مجله مراقبت از مو

دوام شینیون مو را با این 10 ترفندها بالا ببرید

10 ترفند افزایش دوام شینیون مو

شینیون مو و رازهای دوام بالای شینیون مو

شینیون مو از مهم‌ترین و البته پیچیده‌ترین تکنیک‌های آرایشی است. بسیاری از بانوان به دلیل سخت‌گیری‌هایی که نسبت به موهای خود دارند، از روش‌های مختلفی برای شینیون کردن موهای خود استفاده می‌کنند.
سالن‌دارها همیشه در حال جست‌وجوی بهترین آموشگاه آرایشگری زنانه هستند تا دوره آموزش شینیون خود را بخوبی پشت سر گذاشته و تمام تکنیک‌های زیبایی را بدرستی پیاده کنند. همینطور مراجعین آرایشگاه‌ها هم برای دریافت کیفیت خدمات خوب، همیشه در حال جست‌وجوی یک آرایشگاه زنانه خوب هستند.

اما در بسیاری از موارد دوام آن از جمله نگرانی‌های بانوان بعد از انجام خدمات است. بنابراین در این آموزش با برخی از ترفندهای مناسب برای افزایش دوام شینیون مو آشنا می‌شویم.

شینیون مو و رازهای دوام بالای شینیون مو

چرا شینیون مو باید دوام داشته باشد؟

شینیون برای خانم‌هایی که موهای بلندی دارند، مناسب ترین روش جمع‌کردن موی آن‌ها است. در این روش موها در پشت سر آن‌ها جمع شده و به روش‌های مختلفی بسته می‌شود. این ترفند آرایشی باعث زیباتر شدن صورت و مو در خانم‌ها می‌شود.
برای شینیون کردن موها از وسایل مختلفی مانند تور، سنجاق، گیره مو، تل و برای ماندگاری حالت آن‌ها از موادی مانند تافت یا انواع نگه‌دارنده مو استفاده می‌شود. دوام شینیون برای خانم‌هایی که موهای بلندی دارند، بسیار مهم است و اگر کیفیت شینیون موها مطلوب نباشد، سبب از بین رفتن وقت، هزینه و آرایش آن‌ها می‌شود.

ویژگی‌های یک شینیون با دوام چیست؟

برخی از ویژگی‌های یک شینیون با دوام عبارتند از:

  • وز نداشتن مو
  • ماندگاری شینیون مو و دوام آن‌ بدون استفاده از تافت و چسب زیاد
  • نداشتن ویو مو
  • رعایت اصول شنیون
  • استفاده از تکنیک‌هایی مناسب برای انجام

ویژگی‌های یک شینیون با دوام چیست؟

معرفی بهترین روش‌های بالا بر دن دوام شینیون مو

این تکنیک‌ها بر اساس نوع شینیون که ممکن است خطی باشد یا شینیون عروس و غیره باشید مختلف است. استفاده از هر کدام از این ترفندها به طور اصولی و درست، ماندگاری و دوام شینیون مو را افزایش می‌دهد. با برخی از این ترفندها آشنا می‌شویم.

نکته: بهترین ترفند افزایش دوام

بهترین ترفند کسب اطلاعات کامل درباره این تکنینک است. این اطلاعات شامل انواع این مدل آرایش مو، کاربردهای آن، شناخت ابزار و مواد اولیه، برندهای معتبر مواد اولیه در بازار، شناخت جنس و نوع مو، آماده‌سازی مو و … می‌شود.
از سوی دیگر اگر می‌خواهید با این روش به‌شکل تخصصی آشنا شوید بهتر است در یکی از آموزشگاه‌های معتبر آرایشگری در دوره آموزش شینیون مو ثبت نام کنید. اگر هم وقت کافی برای آموزش ندارید و صرفا به زیبایی موهای خود اهمیت می‌دهید، مراجعه به آرایشگاه‌های معتبر مناسب ترین گزینه است.

آموزش شینیون مو در خانه با ماندگاری و دوام بالا

1- آماده‌سازی مو قبل از شروع بکار

مهم‌ترین اقدام برای این که شینیون بادوامی داشته باشید، آماده‌سازی موهای شما قبل از انجام آن است. موها متناسب با نوع مو باید برای این آرایش آماده شوند.
اگر موهای صافی دارید باید از کرم‌های مختلف حجم‌دهنده برای دوام آن استفاده کنید. اگر موهای شما فر و وز هستند، باید با استفاده از کرم‌های نرم‌کننده موها را به حالت صاف دربیاورید.

2- استفاده از ابزار و مواد اولیه با کیفیت

تافت مو و چسب مو از مهم‌ترین مواد مورد استفاده برای chinion موها هستند. کیفیت این دو، تاثیر بسیاری بر افزایش دوام شینیون مو دارد. مرغوبیت تافت و چسب مو می‌تواند خیال شما را تا حد زیادی از دوام shinion موها آسوده کند.

3- استفاده از مواد اولیه مختلف متناسب با جنس مو

جنس موهای هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. برای همین ارائه یک فرمول خاص و استفاده از یک نوع ماده نگهدارنده مو، برای آن‌ها کار اشتباهی است. برخی مواد اولیه وجود دارند که متناسب با جنس مو به دوام مو کمک می‌کنند و در ماندگاری طولانی مدت آن تاثیر دارند.
برای مثال اسپری دو فاز برای موهای فر و وز، اسپری شامپو خشک برای موهای چرب و روغن موی گلیس برای موهایی که ریشه‌های ضعیفی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

4- استفاده از مواد نگه‌دارنده مو بلافاصله بعد از شینیون

برای این که چینیون موهای شما از دوام بالایی برخوردار باشد، باید بلافاصله بعد از این که موهای خود را آرایش کردید، از مواد نگه‌دارنده با کیفیت استفاده کنید. تاخیر در انجام این کار و وقفه انداختن برای تثبیت مو با استفاده از چسب و تافت مو، باعث می‌شود که دوام شینیون موهای شما کاهش یابد.

5- استفاده از موهای اضافه و پروتز مو

مواقعی که افراد موهای کوتاه‌تری دارند با استفاده از روش‌هایی می‌توان این مدل آرایش مو را انجام داد. یکی از این روش‌ها استفاده از موهای مصنوعی و روش‌های پروتز مو است. همچنین در برخی مواقع می‌توان برای افزایش دوام شینیون از پودرهای حجم‌دهنده مو استفاده کرد. استفاده از هر کدام از این روش‌ها به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد؛ درغیراین‌صورت نتیجه نهایی شینیون مو خوب نمی‌شود.

معرفی بهترین روش‌های بالا بر دن دوام شینیون مو

6- استفاده از اتوی مو و بابلیس

از رایج‌ترین وسایلی که برای شینیون مو وجود دارند، اتوی مو و بابلیس است. استفاده از این وسایل آرایش مو، باعث افزایش دوام می‌شود. فقط باید دقت داشت که استفاده نادرست از هر کدام از این وسایل به ریشه مو آسیب می‌زند و می‌تواند ماندگاری مو را به طور کلی از بین ببرد.

7- استفاده از سنجاق مویی و سنجاق پنس

یکی دیگر از عوامل ماندگاری بالا استفاده از سنجاق مویی و سنجاق پنس است. این ابزارهای کوچک نقش مهمی در دوام شینیون دارد و نباید نادیده گرفته شوند. البته باید توجه داشت که نباید تعداد آن‌ها به قدری زیاد باشد که استفاده بیش از حد آن‌ها، زیبایی شینیون را از بین ببرد.

8- انجام براشینگ صحیح مو

براشینگ یعنی حالت دادن به مو با استفاده از برس و حرارت. از ترفندهای مهم و ساده‌ای که می‌توان برای دوام شینیون‌ها استفاده کرد، براشینگ صحیح مو قبل و حین شینیون است. براشینگ صحیح پایه‌های یک شینیون خوب را پی‌ریزی می‌کند و اگر با دقت و صحیح انجام نشود، شینیون دوام بالایی ندارد.

9- انجام پوش صحیح موها

پوش مو یکی از ترفندهای آرایشگران برای افزایش حجم مو با استفاده از برس است. بنابراین عامل مهم دیگری که می‌تواند سبب افزایش دوام شینیون مو باشد، پوش صحیح موها است. این ترفند باعث آماده‌سازی اولیه مو برای شینیون می‌شود و کیفیت و دوام شینیون را افزایش می‌دهد.

10- خشک کردن کامل مو

بعد از شستن موهای خود، حتما آن را کاملا خشک کنید و با سشوار تمام سر و موی خود را به‌طور کامل خشک کنید. بافت کاملا خشک موها، امکان دوام بیشتری را به چینیون می‌دهد.

چطور یک مرکز مراقبت و زیبایی معتبر برای آموزش شینیون پیدا کنیم؟

مراکز مراقبت و زیبایی در تهران، به علاقه‌مندان این حوزه کمک می‌کند تا پس از آموزش و یادگیری نکات مهم آرایشی و مراقبتی، شروع به کار کنند. با این وجود برخی مراکز برخلاف هزینه گزافی که از هنرجویان می‌گیرند، آموزش‌های لازم را درست ارائه نمی‌کنند.
به همین دلیل هنرجویان مدام از این شاخه به آن شاخه می‌روند. این موضوع علاوه بر اینکه باعث هدررفتن هزینه و وقت می‌شود، آنها را نسبت به ادامه مسیر و پیشرفت بیشتر بی‌انگیزه می‌کند؛ بنابراین بسیار مهم است که جزئیات آموزش و تکنیک‌های کاربردی و به‌روز به هنرجویان آموزش داده شود.

چطور یک مرکز مراقبت و زیبایی معتبر برای آموزش شینیون پیدا کنیم؟

هنرجویان باید قبل از شرکت در این دوره‌ها به دنبال بهترین آموزشگاه آرایشگری باشند. مجموعه آموزشگاه آرایشگری سیمای هانی یکی از بهترین مراکز اموزش آرایش تهران است که دوره‌های مراقبت و زیبایی زنانه را با آخرین متدها و مهم‌ترین نکات آرایشی و مراقبتی، برگزار می‌کند.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.7/5 - (7 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا