مراقبت از پوستوبلاگ

روش‌های چاق شدن صورت

بهترین راهکار های عملی چاقی صورت و زیبایی گونه ها

اگرچه افزایش وزن و چاقی صورت به تنهایی دشوار است، اما به طور کلی اضافه کردن وزن و یا بهبود حجم عضلات می توانند به چاق تر شدن صورت و یا پر تر دیده شدن آن کمک کنند. برخی از تمرینات ورزشی برای ماهیچه های صورت نیز می توانند به چاقی صورت کمک کنند.

بهترین راهکارها برای چاقی صورت چیست؟!

صورت انسان به طور طبیعی در طول زندگی اش تغییر می کند و این بدان سبب است که با افزایش سن، چربی ها و توده های عضلانی در اطراف صورت از بین می روند. شکل صورت افراد همچنین ممکن است بر اساس وزن کنونی آن ها و میزان عضله های موجود در این بخش از بدن، تغییر کند.

برخی از افراد ممکن است برای آنکه صورتشان گردتر، پر تر و کامل تر به نظر برسد، به دنبال راه هایی برای چاقی صورت خود باشند.

در این مقاله، ما در خصوص روش های خانگی و آسانی که افراد می توانند برای چاقی صورت امتحان کنند و همچنین در خصوص نکاتی که باید در این زمینه مورد توجه قرار دهند و همچنین گزینه های درمانی و پزشکی، صحبت خواهیم کرد. روش های متعددی بیان خواهند شد که هرکدام می توانند تاثیر خاص خود را داشته باشند.

تاثیر افزایش چربی و عضله در چاق شدن صورت

افزایش چربی و یا توده عضلانی می تواند به گردتر شدن شکل صورت و پر تر شدن آن کمک کند. زمانی که به دنبال افزایش طبیعی وزن بدن خود هستید، متمرکز کردن این فرایند تنها بر روی صورتتان کار آسانی نخواهد بود. با این حال، افزایش وزن در کل می تواند به افراد کمک کند تا صورتی پرتر و گردتر داشته باشند.

برنامه غذایی برای افزایش وزن

نرمش عضلات صورت می تواند ماهیچه های این بخش از بدن را قوی تر کنند که در نهایت، خود نیز سبب پر تر شدن ظاهر صورت افراد می شود. با این حال، برخی از افراد ممکن است در نقطه مقابل قرار بگیرند و از تمرین های ورزشی برای لاغر کردن صورت خود استفاده کنند. این تمرینات می توانند بیشتر به برجسته تر کردن بخش های مختلف صورت کمک کنند و نقش کمتری در چاقی صورت داشته باشند. 

برنامه غذایی سالم برای افزایش وزن

افرادی که به دنبال افزایش وزن هستند، باید در ابتدا مطمئن شوند که روش سالمی را برای این منظور انتخاب کرده اند. در حالی که اساس افزایش وزن، خوردن غذای بیشتر و دریافت کالری اضافه تر نسبت به مصرف روزانه است، انتخاب منابع غذایی و کالری هایی که مصرف می کنید، می تواند سالم بودن پروسه افزایش وزن را تضمین کند.

مصرف مواد غذایی مغذی که حاوی چربی های سالم هستند

برخی از غذاهای سالم که به طور طبیعی منبع غنی از کالری هستند، می توانند به افراد در چاقی صورت و افزایش وزن کمک کنند. انتخاب های متعددی در این زمینه وجود دارد، اما مثال های زیر می توانند انتخاب های خوبی برای شروع باشند:

 • دانه ها و آجیل ها.این مواد منبع انرژی های طبیعی بوده و حاوی کالری بسیار زیادی هستند. با این حال این مواد غذایی همچنین می توانند مقدار بسیار زیادی از ویتامین های طبیعی، مواد معدنی و اسید های چرب سالم را به بدن افراد رسانده و به آن ها کمک کنند تا با روشی سالم، وزن خود را افزایش دهند.
 • شیر. شیر حیوانی معمولا به ازای هر لیوان، کالری بیشتری را نسبت به نمونه های مشابه مانند شیرهای گیاهی، چای و آب میوه دارد. شیر همچنین غنی از چربی است و سرشار از مواد مغذی و معدنی بسیار مهم و کلیدی می باشد.
 • ماهی پر چرب. در مقایسه با انواع دیگر گوشت ها و ماهی ها، ماهی های چرب آب سرد، مانند ماهی آزاد، شاه ماهی، سالمون و ماهی کاد، منابع غنی از چربی های سالم هستند. این چربی ها می توانند به سلامت پوست کمک کنند؛ چرا که پوست برای جوان ماندن به سلول های چربی نیاز دارد.

مطالب مرتبط:

فیلر چین و چروک صورت

چاقی صورت با استفاده از ماسک خانگی صورت

محصولات مراقبتی پوست می توانند به هیدراته نگه داشتن پوست صورت کمک کنند و استفاده بلند مدت از آن ها به جلوگیری از پیری سلول های پوست منجر می شود. در نتیجه این امر، پوست صورت جوان تر و سالم تر به نظر می رسد.

بر خلاف باور بسیاری از افراد، تا به حال هیچ تحقیق علمی نتوانسته است نقش محصولات زیبایی پوست (به ویژه نوع موضعی) در چاقی صورت را تایید کند. با این حال، روش های محبوبی که در ادامه بررسی می کنیم امنیت بیشتری داشته و عوارض جانبی کمتری را متوجه شما خواهند کرد.

ماسک عسل یا شکر برای چاقی صورت

استفاده از عسل به صورت موضعی بر روی پوست می تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد. عسل و شکر به عنوان مرطوب کننده های طبیعی شناخته می شوند. در صورت قرار گرفتن این  مواد بر روی پوست، آن ها می توانند رطوبت را از محیط خارجی کشیده و آن را بر روی سطح پوست شما ذخیره کنند.

ماسک برای چاقی صورت

با استفاده از عسل یا شکر بر روی پوست، شما می توانید به چاقی صورت و گردتر نشان دادن آن کمک کنید. از سویی دیگر، عسل حاوی ویتامین ها، آنزیم ها و اسید آمینه های مفید برای بدن است. یک مقاله در مجله Cosmetic Dermatology Trusted Source به خاصیت آنتی اکسیدان عسل با کیفیت و همچنین نقش به سزای آن در درمان بسیاری از بیماری های پوستی، اشاره کرده است.

استفاده از عسل به طور منظم بر روی پوست، می تواند مواد مغذی مورد نیاز سلول های پوستی را تامین کند و آن را از آسیب های احتمالی محفوظ نگه دارد.

استفاده موضعی از روغن ها برای چاق شدن صورت

برخی از افراد بر این باورند که استفاده از روغن های طبیعی بر روی پوست صورت میتوانند به جوانسازی پوست، چاقی صورت و پُر تر دیده شدن گونه ها کمک کند.

این در حالی است که هیچ مدرک علمی، دال بر نقش موثر استفاده از روغن های طبیعی بر روی پوست و چاقی صورت، وجود ندارد. مطالعه ای که در مجله The Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology Trusted به چاپ رسیده است، نشان می دهد که اسید های چرب موجود در روغن های طبیعی ممکن است سبب پر شدن فضا میان خارجی ترین لایه سلول های پایه پوست، شوند.

روغن زیتون برای چاقی صورت

استفاده موضعی برخی از روغن های طبیعی بر روی پوست می توانند برای سلامتی و چاقی صورت مفید واقع شوند. این روغن ها عبارتند از:

 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل
 • روغن آووکادو
 • کره شیا
 • روغن بادام
 • روغن آمله

پوست هر انسانی ممکن است نسبت به استفاده از روغن های مختلف، به شکل متفاوتی واکنش نشان دهد. افرادی که به دنبال استفاده از روغن های طبیعی بر روی سطح پوست خود هستند، باید ابتدا بخشی از روغن را بر روی ناحیه کوچکی از پوست امتحان کنند تا مطمئن شوند، نسبت به مواد موجود در روغن، واکنش آلرژیک، مانند آکنه، و یا سایر مشکلات مشابه را نداشته باشند.

ماسک چاقی صورت

ماسک های صورت نیز می توانند به آبرسانی پوست صورت کمک کنند. این امر به ویژه به جلوگیری از نازک شدن پوست صورت در اثر افزایش سن کمک می کند.

ماسک چاقی صورت

بسیاری از ماسک های تجاری موجود در بازار، برای بهبود شرایط پوست صورت، فرمول های مخصوص خود را دارند. برخی از مهم ترین این مواد اولیه شامل:

 • گلیسرین
 • اوره
 • اسید هیالورونیک
 • لانولین
 • وازلین
 • روغن معدنی

این در حالی است که برخی از افراد ترجیح می دهند ماسک های صورت خانگی خود را بسازند و در این راستا از مواد اولیه طبیعی استفاده می کنند. این مواد شامل:

 • سیب
 • شیر
 • پاپایا
 • تخم مرغ
 • آووکادو
 • جو دوسر
 • موز
 • خیار

چاقی صورت با ورزش های صورت

چاقی صورت با ورزش های صورت

یوگای صورت یکی از انواع تمرین های ورزشی برای صورت است که می تواند به چاقی صورت کمک کند.

انجام تمرین های منظم ورزشی برای صورت می توانند به افزایش حجم ماهیچه ها و عضله های صورت کمک کند که در نتیجه آن چاقی صورت اجتناب ناپذیر خواهد بود.  

در سال 2018 یک تحقیق در خصوص تاثیرات ورزش های صورت بر روی بروز آثار پیری بر روی پوست انجام شد .

 

این تحقیق بر روی زنانی بین 40 الی 65 سال متمرکز بود که به مدت بیست هفته، 32 تمرین صورت روزانه را انجام داده بودند. نتایج این تحقیقات نشان داد که به طور کلی، ساختار صورت این افراد به شکل قابل توجهی بهبود یافته است. این اقدام به ویژه سبب چاقی صورت در بخش های پایینی و بالایی گونه ها شده است. (منبع تحقیق: کتابخانه ملی پزشکی آمریکا)

این تحقیق محدود بود و بدون شک آزمایشات بیشتری برای اثبات این فرضیه و پشتیبانی این ادعا مورد نیاز است. با این حال، این امر نمی تواند مانع افرادی شود که به امید چاقی صورت و گونه ها، تمرینات یوگای صورت را انجام می دهند.

این افراد همچنین از سایر فعالیت هایی که شامل حرکت صورت و درگیر کردن ماهیچه ها و عضلات آن می شود، مانند جویدن آدامس و یا ماساژ صورت، نیز می توانند منتفع شوند.

آیا برای چاقی صورت راه حل های پزشکی نیز وجود دارند؟

چاقی صورت با ورزش

اگر روش های طبیعی چاقی صورت مفید واقع نشوند، برخی از افراد به سراغ راه حل های درمانی و پزشکی می روند.

افرادی که به دنبال چاقی صورت خود هستند، می توانند به جراحی انتقال چربی فکر کنند. این جراحی شامل برداشتن چربی از بخشهایی از بدن و تزریق آن به صورت می باشد.

گزینه بعدی، استفاده از فیلرهای پوستی است. پزشکان معمولا فیلرهای را به بخش های مختلف صورت، به ویژه گونه ها تزریق می کنند تا به گردن بودن صورت و برجسته شدن بخش های مختلف آن کمک کنند.

برخی از افراد ممکن است افزایش گونه را به عنوان راه حل دائمی در نظر بگیرند. در این فرایند، جراحان یک ایمپلنت را بر روی استخوان گونه قرار می دهند تا اندازه آن ها را افزایش دهند.

جراحی معمولا خطراتی را به همراه دارد و به همین سبب پیش از هر نوع تصمیم گیری شخصی، بهتر است در خصوص مزایا و معایب راه حل درمانی انتخابی خود صحبت کنید.

کلام آخر در مورد چاقی صورت

به جز افزایش وزن، به طور کلی، هیچ راه حل مطمئنی برای چاقی صورت وجود ندارد. شما می توانید با انجام تمرین های مختلف و یا استفاده از محصولات موضعی تا حدی به چاقی صورت خود، به طور طبیعی، کمک کنید.

برخی از محصولات آرایشی ممکن است راه حل های بلند مدت تری را برای افرادی که نسبت به شرایط و ظاهر صورت خود آگاه تر هستند، به همراه داشته باشد. افراد همچنین می توانند در خصوص هر نوع روش درمانی ممکن، با پزشک متخصص صحبت کنند.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

3.5/5 - (11 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

‫2 دیدگاه ها

 1. ممنون از دکتر فارمو خیلی کامل بود وافعا همه راهکارهای خوراکی و ورزشی و …. گفته بودن فقط امیدوارم جوابم بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا