مجله آرایشی و زیبایی

راه های ماندگاری آرایش چیست؟

ترفندهای ماندگاری آرایش روی پوست چیست؟ 6 روش کاربردی

همه ما به دنبال روش‌هایی برای ماندگاری آرایش صورت هستیم. مخصوصاً در فصل تابستان که به خاطر گرمای هوا تعریق زیاد می‌شود افرادی که نسبت به بقیه تعریق بیشتری دارند همواره به دنبال راهکار ماندگاری آرایش خود هستند. روش‌های زیادی برای ماندگاری آرایش بر روی پوست وجود دارد که در این مقاله به تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

ماندگاری آرایش روی پوست چرب دغدغه افرادی است که از پوستی چرب و جوش‌دار برخوردارند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همواره این سؤال در ذهنتان وجود دارد که برای ماندگاری بیشتر آرایش چه باید کرد تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ماندگاری آرایش روی پوست صورت

معمولاً خانم‌ها دوست دارند همیشه زیبا و آراسته باشند. مخصوصاً زمانی که وارد مهمانی یا مجلسی می‌شویم دلمان می‌خواهد تا آرایش ما از ابتدای مجلس تا انتهای مجلس بر روی پوستمان تازه و تمیز بماند. تحرک زیاد و یا گرما باعث می‌شود تا ماندگاری آرایش روی صورت مخصوصاً روی پوست چرب کم شود. بنابراین این سؤال در ذهن اکثر خانم‌ها وجود دارد که برای ماندگاری آرایش چه کنیم؟

ماندگاری آرایش روی پوست صورت
ماندگاری آرایش روی پوست صورت

اگر به دنبال روش ماندگاری آرایش صورت در تمام فصول می‌باشید باید بدانید که یکی از مهم‌ترین کار‌هایی که می‌توانید برای ماندگاری آرایش انجام دهید بکاربردن زیرساختی قوی و با دوام قبل از میکاپ‌کردن است. رعایت نکات ساده می‌تواند به شما کمک کند تا آرایش شما برای مدتی طولانی مثل ساعات اولیه بر روی پوست باقی بماند.

روش ها و رازهای ماندگاری آرایش

یکی از بزرگترین دغدغه‌های بانوان ماندگاری آرایش روی صورت می‌باشد. برای اکثر خانم‌ها این اتفاق افتاده‌است که‌ آرایش صورتشان در مهمانی‌ها بهم می‌ریزد و مجبور به تجدید دوباره آن می‌شوند.معمولاً خانم‌ها برای آرایش خود زمان زیادی می‌گذارند. اما بعد از چند ساعت مشاهده‌ می‌کنند که آرایش از روی صورت آن‌ها پاک شده‌است و یا به پوستشان ماسیده است.

یا اینکه پوست تیره‌شده است. در صورتی که با دانستن راز‌های ماندگاری آرایش صورت می‌توانید به حفظ بیشتر آن بر روی پوست کمک کنید. در زیر به تعدادی از راز‌های ماندگاری آرایش اشاره می‌کنیم.

1- آماده‌سازی پوست قبل از آرایش راهکار ماندگاری آرایش

عوامل زیادی مانند چربی پوست، سلول‌های مرده و آلودگی‌ها باعث بستن منافذ پوست می‌گردد. در نتیجه پوست شکلی نامناسب پیدا می‌کند و آرایش به درستی روی آن نمی‌نشیند. اگر دوست دارید تا ماندگاری آرایش روی پوست شما بیشتر شود بهتر است حداقل دو بار در هفته پاکسازی و لایه‌برداری انجام دهید.

قبل از آرایش از یک تونر مناسب پوست خود استفاده کنیم و بعد از آن آبرسان سبکی برای رطوبت دهی بیشتر به پوست خود به کار ببرید. تونر باعث می‌شود تا پوست شما کاملاً از آلودگی‌ها پاک گردد. در صورت داشتن پوست چرب بهتر است قبل از آرایش آن را پاکسازی و رطوبت‌رسانی کنید. در غیر این صورت به علت کم آبی پوست، غدد چربی شروع به ترشح می‌کند.

2- پرایمر قبل از آرایش راهکار ماندگاری آرایش

پرایمر‌ها باعث می‌شوند تا پوست به صورت موقت بسته شود. همچنین جای جوش و چین و چروک‌ها به صورت یکدست و صاف پوشانده شود. به همین دلیل استفاده از پرایمر خوب باعث ماندگار شدن آرایش بر روی پوست می‌شود.همچنین استفاده از پرایمر چشم باعث از بین بردن کبودی و چین و چروک دور چشم می‌شود. همچنین باعث می‌شود تا سایه بر روی پلک بهتر پخش شده و خط چشم و سایه ماندگاری بالاتری داشته باشند. پرایمری را انتخاب کنید که ترکیبات روغنی در آن وجود نداشته باشد و پایه آن آب باشد.

3- مصرف محصولات فاقد روغن راهکار ماندگاری آرایش

یک راهکار ماندگاری آرایش استفاده از محصولاتی است که روغن در آن‌ها وجود ندارد. افرادی که پوست چربی دارند همواره این سؤال که برای ماندگاری آرایش چه کنیم در ذهنشان وجود دارد. این افراد باید بدانند که برای ماندگاری بیشتر آرایش بر روی پوستشان بهتر است محصولاتی فاقد روغن را به کار ببرند. حتی افرادی که دارای پوست خشک هستند هم بهتر است از محصولات فاقد روغن استفاده کنند. اما قبل از استفاده از این محصولات بهتر است مرطوب‌کننده بزنند.

روش ها و رازهای ماندگاری آرایش
روش ها و رازهای ماندگاری آرایش

4- استفاده از محصولات ضد آب راهکار ماندگاری آرایش

یکی از راز‌های ماندگاری آرایش برای مدت طولانی بر روی پوست استفاده از محصولاتی است که ضد آب می‌باشد. این محصولات شامل ریمل خط چشم و سایر محصولات آرایشی می‌باشد.

5- آرایش کمتر راهکار ماندگاری آرایش

یک راز ماندگاری آرایش صورت استفاده کمتر از مواد آرایشی می‌باشد. یعنی شما از کرم پودر، کانسیلر، فاندیشن و پنکیک به مقدار بسیار کم و در حد لایه‌ای نازک استفاده کنید. استفاده کم از این مواد باعث می‌شود تاعلاوه بر داشتن یک آرایش لایت این مواد بهتر جذب پوست شود. همچنین دوام و ثبات آن نیز بیشتر باشد.

6- استفاده از فیکساتور بر روی آرایش

یک راهکار ماندگاری آرایش استفاده از فیکساتور پس از آرایش کامل می‌باشد. پس از آرایش کامل صورت بهتر است از پودر بیک و اسپری برای فیکس کردن آرایشتان استفاده کنید. فیکساتور با ثابت کردن آرایش بر روی پوست باعث ماندگاری زیاد آن می‌شود.  در صورت داشتن پوست چرب و مختلط حتماً از پودر بیک استفاده کنید.

از این محصول می‌توانید در هنگام آرایش و یا پس از آرایش در نقاطی که دارای تعریق بیشتر می‌باشد استفاده کنید. در نتیجه میکاپ شما دوام بالاتری داشته باشد. همچنین با به کار بردن فیکساتور و پودر بیک در اطراف چشم و لب‌ها از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌شود.

علت پاک شدن آرایش چیست؟

  1. معمولاً از پرایمر استفاده نمی‌کنید. پرایمر باعث ماندگاری بیشتر آرایش بر روی پوست شما می‌شود.
  2. از کرم فاندیشن‌های چرب بر روی پوست خود استفاده می‌کنید. یک روش ماندگاری آرایش صورت استفاده از کرم پودر‌های فاقد چربی می‌باشد.
  3. پس از استفاده از کرم فاندیشن بر روی پوست خود بهتر است از پنکیک بر روی آن استفاده کنید تا ماندگاری میکاپ شما بیشتر شود.
  4. آرایش‌های سنگین بر روی پوست خود به کار نبرید. استفاده از میکاپ‌های سنگین بر روی همدیگر باعث دوام کمتر آرایش بر روی پوست شما می‌شود. آرایش لایت علاوه بر زیبایی باعث دوام بیشتر آن بر روی پوست می‌شود.
  5. برای ماندگاری آرایش روی صورت از لوازم آرایش ضد آب مثل خط چشم و ریمل ضد آب استفاده کنید. همچنین برای پاک نشدن آرایش از رژگونه، پرایمر و رژ لب‌های مات استفاده کنید.
  6. برای اینکه آرایش شما زود پاک نشود یک راهکار ماندگاری آرایش به کار بردن فیکساتور پس از آرایش کامل صورت می‌باشد.
  7. یکی از راهکار‌های ماندگاری آرایش روی پوست چرب خشک کردن چربی پوست با دستمال و یا اسفنج مخصوص می‌باشد.

برای آشنایی با بیشتر با کامل ترین لوازم آرایشی، لیست کامل لوازم آرایشی را در فارمو بخوانید.

علت پاک شدن آرایش چیست؟
علت پاک شدن آرایش چیست؟

آرایش نود

آرایش نود از آن دسته از آرایش‌هایی است که همیشه مد می‌باشد. برای اینکه این آرایش را انجام دهید تنها نیاز به لوازم آرایش ساده دارید. در این آرایش معمولاً رنگ‌های خنثی که نزدیک به رنگ پوست می‌باشد استفاده می‌شود. این آرایش سبک می‌باشد و بیشتر چشم‌ها و لب‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. معمولاً در حین آرایش از رنگ‌های بژ و هلویی استفاده می‌شود.

آرایش خلیجی

این آرایش در بین خانم‌های ایرانی بسیار رواج داشته است. معمولاً به علت رواج این آرایش در کشور‌های عربی و خلیج فارس به نام خلیجی شهرت دارد. در این آرایش از خط چشم‌های پهن و کشیده و مژه‌های پر و سایه‌های رنگی استفاده می‌شود. در آرایش خلیجی معمولاً باید آرایش چشم و ابرو به صورت قرینه باشد بنابراین مهارت در این کار بسیار مهم می‌باشد.

برای ماندگاری آرایش چه کنیم؟

همه بانوان دوست دارند که آرایش آن‌ها برای مجالس و مهمانی‌ها مانند ساعت اولیه باقی بماند. راهکار‌های زیادی برای ثابت ماندن و ماندگاری آرایش صورت وجود دارد. در صورت رعایت این راهکار‌ها قبل از آرایش و بعد از آن می‌توانید باعث ماندگاری میکاپ خود شوید. استفاده از آرایش لایت می‌تواند ماندگاری آرایش شما را در طول روز بالاتر ببرد.معمولاً برای محیط‌های اداری و رسمی از آرایش نود استفاده می‌کنند.آرایش نود آرایشی است که در آن تنوع رنگ‌های آرایشی کم می‌باشد و بسیار طبیعی است.

معمولاً استفاده از آرایش خلیجی که آرایشی غلیظ می‌باشد در مهمانی‌ها و مجالس عروسی زیاد است. در این آرایش از خط چشم‌های پهن، سایه‌های غلیظ و ریمل استفاده می‌شود. به علت غلیظ بودن آرایش بهتر است برای ماندگاری آرایش روی صورت از لوازم آرایش ضد آب استفاده شود. اینکه بتوانید میکاپ ماندگاری داشته باشید نخستین کار شناخت پوست خود به عنوان چرب یا خشک می‌باشد. اگر پوست چربی دارید باید لوازم آرایشی فاقد روغن استفاده کنید. البته برای پوست‌های خشک نیز این لوازم آرایشی توصیه می‌شود.

4.8/5 - (5 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا