مجله مراقبت از مو

تجربه موفقیت آمیز افراد پس از کاشت مو

خوشبختانه امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، کاشت مو یک روش موثر و موفق محسوب می‌شود. درصد موفقیت کاشت مو معمولا بین ۹۰ تا ۹۵ درصد است و به اهداف مختلف زیباجویان بستگی دارد. البته میزان موفقیت کاشت مو در سال‌های اخیر به طور پیوسته‌ای رو‌به رشد است. در این مقاله، اطلاعات جامع و کاملی در خصوص تجربه موفقیت آمیز افراد پس از کاشت مو، توضیح داده خواهد شد:

کاشت مو چیست؟

کاشت مو موفق

کاشت مو روشی برای بازسازی و تقویت موهای طبیعی در مناطقی از پوست که دارای ریزش مو هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش یک راه‌حل دائمی برای حل مشکلات ریزش مو، بالا آمدن خط موی جلو به‌کار می‌رود. در روش کاشت مو، موهای سالم از نواحی سر دیگری (معمولا ناحیه پشت) برداشته شده و در قسمت‌های کم‌مو یا بدون مو پیوند زده می‌شوند.

این موها به طور معمول به شکل تک به تک یا به صورت گروهی (فولیکول‌های مو) به پوست انتقال پیدا می‌کنند. به طور کلی، تکنیک کاشت مو یک روش پیچیده است و به مهارت فنی و تجربه بالایی نیاز دارد. این تکنیک به دلیل حساسیت بالا، توسط جراحان و پزشکان متخصص انجام می‌شود. پیش از اقدام به انجام این روش، نیاز است که با یک متخصص پوست و مو در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید تمامی پیچیدگی‌ها و جنبه‌های مربوط به این تکنیک را درک کنید.

درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

لازم به توضیح است که درصد موفقیت کاشت مو به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل به شرح زیر است:

 • نوع تکنیک کاشت مو: وجود روش‌های متعدد کاشت مو مانند FUE و FUT میکروگرافت و…می‌تواند تاثیر چشمگیری بر درصد موفقیت پیوند مو داشته باشد. بهتر است بدانید که معمولا روش میکروگرافت محبوب‌تر و کم‌تهاجم‌تر است و درصد موفقیت آن نیز بالاتر خواهد بود.

 • تجربه و مهارت جراح: بایستی در نظر داشته باشید که مهارت و تجربه جراح، نقش مهمی در میزان موفقیت کاشت مو دارد. جراحان ماهرتر و باتجربه‌تر، شانس موفقیت بیشتری دارند.

 • قوی بودن و کیفیت منبع مو: به‌کار بردن موهای قوی و سالم برای کاشت مو، نقش بالایی در موفقیت پیوند دارد. معمولا منابع مویی که از نواحی پشت سر برداشته می‌شوند، شانس موفقیت بیشتری دارند.

 • توانایی جسمی زیباجو: وضعیت سلامت کلی فرد زیباجو نیز نقش بالایی در موفقیت کاشت مو دارد. فاکتورهایی مانند وضعیت عمومی سلامت، سن، مصرف داروها و بیماری‌های مربوطه نیز می‌توانند تأثیرگذار واقع شوند.

معمولا درصد موفقیت زیادی در حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد برای پیوند موها در نواحی مختلف اعلام می‌شود.

رونمایی از آخرین روش‌های پیشرفته تزریق مو در کاشت مو

در زیر، تعدادی از مهم‌ترین این روش‌ها توضیح داده خواهد شد:

میکروگرافت

کاشت مو موفق 1

یکی از روش‌های پیشرفته که برای کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد، میکروگرافت (Micrografting) است. این تکنیک، روش فوق‌العاده دقیق است که معمولا برای درمان ریزش مو و پیوند دوباره موها در مناطقی از سر و صورت که دچار کمبود مو شده‌اند، به‌کار می‌رود.

در این تکنیک، موهای قوی و سالم از نواحی سری که به عنوان منطقه دهنده شناخته شده‌اند، برداشته می‌شوند. پس از آن، موها با کمک ابزارهای ویژه به بخش های کوچکتری تقسیم می‌شوند. این بخش‌ها به عنوان میکروگرافت شناخته خواهند شد. در مرحله بعد، این میکروگرافت‌ها در مناطقی که به کاشت مو نیاز دارند، قرار داده می‌شوند.

تکنیک میکروگرافت از دو فناوری مختلف برای پیوند طبیعی مو استفاده می‌کند: فولیکول‌های موی بزرگ (graft) و واحدهای فولیکولار کوچکتر (follicular unit). در روش نخست، مجموعه‌ای از موهای مختلف در یک کاشت مو پیوند زده می‌شوند. عموماً این روش توسط پزشکان متخصص در کلینیک‌ زیبایی هلیا انجام می‌شود.

SUT

در پیوند مو به روش SUT از به‌روزترین روش‌ها برای کاشت مو استفاده می‌شود‌. در روش اس یو تی، گرافت‌های مو با کمک لنزهای پانچ از نواحی پشت سر برداشته می‌شوند. سپس این گرافت‌ها به صورت یخ زده در محفظه نگهداری، ذخیره می‌شوند. این گرافت‌ها در مواقع پیوند، در محلی از سر که از قبل مشخص شده است، پیوند داده خواهند شد. استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک برای انجام این تکنیک، سبب شده است که موهای کشت داده شده در آن، حدود سه برابر بیشتر از کاشت مو به روش‌‌های دیگر باشد. این روش، مزایای بسیار و معایب کمی دارد و به همین دلیل، امروزه مورد توجه بسیاری از زیباجویان قرار گرفته است.

FUE

تکنیک پیشرفته FUE (Follicular Unit Extraction) در کاشت مو، یک فناوری پیشرفته و مدرن است که برای بازیابی دائم و طبیعی موها استفاده می‌شود. این تکنیک شامل جمع‌آوری و کاشت مجدد موهای سالم است.

مراحل پیوند در روش FUE به شرح زیر است:

 1. آماده سازی: پزشک متخصص در این روش، خط موهای قرار گرفته شده را مشخص کرده و نقاط کاشت را بر روی پوست نشان می‌دهد. پس از آن، منطقه کاشت مو با استفاده از مواد ضدعفونی کننده تمیز می‌شود.

 2. استخراج موها: در این مرحله، موهای سالم از نواحی دارای مو بیشتری جمع‌آوری می‌شوند. این استخراج موها با کمک ابزارهای مخصوصی مثل میکروموتورها و سوزن‌های با قطر کوچک انجام خواهد شد.

 3. آماده‌سازی نواحی کاشت: در این مرحله نیز‌ قسمت‌های کوچک و باریک در ناحیه کاشت آماده می‌شوند. این کار توسط میکروسوزن‌ها یا لقمه‌های خاص انجام خواهد شد.

 4. کاشت موها: موهای جمع‌آوری شده به صورت تک به تک در نواحی تهیه شده پیوند زده می‌شوند. پزشک متخصص با ظرافت و دقت بالا، موها را کاشته تا نتیجه طبیعی و همگنی بدست آید.

 5. مراقبت‌های پس از پیوند: پزشک دستورات مراقبتی لازم را بعد از اتمام ایملپنت مو، برای مراقبت از محل پیوند موها ارائه می‌دهد. این شامل رعایت دستورات مراقبتی، تجویز داروها و شستشوی صحیح موها است.

FUT

امروزه روش FUT یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های کاشت مو محسوب می‌شود.

واحدهای مویی در این تکنیک که شامل 1 تا 4 موی طبیعی هستند، از مناطق پشت سر برداشت شده و پس از آن در مناطقی که به رشد مو نیاز دارند، پیوند زده می‌شوند.

مراحل کاشت موی FUT به شرح زیر است:

 1. آماده‌سازی: فرد زیباجو به صورت محلی بیهوش شده و به دنبال آن، محدوده برداشت واحدهای مویی در ناحیه پشت سر مشخص می‌شود. این ناحیه بایستی از لحاظ میزان و کیفیت موی طبیعی قابل قبول باشد.

 2. برداشت واحدهای مویی: در این مرحله، یک قسمت از پوست در منطقه پشت سر برداشت می‌شود. پس از آن، واحدهای مویی با استفاده از ذرات بین 1 تا 4 مو، با دقت بالا جدا می‌شوند.

 3. آماده سازی محل کاشت: در منطقه کاشت، محل‌هایی برای قرارگیری واحدهای مویی مشخص خواهد شد. لازم است که این مرحله توسط ابزارهای جراحی مورد نیاز و ویژه انجام شود.

 4. کاشت واحدهای مویی: واحدهای مویی که در مرحله قبل جدا شده‌اند، در محل‌های تهیه شده کاشت، پیوند زده می‌شوند. لازم است که این کاشت با دقت بالا و با تکنیک‌های خاصی صورت گیرد تا نتیجه طبیعی و یکنواختی حاصل شود.

 5. پایان پیوند: بعد از کاشت واحدهای مویی، نوبت بسته‌بندی و پانسمان آن‌ها است. ممکن است که برخی از زیباجویان به خطوط غیر قابل قطع برای جای خالی واحدهای مویی نیاز داشته باشند.

نگاهی به محبوبیت کاشت مو در ایران

این روزها پیوند کاشت مو در ایران به طور گسترده‌ای پرطرفدار و محبوب است. به طوری که در سال‌های اخیر به عنوان یک راه‌حل برای مشکلات مو، افزایش اعتماد به نفس و جذابیت ظاهری مورد توجه زیباجویان قرار گرفته است. این پیوند بایستی زیر نظر پزشکان و متخصصان معتبر و مجرب و با کمک تکنولوژی‌های پیشرفته دنیا صورت بگیرد.

چند مورد از مهم‌ترین دلایل محبوبیت کاشت مو در ایران، به صورت زیر است:

 • جذابیت و ظاهر: موهای غنی و سالم، یکی از مهم‌ترین نشانه‌‌های جذابیت ظاهری محسوب می‌شوند. ممکن است که تعدادی از زیباجویان، به علت ریزش مو، کاهش تراکم موها و فراموش شدن الگوی نرمال رشد، احساس ناراحتی کنند. تکنیک پیوند مو به این افراد کمک می‌کند تا دوباره از تراکم بالا و طبیعی موها بهره‌مند شوند و به جذابیت ظاهری قبلی خود برگردند.

 • تأثیر رسانه‌ها: امروزه شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها در دسترس عموم مردم قرار دارند. اطلاعات در خصوص راه‌های درمان مشکلات مربوط به مو، به وسیله آن‌ها منتشر می‌شود. این عامل می‌تواند نقش بالایی در افزایش محبوبیت کاشت مو در کشور ما داشته باشد. زیرا زيباجویان، اطلاعات بیشتری از طریق رسانه‌ها درباره فرآیند و نتایج کاشت مو کسب می‌کنند.

 • پیشرفت‌های تکنولوژیک: پیشرفت‌های انجام شده در خصوص فناوری کاشت مو، عملیات را غیرتهاجمی‌تر، سریع‌تر و با نتایج بهتری به انجام می‌رساند. این پیشرفت‌ها سبب شده است تا زيباجویان بیشتری به ایمپلنت طبیعی مو روی آورند و از طریق آن به نتایج مطلوب و دلخواه خود دست یابند.

کاشت مو موفق 2

تجربه موفقیت‌آمیز افراد پس از کاشت مو

امروزه در دنیای سلبریتی‌ها، کاشت مو به شکلی گسترده مورد استفاده می‌گیرد و بسیاری از سلبریتی‌های معروف این روش را برای بالا بردن جذابیت‌های ظاهری خود انتخاب می‌کنند. کریستیانو رونالدو و وین دیزل (بازیگر آمریکایی) دو نمونه از سلبریتی‌های معروفی هستند که به احتمال زیاد، پیوند مو انجام داده‌اند.

تکنیک‌‌های جدید نام برده شده بایستی توسط متخصصان پوست مو و زیبایی باتجربه در کلینک‌ هلیا انجام شوند. شما ‌می‌توانید به شکل کاملا آنلاین و از طریق سایت‌ کلینیک هلیا با متخصصان زیبایی ما در ارتباط باشید. این افراد، راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

برای مراجعه به سایت رسمی کلینیک بین المللی هلیا کلیک کنید.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

5/5 - (1 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا