آرایش مو

آموزش رنگ موی آمبره دودی : 10 ترکیب امبره دودی و جذاب

بهترین ترکیبات امبره دودی و خاکستری با رنگ ها + فرمول ترکیبات

رنگ مو آمبره دودی شامل ترکیباتی زیادی است که در این مقاله به معرفی 10 ترکیب رنگ امبره دودی می رویم. رنگ مو امبره دودی یکی از رنگ‌های محبوب و جذاب برای موهای خانم‌هاست که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این رنگ مو به دلیل ظاهر طبیعی و جذابی که دارد، برای خانم‌هایی که می‌خواهند ظاهری دوست‌داشتنی و جذاب داشته باشند، بسیار مناسب است. رنگ امبره دودی با ترکیبی از رنگ قهوه‌ای و قرمز به دست می‌آید و به دلیل ترکیب مناسب این دو رنگ، طبیعی و جذاب به نظر می‌رسد.

آمبره كردن مو چیست؟

رنگ آمبره یکی از روش‌های متداول برای رنگ کردن موها است. با استفاده از این روش، موهای بخش پایین‌تر سر دارای رنگی متفاوت از موهای بخش بالاتر می‌باشند.

در واقع، ریشه موها دارای رنگ تیره‌ای است و با حرکت به سمت نوک موها، رنگ به صورت پیوسته روشن‌تر می‌شود. عبارت “آمبره” که از واژه فرانسوی “Omber” گرفته شده است، به معنای “سایه” است و بسیاری از افراد آمبره را به عنوان رنگ سایه روشن مو در نظر می‌گیرند. این رنگ، جذابیت و زیبایی فراوانی دارد.

چطور موهای خود را آمبره کنیم؟

 

 • موها را به 3 قسمت یا بیشتر تقسیم کنید.
 • دکلره را از قسمت پایین مو به بالا بزنیدکنید.
 • اولین رنگ را به ریشه و تاج خود  به میزان دلخواه تا چند سانت بزنید. برای ریشه رنگ تیره استفاده میشود اگر موهاتیان تیره است میتوانید از این مرحله صرف نظر کنید..
  دکلره را به پایین موهای خود به صورت کامل بزنید.
 • از اواسط موهای خود با توجه به قد مو دکلره کمتری باید بزنید به طوری که رنگ یکنواخت پخش نشده و هرچه به بالا نزدیکتر شود حالت رشته ای پیدا کنرد.
 • اجازه دهید دکلره به مدت 20 تا 30 دقیقه روی مو بماند. اگر موهیاتان به پایه نرسید باید مواد را با یک دستمال پاک کرده و مجددا دکلره بگذارید.
  موهایتان را بشویید.
 • رنگ ساژ خود را با ترکیب رنگی مرد نظر ساخته و 15 دقیق روی سر ماساژ دهید.
 • میتوانید از تکنیک پوش مو همراه با فویل نیز استفاده کنید.

10 مدل آموزش ترکیب رنگ آمبره مو دودی

رنگ آمبره مو دودی (smoky or ash brown)، یکی از رنگ های محبوب و پرطرفدار در میان مدل ها و علاقه‌مندان به مد است. این رنگ معمولاً شامل ترکیبی از رنگ قهوه‌ای تیره و رنگ خاکستری است که با توجه به سلیقه افراد، می‌تواند شامل نسبت‌های مختلفی از هر یک از این رنگ ها باشد.

در ادامه قصد داریم مدل های زیادی در مورد ترکیب رنگ مو آمبره دودی معرفی کنیم. همانطور که گفته شد آمبره دودی و یا آمبره خاکستری از ترکیبات رنگی مختلفی حاصل می شود. همراه مجله آرایشی و زیبایی فارمو باشید تا همه این ترکیب ها را بشناسید.

1.آموزش آمبره دودی بلوند

رنگ مو آمبره دودی بلوند یکی از رنگ‌های محبوب و جذاب مو است. این رنگ به ترکیبی از رنگ نقره‌ای با طیفی از رنگ خاکستری و نقره‌ای بدون رنگ زردی مشهور است. آمبره دودی بلوند یک رنگ سرد است و بهترین نتیجه را برای افرادی با پوست سرد و موهای روشن طبیعی به ارمغان می‌آورد. با افزودن این رنگ به موها، می‌توانید ظاهر خود را مدرن و جدیدتر کنید. می‌توان این رنگ را به صورت بالیاژ (Balayage) یا نمودارهای روشن‌تر از رنگ مو طبیعی استفاده کرد. برای آشنایی بیشتر با بالیاژ، مقاله ما را با عنوان “بالیاژ مو چیست” بخوانید.

آمبره دودی بلوند
آمبره دودی بلوند

همچنین، می‌توان با ترکیب آمبره دودی بلوند با رنگ‌های شاد و درخشان مانند بنفش و آبی، ظاهری متفاوت و زیبا برای موها ایجاد کرد. این رنگ دارای انواع تیرگی‌ها است که از آنها می‌توان به آمبره دودی تیره برای عمق و بعد، آمبره دودی روشن برای ظاهر طبیعی و متوسط ​​و آمبره دودی سیر برای روشن‌تر کردن و تازه کردن موهای تیره اشاره کرد. رنگ مو آمبره دودی بلوند به زیبایی و شیاکت ظاهری شما کمک می‌کند و به دلیل طیف گسترده رنگی که ارائه می‌دهد، گزینه مناسبی برای تغییر ظاهر و جلب توجه است.

ترکیبات رنگ مو دودی بلوند

مواد مقدار
رنگ دودی روشن 35 mil
واریاسیون دودی یک سوم تیوپ
اکسیدان ۶ درصد 40 mil
پایه ۹ دکلره

2. آموزش رنگ مو آمبره دودی زیتونی

برای به دست آوردن رنگ موی دودی زیتونی، می‌توان با استفاده از دکلره به راحتی به این هدف دست یافت. در این روش، ابتدا باید موهای خود را به پایه ۸ رسانید. سپس اکسیدان و رنگ‌های مورد نظر را با هم مخلوط کرده و به موهایتان اعمال کنید. پس از گذشت ۴۵ دقیقه، موهای خود را با شامپوی ضدزردی بشویید تا هیچگونه بدرنگی باقی نماند.

رنگ مو آمبره دودی زیتونی
رنگ مو آمبره دودی زیتونی

ترکیبات رنگ مو امبره دودی و زیتونی

مواد مقدار
رنگ شماره ۸.۱۱ نصف تیوپ
رنگ شماره ۷.۲ نصف تیوپ
اکسیدان ۶% نسبت دو به یک
پایه ۸ دکلره

3. آموزش رنگ مو آمبره دودی نقره ای

رنگ آمبره دودی، با توجه به سلیقه شما، می‌تواند به شکل خلاقانه و یا طبیعی انتخاب شود. هرچند که این رنگ دارای چندین نسخه مختلف است، اما اصل مفهوم همچنان یکسان بوده و بر اساس آن، یکی از رنگ‌ها به سمت پایین حرکت می‌کند تا به دست آوردن رنگ آمبره دودی امکان پذیر باشد. همچنین، ترکیب رنگ‌های دودی، خاکستری و آبی نقره، یکی از ترکیبات معمول در رنگ آمبره دودی برای موهای خانم های به روز است.

رنگ مو آمبره دودی نقره ای
رنگ مو آمبره دودی نقره ای

ترکیبات رنگ مو امبره دودی و  نقره ای

مواد مقدار
رنگ هایلایت نقره‌ ای نصف تیوپ
بلوند دودی شماره ۷ یک چهارم تیوپ
واریاسیون بنفش و نقره ای 2 سانتی متر
پایه 10 دکلره
اکسیدان ۶%

4. آموزش ترکیب آمبره دودی و خاکستری

برای به دست آوردن رنگ موی دودی خاکستری، به کمک ترکیبی از رنگ‌های دودی، خاکستری و نقره‌ای نیاز دارید. این رنگ بسیار روشن است و به همین دلیل، برای رسیدن به این رنگ بهتر است موهای خود را به پایه ۱۰، یعنی بالاترین درجه دکلره برسانید. بهترین راه برای انجام این کار، مراجعه به یک آرایشگر مجرب و حرفه‌ای است تا از آسیب دیدن موهایتان جلوگیری شود.

آمبره دودی خاکستری
آمبره دودی خاکستری

ترکیبات رنگ مو آمبره دودی و خاکستری

مواد مقدار
بلوند دودی روشن شماره ۱۰.۱ 30 mil
بلوند خاکستری شماره ۱۰ 40 mil
رنگ نقره ای شماره ۹۰.۱ 40 mil
رنگ موی سه صفر 15 mil
واریاسیون خاکستری 10 mil
واریاسیون نقره ای و آبی 15 mil
اکسیدان شماره ۲ 2 × رنگ مو
پایه دکلره ۱۰

5. آموزش رنگ مو امبره دودی طلایی

رنگ موی دودی طلایی، به خصوص برای خانم‌های سنین بالاتر مناسب است. ترکیب رنگ طلایی با رنگ دودی، این رنگ را برای خانم‌های بزرگسال و جوان‌تر کمتر جذاب می‌کند. اگر پوست شما تناژ صورتی داشته یا روشن است، رنگ موی دودی طلایی یکی از گزینه‌های مناسب برای شماست، زیرا باعث می‌شود رنگ موهای سرد شما به خوبی بیان شود.

رنگ مو امبره دودی طلایی
رنگ مو امبره دودی طلایی

ترکیبات رنگ مو دودی و طلایی

مواد مقدار
رنگ دودی طلایی نصف تیوپ
بلوند خیلی روشن یک سوم تیوپ
اکسیدان ۹ درصد
پایه ۹ دکلره

6. آموزش امبره دودی و صدفی

رنگ موی دودی صدفی با دکلره، نسبت به رنگ موی دودی صدفی بدون دکلره، تفاوت‌هایی دارد. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، در ابتدا با استفاده از دکلره، رنگ پایه موهای خود را به سطوح 8، 9 یا 10 برسانید. سپس از رنگ صدفی و رنگ بلوند دودی شماره 8.1 و اکسیدان 6 درصد استفاده کنید تا موهای خود را رنگ کنید. با این روش، می‌توانید بهترین نتیجه را با رنگ موی دودی صدفی با دکلره بر روی موهای خود به دست آورید.

امبره دودی صدفی
امبره دودی صدفی

ترکیبات رنگ مو آمبره دودی و صدفی

مواد مقدار
رنگ مرواریدی شماره ۱۲
رنگ صدفی
بلوند دودی روشن شماره ۸.‍۱
اکسیدان ۶%

7. آموزش رنگ موی آمبره دودی روشن

اگر تمایل دارید رنگ روشن برای موهای خودتان انتخاب کنید، اما به همان اندازه قصد دکلره کردن موهایتان را ندارید، می‌توانید از فرمول ترکیب رنگ موی دودی روشن بدون دکلره استفاده کنید که در زیر به آن اشاره شده است. اما اگر به دنبال داشتن موهای بسیار روشن هستید، حتما باید موهایتان را دکلره کرده و به سطح ۹ یا ۱۰ برسانید. در این صورت می‌توانید از رنگ موی دودی روشن با نتیجه بهتری بر روی موهای خودتان استفاده کنید.

رنگ مو آمبره دودی روشن
رنگ مو آمبره دودی روشن

ترکیبات رنگ مو آمبره دودی روشن

مواد مقدار
رنگ بژ متوسط 40 mil
رنگ بژ روشن 30 mil
زیتونی شماره ۷ 30 mil
رنگ دودی شماره ۶ 20 mil
واریاسیون نقره‌ای 4 cm
اکسیدان شماره یک

8. آموزش آمبره دودی تیره

رنگ موی دودی تیره با قابلیت رنگ کردن مو بدون نیاز به دکلره، بر روی موهای پایه ۵ تا ۷ به راحتی قابل اعمال است. این نوع رنگ مو برای هر دو گروه سنی دختران جوان و خانم‌های میانسال و مسن، بسیار مناسب است.

آمبره دودی تیره
آمبره دودی تیره

ترکیبات رنگ مو دودی تیره

مواد مقدار
رنگ شماره ۸.۰ و ۸.۳۲
رنگ مو e۷ زیتونی
واریاسیون نقره‌ای
اکسیدان ۶%

9. آموزش رنگ مو آمبره دودی و نسکافه ای

در ترکیب رنگ مو امبره دودی و نسکافه ای باید گفت که این رنگ مناسب خانم هایی است که تن رنگ پوست آنها گرم است. افرادی که تن پوست آنها سرد است می توانند با اضافه کردن سایه دودی به رنگ نسکافه ای، رنگ کرم ر ابه پوست خود نزدیک تر کنند. برای داشتن رنگ مو دودی نسکافه ای، کافی است ترکیبات آن را به مدت 45 دقیقه روی موی خود قرار دهید.

آمبره دودی نسکافه ای
آمبره دودی نسکافه ای

ترکیبات رنگ مو دودی و نسکافه ای

مواد مقدار
بلوند دودی تیره نصف تیوپ
بلوند تیره یک سوم تیوپ
قهوه ای نسکافه ای روشن یک چهارم تیوپ
اکسیدان ۶%
پایه مو ۶

10. آموزش ترکیب رنگ مو آمبره دودی گردویی

در صورتی که می‌خواهید حالت دخترانه چهره‌ی خود را حفظ کنید و در عین حال به موهای خود تغییری جدید بدهید، رنگ موی دودی گردویی یک انتخاب عالی برای خانم‌های جوان و علاقه‌مندان به رنگ‌های طیف قهوه‌ای است. برای داشتن این رنگ زیبا، تمامی مواد زیر را با اندازه مشخص شده مخلوط کنید و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه روی موهای خود بگذارید.

رنگ مو آمبره دودی گردویی
رنگ مو آمبره دودی گردویی

ترکیبات رنگ مو دودی و گردویی

مواد مقدار
رنگ بلوند شکلاتی روشن نصف تیوپ
بلوند دودی بنفش نصف تیوب
اکسیدان ۶% 35 mil
رنگ پایه ۵ تا ۷

جمع بندی برای رنگ مو آمبره دودی

در این آموزش به سراغ معرفی 10 ترکیب رنگ مو آمبره دودی رفتیم که فرمول هر یک در زیر آنها قرار داده شده است و می توانید موهای خود را به راحتی آمبره دودی کنید. فراموش نکنید که قبل از رنگ کردن مو به مقدار مو، نوع رنگ و… دیگر توجه کنید تا بهترین ننتیجه را از رنگ مو دودی خود داشته باشید.

4.4/5 - (12 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا