مجله آرایشی و زیباییوبلاگ

آموزش آرایش چشم اسموکی یا دودی جذاب

آرایش اسموکی چیست؟

آرایش اسموکی یا دودی بسیار محبوب است و کاربردهای زیادی دارد. استایل شما برای شرکت در فرش قرمزها و مراسم رسمی یا دورهمی های دوستانه و حتی یک روز کاری طولانی، در کنار آرایش دودی تکمیل می شود. آرایش چشم اسموکی ظاهری کلاسیک و جذاب به شما می‌بخشد. شاید با خود این طور فکر کنید که تنها آرایشگران خبره از پس از این تکنیک آرایشی بر می‌آیند. باید بگوییم که اشتباه می کنید؛ در واقع این نوع آرایش بسیار ساده است. ما در ادامه این مقاله از سایت دکتر فارمو شیوه اجرای این تکنیک آرایشی جذاب و کلاسیک را شرح خواهیم داد.

آموزش صفر تا صد آرایش چشم دودی و اسموکی

آنچه که برای یک آرایش چشم دودی حرفه ایی نیاز دارید:

کانسیلر

یک کانسیلر با پوشش دهی کامل می‌تواند برای صاف کردن پوست ناحیه دور چشم ایده آل باشد. به جای کانسیلر از پرایمر سایه چشم نیز می‌توانید استفاده کنید.

برس مخصوص سایه چشم

پیش از آنکه اقدام به محو کردن سایه‌های دودی پشت پلک هایتان کنید، باید با کمک یک برس مخصوص و متراکم، سایه را به پشت پلک‌های خود بزنید. یک برس استاندارد، رنگ دانه های بیشتری را به پشت پلک‌های شما منتقل می کند.

برس مخصوص محو کردن

یک برس کرکی می‌تواند به شما کمک کند تا تمام سایه های پشت پلک را به شکل ایده الی با یکدیگر ترکیب کنید. این کار یکی از مراحل مهم برای داشتن آرایش چشم ایده آل است و در نتیجه، برس مخصوص محو کردن نیز یک ابزار کلیدی محسوب می شود.

پالت سایه چشم

برای ایجاد یک سایه چشم اسموکی کلاسیک به سه رنگ سایه چشم هماهنگ نیاز دارید: یک سایه سراسری، یک رنگ مات و یک هایلایت. پالت سایه های دودی HUDA BEAUTY Obsessions ترکیبی از سایه های درخشان و مات را ارائه می دهد که می توانید با کمک آن، طیف گسترده‌ای از سایه های دودی را ایجاد کنید.

خط چشم ژله‌ای

فرمول های ژله ایی به شما کمک می کنند تا خط چشم هایی پر رنگ و قابل ترکیب را روی پلک خود بکشید. این فرمول ها برای داشتن آرایش اسموکی و همچنین ایجاد ظاهری تمیز و مینیمال مورد نیاز هستند.

ریمل مشکی

بهتر است از ریمل‌های ضد آب استفاده کنید تا در طول روز، آرایش شما خراب نشود. این ریمل ها تنها با پاک کننده‌های آرایشی پاک می شوند و در تمام طول روز، ظاهر خود را حفظ می کنند.

 چگونه سایه چشم اسموکی را اجرا کنیم؟

 چگونه سایه چشم دودی را اجرا کنیم؟

آماده کردن پلک

برای جلوگیری از ریزش سایه و ناصاف شدن آن در اواخر روز، ابتدا دور چشم خود را با پرایمر بپوشانید. برای این کار می توانید از پرایمر سایه چشم یا کانسیلرهای روشن کننده استفاده کنید. این دو محصول به صاف شدن پوست اطراف چشم شما کمک می‌کنند و در عین حال، چسبندگی آرایش شما را افزایش می دهند. از بین این دو گزینه، آرایشگران استفاده از کانسیلر را ترجیح می دهند. کانسیلرها می توانند پوست پلک را کاملا صاف کرده و یک پایه بی عیب و نقص را برای آرایش شما ایجاد کند.

انتخاب سایه مورد علاقه

آرایش چشم اسموکی معمولا شامل سه رنگ مختلف سایه است: یک سایه برای بخشی از پشت چشم که به هنگام پلک زدن حرکت می کند، یک رنگ مات و یک سایه برجسته. رنگ مات تیره ترین رنگ سایه است و پس از آن، روشن ترین رنگ سایه را روی پلک ها قرار می دهیم. برای سایه پایه معمولا رنگی میان سایه مات و برجسته انتخاب می شود. رنگ های خانواده سیاه، قهوه ای، خاکستری، سرمه ای و یا سبز برای این نوع آرایش مناسب هستند. البته به شما توصیه می کنیم برای این کار رنگ های روشن را نیز امتحان کنید.

توجه داشته باشید که تیرگی بیش از حد پشت پلک‌ها برای افرادی که چشمانی کوچک دارند، چندان ایده آل نیست. این کار باعث می شود چشم‌های شما کوچک تر به نظر برسند. برای جلوگیری از این امر از سایه های پر رنگ و کاملا تیره دوری کنید و رنگ های قهوه ای تیره یا خاکستری را انتخاب کنید.

زدن سایه‌های چشم را بر روی پلک

با استفاده از یک برس سایه چشم صاف در ابتدا رنگ پایه را بر روی پلک‌ها بمالید. این سایه را در بخش رویی پلک و کناره های چشم به خوبی محو کنید تا یک تغییر رنگ تدریجی با رنگ پوست زمینه ایجاد کنند، توجه داشته باشید که انتخاب رنگ لنز چشم هم در این آرایش اهمیت ویژه‌ای دارد. در غیر این صورت، سایه شما بسیار مصنوعی خواهد شد.

برای درشت تر جلوه دادن چشم ها، بهتر است این سایه را در نواحی پشت چشم و نزدیک به ابرو بزنید. با این کار شما این توهم بصری را ایجاد می کنید که پلک شما بزرگ تر است و در نتیجه چشم هایتان نیز درشت تر به نظر می رسند. این تکنیک مخصوصا برای افرادی که دچار افتادگی پلک و یا پف چشم هستند، کارایی دارد.

رنگ مات را اعمال کنید

در مرحله بعد، با استفاده از یک رنگ مات به ظاهر خود بعد ببخشید. یک سایه تیره هماهنگ را انتخاب کنید. بهتر است این سایه یک الی دو درجه تیره تر از سایه پایه شما باشد. با استفاده از یک برس این سایه را در گوشه های خارجی چشم خود محو کنید. برای این کار سایه را با حرکت های دورانی کوچک بر روی پشت پلک خود بزنید و سپس به سمت مرکز پلک خود حرکت کنید.

رنگ مات را اعمال کنید

برای تشدید رنگ دانه های پشت پلک، لایه های اضافه تری از سایه را با همین تکنیک بر روی پلک خود بزنید. زمانی که مرز میان سایه پایه و رنگ مات به خوبی از بین رفت، می تواند به سراغ مرحله بعد بروید.

از هایلایت استفاده کنید

در نهایت نیز از یک سایه روشن و خنثی که یک الی دو درجه روشن تر از تمام سایه‌های پشت چشم است، استفاده کنید. این سایه را از بخش چین دار چشم تا استخوان ابرو بزنید. این سایه هایلایت به ایجاد آرایشی کامل و تمیز کمک کرده و ترکیب سایه ها را تکمیل می کند. برای درخشش بیشتر، هایلایت را در گوشه داخلی چشم نیز بزنید تا عمق بیشتری به چشمان خود ببخشید.

آرایش را به خوبی ترکیب کنید

مهمترین اصل برای ایجاد یک سایه چشم اسموکی ایده آل، یکپارچگی میان سه رنگ سایه است. بزرگترین اشتباهی که اکثر افراد به هنگام ایجاد سایه های دودی مرتکب می شوند، عدم ترکیب کامل آن ها با یکدیگر است. اگر سایه های دودی خود را به خوبی با یکدیگر ترکیب نکنید، فضای پشت چشمتان سیاه می شود و این کار هیچ زیبایی ندارد. برای جلوگیری از بروز چنین شرایطی می توانید از برس های کرکی استفاده کنید. این سایه ها را باید تا جایی با یکدیگر ترکیب کنید که هیچ خط واضحی میان سه رنگ وجود نداشته باشد.

کشیدن خط چشم

پیش از آنکه به سراغ خط چشم خود بروید، آرایشگران توصیه می کنند با کمک سایه مشکی، خطی باریک پشت پلک خود بکشید. این کار به شما کمک می کند تا شکل کلی خط چشم خود را مشخص کنید. در نتیجه پس از کشیدن خط چشم مایع یا ژلی، خرابکاری نخواهید کرد. پس از آنکه از فرم خط چشم خود راضی بودید، آن را با کمک یک خط چشم ژلی تکمیل کنید. مطمئن شوید که هم در راستای مژه های فوقانی و هم مژه های پلک زیرین، از خط چشم استفاده خواهید کرد. باریک یا پهن بودن خط چشم شما، به سلیقه و انتخابتان بستگی دارد.

اگر دوست دارید آرایش و زیبایی شما سبک باشد، بهتر است به جای خط چشم های ژلی یا ماژیکی، از خط چشم های مدادی استفاده کنید. اگر خط چشم های گربه ای را دوست دارید، مداد چشم های مایع بهترین انتخاب شما برای این کار خواهند بود. همچنین فراموش نکنید که شما در انتخاب رنگ خط چشم خود، کاملا آزاد هستید. پس این رنگ را متناسب با آرایش خود انتخاب کنید. خط چشم مشکی ظاهری فوق العاده دودی و دراماتیک به شما می بخشد. از سویی دیگر خط چشم های قهوه ای تیره می توانند چشم ها را کمی درشت تر نشان دهند.

آرایش خود را کامل کرده و سپس به سراغ ریمل بروید!

آرایشگران توصیه می کنند که ریمل را به عنوان آخرین بخش آرایش خود در نظر بگیرید. بدین ترتیب، سایر پودرهای استفاده شده به مژه ها نمی چسبند و شما می توانید ظاهری تمیز و شیک را تجربه کنید. همچنین بهتر است پیش از مژه های بالایی، مژه های پلک پایینی خود را ریمل بزنید. در غیر این صورت، احتمالا در خلال ریمل زدن به پلک پایینی، بخشی از ریمل پلک بالایی شما به پشت چشم مالیده می شود.

اگر مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کرده باشید، حالا یک سایه چشم اسموکی شیک، زیبا و جذاب دارید. زیبایی این آرایش در آن است که شما می توانید به راحتی رنگ ها و یا شدت رنگ دانه ها را تغییر دهید. شما می توانید با اندکی تمرین، ارایش منحصر به فرد خودتان را خلق کنید. در ادامه پنج مدل آرایش چشم اسموکی را معرفی خواهیم کرد که می توانید به راحتی از آن ها الهام بگیرید.

معرفی 5 سایه چشم و پر طرفدار اسموکی

معرفی 5 سایه چشم و پر طرفدار اسموکی

سایه چشم دودی براق

این سایه چشم دودی روشن به لطف سایه های نقره ای درخشانی که روی پلک و در امتداد خط مژه های پایینی استفاده شده است، بسیار جذاب می باشد. این سبک آرایش برای افرادی با چشم های کوچک ایده آل است. بهتر است کمی سایه روشن یا مات را به زیر استخوان ابرو و گوشه های داخل چشم بزنید تا نور و عمق را به چشمان خود باز گردانید.

سایه چشم دودی کلاسیک

در تصویر فوق یک نمونه کامل از یک سایه چشم دودی کلاسیک نشان داده شده است. سایه‌های چشم به‌طور یکپارچه با هم ترکیب شده اند، خط چشم در امتداد خط مژه‌های پایینی کشیده شده است و مژه‌های بلند چشم‌ها را شفاف تر و درشت تر نشان می دهند.

سایه چشم دودی تیره

اگر می خواهید آرایشی تاثیرگذار داشته باشید و یک تراژدی را تکمیل کنید، تمام رنگ های خنثی یا حتی متوسط را کنار گذاشته و به سراغ تناژ های تیره مانند مشکی ذغالی و یا قهوه ای بسیار تیره بروید. این رنگ های تیره را به عنوان سایه پایه چشم ها انتخاب کنید. این آرایش چشم بسیار تیره است و می توانید با کمک سایه های روشن تر در بخش رویی پلک، بازی نور و سایه را تکمیل کنید. برای درشت جلوه دادن چشم ها، استفاده از مژه های بلند را فراموش نکنید.

سایه چشم اسموکی رنگارنگ

سایه چشم دودی همیشه نباید از سایه های فوق العاده تیره تشکیل شود و آنچه که در تصویر فوق نشان داده شده است، درستی این مدعا را ثابت می کند. شما می توانید از سایه های سبز، آبی، بنفش و حتی قرمز برای ایجاد یک ظاهر شیک و جذاب استفاده کنید. برای این کار، در ابتدا به سراغ آرایش های مونوکروماتیک (تک رنگ) بروید. یک رنگ را انتخاب کنید و یک تناژ متوسط برای پلک، یک تناژ تیره برای لایه مات سایه و یک تناژ روشن از همان رنگ را برای هایلایت انتخاب کنید.

سایه چشم اسموکی مینیمال

اگر آرایش زیاد را دوست ندارید، می توانید از سایه چشم اسموکی مینیمال استفاده کنید. برای این کار باید به سراغ تناژ های روشن بروید و برای بخش مات سایه، تناژ های خیلی تیره را انتخاب نکنید. همچنین از کشیدن خط چشم های پهن و یا استفاده از سایه برای کشیدن خط چشم نیز اجتناب کنید. انتخاب خط چشم هایی با رنگ های روشن تر را در چنین شرایطی توصیه می کنیم.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.4/5 - (20 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا