مجله جراحی زیبایی

فیلر چین و چروک صورت

آیا پوست من نیاز به فیلر چین و چروک صورت دارد؟

با افزایش سن‌وسال، چین‌ و چروک صورت زیاد شده و زیبایی پوست کاهش پیدا خواهد کرد. این اتفاق ناخوشایند معمولاً روحیه بسیاری از افراد را تحت‌تأثیر قرار داده و آنها را وادار به ازبین بردن چین چروک صورت و استفاده از روش‌های مختلف می‌کند. 

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، روش‌های مختلفی برای ازبین‌بردن چین‌ و چروک به وجود آمده‌اند که یکی از این روش‌های بسیار کاربردی، استفاده از فیلر چین و چروک صورت یا تزریق ژل است. پزشکان متخصص در حوزه پوست، از این روش برای صاف‌کردن چین‌ و چروک استفاده می‌کنند تا بدون هیچ دردی و در کمترین زمان ممکن، تمام چروک‌های روی صورت را محو کنند. 

کسانی که قصد استفاده از روش فیلر چین ‌و چروک برای بازگرداندن زیبایی به‌صورت خود را دارند؛ قبل از هر کاری باید اطلاعات کامل و جامعی درباره آن به دست بیاورند. در این مقاله قصد داریم فیلر چین‌وچروک(Chin and wrinkle filler) را از لحاظ مختلفی مورد بررسی قرار دهیم تا با اطلاعات بیشتری اقدامات لازم را انجام دهید. 

فیلر برای چروک صورت؛ یک مرور بر تحقیقات اخیر

اثرات فیلر چین و چروک
اثرات فیلر چین و چروک

چین‌ و چروک‌های موجود در صورت تأثیر بسیار زیادی در کاهش زیبایی صورت دارد. به همین دلیل افرادی که برای زیبایی خود ارزش زیادی قائل هستند؛ همواره به دنبال راهی برای رفع آن‌ها هستند. با پیشرفت علم پزشکی روش‌های بسیار پیشرفته‌ای مانند فیلر یا همان تزریق ژل یا تزریق فیلر ابرو به وجود آمدند که به‌راحتی تمام این چین‌وچروک‌ها را از بین می‌برند.

یکی دیگر از روش های مراقبت از پوست فیشیال صورت است. فیشیال صورت در واقع یک جلسه درمانی زیبایی به طول یک ساعت است که مزایای زیادی را برای پوست صورت شما به همراه دارد. فشیال شامل مراحلی برای مراقبت از پوست، از جمله CTM، ماساژ پوست صورت و لایه برداری است. این مراحل همگی می توانند پوست صورت شما را بهبود ببخشند. (مقاله کامل فیشال صورت)

در ابتدا دانشمندان فیلرها را از کلاژن‌های خالصی که بیشتر از گاو استخراج می‌شد؛ به وجود آوردند. با اینکه این نوع از فیلرها بسیار خوب عمل می‌کردند؛ اما نتایج آنها بسیار کوتاه بود. با گذشت زمان این تحقیقات بیشتر و گسترده‌تر شد و اکنون انواع فیلرها با ویژگی‌های مختلفی به وجود آمده‌اند که هرکدام برای مدت زیادی چین‌ و چروک‌ها را از بین خواهند برد. 

چشم‌اندازهای جدید در استفاده از فیلر چین برای بهبود چروک صورت

هرچه زمان بیشتر می‌گذرد؛ میل افراد جامعه به‌ظاهر بیشتر شده و هر کاری برای ازبین‌بردن علائم پیری انجام خواهند داد. ازآنجایی‌که چین‌ و چروک تأثیر زیادی روی ظاهر آنها گذاشته و پیری را در صورت آنها بیشتر نمایان می‌کند؛ پس روشی مانند فیلر چین و چروک، روزبه‌روز اهمیت و ارزش بالاتری پیدا می‌کند. 

بدون شک استقبال بسیار زیاد افراد جامعه از فیلر، باعث شده که دانشمندان و محققان تلاش بیشتری برای پیشرفت آن انجام دهند و باید در آینده‌ای نزدیک، منتظر روش‌های جدیدتری باشیم. 

فیلر چین درمانی مؤثر در جلوگیری و کاهش اثرات چروک در صورت

فیلر چین تنها راهی نیست که با استفاده از آن چین‌وچروک را برطرف کرده و زیبای و جوانی را به‌صورت برمی‌گردانند. اما در میان تمام روش‌ها، می‌توان از آن به‌عنوان یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها یاد کرد. با استفاده از فیلر، می‌توان در کمترین زمان ممکن چین‌وچروک صورت را از بین ‌برد و بدون هیچ درد یا مشکل خاصی، آنها را روی صورت محو کرد. 

این روش انواع مختلفی دارد و هر کدام از آنها دارای خصوصیات منحصربه‌فرد خود هستند. تنوع بالا در استفاده از فیلر چین و چروک، باعث شده که پزشکان بر اساس شرایط  مراجعه‌کننده‌ها، مؤثرترین روش را به کار بگیرند. 

تأثیر دوره‌های مکرر فیلر چین در رفع چروک صورت؛ بهینه‌سازی جلسات درمانی

فیلرها یا پرکننده‌های صورت، ماده‌ای مصنوعی یا طبیعی هستند که پزشکان متخصص آن را به داخل چین‌ و چروک تزریق کرده و با جمع‌کردن بافت صورت، آنها را از بین می‌برند. نکته مهمی که افراد باید به آن دقت کنند این است که فیلر چین یک روش دائمی نیست و باید در طی دوره‌های مکرر انجام بگیرد. 

فیلر چین
فیلر چین

به‌طورکلی روش‌های جوان‌سازی پوست ماندگاری دائمی ندارند و باید هرچند مدت یک‌بار (بستگی به نوع روش انتخاب شده) برطرف‌کردن چین‌وچروک را انجام داد. کسانی که می‌خواهند بهترین نتیجه را از روش فیلر بگیرند؛ باید به بهترین پزشک مراجعه کنند تا بهینه‌سازی جلسات درمان را برای آنها انجام دهد و با رعایت یک فرایند اصولی، صورتی جوان و شاداب را در طی دوره‌های مختلف به آنها هدیه دهد. 

انواع فیلر چین و چروک صورت

با وجود تنوع فیلرها، ممکن است برای برخی افراد سوالاتی درباره نوع فیلر مناسب برای کاربرد خود داشته باشند. در این مقاله، به معرفی انواع مختلف فیلرها برای کاربردهای مختلف چین و چروک می‌پردازیم.

فیلرهای مشتق از اسید هیالورونیک: این فیلرها به عنوان پلیمرهای گلیکواسامینوژینک شناخته می‌شوند و بسیار شبیه به مواد موجود در پوست و درم هستند. استفاده از این فیلرها برای پرکردن چین و چروک صورت و تقویت حجم لب ها مناسب است. معمولاً تاثیر این فیلرها بین چهار تا شش ماه باقی می‌ماند.

هیدروکسی آپتایت کلسیم: این ماده یکی از اجزای استخوان است و برای تقویت بافت نرم در چهره، به ویژه در خطوط لبخند استفاده می‌شود. با تزریق سطحی این فیلر، می‌توان توده‌های زیر پوستی را ایجاد کرد. بنابراین، برای استفاده از این فیلر، باید به صورت عمیق تری تزریق شود.

فیلرهای چربی اتولوگ: این نوع فیلر از چربی بدن فرد استخراج می‌شود و سپس به مناطق مختلف صورت تزریق می‌شود. استفاده از این فیلر برای تجدید ساختار چهره و افزایش حجم آن مناسب است. مدت زمان ماندگاری این فیلر ممکن است متفاوت باشد.

فیلرهای کلاژن: این نوع فیلر از کلاژن انسان یا گاو استخراج می‌شود و برای پرکردن خطوط صورت و تقویت لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً ماندگاری این فیلرها حدود 2 تا 4 ماه است.

انواع فیلر چین و چروک صورت
انواع فیلر چین و چروک صورت

انتخاب بهترین نوع فیلر چین برای درمان چروک‌های صورت

فیلر چین و چروک صورت، انواع مختلفی دارند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به Hyaluronic acid ، Poly-L-lactic acid، Autologous fat injections  (گرافت چربی)، (Polymethylmethacrylate (PMMA و Calcium hydroxylapatite اشاره کرد. 

تنوع بالای فیلرهای چین باعث شده که افراد با این سؤال مواجه شوند که بهترین نوع فیلر برای درمان چروک را چگونه انتخاب کنیم؟ در پاسخ به این دسته از افراد باید گفت که نوع فیلر باید بر اساس نوع پوست و شرایط مراجعه‌کنندگان انتخاب شود. پس بهترین راه برای انتخاب فیلر، مراجعه به پزشک متخصص و حرفه‌ای است. 

بیشتر بخوانید:

ماسک خانگی برای جوش صورت

نحوه عملکرد فیلر چین در تحریک مکانیسم‌های ترمیمی پوست

وجود چین‌ و چروک‌ها در صورت، تأثیر بسیار زیادی در ظاهر افراد داشته و به‌شدت زیبایی آنها را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. هنگامی که چین‌ و چروک‌ها افزایش پیدا کنند؛ خط خنده و اخم عمیق‌تر شده، خطوط زیبای صورت از بین رفته، لب‌ها نازک‌تر و گوشه آنها افتاده‌تر به نظر می‌رسد. تمام این اتفاقات به‌شدت زیبایی صورت را کاهش خواهد داد. 

در اینجا فیلر چین مانند یک فرشته نجات‌بخش عمل کرده و ترمیم پوست صورت را با پرکردن چین‌ و چروک انجام خواهد داد. پزشکان متخصص این حوزه، با تزریق فیلر به داخل چین‌وچروک، به‌خوبی آنها را پرکرده و به‌راحتی عملیات ترمیم را پیاده‌سازی خواهند کرد. 

ماندگاری فیلرهای صورت چقدر است؟

بیشتر فیلرها موادی جذب‌پذیر هستند و به همین دلیل اثر آنها معمولاً موقت است. برای مثال، یک فیلر معمولاً تا چند ماه یا حداکثر چند سال اثر دارد و سپس صورت به حالت اولیه خود باز می‌گردد. با این حال، مدت زمان ماندگاری فیلر به شخص و نوع فیلر مورد استفاده بستگی دارد. برخی از انواع فیلر به عنوان دائمی شناخته شده‌اند و تاثیرشان تا سال‌های طولانی ادامه خواهد داشت.

به گفته آمار جامعه جراحان پلاستیک آمریکا، تعداد فیلرهای صورت مورد استفاده در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲.۷ میلیون بوده است و در سال گذشته این آمار ۳ درصد افزایش یافته است.

ماندگاری فیلر صورت
ماندگاری فیلر صورت

فرایند درمان با فیلر چین در روشن‌شدن پوست صورت و کاهش علائم پیری

بالارفتن سن‌وسال، کم‌کم علایم پیری را نمایان خواهند کرد. چین‌ و چروک‌ها، یکی از این علایم مشهور هستند که باعث تیره‌تر شدن صورت و ازبین‌رفتن شادابی و زیبایی آن می‌شوند. یکی از قابلیت‌های فیلر چین و چروک این است که با ازبین‌بردن چین‌وچروک صورت، آن را روشن‌تر کرده و بعد از یک مدت کوتاه، علائم پیری را از روی صورت محو خواهد کرد. 

بررسی ارتباط بین نوع فیلر چین و چروک صورت و نتایج درمانی

همان‌طور که گفتیم؛ فیلرها انواع مختلفی دارند و هر کدام از خصوصیات و قابلیت‌های خاصی برخوردار هستند. تفاوت فیلرها باعث شده که هرکدام نتایج درمانی خاصی به همراه داشته باشند. 

اگر افراد از فیلرهای (Hyaluronic acid (HA و Calcium hydroxylapatite استفاده کنند؛ حداکثر تا یک سال می‌توانند نتایج و اثرات آن‌ها را مشاهده کنند. همچنین لازم به ذکر است که اثرات فیلر Poly-L-lactic acid حدود دو سال و فیلر (Polymethylmethacrylate (PMMA تا 5 سال باقی خواهد ماند. 

پس می‌توان گفت که بین هر کدام از فیلرها و نتایج درمانی آنها رابطه خاصی برقرار است. افراد می‌توانند ابتدا با پزشک خود مشورت کنند و سپس به کمک ایشان بهترین و ماندگارترین فیلر چین ‌و چروک را انتخاب کنند. 

پیش‌بینی نتایج درمان با فیلر چین در هر شخص به‌خصوص باتوجه‌به وضعیت وی

افراد در هنگام مراجعه به پزشک و تزریق ژل یا فیلر، باید به نکات مهمی توجه کنند. یکی از این نکات بسیار مهم این است که نتایج فیلر برای تمام افراد یکسان نیست. وضعیت فرد مراجعه‌کننده و شرایط پوست او، تأثیر بسیار زیادی در نتایج فیلر دارد. معمولاً پزشک متخصص بعد از معاینه می‌تواند وضعیت را بسنجد و به‌صورت تقریبی نتایج انجام فیلر را باتوجه‌به وضعیت فرد بیان کند. 

عوارض و مشکلات ممکن در پس از استفاده از فیلر چین در درمان چروک صورت

عوارض فیلر چین و چروک صورت
عوارض فیلر چین و چروک صورت

درمان چروک صورت با استفاده از فیلر، ممکن است عوارض و مشکلات خاصی را برای افراد به همراه داشته باشد. مواردی که در ادامه معرفی خواهیم کرد؛ از جمله مهم‌ترین عوارض انجام فیلر صورت هستند. 

البته لازم به ذکر است که در صورت ناتوانی افراد در انتخاب پزشک مناسب، ممکن است که عوارض نادر فیلر مانند عفونت، ترشح فیلر از قسمت تزریق شده، برآمدگی در ناحیه تزریق، حرکت و جابه‌جایی فیلر، مرگ بافت‌ها و واکنش‌های التهابی  به سراغ آنها بیاید. 

سخن نهایی؛ رفع چین و چروک صورت با فیلر

چین‌ و چروک‌هایی که در صورت ظاهر می‌شوند؛ به‌شدت زیبایی و جوانی افراد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند؛ به همین دلیل افراد میان‌سال همواره به دنبال بهترین روش برای ازبین‌بردن این چروک‌ها هستند. 

فیلر چین و چروک صورت یا تزریق چربی به داخل چروک‌ها، یکی از بهتری روش‌های ممکن برای بازگرداندن زیبایی و شادابی به پوست صورت است. در این مقاله به طور کامل فیلر چین ‌و چروک صورت را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دادیم تا بیشتر از پیش با تأثیرات و عوارض آن آشنا شوید. حال اگر سؤال خاصی در مورد فیلر چروک دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. 

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.2/5 - (4 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا