آرایش مو

لوازم لازم برای بافت مو چیست؟

طراحی مو و مدل‌دادن آن یکی از کار‌های مورد علاقه بانوان می‌باشد که برای زیباتر جلوه‌دادن موی خود از آن استفاده می‌کنند. همه خانم‌ها عاشق بافت مو هستند دختران دوست دارند تا مو‌هایشان را در طرح‌های متفاوتی ببافند. برای بافت مو در طرح‌ها و شکل‌های مختلف باید از ابزار‌های متفاوتی نیز استفاده کرد. اگر بتوانید لوازم لازم برای بافت مو را برای خود تهیه کنید می‌توانید در هر مجلسی موی خود را در یک طرح جدیدی ببافید.

معمولاً جنس این ابزار پلاستیکی می‌باشد و یک قطعه‌ای و یا چند قطعه‌ای هستند. لوازم لازم برای بافت مو به شما کمک می‌کنند تا به تنهایی مو‌های خود را ببافید و بی‌نیاز از رفتن به آرایشگاه شوید.

برای بافت مو به چه ابزاری نیاز داریم؟

برای اینکه بتوانیم بافت مو را به راحتی انجام دهیم نیاز به وسایل بافت مو داریم. در صورتی که این وسایل را در دسترس داشته باشید می‌توانید به تنهایی عمل بافتن موی خود را انجام دهید. سپس با نوار‌های تزیینی و مهره‌های رنگی بافت موی خود را تزیین کنید. برای انتخاب مهره های رنگی، ابتدا باید رنگ موی مناسب خود را انتخاب کنید.

1. ماکت مو برای انجام کار‌های عملی

در صورت داشتن این ماکت می‌توانید به راحتی تمرین‌های خود را بر روی آن انجام دهید و دیگر نیازی به یک مدل واقعی نداریم.

ابزار بافت مو
ابزار بافت مو

2. فیکساتور معمولی و حرفه‌ای

پس از اینکه مو‌های خود را بافتید نیاز است تا آن را فیکس کنید تا زود خراب نشود. بنابراین می‌توانید از فیکساتور معمولی و حرفه‌ای استفاده کنید. همچنین این فیکساتور‌ها کمک می‌کنند تا مو‌های شما بهتر حالت بگیرد و فرم دهنده قوی هستند.

3. سشوار یا اتوی مو

در واقع این وسیله ابزار آماده‌سازی مو است و کمک می‌کند قبل از بافته‌شدن صاف و یکدست شود.

4. شانه‌ها و برس‌ها

این‌شانه‌ها و برس‌ها از لوازم لازم برای بافت مو می‌باشند. اهمیت‌شانه و برس به خاطر این می‌باشد که قبل از بافت مو باید تقسیم‌بندی منظمی انجام دهید. قبل از اینکه شروع به بافتن مو‌های خود کنید باید موها را دسته‌بندی کنید و برس بکشید. اندازه و طرح‌شانه‌ها متفاوت می‌باشد و مدل‌های مختلفی از آن‌ها در بازار وجود دارد که بسته به مدل مویی که می‌خواهید ببافید باید‌ شانه مخصوص آن را تهیه کنید.

5. کلیپس‌های تقسیم‌بندی

جنس این کلیپس‌ها فلزی یا پلاستیکی می‌باشد و در سایز‌های مختلفی در بازار وجود دارد و جزو یکی از لوازم لازم برای بافت مو می‌باشد. این کلیپس‌ها کاربرد‌های متفاوتی دارند و کمک می‌کنند تا بافت زیبا و منظمی داشته باشید.

6. کش‌های کوچک

این کش‌ها اندازه‌های متفاوتی دارند و کمک می‌کنند تا بافت شما دوام بیشتری داشته باشد. ممکن است در یک بافت مو ده‌ها یا صد‌ها کش کوچک به کار برده‌شود.

7. مواد نگهدارنده مو

این مواد شامل ژل، تافت، کرم مو می‌باشد که با در نظرگرفتن مدل بافت و جنس مو به کار برده‌می‌شود.

8. سنجاق‌های ریز و درشت

که برای محکم نگه داشتن کار شما و همچنین در هنگام بستن انتهای مو‌های بافته‌ شده به کار برده‌ می‌شوند تا زیبایی بیشتری را به بافت موی شما بدهند

9. سنجاق مو

بعد از پایان کار بافت مو یکی از لوازم لازم برای بافت مو سنجاق مویی می‌باشد که به صورت مخفی می‌توانید بافت‌ها را بر روی مو ثابت کنید.

10. کاموا و نخ‌های رنگی

یکی دیگر از ابزار بافت مو کاموا و نخ‌های رنگی می‌باشد. این نخ‌های رنگی برای بچه‌ها بسیار جذاب است و علاوه بر این خانم‌های جوان هم برای تنوع از آن‌ها و استفاده می‌کنند.

11. کش‌های قیطانی

یکی دیگر از لوازم برای بافت مو کش‌های قیطانی می‌باشد که در چهل گیس و بافت‌های دیگر بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
از دیگر لوازم لازم برای بافت مو می‌توان به دستگاه‌های بافت مو اشاره کرد که در بازار در برند‌های متفاوتی وجود دارد.

12. ابزار بافت مو OPCC

این ابزار بسیار ساده می‌باشند و قیمت ارزانی دارند. از پلاستیک ساخته‌شده‌اند و رنگ‌های سیاه و سفید و خاکستری دارند. به کمک این ابزار به راحتی می‌توانید مو‌های خود را ببافید و از آن لذت ببرید.

13. ابزار حلقه‌ای بافت مو Conair

این ابزار بسیار ساده است و به شما امکان می‌دهد تا مو‌هایتان را به شکل دم اسبی درآورید. بهتر است قبل از کار با این ابزار مو‌های خود را سرم بزنید تا به راحتی تقسیم‌شده و وز نشود. استفاده از این ابزار راحت است.

14. ابزار بافت مو EDTARA

این ابزار به شما کمک می‌کند که با یک دست کار خود را به راحتی انجام دهید. شما می‌توانید به راحتی و در چند مرحله ساده بافت مو‌های خود را انجام دهید. با استفاده از این ابزار در وقت شما صرفه‌جویی می‌شود و یک بافت زیبا دارید.

وسایل بافت مو
وسایل بافت مو

15. ابزار بافت مو Venetian

جنس این ابزار اسفنجی می‌باشد و در رنگ‌های مختلفی وجود دارد. این ابزار برای بافت مو‌های صاف، فرفری، ضخیم و نازک قابل استفاده است.

نکات مهم قبل استفاده از وسایل بافت مو

برای اینکه بتوانید بافتی زیبا و ماندگار داشته باشید لازم است تا یک سری نکات را قبل از بافت رعایت کنید.

  1. نخست باید مو‌های خود را بشویید و تمیز کنید. اگر شما آرایشگر می‌باشید و می‌خواهید کار بافت را بر روی موی فرد انجام دهید لازم است موی او را قبل از بافت خوب بشویید. از شامپو‌های مخصوص و نرم‌کننده و یا حجم دهنده استفاده کرده و با حوله یک بار مصرف آب مو‌ها را بگیرید. آبی که مورد استفاده قرار می‌دهید باید ولرم باشد و خیلی سرد یا خیلی داغ نباشد.
  2. مرحله دوم‌شانه کردن مو و صاف کردن آن می‌باشد. مو‌ها را به وسیله سشوار یا اتو مو و با برس مخصوص خشک نمایید. مو‌های خود را طوری‌شانه کنید که کف سر شما در اثر فشار‌ شانه زخم یا پوسته نشود. همچنین از کشیدن مو خودداری کنید زیرا باعث کنده‌ شدن تار‌های مو می‌شود.
  3. در این مرحله باید از مواد نگهدارنده و حالت دهنده مو استفاده کنید. استفاده از این مواد بستگی به نوع بافتی که شما انتخاب کرده‌اید و جنس مو و همچنین مدت زمانی که برای دوام بافت در نظر گرفته‌اید دارد. اسپری موی حجم دهنده یا ژل‌ها باعث زیباتر جلوه‌دادن بافت شما می‌شود.
  4. در مرحله آخر مو‌ها را تقسیم کرده و به وسیله گیره‌های نگهدارنده ثابت کنید. قبل از اینکه بافت را شروع کنید با در نظر گرفتن نوع بافت و حجم مو به وسیله‌ شانه و گیره‌های نگهدارنده عمل تقسیم‌بندی مو را انجام دهید.

مزایای استفاده از وسایل بافت مو

  1. استفاده از وسایل بافت مو باعث می‌شود تا عملکرد شما سریعتر باشد و نیازی به رفتن به آرایشگاه نیست.
  2. نیازی نیست تا هزینه گزافی بابت بافت موی خود به آرایشگاه پرداخت کنید و می‌توانید تنها با یک بار تهیه ابزار بافت مو برای همیشه از دادن هزینه اضافی بی‌نیاز باشید.
  3. کار با وسایل بافت مو آسان می‌باشد و نیاز به آموزش زیادی ندارد. بنابراین افرادی که مهارت آرایشگری زیادی ندارند هم می‌توانند با این وسایل کار کنند.
  4. لوازم لازم برای بافت مو به شما کمک می‌کند تا با کمی خلاقیت بتوانید طرح‌های زیبایی را بر روی مو‌های خود ایجاد کنید.
  5. لوازم لازم برای بافت مو معمولاً بدون سیم می‌باشند. این باعث می‌شود که شما بتوانید در هر موقعیت و مکانی که قرار گرفته‌اید از آن‌ها استفاده کرده و مو‌های خود را ببافید.

جمع‌بندی برای ابزار بافت مو

بافت مو یک مدل زیبا برای افرادی می‌باشد که می‌خواهند طرح‌های متفاوتی را بر روی موی خود ایجاد کنند. بافت مو با توجه به ساختار مو در مدل‌های متفاوتی قابل اجرا می‌باشد. این عمل در فرهنگ‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از گذشته‌های دور معمولاً بانوان مو‌های خود را برای نظم بخشیدن می‌بافتند. در بافت مو ابزار‌های متفاوتی استفاده می‌شود.

ابزار‌های معمول برای انجام بافت مو عبارتند از ژل‌مو، واکس مو، سنجاق‌های مویی و درشت و ریز،  برس‌،شانه، بیگودی، سشوار، کاموا و نخ‌های رنگی. همچنین می‌توانیم از دستگاه‌های هوشمند برای بافت مو استفاده کنیم که کار ما را بسیار آسان می‌کند. این دستگاه‌ها در انواع مختلف و برند‌های متفاوت در بازار وجود دارد و می‌توانید با استفاده از آن‌ها به راحتی مو‌های خود را در خانه و بدون اینکه به آرایشگاه بروید ببافید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا