مجله مراقبت از مو

رونوفل تراپی

افرادی هستند که به شدت با مشکل ریزش مو درگیر می‌باشند و به دنبال راه حلی اساسی برای درمان این مشکل هستند. روش‌های زیادی وجود دارد که ادعا به قطع ریزش مو و رویش مجدد آن دارد. یکی از این روش‌ها که جدید می‌باشد و ادعا به احیای ریشه مو‌های آسیب‌دیده و قطع ریزش مو دارد رونوفل تراپی می‌باشد.

رونوفل تراپی چیست؟

یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که امروزه مردم با آن درگیر هستند ریزش مو می‌باشد. عواملی مثل استرس و مشکلات روحی و روانی باعث ریزش مو می‌شود. رونوفل تراپی یک روش درمانی می‌باشد که به احیای ریشه‌های آسیب‌دیده مو و ممانعت از ریزش مو می‌پردازد. این روش بدون تزریق و استفاده از مواد شیمیایی انجام می‌گیرد. در واقع در این روش از مواد ارگانیک استفاده می‌شود در نتیجه تأثیر بالایی دارد. این روش به احیای ریشه مو می‌پردازد و باعث تقویت مو‌ها می‌شود. به دلیل اینکه این متد بر روی ریشه تمرکز دارد در نتیجه به بهترین روش باعث متوقف شدن ریزش مو و تحریک رشد دوباره مو می‌شود.

آیا از علت ریزش مو اطلاع دارید؟ در این رابطه، مقاله فارمو را مطالعه کنید.

رونوفل تراپی در درمان ریزش مو چه نقشی دارد؟

رونوفل تراپی چیست؟
رونوفل تراپی چیست؟

ریزش مو می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. یکی از مشکلات رایجی که امروزه افراد با آن درگیر هستند ریزش مو می‌باشد. این ریزش می‌تواند به خاطر کمبود مواد یا دلایل ارثی و وراثتی و همچنین در اثر بعضی از بیماری‌ها و یا دارو‌ها ایجاد شده‌باشد. همچنین ممکن است بخاطر نرسیدن مواد مغذی به ریشه یا عوامل وراثتی ایجادشده باشد. بهترین کار رساندن مواد مغذی از طریق یک روش درست به ریشه‌ها می‌باشد. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که رونوفل تراپی بهترین روش می‌باشد.

روش های خانگی یکی از راه های درمان ریز مو هستند. در مقاله بهترین روش درمان خانگی ریزش مو، با این روش ها آشنا شوید.

این کار در سالن‌های زیبایی انجام می‌گیرد و مدت زمان درمان بین ۳۰ تا ۵۰ دقیقه می‌باشد. در طول درمان حداقل سه جلسه درمان با محصولات رونوفل برای فرد ضروری می‌باشد. به کمک این روش ریزش‌هایی که در اثر عوامل وراثتی یا مصرف دارو‌ها به وجود می‌آید تا ۹۰ درصد درمان می‌گردد. افرادی که در اثر کرونا دچار ریزش مو شده‌اند پس از ۱۵ روز می‌توانند تغییرات را احساس کنند.

رونوفل تراپی چه فوایدی دارد؟

 1. در این روش تزریقی انجام نمی‌گیرد بنابراین بدون عارضه می‌باشد.
 2. پس از انجام رونوفل تراپی حساسیتی دیده‌نشده است.
 3. تزریقی وجود ندارد و داروی بی‌حسی به فرد‌ زده‌نمی‌شود.
 4. پس از انجام رونوفل تراپی احتیاجی به استراحت نیست.
 5. همه این مراحل بدون درد انجام می‌گیرد.
 6. این روش به ترمیم و ممانعت از آسیب به مو‌ها کمک می‌کند.
 7. در اثر تغذیه فولیکول‌ها مو‌ها شروع به رشد مجدد می‌کنند.
 8. هرگونه مشکلی مثل پوست کف سر و یا چربی کف سر برطرف می‌شود.
 9. پس از انجام رنوفل تراپی نیاز به مراقبت خاصی نیست.
 10. در هر دوره‌ای از زندگی می‌توانید این کار را انجام داد.
 11. این عمل سبب زیاد شدن حجم مو می‌گردد.
 12. رونوفل تراپی برای درمان آلوپسی مناسب می‌باشد.
 13. این روش باعث می‌شود ریزش غیر طبیعی مو به تعویق بیفتد.
 14. به رشد سریع مو در قسمت‌های تحریک‌شده که فولیکول‌های مو در آنجا موجود است کمک می‌کند.
 15. استحکام مو را زیاد می‌کند.
 16. رضایت افراد از این روش نسبت به روش‌های دیگر بسیار بیشتر بوده است.
 17. رونوفل تراپی برای ریزش‌های ارثی بسیار مناسب می‌باشد.

روش رونوفل تراپی مناسب چه کسانی نمی‌باشد؟

 • افرادی که در اثر بیماری زمینه‌ای مثل سفلیس دچار ریزش مو شدند.
 • افرادی که دچار بیماری‌هایی مثل هپاتیت، هموفیلی‌، ایدز و… هستند.
 • مردانی که ریزش مو آندوژنیک و سن بالای ۴۰ سال دارند.
 • خانم‌هایی که طاسی آندروژنی و سن بالای ۶۰ سال دارند.
رونوفل تراپی چه فوایدی دارد؟
رونوفل تراپی چه فوایدی دارد؟

تأثیر روش رونوفل تراپی در فرایند رشد و تقویت مو چگونه است؟

متخصصان پوست و مو بر این اعتقاد هستند که به کاربردن محصولات ارگانیک می‌تواند ۹۰ درصد باعث بازسازی دوباره مو گردد. روغن‌های برند رونوفل باعث بالابردن عملکرد گردش خون و همچنین بالابردن روند رشد فولیکول‌های مو و در نتیجه زیاد شدن حجم مو می‌گردد. امروزه افراد زیادی با مسأله ریزش مو درگیر می‌باشد. اگر مو‌های خود را شستید و‌شانه کردید و حجم زیادی مو بر روی زمین مشاهده کردید دچار ریزش مو هستید.

رونوفل تراپی با رساندن مواد مغذی به ریشه‌ها باعث تقویت آن‌ها و مانع ریزش مو می‌گردد. در بعضی از افراد حتی رویش دوباره مو هم دیده‌شده است. ریزش‌های ارثی و ریزش‌هایی که به خاطر مصرف دارو‌ها به وجود آمده‌است ۹۰ درصد درمان می‌گردد. برای رشد سریع مو روش های زیادی وجود دارد که قبل از انجام هر یک باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

فرایند انجام کار رونوفل تراپی به چه صورتی است؟

این روش یک متد فرانسوی می‌باشد که نیازی به استفاده کردن از تزریق یا استفاده از روش‌های تهاجمی نیست. تکنیکی ساده می‌باشد و محصولات مورد استفاده در آن بسیار مهم هستند. برای انجام این روش متخصص باید پوست سر را توسط مواد بخصوصی پاکسازی نماید و بعد از آن بوسیله بعضی از محصولات ارگانیک که محتوی مواد مغذی می‌باشد پوست سر ماساژ داده‌می‌شود.

در این روش مواد مغذی به نحو احسنت تأمین می‌گردد و در نتیجه باعث تقویت ریشه مو، افزایش ضخامت مو، قطع شدن ریزش و گاهی اوقات باعث رشد مجدد مو می‌گردد. این روش درمانی ۹۰ درصد توانسته‌است تا ریزش موی وراثتی را قطع کند. همچنین قادر است ریزش مو‌ی ناشی از دارو‌ها را نیز کم کند. معمولاً نتایج این کار ماندگار می‌باشد و بیماران زیادی از انجام این روش رضایت کامل داشتند.

فرایند انجام کار رونوفل تراپی
فرایند انجام کار رونوفل تراپی

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی مو روشی می‌باشد که مواد مغذی در قسمت میانی پوست سر تزریق می‌گردد. در این روش تمام مواد مغذی مثل پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی به وسیله سوزن خیلی نازکی به پوست سر تزریق می‌گردد. در دارو‌های مزوتراپی مو انواع ویتامین‌ها و تغذیه‌کننده‌های ریشه و آنتی اکسیدان‌ها وجود دارد. تزریقاتی که انجام می‌گیرد باعث تحریک بافت و متابولیسم سلولی می‌گردد.

معمولاً در این روش بین ۶ تا ۱۰ جلسه ریزش مو متوقف می‌گردد. رونوفل تراپی یکی از شناخته شده‌ترین‌ راه‌های بالینی می‌باشد و اگر همراه با ماساژ باشد تأثیر زیادی می‌گذارد. هدف اصلی از انجام این کار تزریق مواد مغذی به سلول‌های پوست و مولکول‌های مو می‌باشد تا آن‌ها بتوانند دوباره احیا شده و موهای آسیب دیده بتواند دوباره رشد خود را آغاز کند.

مزوتراپی ماندگارتر است یا رونوفل تراپی؟

در مورد روش مزوتراپی اکثر افراد اطلاعاتی دارند. این روش مدت‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد و شناخته شده می‌باشد. این روش به صورت تزریقی می‌باشد و مواد مغذی برای تقویت ریشه به پوست سر تزریق می‌شود. بعضی از افراد نسبت به تزریق مواد نگران هستند و می‌ترسند. همچنین آنزیم‌ها و دارو‌ها بوسیله جریان خون شسته می‌شود و تأثیر زیادی بر روی فولیکول مو ندارد.

بنابراین افرادی که دارای مشکلات کمی هستند از این روش جواب می‌گیرند اما افراد با مشکلات زیاد ناراضی هستند. بنابراین اثربخشی رونوفل تراپی و ماندگاری آن به مراتب بیشتر از مزوتراپی می‌باشد. نتیجه رونوفل تراپی پس از گذشت ۳ هفته نشان داده می‌شود.

برای اینکه بیمار از انجام درمان در این روش درمانی رضایت کامل را داشته باشد باید حتی پس از درمان نیز ویتامین‌های لازم به ریشه مو برسد تا مو شاداب باقی بماند. این ویتأمین‌ها توسط دار ویا غذا‌ها و یا مکمل‌ها جذب می‌شوند. با استفاده از روغن برند رونوفل می‌توان ریشه مو را برای همیشه تغذیه نمود. در این روش به خاطر بالا بردن گردش خون مو با سرعت زیادی رشد می‌کند و مدت طولانی زنده می‌ماند. بنابراین در صورت مراقبت‌های لازم ماندگاری این روش به مراتب نسبت به روش‌های دیگر طولانی مدت است.

کلام آخر برای رونوفل تراپی و ریزش مو

رونوفل تراپی، متد جدید فرانسوی می‌باشد که برای احیای ریشه‌های آسیب دیده مو و ممانعت از ریزش مو به کار می‌رود. این روش برخلاف مزوتراپی تزریقی نمی‌باشد و غیر تهاجمی است. همچنین در این روش از مواد ارگانیک استفاده می‌شود. این روش درمانی در سالن‌های زیبایی انجام می‌گیرد و برای خانم‌ها و آقایان بدون محدودیت سنی امکانپذیر است. این روش بسیار موثر می‌باشد و در افرادی که با کم پشتی مو روبرو هستند گاهی اوقات باعث تحریک رشد مجدد مو می‌گردد.

رونوفل تراپی بر روی ریزش‌های ارثی و ریزش‌های ناشی از بیماری بسیار مؤثر می‌باشد. برخلاف مزوتراپی این روش هیچگونه دردی به همراه ندارد و ماندگاری آن بیشتر از مزوتراپی می‌باشد. برای حفظ نتیجه، بهترین کار  پس از درمان از طریق استفاده از مکمل مواد خوراکی و همچنین روغن برند رونوفل می‌باشد. فراموش نکنید که زمان رسیدن به نتیجه مورد نظر در افراد مختلف بسته به شرایط بدنی متفاوت می‌باشد. انواع ریزش مو زنانه و مردانه و علت را در مقاله بعدی بخوانید.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

به این پست امتیاز دهید

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا