قرمز، رنگ‌های گیاهی که باعث ایجاد قرمزی مو می‌شوند و پودر‌های رنگ مو باشد.

انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ چشم بسیار مورد توجه افرادی است که مو‌های خود را رنگ می‌کنند. معمولاً افرادی که پوست‌های گندمی و برنزه دارند‌ رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای فندقی و عسلی برای رنگ موی خود انتخاب می‌کنند.

این رنگ‌ها دارای توناژ قرمز می‌باشند و اگر در خانه و بدون اصول اولیه رنگ کردن مو انجام گیرد ممکن است بر روی مو تناژ قرمز ایجاد شود. پس از انتخاب یک مدل موی کوتاه و جذاب دخترانه می‌توانید مو‌های خود را به رنگ چشمان و متناسب با پوست خود رنگ کنید.

به این پست امتیاز دهید

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا