مجله آرایشی و زیباییوبلاگ

راه هایی برای خوش فرم و کوچک نشان دادن اندازه بینی

چگونه اندازه بینی خود را کوچکتر نشان دهیم؟

بینی افراد در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند و هر کدام در نوع خود منحصر به فرد هستند. اگر از شکل بینی خود ناراضی هستید، راه‌های مختلفی وجود دارد تا بتوانید اندازه بینی خود را کوچک‌ تر نشان دهید. می‌توانید از لوازم آرایشی و زیبایی برای کانتور و برجسته کردن شکل بینی خود استفاده کنید، می توانید ورزش ‌های مخصوص صورت را انجام دهید تا اندازه بینی شما به مرور زمان کاهش یابد. همچنین می توانید عمل جراحی بینی را امتحان کنید.

چگونه کاری کنیم تا اندازه بینی ما مورد توجه قرار نگیرد؟

مقداری رژ لب روشن یا پررنگ و لیپ گلاس را به لب های خود بزنید تا توجه افراد به اندازه بینی شما جلب نشود. ابتدا خطوط لب خود را با استفاده از خط لب پر کنید سپس رژ لب را به لب های خود بزنید. از آرایش چشم سنگین خودداری کنید. این کار می تواند توجه را به سمت وسط صورت شما جلب کند که به نوبه خود می تواند توجه را به سمت بینی شما ببرد. در عوض، آرایش چشم طبیعی ‌تری را با استفاده از رنگ‌ های خنثی در نظر داشته باشید.

تیرگی زیر چشم

تیرگی های زیر چشم نیز می تواند توجه را به سمت وسط صورت شما جلب کنند. استفاده از کانسیلر را برای پنهان کردن تیرگی های زیر چشم خود در نظر بگیرید. رنگی را به عنوان کانسیلر انتخاب کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد. هنگام مالیدن کانسیلر به صورت سعی کنید مواد به سمت پایین و به سمت گونه های شما متمایل باشند.

چگونه کاری کنیم تا اندازه بینی ما مورد توجه قرار نگیرد؟

نحوه آرایش ابرو

ابرو های خود را پر کرده و فرم دهید. داشتن ابرو های خوش فرم می تواند به دور کردن توجه از اندازه بینی شما کمک کند. ابروهای نازک و پرپشت ممکن است باعث بزرگتر به نظر رسیدن اندازه بینی شما شود. ابروهای خود را با دقت و بدون از بین بردن موهای زائد فرم دهید. سپس هر نقطه خالی را با یک سایه رنگی مناسب پر کنید و از ژل ابرو برای ماندگاری حالت ابروی خود استفاده کنید.

نحوه آراستن مو

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر بگیرید این است که موهای خود را چگونه می آرایید. اگر موهای خود را از فرق سر جدا کنید، توجه را مستقیماً به سمت بینی خود هدایت می کنید. اگر موهای خود را از فرق کناری سر جدا کنید، توجه افراد را از بینی خود دور می کنید. مهم است که بدانید از چه مدل موهایی باید خودداری کنید. برخی از مدل های مو توجه افراد را به سمت وسط صورت شما جلب می کنند. این مدل موها شامل براق کردن مو، فرق سر وسط و دم اسبی هستند.

کوچک کردن اندازه بینی و استفاده از اکسسوری

بدلیجات و اکسسوری مناسبی را برای خود انتخاب کنید. سعی کنید از گوشواره یا گردنبند استفاده کنید. یک جفت گوشواره بلند و پهن و یک گردنبند بلند با پلاکی بزرگ را امتحان کنید. درخشش بدلیجات، توجه را از بینی شما دور می کند. همچنین می توانید از کلاه استفاده کنید. اگر از عینک استفاده می‌کنید، عینکی با فریم ‌های کوچک را کنار بگذارید و به سراغ عینک ‌هایی با فریم بزرگ‌ تر بروید. عینک هایی با فریم بزرگ اندازه بینی شما را کوچکتر نشان می دهند.

استفاده از کانتورینگ و هایلایت کردن در آرایش

نحوه کار کانتورینگ و هایلایت کردن صحیح را بیاموزید. می‌توانید از کرمی استفاده کنید که کمی تیره ‌تر یا روشن ‌تر از رنگ طبیعی پوستتان باشد تا بینی‌ شما کوچک تر به نظر برسد. همچنین اگر اندازه بینی شما از نیمرخ بزرگ تر از حد معمول است، کانتورینگ باعث نمی شود که بینی شما از این نما کوچکتر مشاهده شود.

استفاده از کانتورینگ و هایلایت کردن در آرایش

هنگامی که بینی خود را کانتور می کنید، به این فکر کنید که چه کاری می توانید انجام دهید تا بینی شما به شکلی که مد نظر دارید تبدیل شود. به عنوان مثال، اگر بینی بزرگی دارید و می‌خواهید کوچک تر به نظر برسد، نوک بینی خود را برجسته کنید. نوک بینی خود را با سایه تیره‌ کانتور کنید تا نوک بینی شما کوتاه ‌تر به نظر برسد.

سایه و هایلایت

سایه و هایلایت مناسبی را انتخاب کنید. می‌توانید از آرایش مبتنی بر کرم پودر استفاده کنید. بسیاری از افراد آرایش مبتنی بر پودر را راحت ‌تر می‌دانند. می توانید از آرایش های مخصوص کانتورینگ و هایلایت استفاده کنید. همچنین می توانید از سایه چشم مات نیز استفاده کنید. از هر نوع لوازم آرایشی که درخشش در آن وجود دارد اجتناب کنید، در غیر این صورت پوست شما براق به نظر رسیده و توجه افراد به اندازه بینی شما جلب خواهد شد.

آرایش چشم و هایلایتر

برای آرایش چشم توسط سایه، رنگی را انتخاب کنید که دو تا سه درجه تیره تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد. برای این کار، می توانید از پودر یا برنزه کننده مایع استفاده کنید. برای هایلایتر رنگی را انتخاب کنید که دو تا سه درجه روشن تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد. بهتر است که از هایلایتر یا کانسیلر مایع استفاده کنید.

آرایش چشم و هایلایتر

پایه رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. برخی از افراد رنگ پوست گرمی دارند در حالی که پایه رنگ پوست برخی دیگر سرد است. هنگام انتخاب سایه، هایلایت و کانتورینگ سعی کنید موردی را پیدا کنید که با رنگ پایه پوست شما همخوانی داشته باشد.

انتخاب براش مناسب

ابزار و براش مناسب را تهیه کنید. شما برای آرایش کردن به براش نیاز خواهید داشت. اگر از آرایش مبتنی بر پودر استفاده میکنید، یک براش با موهای نرم انتخاب کنید. اگر از آرایش مبتنی بر کرم استفاده می‌کنید، یک براش با مو های ضخیم تر را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر: حساسیت در فصول مختلف را در سریع ترین زمان ممکن برطرف کنید، کافی است بهترین قرص ضد حساسیت و خارش پوست را بخوانید.

کوچک کردن بینی با پرایمر و فونداسیون

از پرایمر و فونداسیون در روند آرایش خود استفاده کنید. پرایمر به بسته شدن منافذ پوست کمک کرده و زیرسازی مناسبی را برای کانتورینگ فراهم می کند. همچنین پرایمر ترکیب کرم پودر و یکنواخت شدن رنگ پوست صورت را نیز آسان تر می کند. از انگشتان خود برای زدن پرایمر و از یک اسفنج آرایشی یا براش برای اعمال فونداسیون استفاده کنید. مطمئن شوید که رنگ فونداسیون با رنگ پوست شما مطابقت دارد. برای انتخاب رنگ فونداسیون آن را روی دست یا مچ خود استفاده نکنید. رنگ پوست صورت و دست شما با هم متفاوت است.

کوچک کردن بینی با پرایمر و فونداسیون

زاویه سازی بینی

پس از زاویه سازی با براش برای ترکیب آن از اسفنج آرایشی استفاده کنید. اسفنج را به آرامی از وسط بینی خود به سمت دو طرف بینی بکشید. از سایه برای باریک کردن بینی پهن استفاده کنید. از یک براش تمیز و زاویه دار استفاده کنید تا سایه را از گوشه های داخلی چشم به سمت بیرونی آن بکشید. اگر می خواهید سوراخ های بینی خود را کوچک تر نشان دهید، سایه را به کناره های بینی خود نیز بزنید. زیر نوک بینی نیز سایه بزنید تا بینی شما کوچک تر به نظر برسد. با اعمال سایه در پایین بینی خود این روند را شروع کنید. سایه را زیر نوک بینی خود درست بالای سوراخ های بینی بزنید.

نحوه آرایش کردن بینی که پهن بوده و دارای سوراخ های بزرگ است، متفاوت است. با کشیدن سایه از گوشه های داخلی چشم خود به سمت نوک بینی شروع کنید. هر دو خط را در زیر نوک بینی به صورت منحنی به هم وصل کنید تا یک شکل کوچک “U” یا فلش رو به پایین ایجاد شود. سعی کنید انتهای خط را خیلی نوک تیز نکنید، در غیر این صورت اندازه بینی شما غیر طبیعی به نظر می رسد.

صاف نشان دادن بینی کج چگونه است؟

برای صاف نشان دادن بینی کج از سایه استفاده کنید. بینی های کج گاهی می توانند پس از آرایش نادرست بزرگ به نظر برسند، حتی اگر قبل از آرایش کوچک باشند. سایه ها را در دو طرف بینی خود بکشید. از گوشه های داخلی چشم شروع کنید.

از یک براش نرم برای ترکیب کردن سایه خود استفاده کنید. براش را در کناره های بینی خود، درست بین هایلایت و سایه استفاده کنید. این کار هر خط نمایان ناشی از سایه را محو می کند. اگر به نوک بینی خود سایه اضافه کرده اید، حتما با چرخاندن براش دور بینی، سایه را محو کنید. اگر به کناره های سوراخ های بینی خود نیز سایه اضافه کرده اید، حتماً براش ترکیبی خود را روی آن ها نیز بکشید. با استفاده از یک براش پودری بزرگ یا براش کابوکی، مقداری پودر روی بینی و صورت خود بمالید.

صاف نشان دادن بینی کج چگونه است؟

این کار کانتورینگ صورت را تنظیم می کند و از محو شدن آن پس از چند ساعت جلوگیری خواهد کرد. همچنین به حذف هر گونه روغن اضافی روی صورت نیز کمک می کند. سعی کنید از پودری که با رنگ پوست شما همخوانی دارد استفاده کنید. از استفاده از هر چیزی که براق است خودداری کنید، در غیر این صورت بینی شما چرب به نظر می رسد. اگر متوجه پودر اضافی روی بینی خود شدید، از یک براش تمیز استفاده کنید تا پودر روی آن را پاک کنید.

انجام جراحی پلاستیک برای کوچک کردن اندازه بینی

اگر دنبال راهی دائمی برای کوچکتر کردن اندازه بینی خود هستید، جراحی پلاستیک را امتحان کنید. با رینوپلاستی می توانید به بینی دلخواه خود برسید. از جراحی پلاستیک یا رینوپلاستی می توان برای کوچک کردن اندازه بینی و تغییر موارد زیر استفاده کرد:

  •  عرض بینی و سوراخ های بینی
  •  قوز یا فرورفتگی بینی
  •  نوک بینی رو به بالا یا دراز
  • کجی یا عدم تقارن

مهم است که بدانید از رینوپلاستی چه انتظاری دارید. این عمل معمولا یک تا دو ساعت طول می کشد و توسط جراح پلاستیک یا متخصص پوست با بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می شود. مانند بسیاری از جراحی های زیبایی، سابقه پزشکی شما بررسی می شود تا مشخص شود که آیا شما کاندید مناسبی هستید یا خیر. در ادامه اقدامات احتیاطی لازم نیز برای جراحی بینی شما انجام شود. افراد زیادی می پرسند که برای جراحی بینی به چه دکتری مراجعه کنیم؟ که پیشنهاد می کنیم مقاله آن را از مطالعه کنید.

بهترین نتیجه از جراحی پلاستیک

برای به دست آوردن بهترین نتیجه جراحی بینی باید قبل از عمل یک معاینه جامع انجام شود. در طول این معاینه، بیماران باید با پزشک خود صداقت کامل داشته باشند. در این مرحله که مرحله مهمی قبل از انجام جراحی بینی محسوب می شود، معاینات با دستگاه هایی که مزایای تکنولوژیکی و تکنیک های پیشرفته را ارائه می دهند انجام خواهد شد.

انجام جراحی پلاستیک برای کوچک کردن اندازه بینی

اینکه کدام تکنیک جراحی بینی برای شما مناسب است در این معاینه مشخص می شود. اگر ناهنجاری هایی در بدن خود داشته باشید در این معاینه ی کلی شناسایی می شوند. اگر شرایط آلرژی دارید یا شرایطی دارید که فکر می‌کنید ممکن است در عمل جراحی شما اختلال ایجاد کند، حتماً باید این وضعیت را با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک باید از داروهایی که به طور منظم استفاده می کنید مطلع شود. اگر قصد جراحی پلک و بینی خود را به صورت همزمان دارید، مقاله جراحی هم‌ زمان پلک و بینی دکتر فارمو را از دست ندهید.

خطرات جراحی بینی

توجه داشته باشید که جراحی پلاستیک بدون خطر نیست. مانند تمام جراحی های دیگر، جراحی بینی نیز با خطرات خاصی همراه است. شما می توانید هر یک از مشکلات زیر را در حین یا بعد از جراحی تجربه کنید:

  • واکنش های آلرژیک به داروها، از جمله بیهوشی
  • مشکلات تنفسی
  • خون ریزی
  •  کبودی
  •  عفونت

بهتر است بدانید که پس از جراحی بینی یک دوره نقاهت را تجربه خواهید کرد. معمولاً بیماران می توانند همان روز جراحی به خانه بروند. با این حال گاهی اوقات لازم است یک شب در بیمارستان بمانند. بهبودی کامل ممکن است چند هفته طول بکشد. در طول روند بهبودی و نقاهت پس از جراحی، ممکن است کبودی، پف کردگی و تورم اطراف بینی و چشم‌های خود را نیز تجربه کنید. ممکن است این علائم تا 14 روز پس از جراحی بینی نیز ماندگار باشند.

تورم و درد پس از جراحی بینی

توجه داشته باشید که ممکن است تا یک هفته نیاز به استفاده از آتل بینی داشته باشید. آتل بینی شبیه یک پد یا بانداژ بزرگ خواهد بود. پزشک ممکن است برای شما داروهایی برای کمک به کاهش تورم و درد تجویز کند. برای برخی از افراد کمپرس یخ نیز برای کاهش عوارض کمک کننده می باشد.

ممکن است که جای زخم ناشی از جراحی بینی داشته باشید. جراحی پلاستیک معمولاً بدون ایجاد زخم است، اما اگر سوراخ ‌های بزرگ بینی خود را کوچک می‌کنید، ممکن است در انتهای بینی خود با زخم‌های کوچکی مواجه شوید. گاهی اوقات ممکن است رگ های خونی در بینی شما بترکند. این روند باعث ایجاد لکه های ریز و قرمز روی بینی شما می شود. این علائم نیز دائمی هستند.

توجه: این مطلب یک توصیه پزشکی یا دارویی نیست!

4.4/5 - (24 امتیاز)

دکتر فارمو

دکتر فارمو مجموعه ای از متخصصان زیبایی و تندرستی، با سال ها تجربه‌ در زمینه های سلامت پوست و مو، رژیم درمانی، آرایشی و عمل‌های زیبایی است. ما به طور کامل با نیازهای مخاطبان خود آشنا هستیم و با به کارگیری علم روز، روش‌های مدرن و ابزارهای پیشرفته، به مراجعین خود کمک می‌کنیم تا بدنی سالم و ظاهری جذاب داشته باشند. هدف ما ایجاد آگاهی از طریق اطلاعات صحیح و بروز است تا ضمن فراهم آوردن تجربه‌ی مثبت و دلنشین، پرسش ها و چالش های شما را نیز رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا