مجله آرایشی و زیباییآرایش مو

رنگ مو سه صفر چیست؛ مراحل و نکات استفاده

رنگ موی سه صفر مو را بی رنگ می کند. روشن کردن مو با رنگ 000 کاری بسیار ساده و آسان است و هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد. اگر شما موهایی تیره دارید و یا قبلا از دکلره استفاده نکرده‌اید، این رنگ روی موهایتان جواب می‌دهد. اما کاربرد رنگ موی سه صفر برای افرادی که موهای سفید دارند چندان جالب نیست. این رنگ به عنوان واریاسون شناخته می‌شود و به همین دلیل تنها تا چند روز بر روی موهایتان باقی می‌ماند. اگر قصد استفاده از این رنگ جذاب و بی ضرر را دارید، توصیه می‌شود تا پایان مقاله با ما همراه شوید.

همچنین طرز استفاده از رنگ موی 000 بسیار آسان و ساده است و تنها کافیست تا چند نکته را رعایت کنید که به رنگ دلخواه خود برسید. با استفاده از این رنگ مو به راحتی می‌توانید موهایتان را چند درجه روشن کنید ولی به خاطر داشته‌ باشید که تنها بر روی موهای تیره و یا پایه 6 جواب می‌دهد.

رنگ مو سه 000 چیست؟

رنگ مو سه صفر، در دسته بندی خانواده واریانس قرار می‌گیرد و باعث می‌شود موهایتان بی رنگ شود. البته باید بگویم که کاربرد رنگ موی 000 بسیار کمتر از دکلره است. شاید به این دلیل باشد که افراد کمی آن را می‌شناسند و یا ممکن است به این دلیل باشد که نسبت به دکلره ضعیف تر عمل می‌کند.

شاید به اندازه دکلره کاربرد نداشته‌ باشد، اما آسیبی که به مو وارد می‌کند، کمتر است. بنابراین اگر قصد روشن کردن مو با رنگ 000 را دارید، قطعاً انتخاب خوبی است. زیرا نه تنها از مرگ رنگدانه‌های مو جلوگیری می‌کند، بلکه سبب می‌شود تا خواص مو همچنان باقی بماند و باعث آسیب نشود. این ماده، می‌تواند موها را تا درجه 5 بیاورد. اما بیشتر از این مقدار از آن انتظار نداشته‌باشید که قابل اجرا نیست. ولی می‌توانید از آن در کاسه‌های رنگ در ترکیب با سایر مواد استفاده کنید.

رنگ موی سه صفر چیست
رنگ موی سه صفر چیست

اما واریانس از پرکاربرد ترین مواد در آرایشگاه‌ها، بخش رنگ مو است. زیرا نه تنها به موها کمک می‌کند تا رنگدانه‌های خود را تغییر دهند، بلکه از نارنجی، زرد و قرمزشدن موها جلوگیری می‌کند. همچنین واریانس به دلیل دارابودن بافتی غلیظ، تا مدت‌ها برایتان باقی می‌ماند، زیرا با تمامی رنگ‌های مو قابل استفاده است.

ویژگی رنگ موهای سه صفر

 • اولین نکته‌ای که نباید آن را فراموش کنید، این است که رنگ سه صفر را نمی‌توان به جای دکلره استفاده کرد. درواقع 000 به عنوان رنگ مو بدون دکلره شناخته می‌شود.
 • رنگ مو به کمک واریانس تنها می‌تواند به پایه 4 یا 5 برسد. نمی‌توانید از آن انتظار داشته‌باشید که موهایتان را به پایه 10 یا 11 برساند.
 • در واریانس از آمونیاک بیشتری استفاده شده تا رنگدانه‌های مو را تحت تاثیر قرار دهد.
 • این رنگ قدرت نفوذ پذیری کمتری روی مو دارد، درواقع ماندگاری آن بر روی مو محدود است.
 • واریانس به دلیل اینکه ماندگاری کافی ندارد، بعد از چندبار شستشو به راحتی از بین می‌رود.
 • یکی از ویژگی‌هایی که بسیاری از افراد دوست دارند تنها از واریانس استفاده کنند این است که دکلره ساختار مو را تغییر می‌دهد. درحالی که واریانس از سلامت موهای شما محافظت می‌کند.
 • واریانس به دلیل آنکه غلظت بالایی دارد، لازم نیست تمام تیوپ را مصرف کنید. موقع ترکیب آن با اکسیدان می‌توانید از فرایند 1 به 2 استفاده کنید.
 • شما می‌توانید به راحتی ترکیب رنگ موی سه صفر با رنگهای دیگر را انجام دهید و از زیبایی موهای خود لذت ببرید.

چه زمانی از رنگ موی سه صفر استفاده کنیم؟

اگر هنوز موهایتان را دکلره نکرده‌اید و قصد دارید کمی آن را روشن تر کنید، رنگ مو 000 حتما به کارتان می‌آید. همچنین کسانی که دوست دارند، موهایشان به طور موقتی برای یک هفته تا دو هفته جذاب باقی بماند، می‌توانند از آن استفاده کنند.

تفاوت دکلره کردن و رنگ موی سه صفر

 1. رنگ مو صفر موهایتان را تنها به شماره 4 یا 5 می‌رساند، درحالی که دکلره موهایتان را تا رنگ 9 در می‌آورد.
 2. همچنین واریاسیون صفر ماندگاری بسیار بالایی ندارد و تنها چند روز باقی می‌ماند. درحالی که دکلره پایداری خوبی دارد.
 3. دکلره سلامت موهایتان را به خطر می‌اندازد، ولی واریانس شرایط سلامتی موهایتان را حفظ می‌کند.

مراحل استفاده رنگ مو 000

روش استفاده از رنگ 000 بسیار آسان است و شما تنها با رعایت چند نکته ساده می‌توانید موهایی درخشان و زیبا داشته‌باشید.

 1. برای شروع هر رنگی، چه رنگ مو پسرانه و چه دخترانه ابتدا دستکش و پیش بند بپوشید، زیرا آسیب به دست‌ها و بدن کمتر می‌شود. اکسیدانی که باید در کنار این رنگ استفاده کنید 9 درصد می‌باشد.
 2. خب در این قسمت با هم ترکیب سه صفر با رنگ مو را بررسی می‌کنیم. رنگ صفر را با اکسیدان مخلوط کنید و میزان آن بستگی به حجم موهایتان دارد. اما این موضوع را مد نظر داشته‌باشید که ترکیب واریانس با اکسیدان باید نسبت 1 به 2 باشد.
 3. هر مقدار رنگی که در ظرف پلاستیکی خود ریختید، باید دو برابر آن از اکسیدان استفاده کنید.
 4. حالا موهایتان را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید، زیرا این کار به شما کمک می‌کند تا رنگ آمیزی بهتری داشته‌باشید.
 5. رنگ کردن را از ساقه مو شروع کنید، زیرا ریشه به دلیل نزدیکی به پوست سر و گرمی بیشتر، سریعتر رنگ می‌گیرد.
 6. بعد از آنکه تمامی بخش‌ها را رنگ کردید، به مدت 40 تا 60 دقیقه صبر کنید. بعد می‌توانید موهایتان را با شامپو تثبیت کننده رنگ مو بشویید.
 7. سپس باید دو روز صبر کنید تا بتوانید هر رنگی را روی موهایتان امتحان کنید.
مراحل استفاده رنگ مو 000
مراحل استفاده رنگ مو 000

نکات روشن کردن مو

 • اولین نکته‌ای که همیشه باید خاطرتان باشد، این است که سه صفر بر روی موهایی که از قبل دکلره شده کاربردی ندارد.
 • اگر موهای سفیدی دارید، رنگ 000 روی آن هیچ تاثیری نمی‌گذارد. برای بهتر رنگ گرفتن بهتر است از دکلره استفاده کنید.
 • افرادی که موهای تیره دارند و یا حداقل پایه موهایشان 6 است، از این روش و رنگ می‌توانند استفاده کنند.
 • افرادی که از قبل موهایشان را رنگ و یا دکلره کرده‌اند، این رنگ یا واریاسیون روی آنها جواب نمی‌دهد.
 • افرادی که پایه موهایشان 7 یا 8 است، تنها می‌توانند یک درجه با این روش به رنگ موهایشان اضافه کنند.
 • اگر تابه حال موهای خود را رنگ نکرده‌اید، این روش کاملاً روی موهایتان جواب می‌دهد و سلامتی موهایتان نیز حفظ می‌شود.

عوارض رنگ موی سه صفر چیست؟

این رنگ مو عوارض خاصی ندارد، زیرا به عنوان واریاسون شناخته می‌شود و ماندگاری آن تنها برای چند روز است. البته بسیاری از بانوان و یا آقایانی هستند که به واریاسون حساسیت دارند. بنابراین قبل از استفاده حتما روی دستتان این موضوع را بررسی کنید که حساسیتی به آن نداشته‌باشید. برخی از افراد هم هستند که در صورت استفاده از واریاسیون موهایشان کمی خشک می‌شود. البته لازم نیست نگران این موضوع باشید زیرا می‌توانید از روغن‌های گیاهی و یا ماسک موها استفاده کنید. البته خشکی موها بسیار کم اتفاق می‌افتد و در حالت کلی می‌توان بیان کرد که عوارض زیادی برای بدن ندارد.

کلام آخر برای رنگ موی 000

بسیاری از بانوان و یا آقایان دوست دارند که رنگ مو جذابی داشته‌باشند، زیرا به آنها اعتماد به نفس بیشتری در جامعه می‌دهد. بنابراین بیشتر آنان روشن کردن مو با رنگ 000 را بر می‌گزینند زیرا به راحتی قابل استفاده است. رنگ مو سه صفر همانند دکلره به موها آسیب نمی‌رساند و شما می‌توانید به راحتی موهای تیره خود را روشن کنید. عکس رنگ مو سه صفر در اکثر وب سایت‌ها وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی نسبت به خرید آن اقدام کنید. اگر نگران نحوه استفاده رنگ مو سه صفر هستید، باید بگویم که کاربرد آن بسیار ساده و آسان است و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا