مجله آرایشی و زیبایی

آرایش کلاسیک و اصول آن

سبک آرایش کلاسیک در دنیای زیبایی خانم‌ها مدت‌هاست که جای خود را باز کرده است. این سبک با استفاده از آرایش با رژ قرمز و خط چشم دنباله‌دار مشکی شناخته می‌شود. افراد مشهوری مانند مرلین مونرو و مدونا از این سبک آرایش بسیار استفاده می‌کردند و به همین دلیل، محبوبیت آن در بین خانم‌ها بیشتر شده است.

این مدل آرایش با وجود سادگی‌اش، بسیار شیک و جذاب است و توانسته است همچنان مورد استقبال قرار گیرد. این مدل آرایش برای خانم‌هایی که به رژ لب قرمز و جیغ علاقه‌مندند، بسیار مناسب است و می‌توان آن را برای میکاپ عروس نیز استفاده کرد. در میهمانی‌ها و مجالس و حتی شب یلدا نیز می‌توان از این آرایش شیک و مناسب استفاده کرد. اگر شما هم به این مدل آرایش جذاب علاقه‌مند هستید با این مقاله از مجله اینترنتی آرایشی و زیبایی از دکتر فارمو همراه شوید.

آرایش کلاسیک چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید آرایش کلاسیک چیست باید بگوییم وقتی از این سبک صحبت می‌شود، برخی افراد فکر می‌کنند که اشاره به آرایش‌های غلیظ، پررنگ و لعاب دار است. اما در حقیقت، اینگونه آرایش‌ها مدت‌هاست که در بین طرفداران خاص و فشن‌های امروزی جایی ندارند. درواقع آرایش کلاسیک به آرایشی گفته می‌شود که در ابتدا به پوشاندن نقایص و عیوب صورت می‌پردازد و درعین‌حال آن را زیباتر و خاص‌تر نشان می‌دهد.

این آرایش به طور طبیعی و سبک، صرفاً رنگ و لعاب چهره را بیشتر می‌کند و هیچ‌گونه نشانه از آرایش‌های غلیظ و عجیب و غریبی ندارد. اگر قصد آشنایی با سایر سبک های آرایش را دارید، پیشنهاد می شود مقاله “آشنایی با انواع سبک آرایش و میکاپ جذاب” را مطالعه کنید.

آرایش کلاسیک چیست
آرایش کلاسیک چیست

اصول مهم آرایش کلاسیک

آرایش کلاسیک دارای اصول مهمی است که برای به دست آوردن یک ظاهر شیک و طبیعی باید رعایت شوند. این اصول عبارتند از:

1- زیرسازی پوست

برای شروع، کرم مرطوب‌کننده با جذب بالا را به تمام پوست خود بزنید. این کرم مرطوب‌کننده یک لایه محافظتی بین پوست و کرم پودر ایجاد می‌کند و در ماندگاری آرایش نقش مهمی دارد. بنابراین، مهم است که به آن توجه کنید و سپس به مراحل بعدی بروید.

2- استفاده از کرم پودر

در آرایش کلاسیک جدید، توصیه می‌شود از کرم پودرهای تیره و برنزه خودداری کرده و به جای آن، ترجیحاً از کرم پودرهای مات و مخملی استفاده کنید. اگر پوست شما صاف است و نیاز به پوشش بیشتری ندارد، می‌توانید فقط از یک کرم ضد آفتاب رنگی استفاده کنید که روی پوست خود بزنید. اما اگر نیاز به پوشش بیشتری دارید، می‌توانید از کرم پودرهای سبک با قدرت پوشانندگی بالا استفاده کنید.

3- کانسیلر و کانتور

در این سبک آرایش، استفاده از کانسیلر بسیار حائز اهمیت است و باید تیرگی و گودی زیر چشم را به خوبی بپوشانید. استفاده از کانتور به مقدار محدودی توصیه می‌شود. همچنین، می‌توانید از کانتور بینی نیز استفاده کنید تا شکل بینی را زیباتر نشان دهید.

4- سایه چشم

در سبک آرایش کلاسیک، عموماً از سایه‌های تیره و براق یا شاین استفاده نمی‌شود. در این مرحله، هدف ایجاد یک رنگ ملایم در پشت پلک و جلوگیری از ظاهر بی‌روحی چشمان است. برای این منظور، از یک سایه قهوه‌ای کم‌رنگ و روشن استفاده می‌کنیم.

5- خط چشم 

در این سبک آرایش زیبا، توصیه می‌شود خط چشم مشکی دنباله‌دار و اندکی پهن بکشید. می‌توانید از خط چشم مشکی مایع یا مداد مشکی روان استفاده کنید. ابتدا از گوشه خارجی چشم شروع کنید و هر چه به گوشه داخلی نزدیک‌تر می‌شوید، خط چشم را باریک‌تر بکشید. بسته به شکل چشم خود، می‌توانید از مدل‌های مختلفی از خط چشم دنباله دار یا خط چشم پهن استفاده کنید.

آموزش آرایش کلاسیک
آموزش آرایش کلاسیک

6- مداد چشم

برای آن‌که سفیدی بین خط چشم و خط مژه کمتر مشخص شود و مژه‌هایتان به صورتی مشکی‌تر و پرپشت‌تر به نظر بیایند، می‌توانید داخل چشم خود (داخل پلک بالا) را با مداد مشکی تیره بکشید. این خط مشکی را فقط روی وسط و گوشه‌های انتهایی داخل پلک بکشید. با کشیدن مداد مشکی در داخل چشم، دیگر نیازی به استفاده از خط چشم نخواهید داشت؛ زیرا انجام این کار ساده به تنهایی می‌تواند حالت چشمان شما را زیباتر و جذاب‌تر نمایان کند.

7- ریمل و مژه مصنوعی

اگر مژه‌های صاف و بی‌حالت دارید، ابتدا از فرمژه استفاده کنید تا مژه‌های خود را حالت دهید. سپس یک مژه مصنوعی نسبتاً پر و بلند روی مژه‌هایتان قرار دهید. توجه داشته باشید که از مژه‌های مصنوعی بلند استفاده کنید تا پشت پلک را به طور قابل ملاحظه‌ای پوشش دهد. در زمان استفاده از ریمل، بیشتر روی ریشه مژه‌ها تمرکز کنید و برس را به صورت زیگزاگی حرکت دهید تا ریشه‌ها تیره شوند. برای بزرگ نشان‌دادن چشم‌ها و داشتن یک آرایش کامل و حرفه‌ای، مژه‌های پایین گوشه خارجی را نیز با ریمل تراشه بزنید.

8- آرایش ابرو

در آرایش لایت به سبک جدید، مدل ابرو نباید پهن و بلند باشد وجلوه‌ای کاملاً طبیعی نشان دهد. برای این سبک، ابروهای نسبتاً باریک و متناسب با فرم چهره مناسب هستند و می‌توانند زیبایی این سبک آرایش را بیشتر به رخ بکشند. در مورد آرایش ابرو بیشتر بدانید.

9- رژ لب و خط لب

برای زدن رژ لب‌های تیره، بهتر است ابتدا از خط لب استفاده کنید. این اقدام به این دلیل است که زدن رژ لب‌های تیره کمی دشوار بوده و احتمال بیرون‌زدن رژ از خط لب بیشتر است. بنابراین، ابتدا با یک خط لب قرمز فرم لب را مشخص کرده و برای ماندگاری بیشتر، رژ را در کل لب با خط لب پر کنید. در این مرحله، می‌توانید از برق لب استفاده کنید سپس رژ لب قرمز خود را روی لب‌ها بکشید.

10- رژ گونه

برای مدل آرایش کلاسیک که از رژ لب قرمز استفاده می‌کنید، باید یک رژ گونه کم رنگ و ملایم بزنید. رژ گونه‌های قرمز و سرخ یا مرجانی و صورتی پررنگ برای این نوع آرایش مناسب نیستند. بهتر است از یک رنگ صورتی ملایم و طبیعی که رنگ زیادی به گونه‌هایتان ندهد، استفاده کنید. همچنین سعی کنید رژ گونه‌ای را انتخاب کنید که با فرم صورتتان سازگار باشد و چهره‌تان را زیباتر نشان دهد.

11- پودر بیک

برای تثبیت آرایش کلاسیک و افزایش ماندگاری آن، می‌توان از پودر بیک و اسپری فیکساتور استفاده کرد. اگر می‌خواهید ظاهر آرایش شما مات باشد و پوست شما چرب است، پودر بیک را مورد استفاده قرار دهید. این پودر باعث جذب اضافه‌ی چربی پوست می‌شود و ظاهری مات و خشک به آرایش می‌بخشد. اما اگر می‌خواهید صورت شما کمی برق بزند و به نظر شاداب‌تر برسد، از اسپری فیکساتور را استفاده کنید. این اسپری پس از اتمام آرایش روی صورت پاشیده می‌شود و باعث تثبیت آرایش خواهد شد.

نکات ضروری آرایش کلاسیک
نکات ضروری آرایش کلاسیک

نکات کنکوری هنگام انجام آرایش کلاسیک

این سبک یک سبک ساده و محبوب در آرایش لایت عروس است. در این آرایش، صورت با استفاده از یک فرمول ثابت زیرسازی می‌شود و ابزارهای آرایشی مانند رژ لب، رژگونه و سایه براساس یک چهارچوب استفاده می‌شوند. در آرایش کلاسیک جدید، اگر آرایش چشم غلیظ باشد، رنگ رژ لب باید ملایم باشد و اگر آرایش چشم ملایم است، از رنگ رژ لب غلیظ استفاده خواهد شد. سبک کلاسیک ممکن است در عکس‌ها و فیلم‌های قدیمی دیده شود. اما باید توجه داشت که آرایش عروس کلاسیک هنوز هم محبوب است و با توجه به ویژگی‌های خاص خود و استفاده از رنگ‌های زیبا، جذب خانم‌های جوان و نوجوان شده است.

آنچه برای آموزش آرایش کلاسیک خواندیم:

آرایش کلاسیک یک نوع آرایش جدید است که  با سادگی و زیبایی خاص خود یک جاذبه برای خانم‌ها ایجاد می‌کند. این سبک آرایش، از زمان‌های گذشته تا به امروز، همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده و با سبک‌های جدید، به صورتی تازه و جذاب کاربرد دارد. در این آرایش، با استفاده از رنگ‌های ملایم و ترکیبات هنری، صورت را به‌طور زیبایی تغییر می‌دهد.

این سبک آرایش، به خانم‌ها امکان می‌دهد تا با احساس اعتماد‌به‌نفس، در روزهای مهم و مخصوصاً در روز عروسی، بهترین خود را نشان دهند. به‌همین‌دلیل آرایش با سبک کلاسیک برخلاف روند مد، همچنان به عنوان یک استاندارد زیبایی و ظاهری مورد توجه قرار می‌گیرد. اگر مانند آرایش کلاسیک به سبک های ساده و زیبا علاقه دارید، آرایش نود یکی از زیباترین سبک های آرایش چهره است که می توانید آن را مشاهده کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا