مراقبت از پوست

بخور برای پوست صورت

بخور پوست صورت یکی از روتین‌هایی است که باید به صورت منظم انجام بگیرد تا شادابی طراوت پوست حفظ شود با این کار پیری پوست نیز به تعویق می‌افتد. بخور به صورت بخور سرد و بخور گرم وجود دارد که هر دو برای پوست مفید می‌باشند. از بخور پوست برای جوانسازی، پاکسازی و شفافیت پوست استفاده می شود. برای اینکه بتوانید کار بخور صورت را آسان‌تر کنید می‌توانید از دستگاه‌هایی که در بازار وجود دارند استفاده کنید. در این مقاله از مجله مراقبت از پوست فارمو همراه باشید تا به شما بگوییم که بخور سرد برای چی خوبه؟

پاکسازی پوست صورت همراه با محصولات مراقبتی می‌تواند باعث شادابی و طراوت پوستتان گردد. برای این کار می‌توانید از بخور استفاده کنید استفاده از بخور خانگی ارزان قیمت می‌باشد که به شادابی پوست کمک زیادی می‌کند و باعث لطافت آن می‌شود. پوست صورت همواره در مقابل آلودگی‌ها قرار دارد بنابراین باید از آن مراقبت‌های ویژه‌ای انجام گیرد. در واقع می‌توان گفت مهم‌ترین کار پاکسازی بخور‌دادن آن می‌باشد.

استفاده از بخور برای جوانسازی پوست صورت

بخور از گذشته برای پاکسازی صورت مورد استفاده قرار می‌گرفت. در گذشته برای بخوردادن صورت از آب جوش در قابلمه همراه با یک اسانس گیاهی استفاده می‌کردند. اما امروزه دستگاه‌های بخور آمده‌ است که دارای محفظه‌ای برای‌ریختن اسانس می‌باشد و یک فضای ایمن برای پاکسازی صورت فراهم می‌کند. نحوه بخورصورت تأثیر زیادی بر روی پوست می‌گذارد. در نتیجه باید این روش به صورت اصولی انجام بگیرد تا تأثیر بخور بر روی صورت نمایان گردد.  بخور صورت باعث می‌شود تا منافذ پوست بازشده و آلودگی‌ها به راحتی از آن خارج شود. در نتیجه پوست شفاف و زیبا می‌شود. همچنین باعث می‌شود تا جوش‌های سرسیاه تخلیه‌شده و آلودگی‌ها از روی پوست پاک گردد. این امر باعث می‌شود تا پوست شاداب و جوان شود.

بخور برای جوانسازی صورت
بخور برای جوانسازی صورت

مدت زمان استفاده از بخور

افرادی که می‌خواهند از دستگاه بخور برای پوست خود استفاده کنند معمولاً این سؤال در ذهن آن‌ها وجود دارد که بخور صورت چند بار در هفته انجام می‌گیرد؟ باید بگوییم که در هنگام بخور صورت باید مواظب باشید تا پوست شما آسیب نبیند. حتماً فاصله صورت خود را با فضایی که بخور از آن خارج می‌شود حفظ کنید. برای اینکه به نتایج عالی برسید هفته‌ای یک الی دو بار این عمل را انجام دهید. علاوه بر این فقط به مدت ۱۰ دقیقه صورت خود را بخور دهید تا تحریک نشود.

بهترین زمان استفاده از بخور برای جوانسازی صورت

فرقی نمی‌کند در چه تایمی از روز این عمل را انجام می‌دهید. تعداد دفعات آن مهم‌تر از تایمی است که برای انجام آن انتخاب می‌کنید. پوست صورت حساس می‌باشد و اگر درست بخور داده‌نشود ممکن است به آن آسیب برسد. اگر در محیط‌های شهری زندگی می‌کنید که آلودگی زیاد می‌باشد بهتر است زمان بخور را به شب‌ها بیندازید. می‌توانید این کار را قبل از خواب انجام دهید. با انجام این کار به پوست یک شوک گرمایی وارد می‌شود و در نتیجه بعد از آن می‌توانید خواب آرامی داشته باشید.

استفاده از بخور برای روشن کردن پوست

برای اینکه بتوانید پوستی روشن و درخشان داشته باشید می‌توانید از بخور روشن‌کننده پوست استفاده‌کنید. برای اینکه یک بخور روشن‌کننده پوست داشته باشید باید بدانید که چه موادی را باید برای بخور استفاده کنید تا عمل روشن کنندگی را برای  شما انجام دهد. استفاده از بخور گلاب می‌تواند باعث روشن شدن پوست شود. همچنین گل ختمی و بابونه نیز باعث روشن شدن پوست و شفاف شدن آن می‌شوند. برای این کار می‌توانید آب را به جوش‌آورید و زمانی که به جوش آمد گیاه مورد نظر خود را داخل آن بریزید. اجازه دهید به‌مدت ۲ تا ۳ دقیقه بماند تا عصاره گیاه از آن خارج شود. سپس حوله‌ای را بر روی سر خود بیندازید و سر را بالای ظرف آب بگیرید. صورت را حدود ۱۵ سانتی‌متر از ظرف آب گرم دور نگه دارید. به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه صورت خود را بخور دهید.

بهترین زمان استفاده از بخور برای شفاف کردن صورت

بهترین زمان بخور برای شفاف کردن صورت، شب‌ها قبل از خواب می‌باشد. بعد از این عمل پوست می‌تواند استراحت کند و به فاز ریلکس برود و چون در معرض نور خورشید قرار ندارد موادی را که از این طریق دریافت کرده است تأثیرگذارتر خواهد بود.

بهترین زمان استفاده از بخور
بهترین زمان استفاده از بخور

فواید بخور برای انواع پوست

بخور فواید بسیاری دارد که در اینجا به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

1. پاک کنندگی

باعث می‌شود تا منافذ پوست بازشده و پاکسازی عمیق پوست انجام می‌گیرد. همچنین جوش‌های سرسیاه را نیز از بین می‌برد

2. افزایش گردش خون با بخور پوست

بخور گرم تعریق را زیاد کرده و باعث گشاد شدن رگ‌ها می‌شود در نتیجه خونرسانی افزایش پیدا می‌کند. افزایش جریان خون باعث می‌شود که اکسیژن‌رسانی بیشتر‌شده و پوست درخشان و شاداب شود.

3. از بین بردن سلول‌ها و باکتری‌های مسبب آکنه

باعث باز شدن منافذ می‌شود. در نتیجه باکتری‌ها و سلول‌های مرده و آلودگی‌ها از آن خارج می‌شود این امر باعث می‌شود تا عمل جوش زدن کمتر انجام گیرد.

4. آبرسانی با بخور پوست

بخور باعث افزایش تولید چربی و باعث آبرسانی پوست می‌شود و این عمل صورت را به شکل طبیعی مرطوب می‌کند.

5. افزایش کلاژن و الاستین پوست

در هنگام بخور گردش خون زیاد می‌شود در نتیجه کلاژن‌سازی افزایش پیدا می‌کند. به همین خاطر ظاهر پوست جوان‌تر و سفت‌تر خواهد شد.

6. کمک به جذب بهتر محصولات مراقبتی

بخور باعث می‌شود تا نفوذپذیری پوست بیشتر شود. در نتیجه محصولات مراقبتی بهتر و بیشتر جذب خواهند شد.

بهترین مایع بخور برای جوانسازی و شفافیت پوست

مایعی که برای بخور پوست انتخاب می‌کنید از فواید آن کم نخواهد کرد اما بعضی از این مایع‌ها فواید زیادی برای پوست دارند. انتخاب مایع بستگی به انتخاب شخص و هزینه‌ای که می‌خواهد پرداخت کند دارد‌.

آب شیر: به راحتی در دسترس می‌باشد و انتخاب درستی است
آب چشمه یا آب مقطر: می‌توانید از هر دوی آن‌ها استفاده کنید.
چای: بعضی از چای‌ها دارای آنتی اکسیدان زیادی هستند که برای زیبایی بسیار کاربرد دارند و باعث دفع سموم بدن هم می‌شوند. چای سبز و چای‌های دیگری که پولی‌فنول هستند اگر به شکل موضعی مصرف شوند باعث محافظت از پوست و مانع پیری می‌گردند.

انواع بخور برای پوست

بخور به صورت گرم و سرد انجام می‌گیرد که انجام بخور گرم برای پوست راحت‌تر است اما انجام بخور سرد برای پوست بهتر است با دستگاه بخور انجام گیرد.

بخور سرد

نوع سرد با دستگاه انجام می‌گیرد. اکنون ببینیم بخور سرد برای چی خوبه؟ و چه موقع از بخور سرد استفاده کنیم؟ بخور سرد باعث افزایش الاستیته و کم کردن احتمال افتادگی پوست می‌شود. همچنین این بخور منافذ باز را کوچک کرده و پوست را یک دست می‌کند. کم کردن لکه‌های قرمز و التهابی پوست می‌شود و به پوست ظاهری یک دست می‌دهد. همچنین باعث آبرسانی و اکسیژن‌رسانی به پوست شده و پوست را به صورت عمقی آبرسانی می‌کند. بخور سرد را می‌توانید روزانه انجام دهید.

بخور گرم

نوع گرم را می‌توانید به راحتی در منزل با هر وسیله گرمایی انجام دهید. بخور گرم باعث می‌شود تا منافذ پوست شما پاکسازی شود وآلودگی‌ها از سطح آن زدوده گردند. همچنین باعث افزایش گردش خون می‌شود و در نتیجه خونرسانی بیشتر شده و پوست اکسیژن کافی دریافت می‌کند. از مزایای دیگری بخور گرم می‌توان به پاکسازی سلول‌های مرده ایجاد‌کننده آکنه اشاره کرد. بخور پوست چرب باعث می‌شود تا چربی که در زیر پوست باقی مانده و انباشته شده است خارج شود و در نتیجه مانع ایجاد جوش می‌شود. همچنین به پوست آبرسانی کرده و در نتیجه نفوذپذیری پوست را زیاد می‌کند. بخور گرم را نباید هر روز انجام دهید زیرا منافذ باز پوست فرصت بسته شدن را نمی‌یابند و در نتیجه دچار آکنه خواهید شد و یا پوستتان ملتهب خواهد شد.

سخن پایانی

بخور از کارهایی است که اگر روتین انجام گیرد باعث سلامت و شادابی پوست می‌شود و به دو صورت گرم و سرد وجود دارد. بخور سرد باید با دستگاه بخور انجام گیرد اما نوع گرم را می‌توانید با وسیله‌های گرمایی که در منزل دارید انجام دهید. نوع گرم بهتر است هر روز انجام نشود زیرا مانع بسته شدن منافذ باز می‌شود و تولید جوش می‌کند. بهتر است بخور گرم را هفته‌ای یک یا دو بار انجام دهید. اما بخور سرد را می‌توانید هر روز انجام دهید.

بخور گرم با خارج کردن آلودگی‌ها از منافذ پوست باعث پاکسازی پوست می‌شود. بخور سرد منافذ پوست را کوچک کرده و ظاهری یکدست به پوست می‌دهد. در کنار استفاده از بخور برای پاکسازی می‌توانید از جوانسازی پوست با دستگاه و لیزر جوانسازی پوست استفاده کنید. این دستگاه یک روش درمانی می‌باشد که باعث از بین رفتن لایه‌های رویی پوست می‌شود و لایه‌های زیرین صاف‌تر و نرم‌تر و شفاف‌تر می‌گردد. در واقع اشعه لیزر به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کرده و کلاژن‌سازی را فعال می‌کند. همچنین باعث کاهش خطوط متوسط تا عمیق شده و بافت پوست را سفت‌تر و رنگ آن را بهبود می‌بخشد.

4.3/5 - (17 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا