آرایش مومجله آرایشی و زیبایی

بافت مو تیغ ماهی

مراحل بافت موی تیغ ماهی + فیلم آموزشی بافت تیغ ماهی

داشتن ظاهری شیک و مرتب، آرزوی تمام خانم‌ها است. آنها برای اینکه بتوانند به خواسته خود برسند، روش‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. یکی از این روش‌های محبوب و تأثیرگذار، بافت موهای خود است. همان‌طور که می‌دانید، بافت موها به اشکال مختلف امکان‌پذیر است و هر کدام به نحو خاصی ظاهر افراد را تغییر می‌دهند. 

یکی از محبوب‌ترین و زیباترین نوع بافت مو که امروزه بسیاری از خانم‌ها برای افزایش زیبایی ظاهر خود از آن استفاده می‌کنند، بافت مو تیغ ماهی است. این نوع از بافت مو به دلیل زیبایی منحصربه‌فردی که دارد، طاهری شیک و جذاب را برای خانم‌ها به ارمغان می‌آورد. 

جذابیت این نوع از بافت مو باعث شده بیشتر خانم‌ها با این سؤال مواجه شوند که چگونه بافت مو تیغ ماهی را انجام دهیم؟ در این مقاله به طور کامل بافت مو تیغ ماهی را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم تا علاوه بر یاد گرفتن انواع روش‌ها، اطلاعات کامل و جامعی درباره این نوع از بافت مو به دست آورید. 

فیلم آموزش کامل مراحل بافت تیغ ماهی

آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان

آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان
آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان
آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان1
آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان1
آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان2
آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان2
آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان3
آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان3
آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان4
آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان4

ویدیو آموزش بافت تیغ ماهی توسط خودتان

تاریخچه بافت تیغ ماهی

مفهوم بافت موی تیغ ماهی از شباهت بسیار زیاد آن به تیغه‌های ماهی گرفته شده است. با دیدن هر کدام از روش‌های تیغ ماهی، می‌توان فهمید که این نوع از بافت چقدر شبیه استخوان‌ها یا تیغه‌های ماهی است. 

تاریخچه بافت مو به دوران پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد و از آن سال‌ها تا به امروز، هر کدام از سرزمین‌ها و قبیله‌ها، برای خود بافت موی خاصی داشته‌اند. اما بافت موی تیغ ماهی و امثال آن، مربوط به عصر جدید (2005 تا به امروز) می‌شود. از سال 2005 مردم آشنایی بیشتری با شبکه‌های اجتماعی و یوتیوب پیدا کردند و از این طریق روش‌های جدید و مدرن بافت مو را یاد می‌گرفتند. 

معرفی بافت تیغ ماهی

بافت مو تیغ ماهی یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین نوع بافت مو است که ظاهری خاص و متفاوت را به خانم‌ها می‌بخشد. همان‌طور که از اسم این بافت مشخص است، نتیجه کار و شکل موها مانند تیغه‌های ماهی است. این نوع از بافت مو را با روش‌های مختلفی انجام می‌دهند که هرکدام به شکل خاصی موها را زیبا می‌کنند. 

روش‌های بافت تیغ ماهی

روش‌های-بافت-مو-تیغ-ماهی
روش‌های بافت مو تیغ ماهی

روش‌های بافت مو تیغ ماهی بسیار خاص و متفاوت هستند. با پیشرفت افراد در حوزه آرایش و علاقه بیش از حد خانم‌ها به این نوع از بافت مو، روزبه‌روز مدل‌های جدیدتری از بافت مو تیغ ماهی ابداع می‌شوند. از جمله مهم‌ترین روش‌های بافت مو تیغ ماهی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • مدل معمولی
 • مدل پری دریایی
 • مدل جلوی سر
 • مدل گل‌دار
 • مدل هدبندی
 • مدل یک‌طرفه
 • مدل کف سر
 • مدل فرانسوی

آموزش بافت تیغ ماهی بالای سر

آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر1
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر1
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر2
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر2
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر3
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر3
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر4
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر4
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر5
آموزش بافت مو تیغ ماهی از بالای سر5

ویدیو آموزش بافت تیغ ماهی از بالای سر

مزایای استفاده از بافت مو تیغ ماهی

بافت موی تیغ ماهی به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین روش‌های بافت مو، مزیت‌های مختلفی را به همراه خواهد داشت. همین مزیت‌های عالی باعث شده که افراد به دنبال یادگیری و اجرای آن در منزل باشند. از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از بافت موی تیغ ماهی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • قرار گرفتن در کانون توجهات
 • افزایش زیبایی و جذابیت صورت
 • افزایش اعتمادبه‌نفس
 • داشتن حس رضایت
 • کم‌هزینه‌بودن یادگیری و عدم نیاز به آرایشگر
 • عدم نیاز به ابزار یا وسایل خاص

خواص و مزایای بافت مو تیغ ماهی برای موهای ضعیف و کم‌حجم

داشتن موهای ضعیف و کم‌حجم، انتخاب بافت مو را با محدودیت‌های خاصی مواجه می‌کند. این افراد باید مدل بافت خاصی را انتخاب کنند که به موهای آنها آسیب وارد نکند و همچنان با حجم پایین هم آن را اجرا کنند. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب بافت مو تیغ ماهی این است که برای موهای ضعیف و کم‌حجم هم مناسب است. 

انتخاب مناسب محصولات مراقبت از بافت مو تیغ ماهی

خانم‌هایی که قصد بافتن موهای خود به روش تیغ ماهی را دارند، باید بدانند که انجام این روش مناسب موهای بلند و خوش حالت است. به همین دلیل برای انجام این روش، حتماً باید از محصولات مراقبتی مناسب استفاده کنند تا در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکل خاصی، بتوانند موهای خود را به روش تیغ ماهی ببافند. معمولاً بیشتر خانم‌ها برای اینکه موهای خود را در این حالت نگهداری کنند، از محصولات مراقبتی مانند شامپوی تقویت‌کننده و نرم‌کننده استفاده می‌کنند. 

این مدل از بافت، آسیبی به موها وارد نکرده و حتی با حجم کم، زیبایی و جذابیت خود را نشان خواهد داد. البته لازم به ذکر است که خانم‌ها برای استفاده از این مدل بافت، باید همواره از محصولات مراقبتی استفاده کنند. 

آموزش مراحل بافت مو تیغ ماهی پایین مو

آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو
آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو
آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو1
آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو1
آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو2
آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو2
آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو4
آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو4
آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو5
آموزش بافت تیغ ماهی پایین مو5

 

 

اموزش ویدیویی بافت تیغ ماهی پایین سر

 

مراحل-بافت-مو-تیغ-ماهی
مراحل بافت تیغ ماهی

 

 • ابتدا موها را براشینگ کنید تا بافت مو به بهترین شکل انجام شود. 
 • موهایی که قصد بافتن آنها را دارید به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. 
 • در مرحله بعد، قسمت راست موها را با دست راست نگه دارید و با دست چپ، مقداری از موهای سمت چپ را برداشته و به داخل بخش راست ببرید. 
 • تمام کارهای مرحله قبل را برعکس انجام دهید. یعنی این بار، قسمتی از موهای سمت راست را برداشته و به داخل بخش چپ ببرید. 
 • این کار را آن‌قدر به ترتیب انجام دهید تا به انتهای موهای خود برسید. در نهایت موها را با کش مخصوص ببندید و حالت زیبای تیغ ماهی را مشاهده کنید. 

مدل های جدید بافت تیغ ماهی

بافت تیغ ماهی
بافت تیغ ماهی
بافت مو تیغ ماهی کج
بافت مو تیغ ماهی کج
بافت موی تیغ ماهی ترکیبی
بافت موی تیغ ماهی ترکیبی
بافت موی تیغ ماهی حجیم
بافت موی تیغ ماهی حجیم
بافت موی تیغ ماهی عروس
بافت موی تیغ ماهی عروس
جدیدترین بافت مو تیغ ماهی
جدیدترین بافت مو تیغ ماهی

نکات و راهکارهایی برای حفظ بافت مو تیغ ماهی سالم و قوی

برای اینکه بافت مو تیغ ماهی سالم و قوی بماند، باید یک‌سری از نکات در دستور کار قرار بگیرند. مواردی که در ادامه معرفی می‌کنیم، مهم‌ترین نکات به شمار می‌آیند. 

 • از محصولات مراقبتی برای تقویت و نرم‌کنندگی موها استفاده شود. 
 • اقدامات لازم برای جلوگیری از موخوره انجام گیرد. 
 • نکات مهم در هنگام بافت رعایت شود. 
 • حتماً تعادل کافی در بافت موها برقرار شود.
 • موها را با کش مخصوص و به‌خوبی ببندید. 

انواع محصولات مراقبتی و مواد شوینده‌ای که بهتر است برای استفاده پس از بافت مو تیغ ماهی انتخاب شوند

استفاده از محصولات مراقبتی برای موهای بافته شده بسیار ضروری و لازم است. پس کسانی که برای بافتن موهای خود، قصد استفاده از روش تیغ ماهی یا هرکدام از روش‌های دیگر را دارند، باید از محصولات مراقبتی زیر استفاده کنند. 

 • انواع شامپوهای تقویت‌کننده و نرم‌کننده مناسب موی سر
 • انواع ماسک مو
 • سرم مو
 • لوسیون مو
 • روغن‌های تقویت‌کننده مو

راهنمایی-برای-انتخاب-نوع-بافت-مو-تیغ-ماهی

 تاریخچه و توسعه بافت مو در طول سالیان گذشته و بازار بازیابی مو

بافت موها از 3500 سال قبل از مسیح در آفریقا وجود داشته و مردم این سرزمین موهای خود را به شکل باریکی می‌بافتند. مردم مصر از 3100 سال پیش از مسیح، بومیان آمریکا قبل از میلاد مسیح، کشورهای آسیایی در قرن 13 و… هم عملیات بافتن مو را به شیوه خاصی انجام می‌دادند. سرانجام در سال 2005 بود که روش‌های نوین بافت مو از طریق یوتیوب به تمام مردم دنیا عرضه شد و از آن سال تا به امروز را عصر جدید بافت مو می‌نامند. 

در حال حاضر بازار بازیابی مو به‌اندازه بافت مو داغ بوده و افرادی که موهای خود را به دلایل مختلف ازدست‌داده‌اند، همواره به دنبال روشی برای بازیابی آنها هستند تا دوباره بتوانند مدل‌های مختلف بافت مو را اجرا کنند. 

در حال حاضر روش‌های مختلفی مانند تغییر رژیم غذایی، مصرف مواد معدنی و ویتامین‌ها، استفاده از آلوئه‌ورا، استفاده از داروهای شیمیایی و… از جمله مهم‌ترین روش‌های بازیابی مو به شمار می‌آیند. 

مقایسه بافت مو تیغ ماهی و بافت‌های موی دیگر از جمله بافت تخت و چگال

مقایسه-بافت-مو-تیغ-ماهی-و-بافت‌های-موی-دیگر-از-جمله-بافت-تخت-و-چگال
مقایسه بافت مو تیغ ماهی با دیگر بافت موها

بافت مو تیغ ماهی، تنها بافت موی محبوبی نیست که خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند. بافت‌ موی تخت و چگال از جمله مهم‌ترین باف موهای دیگری هستند که از لحاظ زیبایی با بافت موی تیغ ماهی رقابت می‌کنند. قطعاً هرکدام از این مدل بافت‌ها ویزی‌ها و خصوصیات خاصی دارند، اما اگر بخواهیم آنها را با همدیگر مقایسه کنیم، به چند تفاوت مهم پی خواهیم برد. اغلب بافت مو فرانسوی و بافت موی هلندی نیز از پرطرفدارترین مدل های بافتن مو هستند.

بافت موی تیغ ماهی به نسبت بافت موی تخت و چگال، دارای مدل‌های بیشتری است و افراد را با انتخاب‌های بیشتری روبرو می‌کند. بافت موی تخت پیچیده‌تر از سایر بافت‌ها بوده و از لحاظ ظاهری، مرتب‌تر و متقارن‌تر از بقیه بافت‌ها است. 

پرسش‌وپاسخ در مورد بافت مو تیغ ماهی و مراقبت از مو

پرش‌های و سؤالاتی که افراد درباره بافت مو دارند را می‌توانند از آرایشگرها، افراد باتجربه و سایت‌های آموزشی این حوزه بپرسند، اما اگر درباره مراقبت از مو سؤال خاصی دارند، برای گرفتن اطلاعات علمی باید به پزشک متخصص مراجعه کنند. 

بدون شک در هنگام اجرای روش بافت مو تیغ ماهی، سؤالات و پرسش‌های مختلفی در ذهن خانم‌ها نقش می‌بندد. برای اینکه بتوانند این روش را بهتر و کامل‌تر یاد بگیرند، باید به پاسخ تمام این پرسش‌ها برسند. علاوه بر آرایشگرها و افراد متخصص در این زمینه، سایت‌های آموزشی مختلفی وجود دارند که در زمینه آموزش بافت مو فعالیت می‌کنند. خانم‌ها برای یافتن جواب سؤالات خود، می‌توانند یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنند. 

سخن نهایی؛ بافت مو تیغ ماهی

بافت موی تیغ ماهی یکی از زیباترین و پرطرف‌دارترین نوع بافت مو است که امروزه افراد زیادی به دنبال یادگیری و اجرای آن هستند. در این مقاله به طور کامل شما را با بافت موی تیغ ماهی آشنا کردیم و این مدل بافت را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دادیم. اگر بعد از خواندن این مطلب، همچنان سؤال خاصی درباره بافت تیغ ماهی دارید، از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.  

4.5/5 - (2 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا